مهاجرت به کشور کلمبیا

تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا

تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا

جهت تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا در سال 2021، لازم است که حداقل باید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش مدارک و شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا را برای شما عزیزان بازگو می کند.

کلمبیا کشوری زیبا و کم ارزش در آمریکای جنوبی است. پس از اخذ اقامت این کشور، شما حق زندگی و کار در آنجا را برای زندگی دارید. برای اینکه وضعیت اقامت خود را فعال نگه دارید، باید سالی یک بار حداقل 1 روز به این کشور سفر کنید. زمان شهروندی تنها 5 سال است و گذرنامه این کشور به شما امکان دسترسی آزاد ویزا به منطقه شنگن را می دهد.

کلمبیا کشوری در شمال آمریکای جنوبی است که بین ونزوئلا، برزیل، پرو و پاناما واقع شده است. نزدیک به 50 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. بیش از 6 میلیون نفر در پایتخت بوگوتا زندگی می کنند. این کشور اگرچه به عنوان یکی از خطرناکترین کشورهای آمریکای جنوبی سابقه دارد، در سال های گذشته رشد اقتصادی زیادی داشته است. اقتصاد کشور یکی از آزادترین و آزادترین منطقه در منطقه است. این کشور از اروپا به راحتی قابل دسترسی است.

تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا در سال 2021

برای درخواست تابعیت این کشور، شما باید در این کشور متولد شده باشید یا حداقل از یک پدر و مادر که یک شهروند کلمبیا است به دنیا آمده باشید. همچنین اگر حداقل 5 سال در این کشور اقامت دائم داشته باشید، می توانید تقاضای تابعیت کنید. همچنین تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا از طریق زیر امکان پذیر می باشد:

 • سرمایه گذاری
 • ازدواج
 • کار

در نمودار زیر تعداد سال های اقامت آمده است:

سال های اقامت در کلمبیا جهت دریافت تابعیت

مدت اقامت مورد نیاز همیشه به 5 سال نمی رسد. اگر با یک شهروند کلمبیایی ازدواج کرده اید، یا فرزندی با تابعیت این کشور دارید، پس فقط لازم است که 2 سال در این کشور زندگی کنید. شهروندان آمریکای لاتین و کارائیب در صورتی که فقط 1 سال در این کشور زندگی کرده باشند و اتباع اسپانیا حداقل 2 سال در آنجا زندگی کنند واجد شرایط درخواست شهروندی هستند.

تابعیت به شما این حق را می دهد که پاسپورت کلمبیا داشته باشید، مناصب عمومی داشته باشید، به عنوان افسر در ارتش این کشور مامور شوید و در انتخابات ملی رأی دهید. زمان و هزینه های پردازش بسته به ملیت شما متفاوت است. بنابراین، برای اطلاعات بیشتر با سفارت محلی یا کنسولگری این کشور تماس بگیرید.

مراحل و مدارک جهت تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا

مراحل و مدارک جهت تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا در این بخش توضیح داده خواهد شد. ابتدا، باید نامه ای به وزارت تابستان، با درخواست تابعیت، نوشته شود. این نامه باید شامل موارد زیر باشد:

 • نام
 • تاریخ تولد
 • آدرس فعلی
 • مشخصات تماس
 • کشور مبدا
 • ملیت فعلی و آخرین آدرس قبل از انتقال به این کشور

سپس مدارک زیر را باید آماده نمایید:

مدارک توضیحات
شناسنامه خارجی کپی
عکس 4 قطعه، مانند سایز عکس گذرنامه
ویزای اقامت معتبر کپی
اثبات اشتغال حداقل 6 ماه، کسانی که آزاد هستند باید مدارکی برای نشان دادن مالیات پرداخت شده داشته باشند.
دلایل درخواست تابعیت
سند ازدواج اگر شما با یک شهروند کلمبیایی ازدواج کرده باشید.

این نامه همچنین باید مجوز شما را از بخش امنیتی اداری (Departamento Administrativo de Seguridad) برای درخواست بررسی سوابق کیفری از وزارت امور خارجه (Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación) اعلام کند. مردان بین 18 تا 50 سال باید وضعیت نظامی خود را از کشور خود نشان دهند (این را می توان از سفارتخانه ها یا کنسولگری های مربوطه دریافت کرد).

همچنین انتظار می رود در یک آزمون مربوط به تاریخ، جغرافیا و قانون اساسی این کشور موفق شوید. آزمون شفاهی اسپانیایی نیز لازم است. کسانی که کارشناسی دارند، دانشگاه کلمبیا را گذرانده اند یا بیش از 65 سال دارند از این آزمون ها معاف هستند.

مراحل و مدارک جهت تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا

تابعیت مضاعف در کلمبیا

ابتدا باید با سرمایه گذاری تقریبی 150000$ (دلار آمریکا) در املاک و مستغلات این کشور یا به عنوان کمک به یک شرکت کلمبیایی، اقامت دائم بگیرید. جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله خرید ملک در کلمبیا را مطالعه نمایید. بعد از 5 سال به عنوان یک اقامت دائم، شما و خانواده خود ممکن است درخواست دریافت تابعیت کنید.

این کشور اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. بنابراین، برای تابعیت این کشور نیازی به انصراف از تابعیت فعلی خود نیست. سیاست این کشور در مورد jus soli یا «حق خاک» به این معنی است که کودکانی که در این کشور به دنیا می آورید تابعیت این کشور را بدو تولد دریافت می کنند. تابعیت دوگانه در این کشور به رسمیت شناخته شده است. طبق قانون اساسی، هر شخصی که در خارج از کشور از پدر و مادر کلمبیایی متولد شود، می تواند شهروند کلمبیا باشد. برای درخواست باید با موارد زیر به کنسولگری بروید:

 • شناسنامه اصلی
 • والدین شما cedula de ciudadania (شناسنامه کلمبیایی)
 • یک کپی از گذرنامه والدین شما ، اگر یکی از آنها شهروند کلمبیا نباشد.
 • سند ازدواج والدین شما
 • همچنین ممکن است برای تأیید گروه خونی خود به آزمایش خون نیاز داشته باشید.

هزینه زندگی در کلمبیا

هزینه زندگی در کلمبیا به عوامل مختلفی از جمله شهر و محله ای که برای زندگی انتخاب می کنید بستگی دارد. در شهرهای بزرگ، مانند مدلین و بوگوتا، قیمت خانه و آپارتمان اغلب با آن هایی که در شهرهای آمریکای شمالی پیدا می کنید رقابت می کند. به عنوان مثال، یک مهاجر آمریکایی که در محله مجلل El Poblado در مدلین زندگی می کند، ماهیانه حدود 1250$ (دلار) برای اجاره یک آپارتمان بلند مرتبه 3 خوابه پرداخت می کند. با این وجود طیف بسیار گسترده ای از قیمت در سراسر شهر وجود دارد که از حدود 500$ (دلار) شروع می شود.

در حالی که برای یک خانه بزرگ 2 طبقه، ال پوبالادو می توانید 1 میلیون$ (دلار) یا بیشتر پرداخت کنید، یک خانه مشابه در شهرهایی مانند مانیزالس یا پریرا 250000$ تا 300000$ (دلار) هزینه دارد. زندگی آپارتمانی (یا کانکس) در شهرها بسیار معمول است و معمولا قیمت آن نسبت به خانه های مستقل کمتر است. خانه های متوسط کشور و شهرهای کوچکتر از شهرها ارزان ترند. خصوصیات نمای اقیانوس یا اقیانوس گرانتر از آن هایی هستند که در فاصله چند مایلی آب قرار دارند. در این نگارش توضیحات لازم درباره تبدیل اقامت به تابعیت در کلمبیا از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گفته شد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *