مهاجرت تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی دانشگاه EMU برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند و در دوره فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) و دکترا ارائه می شود. این بورسیه تخفیف های 100 درصدی و یا 50 درصدی را برای دانشجویان دارد. علت این بورسیه ایجاد کردن امکانات رفاهی بالا و کیفیت عالی و … می باشد.در این مقاله به بررسی بورسیه تحصیلی قبرس می پردازیم.

شرایط مورد نیاز بابت دریافت بورسیه تحصیلی

 • برای دریافت بورسیه صد در صد دانشجویان ایرانی که باید در دوره قبلی معدل 16 به بالا را دریافت کرده باشند.
 • برای دریافت بورسیه 50 درصدی دانشجویان ایرانی که باید در دروه قبلی معدل 14 به بالا را دریافت کرده باشند.
 • بعضی از رشته ها این امکان را دارند که مدرک GRE 610 یا GMAT 450 یا معادل ALES 55 را داشته باشند.
 • دانشجویانی که انگلیسی زبان نیستند باید مدرک آیلتس یا تافل را ارئه بدهند و با در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و نمره قبولی دریافت کنند.
 • بخض های دیگری هم به علاوه معدل نیاز می باشد که رتبه بندی یا بورسیه بر اساس این رتبه بندی دریافت می شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی قبرس

 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه کپی پاسپورت یا گذرنامه
 • ارائه دو عدد عکس واضح و جدید
 • ارائه مدرک تحصیلی دیپلم (برای دانشجویان دوره کارشناسی)
 • ارائه مدرک تحصیلی لیسانس ( برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد)
 • ارائه ریز نمرات دوره قبلی تحصیلی
 • ارائه تکمیل فرم درخواست
 • ارائه تکمیل فرم درخواست
 • ارائه کپی از تمامی صفحات پاسپورت متقاضیان
 • ارائه ترجمه تمامی مدارک
 • ارائه مدرک زبان در صورت موجود بودن

چگونگی درخواست برای بورسیه تحصیلی دانشگاه

همه دانشجویان که تمایل ادامه تحصیل در قبرس را دارند باید تحصیلات دبیرستان خود را طی کرده باشند و به صورت میانگین 12 سال دوره تحصیل طی کرده باشند. تا از دانشگاه های قبرس برای دوره فوق لیسانس بتوانند پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز بابت بورسیه تحصیلی قبرس

 1. عکس به روز شما باید زمینه سفید نشان دهید.
 2. گذرنامه شما باید دارای مدت زمان شش ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی برای مهر و امضا وجود داشته باشد.
 3. کسانی که قصد دارند در دوره فوق لیسانس بورسیه دریافت کنند باید ابتدا درخواست خود را در دوره تحصیلی ارائه دهند و شرایط سنی در این مورد اهمیت دارد.

مدرک زبان در بورسیه تحصیلی کشور قبرس

در قوانین مدارک بورسیه تحصیلی کشور قبرس، مدرک زبان دیده نمی شود و این به این معنا نمی باشد که شما از دانش زبان آگاه نباشید زیرا بدون مدرک زبان دریافت بورسیه امکان پذیر نمی باشد. لازم به ذکر است زبان آموزش در دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد پس بهتر است زودتر مدرک زبان را اخذ کنید.

انواع بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس بر اساس اصولی که تعیین شده آسان می باشد، شما می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور حرفی برای گفتن داشته باشید. معیار های دیگری برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور وجود دارد مانند معدل، طرح درسی، نوع پژوهش و هدف تحصیل شما هرچی حرفه ای تر باشد مسیر ساده تر می باشد. کسانی که بورسیه تحصیلی را دریافت کردند این امکان را دارند که با گذراندن یک دوره حرفه ای و تخصصی مشغول به کار شوند و برای اقامت دائم خود اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی قبرس با طرح کار

بورسیه تحصیلی این کشور با زمینه ی کار آفرینی، شما باید فرم های مخصوص به کارآفرینی و تحصیل را کامل می کنید. شما این امکان را دارید با استفاده از فرم های اینترنتی سایت های کاریابی را ارزیابی کنید و درخواست کار دهید.

شما این امکان را دارید که پنجاه درصد بودجه مورد نیاز برای کار آفرینی را داشته باشید و بعد از تمام شدن 1 سال این امکان را دارید از صندوق های حمایت مالی که دولت قبرس در اختیار مردمان قرار می دهند بهره مند شوند. شما باید طرح کارآفرینی خود را در این کشور افزایش درآمد و اقتصاد کشور را پیش ببرید و ایده های غیر تکراری در این زمینه امکان پذیر نمی باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های قبرس

بیشتر رشته های دانشگاه این کشور بورسیه تحصیلی داده می شود و دانشجویان می توانند از این بورسیه  های تحصیلی استفاده کنند. دانشگاه های این کشور به دنبال یک سری افراد در زمینه های کاری می باشند. افراد این امکان را دارند علاوه بر تحصیل در قسمتی که دانشگاه در نظر گرفته می شود و می توانند به کار مشغول شوند و حقوق و دستمزد دریافت کنند.

دریافت ویزای تحصیلی برای بورسیه این کشور

بورسیه تحصیلی در این کشور ابتدا باید ویزای تحصیلی را اخذ نمایید. اخذ ویزای تحصیلی به رشته تحصیلی شما بستگی دارد که رتبه بندی برخی از دانشگاه های این کشور دریافت ویزای تحصیلی را آسان می گیرند و بعضی از دانشگاه ها ویزای تحصیلی را سخت اعطا می کنند. شما ابتدا باید فرم مربوطه را تکمیل کنید، سپس اعلام می شود آیا می توانید وقت سفارت را دریافت کنید یا خیر؟

در صورتی که مدارک شما تایید شد باید در یک بازه زمانی مشخص مدارک خود را در سفارت ارائه دهید و باید با افیسر سفارت مصاحبه انجام دهید. به صورت کلی ارائه ویزای بین 3 تا 5 هفته زمان می برد و در این تایم در صورتی که مدرک شما ناقص باشد باید نمومه های تکمیلی مدارک را فراهم کنید. راحت یا سخت بودن این ویزای به رشته و مدارک تحصیلی شما بستگی دارد که اگر شخص دارای پیشینه پژوهشی بسیار بالا می باشد به راحتی و آسانی می توانند ویزای تحصیلی دریافت کند.

آیا دانشجویان در حین تحصیل می تواند مشغول به کار شوند؟

دانشجویان این امکان را دارند که هنگام تحصیل در دانشگاه ها مشغول به کار های نیمه وقت شوند و به هزینه های زندگی و تحصیل خود کمک کنند. بعد از تمام شدن تحصیل و فارغ التحصیل شدن دانشجویان می توانند به کار های تمام وقت مشغول شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

در پایان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موثق ترین موسسه حقوقی در خارمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله بورسیه تحصیلی قبرس می باشد. شما عزیزان اگر در رابطه با مدارک لازم جهت دریافت ویزای قبرس دارای هر گونه سوال و ابهامی داشته باشید با وکلای رسمی ما به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *