مهاجرت به کشور نیوزلند

راه های مهاجرت به نیوزلند

راه های مهاجرت به نیوزلند

در این نوشتار شما عزیزان می توانید نسبت به تمامی راه های مهاجرت به نیوزلند که از سوی اداره مهاجرت این کشور در سال 2020 معرفی شده است، آگاه شوید. مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص راه های مهاجرت نیوزلند پرداخته اند. امروزه با هدف پرورش نیروی انسانی و جذب نیروی ماهر و متخصص کشورهای زیادی اقدام به صدور روادید برای متقاضیان ملل جهان سوم نموده اند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشوری را دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط اخذ روادید در این خصوص اقدامات لازم را داشته باشند. ذیل مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است به بررسی این راه ها می پردازیم.

بررسی راه های مهاجرت به نیوزلند

این کشور توانسته است از رتبه 11 در خصوص جذب مهاجر و رتبه 10 در زمینه بازار کار قرار گیرد. زلاندنو در زمره کشورهای توسعه یافته و متول قرار داشته است. در سال 2013 توانسته است رتبه 7 در جهان را به خود اختصاص دهد. اما در حال حاضر بیشتر اقتصاد در این کشور از طریق صادرات محصولات کشاوری و دامپروری می باشد. راه های مهاجرت به نیوزلند از جمله پرطرفدار ترین موضوعات مهاجرتی می باشد. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد. اگر شما امروز به فکر مهاجرت به نیوزلند هستید در ابتدا نسبت به راه های مهاجرتی به این کشور آشنا شوید. شما می توانید جهت تحصیل، کار، سرمایه گذاری، کارآفرینی، ازدواج و پناهندگی به این کشور مهاجرت نمائید. هر کدام از این مسیرها نیازمند ارائه مدارک و شرایطی است که در ادامه با هم مرور می کنیم.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از طرق نادرست مهاجرت می باشد که به دلیل عدم اطلاعات توانسته مورد توجه قرار گیرد. طبق اطلاعاتی که در سایت دولت نیوزلند ارائه شده است دولت نیوزلند به پناهنده ها کمک می نماید تا از این طریق بتوانند وارد جامعه زلاند نو شوند. به پناهجویان تمامی خدماتی از قبیل بهداشتی، آموزشی و پرورشی داده می شود که تشویق شوند وارد بازار کار شوند و از مزیت های کار برخوردار شوند.

قوانین پذیرش پناهجو در نیوزلند 2 راه می باشد که به صورت زیر می باشد:

 • یکی از طریق قرارداد سهمیه ای با کمیساری عالی سازمان ملل برای پناهنده ها
 • یکی از طریق درخواست پناهدگی در ساحل نیوزلند

نیوزلند جزو 20 کشور در خصوص برنامه اسکان مجدد می باشد که برای افرادی مانند زیر ارائه می نماید:

زنان در معرض خطر معلولان اوژانسی
بیماری های خاص برنامه های جهانی و انسان دوستانه

مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد و ازدواج

تولد فرزند یکی از برترین راه های اخذ اقامت و تابعیت می باشد که شرح آن به شکل زیر است:

 • قوانین حاکم بر نیوزلند در حال حاضر خون می باشد
 • قبل از تاریخ ژانویه 2006 این قوانین بر اساس سیستم خاک بوده است
 • اگر فرزندی از پدر یا مادر ایرانی در نیوزلند متولد شوند این کشور به آن فرزند پاسپورت ایرانی می دهد
 • چنان چه یکی از پدر یا مادر پاسپورت نیوزلندی داشته باشند به آن فرزند پاسپورت نیوزلندی می دهند

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج یکی از راه های مهاجرت می باشد که در هر کشوری انجام پذیر است. قوانین حاکم بر این در تمامی کشورهای به نحوی ثابت می باشد. از شرایط اصلی که در باب ازدواج می باید مورد توجه متقاضیان قرار گیرد:

 • داشتن شریک زندگی در کشور نیوزلند می باشد
 • باید از شهروندی این کشور برخوردار باشد
 • زوجین می باید مدارکی دال بر رسمیت ازدواج ارائه نمایند
 • محل سکونت شریک زندگی باید ارائه شود
 • نامه تمکن مالی در خصوص ادامه زندگی ارائه نمایند که بتوانند این نوع مهاجرت را برای خود رقم بزنند

تحصیل یکی از راه های مهاجرت به نیوزلند

متقاضیانی که قصد تحصیل در نیوزلند بیش از 3 ماه را دارند، می باید درخواست صدور روادید نمایند. شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند به شرح زیر است:

 • ارائه نامه پذیرش تمام وقت از یکی از موسسات یا دانشگاه در نیوزلند
 • دانشجو می تواند به مدت 3 تا 5 سال یک بار، با یک ارائه دهنده مورد تایید، یک دوره دیگر را به عنوان یک دوره دیگر تحصیل کند
 • به عنوان مثال، مطالعات دبیرستان و سپس تحصیل در مقطع کارشناسی.
 • دوره های تحصیلی در نیوزلند در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انجام پذیر می باشد
 • هزینه های تحصیل در نیوزلند سالیانه به میزان 20000 الی 75000NZD (دلار نیوزلند) می باشد

از دیگر پارامترهایی که در خصوص تحصیل در نیوزلند برای متقاضیان به منظور مهاجرت در نظر گرفته شده است برگزاری دوره های زبان در نیوزلند می باشد که از مزیت های ویژه ای از قبیل هزینه های تحصیلی کمتر نسبت به دوره های تحصیلی می باشد.

کار یکی از راه های مهاجرت به نیوزلند

کار یکی از راه های مهاجرت به نیوزلند

یکی از ویزاهایی که ار محبوبیت بالایی برای متقاضیان در خصوص مهاجرت ارائه می گردد ویزاهای کاری می باشد که طبق قوانین حاکم بر نیوزلند قوانین بدین صورت می باشد که مهاجرت به نیوزلند از طریق کار صرفا با ارائه نامه کارفرما الزامی می باشد. در نیوزلند 3 نوع ویزای کاری حکم فرما می باشد که عبارتند از:

پیشنهاد کار نیوزلند

پیشنهاد کار برای مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز ارائه شده است توسط کارفرما انجام پذیر می باشد که در نیوزلند به افرادی که واجد شرایط باشند ویزا 1 ساله برای متقاضیان خارج از بریتانیا و افرادی که دارای پاسپورت بریتانیا باشند می توانند به مدت 23 ماه از این فرصت استفاده نمایند. جهت اطلاع از شرایط کار در نیوزلند به لینک مربوطه مراجعه فرمائید.

 • نیروی کار متخصص و ماهر: این نوع ویزا کاری برای افرادی می باشد که از شرایط سنی زیر 55 سال برخوردار باشند . متقاضیان علاوه بر این شرایط سنی می باید از نامه کارفرما، سابقه کار و مدرک زبان برخوردار باشند که بتوانند از این نوع اقامت بهرمند شوند.
 • نیروی کار ماهر نیوزلند-اقامت دائم: یک نوعی دیگر از ویزای کاری در نیوزلند می باشد که می توان گفت وابسته به نیروی کار متخصص و ماهر می باشد و کاملا امتیازی می باشد که این امتیازات عبارتند از:
 • سن زیر 55 سال
 • متقاضی قبلا در نیوزلند تحت عنوان استخدام ماهر بوده است.

جهت اشتغال نیروی کار ماهر در نیوزلند نیاز به مدارک و شرایط ذیل می باشد:

 • مدارک تحصیلی شناخته شده
 • سوابق کاری با ارائه اسناد مشخص شده
 • مدرک زبان انگلیسی TOFEL ،IBT 79 و IELTS: 6.5

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

ویزاهای سرمایه گذاری در نیوزلند به منظور ایجاد کسب و کار و کمک به بازار نیوزلند می باشد که از 2 طریق انجام پذیر می باشد:

ویزا نوع اول (Investor plus)  هزینه های این ویزا به مقدار 1.5 میلیون NZD (دلار نیوزلند) به منظور ایجاد کسب و کار است. متقاض باید به مدت 4 سال این مبلغ را نگه دارد و علاوه بر این متقاضی باید 1 میلیون NZD (دلار نیوزلند) در خصوص هزینه های زندگی سالیانه ارائه نماید. در این نوع ویزا حضور متقاضی و ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز الزامی است
ویزا نوع دوم (Investor visa Plus) در این نوع ویزا متقاضیان می باید از حداقل هزینه های 10 میلیون NZD (دلار نیوزلند) برخوردار باشند که بتوانند از این مزیت سرمایه گذاری بدون ارائه مدرک زبان و حداقل میزان حضور بهرمند شوند

راه های مهاجرتی نیوزلند

در دنیای امروزه کشورهای که توانسته است از استقبال زیادی برخوردار باشد کشورهای انگلیسی زبانی می باشد که با ارائه برنامه های مهاجرتی توانسته اند از هجوم متقاضیان برخوردار باشند. نیوزلند جزو یکی از گزینه های مدنظر متقاضیان در خصوص مهاجرت می باشد که توانسته است ذهنیتی مثبت برای متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم نماید. طبق آخرین آمار گرفته شده از سایت usnews.com کشور نیوزلند توانسته است با رتبه ای 13 در جهان رتبه تقریبا خوبی را به خود اختصاص دهد.

هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی در باب راه های مهاجرت به نیوزلند می باشد که متقاضیانی که قصد اخذ پاسپورت از این کشور را دارند می بایست به مدت زمان 4 سال از 5 سال اقامت خود را در خاک کشور نیوزلند سپری نمایند. از دیگر پارامتر ها در خصوص مهاجرت هزینه های زندگی می باشد که این هزینه ها به مقدار 1000 الی 1400NZD (دلار نیوزلند) ماهیانه می باشد که می باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت به نیوزلند قرار گیرد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را مهیا نموده ایم که از طریق تماس با کارشناسان ما از شرایط کلی مهاجرت آگاه شوید.

11 دیدگاه برای “راه های مهاجرت به نیوزلند

 1. sohrab گفت:

  از بهترین کشورهاست اما چرا انقدر مهاجرتش سخته

 2. محمد نصرالهی گفت:

  سلام، مدرک جوشکاری دارم
  چطور میتونم برم نیوزلند؟

 3. Arezoo گفت:

  Mamnon az etelaat amari ke erae kardid.

 4. سعید گفت:

  ممنون اطلاعات مفیدی بود

 5. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود این مقاله مرسی

 6. صبا صابری گفت:

  سلام
  ممنون اط مطالب بسیار عالی تون

 7. رسول گفت:

  ویزای کار هم داره

 8. تیمور کرامتی گفت:

  نیوزلند کشور خوبیه ولی شرایطش سخته
  کشورهای دیگه شرایط راحتتری دارن

 9. پدرِ پسرشجاع گفت:

  کانادا بهتره

 10. سیروان گفت:

  نیوزیلند کشور خیلی خوبیه٬ اقدام کاریش راحت تره یا دکتری ؟

 11. vida گفت:

  با تشکر سوالی ازتون داشتم، ایا برای ورود به دانشگاه میتوتن مشروط پذیرش گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *