مهاجرت تحصیلی روسیه

تحصیل در مدارس بین المللی روسیه

تحصیل در مدارس بین المللی کشور روسیه

تحصیل در مدارس بین المللی روسیه از جمله مناسب ترین فرصت هایی است که یک خانواده می تواند برای فرزند خود در کشور روسیه فراهم کند. امنیت در کشور روسیه در سطح بسیار مناسبی است و خانواده ها می توانند اطمینان داشته باشند که فرزند آن ها در یک محیط امن مشغول ادامه تحصیل است. دانش آموزان مدارس بین المللی در کشور روسیه می توانند از خوابگاه های دانش آموزی نیز استفاده کنند. در این خوابگاه ها که دارای شرایط ویژه است معمولا کلیه شرایط اولیه زندگی به صورت کامل فراهم شده است.

مدارس بین المللی در کشور روسیه دارای دسته بندی های مشخصی است و هر فرد با توجه به نیاز خود باید نوع مدرسه ای که می تواند در آن تحصیل کند را انتخاب کند. تحصیل در مدارس بین المللی روسیه به دانش آموزان کمک می کند که علاوه بر زبان انگلیسی یک زبان دیگر را نیز به اختیار خود بیاموزند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به معرفی مهم ترین مدارس بین المللی در کشور روسیه خواهند پرداخت.

جایگاه تحصیل در مدارس بین المللی روسیه

اشاره کردیم که مدارس بین المللی کشور روسیه را می توانیم در دسته بندی مختلفی تقسیم بندی کنیم. این دسته بندی ها جهت سهولت معرفی این مدارس شکل گرفته است تا علاقمندان به تحصیل در این مدارس بتوانند در بازه زمانی کوتاه تری به مدرسه مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. در یک دسته بندی کلی می توان مدارس بین المللی کشور روسیه را چنین تقسیم کرد:

 • مدارس انگلیسی روسیه
 • مدارس آلمانی روسیه
 • مدارس کانادایی روسیه
 • مدارس بین المللی مسکو
 • مدارس بین المللی سن پترزبورگ
 • مدارس آمریکایی روسیه

در ادامه بخشی از مهم ترین مدارس بین المللی روسیه را معرفی خواهیم کرد اما پیش از آن توصیه می کنیم که مقاله «تحصیل در روسیه» توسط کلیه متقاضیان تحصیل در مدارس بین المللی روسیه مطالعه شود.

تحصیل در مدارس بین المللی روسیه

معرفی مدرسه فردریش هس

مدرسه آلمانی فردریش ژوزپ هس یک مدرسه کاملا آلمانی است که در شهر مسکو بنا نهاده شده است. این مدرسه که در سال 1995 در کشور روسیه افتتاح شده است به طور کامل تحت حمایت وزارت آموزش کشور آلمان است و در سفارت کشور آلمان واقع شده است. شاید جالب باشد که بدانید دختران ولادیمیر پوتین نیز در همین مدرسه تحصیلات خود را به پایان رسانده اند.

دانش آموزان این مدرسه هر روز 10 ساعت در محل تحصیل خود حاضر می شوند تا بتوانند با شرایط تحصیلی موجود در کشور آلمان به ادامه تحصیل بپردازند. کودکان از سن 3 سالگی می توانند در این مدارس به ادامه تحصیل بپردازند و تا پایان دوره دبیرستان امکان ادامه تحصیل در این مدرسه بین المللی وجود دارد.

معرفی مدرسه بین المللی مسکو

مدرسه بین المللی مسکو یکی از بزرگترین مدارسی است که امکان تحصیل در مدارس بین المللی روسیه را برای دانش آموزان خارجی فراهم می آورد. این مدرسه در سال 2007 در شهر مسکو بنا نهاده شد و سیستم آموزشی آن تابع سیستم آموزشی بریتانیاست. بیش از 1000 دانش آموز در حال حاضر در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

نوزادان 2 ساله می توانند برای نام نویسی در این مدرسه معرفی شوند. هزینه ثبت نام این کودکان در سال 5148€ است که مربوط به یک سال تحصیلی می شود. هزینه تحصیل سال اول تحصیلی رسمی 8402€ است و دانش آموزان آخرین سال دبیرستان برای یک سال تحصیلی باید مبلغی معادل 10067€ به مدرسه پرداخت کنند.

معرفی مدرسه آمریکایی آنگلو

مدرسه آمریکایی آنگلو در سال 1949 به منظور امکان آموزش فرزندان کارکنان سفارت های خارجه در روسیه افتتاح شد اما با گذشت زمان امکان تحصیل برای فرزندان مهاجران خارجی در این مدرسه نیز فراهم آمد به طوری که در سال 2019 در حدود 1150 دانش آموز خارجی از 61 کشور جهان در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند. روند توسعه این مدرسه به گونه ای بوده است که در سالیان اخیر یک استخر با استاندارد جهانی و یک سالن تئاتر با 630 صندلی به امکانات موجود در مدرسه اضافه شده است.

هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی روسیه بالاست اما مدرسه آنگلو خود یکی از گران قیمت ترین مدارس بین المللی در کشور روسیه است. در جدول زیر هزینه های مربوط به نام نویسی در این مدرسه ارائه شده است.

سال تحصیلی شهریه (€)
ورودی اولیه 10000
دوره اولیه کودکستان 18400
کودکستان تا سال دوم دبستان 27000
سال دوم تا پنجم دبستان 28000
سال ششم تا هشتم 29200
سال نهم و دهم 30300
سال یازدهم و دوازدهم 31600

مدرسه آنگلو یک شعبه فعال در شهر سن پترزبورگ نیز داشته است که در سال 2018 فعالیت خود را متوقف کرد.

معرفی مدرسه کمبریج

مدرسه کمبریج یکی از شعبه های چندگانه خانواده آموزشی کمبریج است که در سال 2009 برای تحصیل 600 دانش آموز در روسیه افتتاح شد. با این وجود جمعیت دانش آموزان این دانشگاه در حال حاضر بیش از 600 نفر است که از 20 کشور مختلف در این مدرسه مشغول تحصیل هستند. دانش آموزان از 5 سالگی اجازه نام نویسی در این مدرسه را خواهند یافت و تا 19 سالگی فرصت ادامه تحصیل در این مدرسه را پیدا می کنند. دانش آموزان در این مدرسه در 5 مقطع تحصیلی مختلف و مجزا به تحصیل می پردازند و البته کودکستان این مدرسه نیز بخشی از سیستم آموزشی آن است.

 • 2 تا 5 سال کودکستان
 • 5 تا 11 سال راهنمایی
 • 11 تا 14 سال دبیرستان اول
 • 14 تا 16 سال دبیرستان دوم
 • 16 تا 19 سال دوره پیشرفته

این مدرسه دارای 4 ساختمان مجزاست که در بخش های مختلف شهر مسکو ساخته شده است و از مقطع دبستان تا دبیرستان را پوشش می دهند. شهریه این مدرسه از 900000 روبل بعلاوه 5000€ تا 1300000 روبل بعلاوه 7500€ متغیر است که شامل وعده های غذایی، دفتر و احتیاجات کلاس درس می شود. مطالعه مقاله «هزینه تحصیل و زندگی در روسیه» می تواند به شما کمک کند تا از هزینه های احتمالی پیش رو در کشور روسیه آگاه شوید.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره از متقاضیان تحصیل در مدارس بین المللی روسیه تقاضا می کنیم تا ابتدا از شرایط مالی حضور فرزند خود در کشور روسیه اطمینان حاصل کنند تا در میانه راه وی دچار مشکلات مالی نشود و موقعیت خود را از دست ندهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *