مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در حال حاضر برای ایرانیان یک عمل غیرممکن است چراکه مدرک معتبر زبان برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس از الزامات است. شرایط تحصیل در سوئیس در میان بسیاری از متقاضیان شناخته شده است و این کشور به دلیل وجود نظام تحصیل رایگان مهاجران زیادی را جذب می نماید.

آمارها نشان می دهد که موسسات آموزشی سوئیس، از سطح بالای آموزشی برخوردار هستند که این خود باعث مهاجرت بسیاری از افراد خارجی برای تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور شده است. در ادامه مقاله تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان

در میان دانشجویان خارجی و داخلی در دانشگاه های سوئیس بیش از بیست و پنج درصد دانشجویان آن کشور خارجی، بیش از سه درصد دانشجویان دکتری خارجی و بیش از چهل و پنج درصد نیروی کار دانشگاهی سوئییس را خارجیان تشکیل می دهند. یکی از مدارکی را که جهت اخذ ویزا و اقامت دانشجویی باید ارائه دهید مدرک زبان انگلیسی می باشد. اکثر دانشگاه ها در سوئیس از شما مدرک زبان می خواهند و و شما برای این که بتوانید در دانشگاه های بین المللی تحصیلات خود را ادامه دهید نیازمند ارائه مدارک زبان معتبر می باشید.

زبان های رسمی در کشور سوئیس

زبان های رسمی در کشور سوئیس شامل زبان آلمانی ، زبان فرانسوی و زبان ایتالیایی می باشد. و یادگیری زبان برای دانشجو باید با توجه به زبان آموزشی انتخاب شده توسط مهاجران در دانشگاه مورد نظر می باشد. در بیشتر دانشگاه ها دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود، و دانشجویان خارجی اکثرا به زبان های آلمانی، انگلیسی یا فرانسوی به ادامه تحصیل در کشور سوییس مشغول هستند. مدارک زبان که باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیسی کسب شود به شرح زیر می باشد:

 • زبان آلمانی
 • زبان انگلیسی
 • زبان فرانسوی

دانشجویان با ارائه مدارک ذکر شده می توانند در تعدادی از دانشگاه های سوئیس به ادامه تحصیل بپردازند ، اگر دانشجویی مدارک زبان های  ذکر شده را نداشته باشد باید در آزمون های زبان دانشگاه مورد نظر شرکت کند و بعد تعیین سطح و در صورت کسب حداقل نمره می تواند در دانشگاه مورد نظر تحصیل نماید .

تسلط به زبان آلمانی برای اقامت در سوئیس

دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط ندارند می توانند ابتدا در کشور مجارستان برای دوره های زبان آلمانی پذیرش اخذ نمایند. بعد از گذراندن دوره، می توانند در دانشگاه های سوئیس، با زبان آلمانی مشغول به تحصیل شوند. برخی از دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند بدون مدرک زبان دانشجو را به شرط کسب حداقل نمره 5 در IELTS می پذیرند. البته در این صورت بعد از ورود به دانشگاه باید یک یا دو دوره پیش نیاز زبان گذرانده شود و بعد از شرکت در کلاس دانشجو می تواند در کلاس های درسی دانشگاه شرکت نماید.

تسلط به زبان فرانسه برای اقامت در سوئیس

دانشجویانی که به زبان فرانسوی تسلط ندارند می توانند ابتدا در کشور فرانسه دوره های زبان فرانسوی را گذرانده و بعد از گذراندن دوره می توانند در دانشگاه های سوئیس، با زبان فرانسوی مشغول به تحصیل شوند. با توجه به آگاهی دولتمردان سوئیس در رابطه با تاثیر علم و دانش در اقتصاد ملی آن کشور منابع بسیار زیادی برای حفظ سطح علم و دانش سرمایه گذاری می شود، که در ادامه منجر به تشکیل شغل برای این افراد می شود و سوییس در این زمینه یکی از پیشرو ترین کشورهاست.

تحصیل دانشجویان در سوئیس

درکسب، تولید و به کارگیری علوم و برای جذب و توسعه نیروی دانشجویی اعم از افراد مقیم و همچنین مهاجران اقداماتی را انجام می دهد. کشور سوئیس در سطح اروپا دارای یکی از بزرگترین کشورهای کسب کننده جوایز نوبل و ثبت تعداد بیشماری اختراع می باشد، و با توجه به این توضیحات دانشگاه های سوئیس می تواند محل مناسبی برای تحصیل شما دانشجویان عزیز باشد و آینده تحصیلی شما را تضمین می کند.

در کشور سوئیس تبادل تحصیلی بین دانشجویان اروپایی به واسطه نظام بولونیا آسان شده است، و اگر دانشجویی در یکی از دانشگاه های اروپایی تحصیل کرده باشد مدارک تحصیلی او برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس پذیرفته خواهد شد. این خود یکی از بزرگترین سیاست های داخلی کشور های عضو این نظام هست که یکی از اهداف آن انتقال دانش و نیروی متخصص بین این کشورها می باشد.

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در سوئیس

یکی از زیباترین کشورها در اروپا سوئیس می باشد که در زمینه تحصیلات دانشگاهی ( دوره های  MBA  و دکتری ) و انجام کارهای تحقیقاتی مهم و معتبر از مهمترین کشور ها محسوب می شود. دانشجویانی که در دانشگاه های سوئیس تحصیل می کنند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و دانشجویانی که در مقطع دکتری تخصصی تحصیل می کنند جزیی از کارکنان دانشگاه محسوب شده و ماهانه حقوقی را دریافت می کنند.

متوسط هزینه های تحصیلی سالانه در بعضی از رشته ها ( به عنوان مثال دارو سازی ) شانزده هزار یورو می باشد. دانشجویان خارجی در برخی از دانشگاه ها مثل زوریخ ، لوگانو ، سنت گالن ، لوسرن و نوشاتل باید هزینه بیشتری نسبت به دانشجویان داخلی بپردازند.

برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس دانشجویان نسبتا هزینه کمی می پردازند، ولی در برخی از کانتون ها دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا هستند هزینه بیشتری را نسبت به دانشجویان بومی می پردازند. هزینه تحصیل سالانه دانشگاه های سوئیس به شرح زیر می باشد:

 1.  دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، هزار و ششصد یورو
 2. دانشجویان مقطع دکتری، حدود دویست یورو

دانشگاه های مقرون به صرفه سوئیس

هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه های خصوصی مبلغی بین هزار و پانصد تا شانزده هزار یورو می باشد. دانشگاه هایی که هزینه تحصیل سالانه در آن ها مقرون به صرفه تر است ، به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه ژنو، نهصد یورو
 • دانشگاه لوزان، هزار و پانصد یورو
 • دانشگاه هنر شمال غربی و علوم کاربردی، هزار و سیصد یورو
 •  دانشگاه برن، هزار و پانصد یورو

همچنین هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه های برتر سوئیس به شرح زیر می باشد:

 1.  دانشگاه زوریخ، هزار و چهار صد یورو
 2.  موسسه فدرال فناوری زوریخ، هزار و ششصد یورو
 3.  دانشگاه بازل، هزار و ششصد یورو
 4.  دانشگاه فدرال پلی تکنیک لوزان، هزار و صد یورو

اقدام برای تحصیل در سوئیس

سیستم آموزشی سوئیس که فدرالیستی است و توسط یک سازمان غیر متمرکز اداره می شود، بیشترین هزینه آموزشی و تحقیقی را در بخش بین المللی به خود اختصاص میدهد و به سبب همین هزینه ها توجه بسیار زیادی به آموزش و کارهای تحقیقی و پژوهشی دارد. تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان تحت شرایط خاصی به شما تعلق می گیرد. به طور مثال اگر شما قبلا در این کشور یک دوره آموزشی را گذرانده باشید، نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشید.

شما همچنین می توانید در صورت ارائه ندادن مدرک زبان معتبر پذیرش مشروط به دست بیاورید و قبل از ورود به دانشگاه ابتدا در دوره های آموزش ثبت نام نمائید و یا می توانید این دوره ها را در کشور اروپایی مثل مجارستان بگذرانید و بعد از اتمام دوره بتوانید در دانشگاه ها ی سوئیس پذیرش اخذ نمائید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی این امکان را در خدمت شما قرار می دهد که با مشاورین ما در خصوص تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان مشاوره رایگان دریافت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *