مهاجرت به کشور نیوزلند

تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

اکثر افرادی که به طرق مختلف به کشور نیوزلند مهاجرت نموده اند و موفق به اخذ اقامت این کشور گردیده اند به دنبال تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند می­باشند. طبق قوانین اقامت و تابعیت کشور نیوزلند افرادی که از شهروندان کشورهای مشترک المنافع مانند انگلیس و ایرلند هستند می­توانند درخواست تابعیت نیوزلند را در این کشور بنمایند. همچنین افرادی که از شهروندان خارج از کشورهای مشترک المنافع هستند نیز در صورتیکه به مدت 5 سال در نیوزلند اقامت مستمر داشته باشند می­توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی از چگونگی اخذ اقامت و تابعیت نیوزلند در اختیار عزیزان قرار می­دهند.

روش های اخذ اقامت و تابعیت در نیوزلند

در سال 1954 قانونی در رابطه با تابعیت کشور نیوزلند در این کشور به تصویب رسید، که طبق این قانون افرادی که با شهروندان نیوزلندی ازدواج نموده اند و یا از طریق تابعیت پدر،  تابعیت نیوزلند را اخذ می­نمایند می­بایست در مراسم تابعیت و سوگند در این کشور حضور یابند.ازجمله راههای کسب اقامت و تابعیت در نیوزلند می­توان به تابعیت از طریق تولد در این کشور را نام برد. افراد تمایل زیادی به تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند را دارند. زیرا امتیازات و مزایایی که دولت نیوزلند برای افرادی که تابعیت این کشور را دارند قرار داده است بسیار بیشتر از افرادی است که تنها اقامت این کشور را اخذ نموده اند.

افراد از راههای مختلفی می­توانند اقامت کشور نیوزلند را اخذ نمایند. پس از اینکه افراد موفق به اخذ اقامت این کشور شدند می­توانند با کسب شرایطی که دولت نیوزلند برای کسب تابعیت قرار داده است، تابعیت این کشور را نیز بدست آورند. از جمله راههای اخذ اقامت دائم کشور نیوزلند عبارتند از اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری- ویزای تخصص و یا مهارت نیوزلند.

اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری

افراد برای اینکه بتوانند ویزای کاری کشور نیوزلند را اخذ نمایند می­بایست دارای یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در نیوزلند باشند. پس از آن فرد می­توانند با نامه فوق به همراه سایر مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه نموده و درخواست ویزای کاری نیوزلند را نماید.

اخذ ویزای تخصصی نیوزلند

این ویزا برای آن دسته از افرادی است که دارای مهارت و یا حرفه ای است که کشور نیوزلند دارای کمبود نیرو در آن تخصص می­باشد. برای اخذ این ویزا فرد باید به سازمان مهاجرت این کشور درخواست داده و فرمی را جهت درخواست این ویزا تکمیل نماید. پس از آن فرد می­بایست با نامه ای که مبنی بر موافقت سازمان مهاجرت برای انجام کار در کشور نیوزلند است به سفرات نیوزلند در کشور مبدأ خود برای اخذ ویزای تخصص یا مهارت مراجعه نماید.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کار

افرادی که با اخذ ویزای کاری نیوزلند به این کشور سفر می­نمایند با سرعت بیشتری می­توانند جهت اقامت دائم این کشور اقدام نماید. افراد به هنگام اخذ ویزای کاری علاوه بر داشتن مهارت در حرفه­ی مورد نظر خود می­باید دارای پشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای معتبر است. منظور از کارفرمای معتبر اینست که باید کارفرمای مربوطه تمامی استانداردهای بین المللی را رعایت نماید. در صورتی که کارفرمای مورد نظر از اعتبار ویژه ای در کشور نیوزلند برخوردار باشد، فرد می­تواند پس از مدت 3سال جهت اخذ اقامت دائم نیوزلند اقدام نماید. دولت نیوزلند اقامت 3 ساله را برای اخذ اقامت دائم برای برخی از افراد حذف نموده است. این افراد عبارتند از:

 • افرادی که از کشور ساموآ به این کشور مهاجرت نموده اند.
 • نوزادانی که در بین سالهای 1949-1977 در خارج از خاک کشور نیوزلند از مادری نیوزلندی متولد گردیده باشند.
 • افرادی که به فرزندخواندگی اتباع نیوزلندی در آمده باشند.
 • نوزادانی که در خارج از کشور نیوزلند از والدین نیوزلندی متولد گردیده باشند.

تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند

همانطور که بیان نمودیم تابعیت در کشور نیوزلند دارای امتیازاتی است که افرادی که دارای اقامت این کشور هستند از آنها برخوردار نمی­باشند. این امتیازات عبارتند از:

 • افرادی که موفق به تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند می­شوند، می­توانند برای همیشه در این کشور زندگی نمایند.
 • فرد قادر به دریافت پاسپورت نیوزلندی خواهد شد و با پاسپورت خود براحتی به تمام کشورها می­تواند سفر نماید.
 • افراد دارای تابعیت نیوزلند می­توانند بعنوان نماینده در پارلمان این کشور کاندید نماید.
 • این دسته افراد می­توانند از تمامی امتیازات تحصیل در نیوزلند از جمله شرکت در مسابقات علمی بعنوان شهروند نیوزلندی و همچنین دریافت انواع بورسیه های تحصیلی برخوردار گردند.
 • افراد دارای تابعیت نیوزلندی از تمامی حقوق اقتصادی و مالکیتی این کشور برخوردار خواهند شد.

ناگفته نماند افراد پس از تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند، یکسری وظایف در مقابل دولت نیوزلند خواهند داشت که عبارتند از:

 1. ملزم به رعایت تمامی قوانین کشور نیوزلند
 2. باید در تمامی انتخابات در این کشور شرکت و رای دهد.
 3. به دولت نیوزلند می­باید کالیات پرداخت نماید.
 4. نسبت به کشور نیوزلند وفادار و مسئولیت داشته باشد.

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش است تا افراد را در زمینه اخذ اقامت و تابعیت این کشور راهنمایی نمایند.

اعطای تابعیت نیوزلند چگونه است؟

بر طبق قوانین تابعیت کشور نیوزلند افرادی که قبل از سال 2005 میلادی وارد این کشور گردیده اند و به مدت 5 سال بطور مداوم و مستمر در این کشور اقامت داشته اند می­توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. همچنین افرادی که در سال 2005 موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شده اند می­توانند تابعیت این کشور را دریافت نمایند. قوانین فوق تنها تا سال 2010 میلادی دارای اعتبار بودند و پس از آن دولت نیوزلند این قانون را نقض نموده و از اعطای تابعیت به کسانی که بدون مجوز قانونی به مدت طولانی در این کشور حضور داشته اند خودداری می­نماید.

شرایط اعطای تابعیت و اقامت در نیوزلند کدامند؟

افراد برای اینکه بتوانند اقامت و تابعیت کشور نیوزلند را اخذ نمایند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • اقامت و سکونت مستمر و مداوم به مدت 3 سال در کشور نیوزلند
 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی
 • برخورداری از تمکن مالی برای ادامه زندگی در کشور نیوزلند
 • حضور در مراسم اعطای تابعیت نیوزلند
 • آگاهی از امتیازات تابعیت و اقامت در نیوزلند

شرایط اعطای تابعیت به بزرگسالان در نیوزلند کدامند؟

بزرگسالانی که قصد دریافت تابعیت کشور نیوزلند را دارند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • فرد پس از اخذ تابعیت این کشور باید ادامه زندگی خود را در این کشور بگذراند.
 • فرد باید ابتدا اقامت دائم که بمدت 5 سال می­باشد را در این کشور اخذ نموده و پس از آن اقدام به دریافت تابعیت نیوزلند نماید.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشد.
 • از سابقه اخلاقی خوبی در این کشور برخوردار باشد و از هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشد.
 • فرد می­بایست از تمامی حقوق و وظایف خود پس از دریافت تابعیت آگاه باشد.

افراد با سوالات بسیاری در زمینه تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند روبرو می­گردند از جمله:

 • آیا افراد با اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند می­توانند جهت تابعیت این کشور اقدام نمایند؟
 • آیا افراد می­توانند با ویزای کاری برای تمامی اعضای خانواده خود نیز تابعیت این کشور را اخذ نماید؟
 • آیا بورسیه  تحصیلی نیوزلند تنها به افرادی که اقامت و تابعیت این کشور را دارند ارائه داده می­شود؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *