مهاجرت تحصیلی بلژیک

تحصیل داروسازی در بلژیک

تحصیل داروسازی در بلژیک

تحصیل داروسازی در بلژیک

تحصیل داروسازی در بلژیک و برای دریافت پذیرش این رشته در بلژیک 2018، اصول و شرایط دریافت ویزای تحصیلی بلژیک برای تحصیل داروسازی در بلژیک موضوع مقاله ما می باشد. اگر قصد مهاجرت تصیلی به بلژیک را دارید این مطالب را بخوانید و از اصول و شرایط تحصیل داروسازی در بلژیک آگاه شوید.

کشور بلژیک، کشوری فدرالی در اروپای غربی می باشد که یکی از کشور های اتحادیه اروپا می باشد که بنیاد اتحادیه اروپا می باشد و چندین سازمان بزرگ دیگر بین المللی مثل ناتو در این کشور می باشد.

رشته داروسازی

تحصیل در رشته داروسازی این امکان را می دهد که شما در صنعت دارو پیشرفت کنید. رشته داروسازی شما را برای کار در شغل های مختلف مثل داروخانه شهری، روستایی، تامین اجتماعی و بیمارستان ها و… مهیا می کنند.

تدریس در دانشکده داروسازی با هدف آموزش دانشجویان برای متخصص شدن در صنعت دارو قرار می گیرند و دانشجویان این امکان را دارند که در زمینه مراقبت های بهداشتی، صنعت دارو یا تحقیق در این زمینه افزایش دهند.

دانشکده داروسازی در شهر بروکسل برنامه های آموزشی خود را از یک سمت با آخرین پیشرفت های علمی تمرکز می شود و از سمت دیگر به تکامل نقش اجتماعی و وظیفه های داروسازی پرداخته می شود.

رشته های تحصیلی پیشرفته به زبان هلندی آموزش داده می شود. دانشجویان غیر بومی مهارت بعد از یک سال تحصیل در بلژیک باید با شرکت در یک آزمون زبان و دریافت نمره آیلتس 5 مهارت زبان هلندی خود را باید ثابت کنند.

تحصیل داروسازی در بلژیک و رشته های آن

 • رشته کارشناسی ارشد داروسازی بیمارستانی
 • رشته کارشناسی ارشد داروسازی صنعتی
 • رشته کارشناسی پزشکی آزمایشگاهی

مهاجرت و ویزا برای تحصیل داروسازی

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در بلژیک را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دارای پاسپورت معتبر
 • به مدت سه ماه شرکت در آموزش زبان
 • هزینه تحصیل را داشته باشند.
 • بیمه درمانی و خدماتی

هزینه تحصیل داروسازی در بلژیک

هزینه تحصیل در مدت یک سال در دانشگاه های بلژیک تقریبا بین 2.000 تا 4.000 یورو می باشد. البته به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. و حتی هزینه تحصیل دانشجویان اروپایی با دانشجویان غیر اروپایی متفاوت می باشد. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در بعضی از رشته ها باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

کار بعد از تحصیل در بلژیک

اقتصاد این کشور با ثبات و توسعه یافته می باشد که با توجه به بنیاد اتحادیه اروپا، فرصت های کاری و خدماتی در این کشور رو به افزایش می باشد. دانشجویان این امکان را دارند در هنگام تحصیل هم به کار نیمه وقت مشغول شوند.

شرایط تحصیل و کار رشته داروسازی

تحصیل و کار در رشته داروسازی برای دانشجویانی می باشد که در رشته داروسازی در قلب انسان و بهداشت و درمان فارغ التحصیل شدن. زمانی که شما بورسیه تحصیلی دریافت کردید این امکان را دارید که به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهید.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته داروسازی

اکثر اشخاص برای مهاجرت به خارج از کشور اغلب از راه مهاجرت تحصیلی ویزا دریافت می کنند و سپس از دریافت اقامت تحصیلی و کار رشته داروسازی و اخذ پذیرش کارشناسی ارشد داروسازی از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به گرفتن تابعیت و اقامت انجام می شود. لازم به ذکر است یکی از روش های مهاجرت از راه کارشناسی ارشد داروسازی می باشد روش های دیگر مانند ویزای کار، کارشناسی ارشد داروسازی و دریافت اقامت سرمایه گذاری با رشته های داروسازی امکان پذیر می باشد.

وضعیت دوره ها و شرایط ورود به رشته داروسازی

 • رشته علوم شیمی
 • رشته زیست شناسی
 • رشته فیزیولوژی
 • رشته داروسازی
 • رشته دارو شناسی

رشته های داروسازی با تحقیقات دانشگاهی، آموزش های زیاد و مطلوب، مهارت های قوی و حرفه ای و … تدریس داده می شود. در هنگام تحصیل در رشته داروسازی به شما آموزش تحصص بابت نقش های گوناگون و بدست آوردن تخصص در گرایش شناسایی بیماری ها را داده می شود.

شرایط دریافت پذیرش رشته داروسازی

شما باید مهارت زبانی خود را بالا ببرید و در دروس زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات نمره های بالایی داشته باشید. وارد شدن به دانشگاه های داروسازی اغلب به طور رقابتی می باشد و شما باید در این دروس نمرات عالی گرفته باشید که این امکان را داشته باشید که پذیرش دریافت کنید.

ساختار دوره ها و روش های ارزیابی

در بعضی از کشور های جهان دریافت مدرک کارشناسی داروسازی به شما پیشنهاد می شود، در بعضی از مناطق دیگر گزینه ی انتخابی اصلی دریافت مدرک کارشناسی ارشد داروسازی می باشد.

تکنولوژی داروسازی چیست؟

یکی از شاخه های داروسازی می باشد که دانشگاه ها بابت دریافت مدرک کارشناسی ارشد، تمرکز بر فناوری جدید در قسمت داروسازی می باشد که به افراد پیشنهاد می شود. فرصت دریافت تجربه ها در شناسایی تجهیزات و فرایند ها در توسعه دارویی استفاده خواهد شد.

تحصیل داروسازی در بلژیک، کارشناسان ارشد و حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان به صورت تلفنی و حضوری مشاوره می دهند و با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد می کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *