مهاجرت تحصیلی قبرس

بورس تحصیلی در قبرس

بورس تحصیلی در قبرس

قبرس از جمله کشورهای اروپایی است. این کشور دارای موقعیت های شغلی و تحصیلی بسیار مناسبی میباشد. بورس  تحصیلی در قبرس متعلق به کسانی است که دارای معدل بالاتری هستند. دانشجویان برای آگاهی از چگونگی درخواست و دریافت بورس تحصیلی در قبرس می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند. کشور قبرس برای برقراری ارتباط و اشاعه فرهنگ خود با سایر کشورها پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان می­باشد.

از این رو این کشور بورسیه های تحصیلی را با هدف جذب دانشجویان بین المللی قرار داده است. دانشگاههای این کشور بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان قرار داده است. البته بیشتر بورسیه ها به دانشجویانی تعلق می­گیرد که مقطع کارشناسی خود را نیز در این کشور گذرانده باشد، و برای تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام نموده اند.

دانشگاههای کشور قبرس تحصیلات عالی را برای دانشجویان بین المللی و با استفاده از اساتید مجرب بین المللی برگزار می­نماید. از دیگر امکاناتی که دولت قبرس در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است، بورسیه این دانشجویان توسط سایر کشورها می­باشد. دولت قبرس قراردادهایی با هدف بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در این کشور با سایر دولت ها منعقد نموده است.

که طی این قرارداد دیگر کشورها به دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی و بورسیه اعطا می­نمایند تا دانشجویان بتوانند تحصیلات خود را در این کشور بگذرانند. دانشجویانی که بورس تحصیلی در قبرس به آنها تعلق می­گیرد، تعهد می­نمایند پس از اتمام تحصیلاتشان بایستی مدتی را در کشور مبدأ خود به انجام کار بپردازند.

شرایط بورسیه تحصیلی در قبرس

دانشگاه های قبرس برای اعطای بورسیه به دانشجویان در ابتدا سوابق تحصیلی دانشجو را در دوره های تحصیلی قبلی بررسی می­نمایند. در صورتیکه دانشجو در دوره های قبلی جزء دانشجویان ممتاز باشد بورسیه به وی تعلق خواهد گرفت. بورسیه های تحصیلی قبرس تنها به پرداخت شهریه دانشجو ختم نمی­شود.

بلکه این بورسیه ها تمامی هزینه های دانشجویی اعم از شهریه تحصیلی، خوابگاهها، خورد و خوراک و کتاب و لوازم آموزشی را نیز شامل می­شود. در قبرس بورسیه های مختلفی وجود دارد. برخی از آنها تمام هزینه های دانشجو را شامل می­شود و برخی از آنها 60 الی 70 % هزینه های دانشجویی را تحت پوشش قرار می­دهند.

علاوه بر بورسیه های فوق دانشجویان برجسته در این کشور در صورتیکه بورسیه ای به آنها اعطا نگردیده باشد، پس از یک ترم تحصیلی و ارائه سوابق تحصیلی خود از تخفیفات ویژه ای برخوردار خواهند شد. برنامه­ی فوق را اکثر دانشگاههای قبرس برای جذب دانشجویان بین المللی ممتاز اجرا می­نماید. ناگفته نماند دانشگاههای قبرس به دانشجویانی که به تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در این کشور مشغولند بورسیه ای اعطا نمی نماید.

بورس تحصیلی در قبرس

یکی از مهمترین نکات تحصیل در قبرس و دانشگاههای سایر کشورها دریافت بورسیه تحصیلی از آنهاست. در صورتیکه بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان برآورده گردد، دانشجویان می­توانند به پیشرفت های تحصیلی بسیاری دست پیدا نمایند. دانشگاههای قبرس نیز در این زمینه بورسیه های بسیاری را برای دانشجویان بین المللی قرار داده است. از همین رو بسیاری از دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می­نمایند.

علاوه بر اعطای بورسیه هایی که این دانشگاهها در اختیار دانشجویان قرار می­دهد، هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار پایین و مقرون به صرفه است. دانشجویان پس از پذیرش در دانشگاههای قبرس می­توانند با شروع ترم تحصیلی درخواست بورسیه به دانشگاه  خود را بدهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری کننده دوستان در تمامی زمینه های مهاجرت تحصیلی دانشجویان می­باشد.

چشم انداز تحصیل در قبرس

قبرس جزیره ای زیبا با آب وهوای معتدل و بارش های کوتاه مدت در زمستان می­باشد. این کشور داریا بهترین فرصت های شغلی و تجاری می­باشد که دانشجویان را مجذوب به تحصیل در این کشور نموده است. سالانه دانشجویان زیادی از سایر کشورها بخصوص از امارات عربستان جهت تحصیل به این کشور سفر می­نمایند.

آب و هوا و نوع خوراک این کشور به گونه ای است با طبع هر فردی از هر نقطه جهان همخوانی دارد. دانشجویان با تحصیل در قبرس نه تنها راهی برای تحصیل به سایر کشورها برای خود می­گشایند. بلکه پس از اتمام تحصیلات خود و انجام کار و اخذ تجربه های کاری می­توانند با دستی پر به کشور خود بازگردند.

مراحل لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی قبرس چگونه است؟

دانشجویان برای اخذ بورسیه باید درخواست خود را به همراه عکس و مدارک و سوابق تحصیلی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه نماید. دانشگاه نیز پس از بررسی مدارک دانشجو تصمیم به اعطای بورسیه تحصیلی می­نماید. یکی از شرایط اخذ اقامت تحصیلی قبرس برخورداری از تمکن مالی است، دانشجویانی که به آنها بورس تحصیلی در قبرس به آنها تعلق می­گیرد احتیاجی به ارائه مدارک تمکن مالی ندارند.

اما دانشجویانی که به آنها بورسیه های درصدی تعلق گرفته است و تنها بخشی از هزینه های آنها را پوشش می­دهد باید مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی وی است را ارائه نماید. دانشجویان برای دریافت اقامت تحصیلی بایستی وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا را رزرو نماید و در موعد مقرر تمامی مدارک را به این اداره ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت بورسیه تحصیلی قبرس کدامند؟

دانشجویان می­توانند در تمامی رشته ها بجز رشته های پزشکی بورس تحصیلی در قبرس را دریافت نمایند. دانشجویان مقطع دکتری بدون بورس تحصیلی باید برای تحصیل در دانشگاههای این کشور 10 هزار دلار برای هر ترم پرداخت نمایند. البته ناگفته نماند دراین صورت دانشجویان در این دوره با ارائه هر ایده پزوهشی مشمول تخفیفات 25 یا 30 درصدی دانشگاهها قرار می­گیرند. دانشجویان برای اخذ بورس تحصیلی در قبرس باید مدارک زیر را به دانشگاههای این کشور ارائه دهند:

  • ابتدا فرم درخواست بورسیه را از سایت دانشگاه دانلود و سپس آن را تکمیل و امضا نماید.
  • ارائه دو قطعه عکس با پس زمینه سفید
  • ارائه اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ارائه کپی مدارک تحصیلی دوره های قبلی

ناگفته نماند پذیرش در دانشگاههای قبرس دارای محدودیت سنی می­باشد. پس از ارسال مدارک فوق برای دانشگاه، مرکز مورد نظر مدارک را بررسی نموده و پس از آن نامه ای را مبنی بر قبول و یا رد درخواست دانشجو برای وی ارسال می­نماید.

مدرک زبان در بورسیه تحصیلی قبرس چیست؟

در قوانین اعطای بورس تحصیلی در قبرس دارا بودن مدرک زبان از جمله شرایط دریافت بورسیه تحصیلی نمی­باشد. اما از آنجائیکه تحصیل در دانشگاههای قبرس به زبان انگلیسی می­­باشد دانشجویان بایستی سعی کنند تا مدرک زبان را در پرونده تحصیلی خود قرار دهند. دانشجویان در زمینه بورس تحصیلی در قبرس با سوالاتی روبرو می­شوند که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مهارت هایی که در زمینه مهاجرت تحصیلی دارد، پاسخگوی تمامی سوالاتی از قبیل:

  • آیا دانشگاههای قبرس به دانشجویان مقطع دکتری حقوق پرداخت نمی­نماید؟
  • دانشجویان پس از ورود به خاک قبرس بایستی درخواست بورس تحصیلی نمایند؟
  • آیا با تحصیل در قبرس می­توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *