مهاجرت تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس در دانشگاه EMU برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند و در دوره کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. این بورسیه تخفیف های 100% و یا 50% را برای دانشجویان دارد. علت این بورسیه ایجاد کردن امکانات رفاهی بالا و کیفیت عالی و غیره می باشد.در این مقاله به بررسی بورسیه تحصیلی قبرس می پردازد که توسط تیم تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

قبرس جزیره ای زیبا با آب و هوای معتدل و بارش های کوتاه مدت در زمستان می ­باشد. این کشور دارای بهترین فرصت های شغلی و تجاری می ­باشد که دانشجویان را مجذوب به تحصیل در این کشور نموده است. سالانه دانشجویان زیادی از سایر کشورها به خصوص از امارات عربستان جهت تحصیل به این کشور سفر می ­نمایند. آب و هوا و نوع خوراک این کشور به گونه ای است با طبع هر فردی از هر نقطه جهان همخوانی دارد. دانشجویان با تحصیل در قبرس نه تنها راهی برای تحصیل به سایر کشورها برای خود می­ گشایند. بلکه پس از اتمام تحصیلات خود و انجام کار و اخذ تجربه های کاری می­ توانند با دستی پر به کشور خود بازگردند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی قبرس

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور قبرس عبارتست از:

 • برای اخذ بورسیه 100% دانشجویان ایرانی که باید در دوره قبلی معدل 16 به بالا را دریافت کرده باشند.
 • برای دریافت بورسیه 50% دانشجویان ایرانی که باید در دوره قبلی معدل 14 به بالا را دریافت کرده باشند.
 • بعضی از رشته ها این امکان را دارند که مدرک GRE 610 یا GMAT 450 یا معادل ALES 55 را داشته باشند.
 • دانشجویانی که انگلیسی زبان نیستند باید مدرک آیلتس یا تافل را ارائه بدهند و با در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و نمره قبولی دریافت کنند.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی قبرس

مدارک مورد نیاز برای گرفتن بورسیه تحصیلی در قبرس عبارتند از:

 • انگیزه نامه
 • کپی پاسپورت یا گذرنامه
 • 2 عدد عکس واضح و جدید
 • مدرک تحصیلی دیپلم (برای دانشجویان دوره کارشناسی)
 • مدرک تحصیلی کارشناسی ( برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد)
 • ریز نمرات دوره قبلی تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست
 • تکمیل فرم درخواست
 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت متقاضیان
 • ترجمه تمامی مدارک
 • مدرک زبان در صورت موجود بودن

درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاهی در قبرس

همه دانشجویان که تمایل ادامه تحصیل در قبرس را دارند باید تحصیلات دبیرستان خود را طی کرده باشند و به صورت میانگین 12 سال دوره تحصیل طی کرده باشند. تا از دانشگاه های قبرس برای دوره کارشناسی ارشد بتوانند پذیرش تحصیلی دریافت کنند. در قوانین مدارک بورسیه تحصیلی کشور قبرس، مدرک زبان دیده نمی شود و این به این معنا نمی باشد که شما از دانش زبان آگاه نباشید زیرا بدون مدرک زبان دریافت بورسیه امکان پذیر نمی باشد.

لازم به ذکر است زبان آموزش در دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد پس بهتر است زودتر مدرک زبان را اخذ کنید.

انواع بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس بر اساس اصولی که تعیین شده آسان می باشد، شما می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور حرفی برای گفتن داشته باشید. معیار های دیگری برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور وجود دارد مانند معدل، طرح درسی، نوع پژوهش و هدف تحصیل شما هر چی حرفه ای تر باشد مسیر ساده تر می باشد. کسانی که بورسیه تحصیلی را دریافت کردند این امکان را دارند که با گذراندن یک دوره حرفه ای و تخصصی مشغول به کار شوند و برای اقامت دائم خود اقدام کنند.

انواع بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس با طرح کار

بورسیه تحصیلی این کشور با زمینه کار آفرینی، شما باید فرم های مخصوص به کارآفرینی و تحصیل را کامل می کنید. شما این امکان را دارید با استفاده از فرم های اینترنتی سایت های کاریابی را ارزیابی کنید و درخواست کار دهید. شما این امکان را دارید که 50% بودجه مورد نیاز برای کار آفرینی را داشته باشید و بعد از تمام شدن 1 سال این امکان را دارید از صندوق های حمایت مالی که دولت قبرس در اختیار مردمان قرار می دهند بهره مند شوند. شما باید طرح کارآفرینی خود را در این کشور افزایش درآمد و اقتصاد کشور را پیش ببرید و ایده های غیر تکراری در این زمینه امکان پذیر نمی باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های قبرس

بیشتر رشته های دانشگاه این کشور بورسیه تحصیلی داده می شود و دانشجویان می توانند از این بورسیه های تحصیلی استفاده کنند. دانشگاه های این کشور به دنبال یک سری افراد در زمینه های کاری می باشند. افراد این امکان را دارند علاوه بر تحصیل در قسمتی که دانشگاه در نظر گرفته می شود و می توانند به کار مشغول شوند و حقوق و دستمزد دریافت کنند. در خصوص اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به قبرس پیشنهاد می شود مقاله مذکو را از طریق لینک مشخص شده بررسی بفرمائسد.

ویزای تحصیلی قبرس

متقاضیان بورسیه تحصیلی در این کشور ابتدا باید ویزای تحصیلی قبرس را اخذ نمایید. اخذ ویزای تحصیلی به رشته تحصیلی شما بستگی دارد که رتبه بندی برخی از دانشگاه های این کشور دریافت ویزای تحصیلی را آسان می گیرند و بعضی از دانشگاه ها ویزای تحصیلی را سخت اعطاء می کنند. شما ابتدا باید فرم مربوطه را تکمیل کنید، سپس اعلام می شود آیا می توانید وقت سفارت را دریافت کنید یا خیر؟

در صورتی که مدارک شما تایید شد باید در یک بازه زمانی مشخص مدارک خود را در سفارت ارائه دهید و باید با افیسر سفارت مصاحبه انجام دهید. به صورت کلی ارائه ویزای بین 3 تا 5 هفته زمان می برد و در این تایم در صورتی که مدرک شما ناقص باشد باید نمونه های تکمیلی مدارک را فراهم کنید. راحت یا سخت بودن این ویزای به رشته و مدارک تحصیلی شما بستگی دارد که اگر شخص دارای پیشینه پژوهشی بسیار بالا می باشد به راحتی و آسانی می توانند ویزای تحصیلی دریافت کند. شرایط کلی در خصوص 10 شغل پردرآمد در قبرس به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

کار حین تحصیل در قبرس

دانشجویان این امکان را دارند که هنگام تحصیل در دانشگاه ها مشغول به کار های نیمه وقت شوند و به هزینه های زندگی در قبرس و تحصیل خود کمک کنند. بعد از تمام شدن تحصیل و فارغ التحصیل شدن دانشجویان می توانند به کار های تمام وقت مشغول شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

در پایان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موثق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله بورسیه تحصیلی قبرس می باشد. شما عزیزان اگر در رابطه با مدارک لازم جهت دریافت ویزای قبرس دارای هر گونه سوال و ابهامی داشته باشید با وکلای رسمی ما به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *