مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس تحصیلی چه شرایطی برای متقاضیان بین المللی خواهد داشت؟ چه کسانی از بورسیه تحصیلی در ایتالیا بهره مند می شوند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط بورسیه تحصیلی رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در معتبرترین دانشگاه ها کشور ایتالیا با ما همراه باشید. ایتالیا در جنوب قاره اروپا می باشد که دین بسیاری از ساکنین آن مسیحی می باشد. این کشور تقریبا 65 میلیون نفر جمعیت دارد. پول این کشور همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از واحد (€) یورو پیروی می کند. پایتخت ایتالیا رم می باشد.

این کشور دارای وضعیت اقتصادی بسیار مطلوبی می باشد و در صنایع مختلف بسیار موفق می باشد. به همین دلیل ایتالیا از قدرت های اتحادیه اروپا محسوب می شود. به دلیل داشتن آثار و اماکن مختلف تاریخی این کشور مقصد بسیاری از مهاجرین و مسافران خارجی از تمام دنیا می باشد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل و بورسیه تحصیلی در ایتالیا اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

روش های اخذ بورسیه برای تحصیل در ایتالیا

جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور روش های قانونی مورد پذیرش می باشد. در این بخش 2 روش معقول جهت اخذ بورسیه در این کشور بدین شرح می باشد:

 • بورس حقوق تحصیلی از سازمان های منطقه ای در کشور ایتالیا
 • بورس تحصیلی دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا

برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانید همزمان با تقاضاء اخذ پذیرش برای بورسیه نیز اقدام نمایید. در صورت موافقیت با بورسیه شما، بورسیه تحصیلی دانشگاه، همزمان با صدور پذیرش تحصیلی و بورسیه حقوق تحصیلی طی مراحل همزمان با پذیرش و تا حدود ماه اکتبر به صورت نهایی صادر می شود.

شرایط بورسیه تحصیلی رشته های مختلف در ایتالیا

با داشتن بورسیه تحصیلی رشته های مختلف در دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا، متقاضیان از سراسر دنیا از شرایط خاص و مزایای خوبی بهره مند می شوند. هر ساله تقریبا 5200€ (یورو) کمک مخارج تحصیلی به دانشجویان داده می شود. برای هزینه های خوابگاه و سلف سرویس دانشگاه ها نیز تا 75% تخفیف در نظر گرفته می شود. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه در دانشگاه های معتبر ایتالیا می شوند، از تخفیف 10% الی 90% برای شهریه دانشگاه بهره مند می شوند.

دانشجویانی که برترین هستند و شرایط بسیار مطلوبی دارند، جزء دانشجوهای نخبه محسوب می شوند. برای دانشجویان نخبه ارشد، بورسیه 14000€ (یورو) و برای دانشجویان نخبه دکترا بورسیه 20000€ (یورو) در نظر گرفته می شود. این بورسیه ها به قدری زیاد می باشند که تمام هزینه های زندگی، سکونت و تحصیل دانشجویان نخبه را تامین می کنند. در واقع نخبه های ارشد و دکترا با اخذ این بورسیه ها به طور رایگان در معتبرترین دانشگاه ها به تحصیل در ایتالیا می پردازند.

شرایط بورسیه تحصیلی رشته های مختلف در ایتالیا

مدارک لازم اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد در لیست زیر شرح داده شده است:

 • اصل مدرک کارشناسی و ریز نمرات همراه با ترجه رسمی
 • توصیه نامه از استادهای برتر دانشگاهی
 • پرونده سابقه های تحصیلی
 • داشتن انگیزه نامه تحصیلی و دلیل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور
 • داشتن مدرک زبان آیلتس بالاتر از 5.5
 • بدون شرط معدل
 • گذرنامه قانونی و رسمی با مدت اعتبار حداقل یک سال

دانشگاه های ایتالیا نیاز ضروری به مدرک زبان درخواست کنندگان از کشورها مختلف را ندارند. اما برای پذیرفته شدن از سوی سفارت کشور مورد نظر، داشتن مدرک زبان و کسب نمرات زبان بالا بسیار مهم می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای دریافت روادید خود تا خرداد ماه فرصت دارند تا نمرات لازم را کسب کنند تا سفارت درخواست آنها را بپذیرد. شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا به طور کامل در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

مدارک لازم اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع دکتری 

در مقطع دکتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی بایستی مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اصل مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ترجمه رسمی و ریز نمرات
 • توصیه نامه از استادهای برتر دانشگاهی
 • داشتن پروپوزال به زبان انگلیسی با کمک و راهنمایی موسسه
 • داشتن انگیزه نامه تحصیلی و دلیل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور
 • داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل ضروری نیست.
 • بدون شرط معدل
 • گذرنامه قانونی و رسمی با مدت اعتبار حداقل یک سال

تحصیل در ایتالیا به همراه بورس دولتی تحصیلی

جدول زیر اطلاعات کلی درباره این بورسیه تحصیل را نشان می دهد:

پارامتر توضیحات
مبلغ بورسیه پرداخت شهریه کامل و کمک هزینه ماهانه به ارزش 1000$ (دلار)
مدرک تحصیلی واجد شرایط AFAM، کارشناسی ارشد و دکترا

دولت این کشور همیشه به دنبال این است که سیستم آموزشی خود را برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه کند. بورسیه تحصیلی دولت این کشور برای دانشجویان خارجی، یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی این کشور برای دانشجویان بین المللی، از جمله برنامه هایی است که توسط وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی برای حمایت از دانشجویان سایر نقاط جهان، به ویژه آن هایی که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند، معرفی شده است. این بورسیه تحصیلی در این کشور همچنین برای تقویت همکاری های بین المللی در زمینه های مختلف از جمله فنی، فرهنگی و علمی طراحی شده است.

این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی واجد شرایطی که در یکی از دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند ارائه می شود. ذینفعان بسته به تعداد دانشجویان واجد شرایط و شایستگی تحصیلی، شهریه جزئی یا کامل دریافت می کنند. علاوه بر این، کمک هزینه ماهانه حدود 1000$ (دلار) نیز دریافت می شود و به صورت 3 ماهه پرداخت می شود. جهت اطلاع از شرایط کار در ایتالیا پس از اتمام تحصیل مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

شهریه های تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا

شهریه های تحصیلی در این کشور بدین شرح می باشد:

 • دانشجویان رشته های مختلف سالیانه از 130€ الی 4000€ (یورو) مخارج تحصیلی دارند.
 • شهریه کارشناسی و کارشناسی ارشد از 450€ (یورو) شروع شده و تا 4000€ (یورو) ادامه دارد.
 • دانشجویان دکترایی که بورسیه دریافت می کنند، تقریبا به صورت رایگان تحصیل می کنند.

به صورت کلی، مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی همراه با سختی ها و هزینه های مختلفی می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند، باید بسیار صبور باشند تا به هدف خود برسند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره تحصیل در ایتالیا به همراه بورس تحصیلی آماده ارائه اطلاعات و خدمات می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.