مهاجرت تحصیلی مالزی

تحصیل در مقاطع مختلف در مالزی

تحصیل در مقاطع مختلف در مالزی

هر ساله به خصوص در سال 2024-2023 دانشجویان زیادی برای تحصیل در مقاطع مختلف در مالزی به این کشور مهاجرت تحصیلی انجام می دهند. به عبارتی این دانشجویان برای بهره مندی از امکانات موجود که برای مقاطع مختلف منحصر به فرد است اقدام به تحصیل در کشور مالزی می نمایند. لذا تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور می تواند رفاه و امنیت مطلوب را در کنار تحصیلات علمی و اخذ مدرک معتبر فراهم نماید. علاوه بر این موارد امکانات آموزشی موجود در این کشور نیز از دلایل دیگر مهاجرت متقاضیان می باشد. متقاضیان تحصیل در کشور مالزی می توانند برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

بررسی تحصیل در مقاطع مختلف در مالزی

تحصیل در کشور مالزی می تواند به منظور کار پس از تحصیل و یا هر هدف دیگری صورت گیرد. لذا به لحاظ کلی این کشور مقصد مهاجرتی بسیاری از متقاضیان به شمار می آید. از این رو می توان گفت که مالزی نیز در لیست مقصدهای مطلوب تحصیلی برای دانشجویان قرار دارد. تحصیل در کشور مالزی و علاوه بر مزایای تحصیلی می تواند زمینه ساز آینده شغلی مطلوب نیز باشد. چرا که نرخ بیکاری و اقتصاد این کشور بیانگر رشد آن در آینده بوده و این مسئله نی تاثیر مستقیمی بر آینده شهروندان دارد. نا گفته نماند که دانشجویان خواهان تحصیل در کشور مالزی علی رقم این که برای شرکت بر برخی دوره ها ملزم به فرا گیری زبان رسمی این کشور نیستند توصیه می شود برای ارتباط بهتر با مردم نسبت به فرا گیری نسبی این زبان اقدام نمایند.

تحصیل در این کشور علی رقم مزایای فراوان بهایی نیز دارد که آن شامل زحمات ارزنده متقاضیان خواهد بود. به عبارتی متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور میبایستی برنامه ریزی کرده و در دراز مدت به نتیجه آن برسند. این به آن معنی است که تحصیل در این کشور نیازمند زحمات مستمر و زمان بسیار است که خود نیز منجر به تقویت پایه تحصیلی متقاضی خواهد شد. شایان ذکر است که هر ساله متقاضیان مختلفی از اقصی نقاط جهان به این کشور مهاجرت می نمایند تا در مقاطع مختلف تحصیلی در مازی تحصیل نموده و از امکانات موجود در این کشور به خوبی استفاده کنند.

سهم کشورهای مختلف از تعداد دانشجویان خارجی در مالزی عبارت است از:

سهم کشورهای مختلف از تعداد دانشجویان خارجی در مالزی

کارشناسی و تحصیل در مقاطع مختلف در مالزی

تحصیل در مقطع کارشناسی در مالزی دارای 2 فاکتور مهم می باشد که شامل سن متقاضی و ریز نمرات تحصیلی متقاضی در سال های تحصیلی پیشین است. به عبارتی داشتن شرایط سنی لازم و معدل و ریز نمرات بالا می تواند شانس متقاضی را به خوبی افزایش داده و موجب پذیرش او در شرایطی مطلوب شود. چرا که در چنین شرایطی موارد مهم توسط متقاضی رعایت شده و مشکلی در پذیرش نخواهد بود.

شایان ذکر است که فاکتور های دیگر نیز موجود می باشند که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • رزومه علمی
 • مدارک معتبر دوره های مختلف
 • جزئیات مرتبط با تحصیلات
 • ریز نمرات مطلوب (یکی از موارد اصلی در این خصوص می باشد.)

شایان ذکر است که تحصیل در این مقطع در کشور مالزی بین 3 الی4 سال به طول می انجامد و دانشجویان پس از آن وارد دوره کارشناسی ارشد می شوند. دوره کارشناسی در واقع هزینه ای بالغ بر 15000RM الی 25000RM (رینگیت مالزی) خواهد داشت، این هزینه شامل تمامی هزینه های موجود برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. البته نا گفته نماند که مدیریت این هزینه ها بستگی به خود دانشجویان دارد و آن ها می توانند بسته به شرایط هزینه های خود را مدیریت نمایند. هزینه ها تحصیل در این کشور عبارت اند از:

 • هزینه های شهریه
 • هزینه خوابگاه
 • هزینه خوراک
 • غیره

کارشناسی و تحصیل در مقاطع مختلف در مالزی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی

تحصیل در این مقطع بین 2 الی 3 سال به طول می انجامد. برای پذیرش در این دوره نیز مدرک تحصیلی و سوابق دیگر مرتبط با دوره های پیشین حائز اهمیت می باشد. به عبارتی می توان گفت که متقاضیان برای پذیرش در مقاطع مختلف مستلزم تلاش مستمر هستند. لذا توصیه می شود تا همواره در حفظ نمرات درخشان تحصیلی خود کوشا باشند. شایان ذکر است که تحصیل در این مقطع در کشور مالزی در موسسات آموزش عالی این کشور به دو صورت غیر انتفاعی و دولتی امکان پذیر بوده و دانشجویان بسته به شرایط خود اقدام به اخذ پذیرش از بهترین آن ها خواهند کرد.

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی نیز درست مانند مراحل کارشناسی بوده و تنها برخی از مدارک متفاوت هستند. به عبارتی این کشور همواره پذیرای دانشجویان در مقاطع مختلف می باشد اما این پذیرش در صورت واجد شرایط بودن دانشجویان صورت می پذیرد. متقاضیان با ارائه مدارک خود، شایستگی خود را به دانشگاه اعلام می نمایند تا بتوانند پذیرش را اخذ نموده و به راه خود ادامه دهند. برخی از این شرایط و مدارک عبارت اند از:

 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات مدارک تحصیلی
 • رزومه علمی
 • سوابق آموزشی
 • غیره

تحصیل در مالزی در مقطع دکتری

متقاضیان برای تحصیل در این دوره میبایستی دارای حد اقل معدل مورد نیاز باشند تا اجازه درخواست پذیرش از این دانشگاه را پیدا کنند. شایان ذکر است که متقاضیانی که دارای حد اکثر ریز نمرات هستند شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی این کشور دارند. لذا توصیه می شود تا متقاضیان تاکید و جدیت فراوانی را در خصوص ریز نمرات تحصیلی خود داشته باشند. نا گفته نماند که عموما تحصیل در این مقطع در کشور های مختلف آسان تر از مقاطع پیشین است. برخی از مهمترین مدارک برای شرکت در این دوره عبارت اند از:

 • رزومه علمی و تحصیلی
 • تجربیات علمی
 • گواهی های معتبر علمی و آموزشی

توصیه می شود متقاضیان برای سهولت روند مهاجرتی با موسسه های حقوقی مجرد در زمینه مهاجرت همکاری به عمل آورند. لذا با این کار روند مهاجرتی آن ها به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. موسسات حقوقی متعددی وجود دارند که در کلاس کاری متفاوت فعالیت می نمایند و متقاضیان را به اهدافشان هدایت می کنند. متقاضیان برای دریافت هرگونه خدمات مهاجرتی و همکاری با وکلای مجرب در زمینه مهاجرت، می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *