مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم که مطابق با استانداردهای جهانی است، امکان پذیر است. مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ایران از استانداردهای لازم برخوردار است. البته معدل بالای 14 تأثیر زیادی در اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا دارد. دانشگاه های پزشکی کانادا از لحاظ کیفیت و اعتبار زبانزد بسیاری از کشورهای مختلف است. دانشگاه های پزشکی کانادا هر یک شرایط جداگانه ای را برای پذیرش دانشجویان بین المللی تعیین نموده اند. بطوریکه برخی از این دانشگاه ها با اخذ آزمون ورودی از میان متقاضیان، افرادی که نمرات بالاتری را کسب نموده اند، پذیرش می­ نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای که در اخذ انواع ویزاهای کانادا دارد، مشاوره های مفیدی در زمینه چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی ارائه می­نماید.

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم بگونه ای است که دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی امکان مهاجرت به کانادا را خواهند داشت. تدریس در دانشگاه های پزشکی در کانادا بصورت دو مرحله ای است. در ابتدا دانشجویان به یادگیری مباحث تئوری پرداخته و پس از آن با حضور در بیمارستان ها و کلینیک های کانادا به تحصیلات عملی می­ پردازند. پزشکی یکی از مشاغل پردرآمد و مورد نیاز کشور کانادا است که دانشجویان با اتمام تحصیلات براحتی می ­توانند به انجام کار و کسب درآمد در کانادا بپردازند.

بررسی تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

کانادا دارای 17 دانشکده پزشکی است که از این میان تنها 7 دانشکده مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی هستند. دانشجویان خارجی نیز باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های بین المللی ارسال نمایند. همانطور که می ­دانید دانشجویان پزشکی پس از پایان تحصیلات ملزم به گذراندن دوره های رزیدنتی هستند، دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم مشغولند، تنها در برخی از استان های این کشور اجازه گذراندن دوره های رزیدنتی را دارند.

نیوفاندلند، برانزویک و کبک ازجمله شهرهایی هستند که دانشجویان بین المللی مجاز به گذراندن دوره های رزیدنتی هستند و شهرهای انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا دوره های رزیدنتی را برای دانشجویان بین المللی برگزار نمی ­نماید. شرایط تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم با شرایطی همراه است. سن و مدرک زبان از مهمترین شرایط پذیرش پزشکی در کانادا بشمار می­رود. دانشجویانی که در رده سنی 18 الی 20 سال هستند و دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 هستند از شانس بیشتری برای تحصیل پزشکی در کانادا برخوردار می ­باشند.

دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های تجربی همانند علوم زیستی هستند، با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کانادا که موسوم به MCAT است امکان تحصیل پزشکی را در این کشور خواهند داشت. این آزمون با هدف سنجش مهارت های تفکری، انتقادی، مفاهیم طبیعی و علوم رفتاری دانشجویان اخذ می ­گردد و نمره­ قبولی در این آزمون بمدت 3 سال دارای اعتبار خواهد بود.

برگزاری دوره های زبان در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم را دارند، می­باید از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند. آن دسته از دانشجویانی که از مهارت زبان برخوردار نمی­ باشند، ابتدا باید در دوره های زبان انگلیسی که در موسسات و کالج های مختلف در کانادا برگزار می­ گردد، شرکت نمایند و پس از اخذ مهارت لازم امکان پذیرش و تحصیل در دانشگاه های پزشکی کانادا را خواهند داشت. کانادا دارای 225 موسسه زبان معتبر می ­باشد که امکان تحصیل زبان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند.

با توجه به اینکه هزینه تحصیل در دوره های زبان در کانادا نسبتاً بالاست بهتر آن است تا دانشجویان دوره های زبان را در کشور مبدأ خود بگذرانند و پس از آن به کانادا عزیمت نمایند. دانشجویان برای تحصیل در دوره های زبان در کانادا می­ توانند با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر نمایند. در صورتیکه طول دوره های زبان بیش از 6 ماه طول بکشد، اخذ ویزای دوره های زبان گزینه مناسبی برای سفر به کانادا است.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

از دیگر دلایل جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در کانادا با دیپلم، هزینه های تحصیل در این رشته است. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا بطور متوسط 30000CAD (دلار کانادا) در سال برآورد شده است. در صورتیکه دانشجویان جهت تحصیل در این رشته در کشور آمریکا شهریه ای برابر با 33000 الی 55000CAD (دلار کانادا) در سال تخمین زده شده است. دانشگاه های کانادا خوابگاه هایی را جهت اقامت دانشجویان بنا نموده اند که دانشجویان با پرداخت هزینه ای جداگانه معادل با 600 الی 1600CAD (دلار کانادا) در ماه می ­توانند در این خوابگاه ها اقامت گزینند.

هزینه حمل و نقل دانشجویان 80 الی 110CAD (دلار کانادا) در ماه است. لازم بذکر است بسیاری از دانشجویان با استفاده از دوچرخه مسیر خوابگاه تا کلاس های درسی خود را می­ پیمایند. دانشجویانی که از مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی بخوبی برخوردار هستند، با انجام کارهای دانشجویی در این کشور می­توانند برخی از مخارج زندگی خود را در کانادا پوشش دهند. دانشگاه اتاوا، انتاریو، بریتیش کلمبیا از معتبرترین دانشگاه های پزشکی در کانادا بشمار می­روند.

بورسیه تحصیلی در کانادا

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم می­توانند از بورس های تحصیلی در کانادا بهره­ مند گردند این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دارای ارزش های متفاوتی هستند که به دانشجویانی که از شرایط لازم برخوردار هستند، تعلق می­گیرد. کانادا دارای دانشگاه های معتبر بسیاری است و دانشجویان با تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم فرصت تحصیل در دانشگاه های با کیفیت را تجربه می­ نمایند.

علاوه بر این تحصیل در کانادا دارای مزایای دیگری همچون موارد زیر می­ باشد:

  • امکان انجام کار بصورت پاره وقت در کنار تحصیل
  • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا پس از اتمام تحصیلات
  • امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای دانشجو و همسر و فرزندان وی
  • امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا
  • وجود فرصت های شغلی بسیار مناسب و درآمدهای بالا

کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مسیر تحصیلی دانشجویان عزیز را راهنمائی می ­نمایند. متقاضیان مهاجرت به کشورهای مختلف در صورت روبرو شدن با سوالات مهاجرتی می­ توانند با این مجموعه تماس برقرار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *