مهاجرت تحصیلی قبرس

اعزام دانشجو به قبرس

اعزام دانشجو به قبرس

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه اعزام دانشجو به قبرس آماده مشاوره و راهنمایی برای انتخابی درست به دانشجویان است. قبرس جزیره­ای در تقاطع سه قاره آفریقا، آسیا و اروپا است. در این کشور دانشگاههای بزرگی وجود دارد همانطور که بیان نمودیم در قبرس دانشگاههای بزرگی وجود دارد و دانشجویان بین المللی زیادی جهت ادامه تحصیل به این کشور سفر نموده اند.

اما دانشگاههای این کشور کیفیتی برابر با کیفیت دانشگاههای بین المللی ندارند. این کشور در طول تاریخ فرهنگ های زیادی را تجربه نموده است، تحصیل در این جزیره­ی زیبا تجربه ای متفاوت برای دانشجویان بوجود خواهد آورد. قبرس را سرزمینی افسانه ای می­دانند که در تمام طول سال این کشور غرق در زیر نور زیبای خورشید است.

این کشور برای کسانی که بدنبال تحصیل در محیطی متفاوتند مناسب بنظر می­رسد. تمامی دانشگاههای قبرس مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند. پذیرش در دانشگاههای این کشور همانند سایر کشورهای اروپایی شرایط مخصوص به خود را دارد. مراکز تحصیلات عالی در این کشور به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم می­شوند. افراد برای ورود به این دانشگاهها نیازی به مدرک زبان ندارند. دانشجویان قبل از ورود به دانشگاهها در دوره های کوتاه مدتی را برای آموزش زبان می­گذرانند.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس

دانشگاههای کشور قبرس دارای شرایطی هستند که دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه آنها را رعایت نمایند. آموزش عالی در کشور قبرس به دانشگاههای دولتی و خصوصی- کالج ها و دیگر موسسات تحصیلات عالی تقسیم می­شوند. همچنین این مراکز مقاطع مختلفی از تحصیلات عالی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می­نمایند.

دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاههای این کشور نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارند. در صورتیکه دانشجویان تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشند قبل از ورود به دانشگاه می­توانند در دوره های آموزش زبان شرکت نموده و تسلط کافی را بدست آورند. اما دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 را داشته باشند. همچنین دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند بدون شرکت در دوره های زبان بطور مستقیم وارد دانشگاه می­شوند.

اعزام دانشجو به قبرس

تحصیل در قبرس به گونه ای است که کودکان می­توانند از سن 3 سالگی وارد پیش دبستانی های این کشور گردند که به مدت یکسال می­باشد. کودکان قبل از ورود به دوره ابتدایی باید دوره پیش دبستانی را بگذارنند. پس از آن دانش آموزان وارد دبستان شده و تا 6 سال به تحصیل در دوره­ی ابتدایی می­پردازند. دانش­آموزان در سن 12 سالگی می­توانند وارد کالج های عمومی قبرس شوند. کالج های عمومی در این کشور دارای دو نوع آموزش متوسطه و آموزش متوسطه پایین میباشد. دانش­آموزان در این دوره های آموزشی به فعالیت های عملی فنی و حرفه ای برای ورود به بازار های کاری قبرس می­پردازند. ناگفته نماند طول این دوره­ی آموزشی 3 سال می­باشد.

مقاطع تحصیلی در دانشگاههای قبرس چگونه است؟

در صورتیکه دانشجویان پس از تحصیلات متوسطه تنها دو سال در دانشگاههای این کشور تحصیل نمایند مدرک کاردانی دانشگاه مورد نظر را اخذ خواهد نمود. تحصیل در مقطع کارشناسی مراکز تحصیلات عالی قبرس 3 الی 4 سال طول خواهد کشید. این دوره به دو زبان انگلیسی و یونانی ارائه می­گردد. پذیرش دانشجویان در این دوره نیازی ه مدرک زبان ندارد و در صورت نیاز دانشجویان در دوره های زبان دانشگاهها آموزش می­بینند.

پذیرش در دوره­ی کارشناسی ارشد دانشگاههای قبرس نیازمند مدرک کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی می­باشد. این دوره به مدت 2 سال طول خواهد کشید و دانشجویان برای دریافت مدرک این دوره ملزم به ارائه پایان نامه می­باشند. دوره دکتری در این کشور به مدت 2-3 سال طول می­کشد و دانشجویان برای پذیرش در این دوره باید مدارک تحصیلی دوره های قبل خود را نیز ارائه نمایند.

دانشگاههای کشور قبرس دوره های پزشکی و دندانپزشکی را نیز به دانشجویان ارائه می­نماید. دوره های پزشکی به مدت 6 سال و دندانپزشکی 5 سال طول خواهد کشید. دانشجویان توجه داشته باشند که دوره های تحصیل پزشکی عمومی بصورت کامل در قبرس برگزار نمی­گردد. دانشجویان برای کامل نمودن دوره­ی تحصیلی خود باید به کشور ترکیه سفر نمایند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به تمامی دانشجویان در زمینه چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی یاری می­رساند.

مراحل اعزام دانشجو به قبرس چگونه است؟

  • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای قبرس را دارند، ابتدا بایستی در یکی از دانشگاههای این کشور پذیرش شوند.
  • پس از دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاههای این کشور دانشجو می­تواند برای اخذ اقامت تحصیلی اقدام نماید.
  • برخی از دانشگاههای قبرس ممکن است پس از پذیرش دانشجو از آنها امتحانات ورودی و یا مصاحبه هایی اخذ نمایند.
  • دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی باید به این دولت مدرکی را ارائه دهند تا ثابت نماید فرد از تمکن مالی برخوردار است. همچنین هزینه ویزای تحصیلی خود را در ابتدا باید پرداخت نمایند.
  • در ضمن دانشجویان بایستی تمامی مدارک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه نموده و به دانشگاه مورد نظر اراده نماید.
  • دانشجویان اتحادیه اروپا نیازی به اخذ ویزای تحصیلی قبرس ندارند، اما دانشجویان سایر کشورها ملزم به دریافت ویزای دانشجویی هستند.

بهترین دانشگاههای قبرس کدامند؟

تحصیل در دانشگاههای قبرس بصورت رایگان نیست و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای این کشور بایستی شهریه پرداخت نمایند. شهریه های تحصیلی در دانشگاههای خصوصی این کشور با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه فنی قبرس- دانشگاه گیرنه آمریکایی قبرس- دانشگاه نیکوزیا- دانشگاه قبرس اروپایی از جمله دانشگاههای معتبر برای تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس محسوب می­شوند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای قبرس احتیاج به مهارت زبان انگلیسی دارند. دانشگاه قبرس تنها دانشگاه در این کشور است که تدریس به زبان یونانی صورت می­گیرد. اکثر دانشگاههای کشور قبرس معتبر هستند و از همین رو دانشجویان بین المللی زیادی جهت تحصیل این کشور را انتخاب می­نمایند.

دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به قبرس با سوالات متعددی روبرو می­شوند از جمله:

  • آیا با تحصیل در دانشگاههای قبرس می­توان به جستجوی کار در سایر کشورهای اروپایی پرداخت؟
  • آیا مدارکی که دانشگاههای قبرس به دانشجویان اعطا می­نماید ارزشی به میزان مدارک دانشگاهی در دانشگاههای کشور حوزه­ی شینگن دارد؟
  • مزایای تحصیل در دانشگاههای قبرس چیست؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات دانشجویان در زمینه اعزام دانشجو به قبرس می­باشد. دانشجویان می­توانند برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *