مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

تکنولوژی و کامپیوتر در بسیاری از کشور ها نقش مهمی پیدا کرده است. این مقاله در باب بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی توسط کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. در این مقاله نقش علم کامپیوتر در این کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. متقاضیان با تحصیل در این رشته می توانند در مشاغل مربوطه به این علم وارد بازار کار شوند.

مطالبی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت، بخشی از سوالات اساسی شما در ارتباط با این بازار کاری می باشد:

 • طول دوره تحصیل کامپیوتر در این کشور چه قدر می باشد؟
 • میانگین درآمد این رشته در بازار کار چه قدر می باشد؟
 • بالاترین مدرک تحصیلی این رشته چه مقطعی می باشد؟

کارشناسی رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

در رشته کامپیوتر مباحثی مانند سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر آموزش داده می شود. دانشجویان در دوره تحصیل با الگوریتم، داده و اطلاعات، پایگاه داده، شبکه های اینترنتی و هوش مصنوعی آشنایت پیدا می کنند. مدرک IT که برترین مدرک تحصیلی در این رشته می باشد، این قدرت را به دانشجویان می دهد که با مشکلات پیچیده پیش آمده در کامپیوتر سریع تر و بهتر عمل کنند. دانشجویانی که از این رشته تحصیلی فارغ التحصیل می شوند می توانند در بازار کارهایی مانند توسعه دهنده سخت افزار کامپیوتر، مدیریت پایگاه داده، تحلیلگر سیستم کامپیوتر، توسعه دهنده وب سایت و غیره مشغول شوند. طول دوره تحصیل کارشناسی در این رشته بین 1 تا 4 سال می باشد و طول دوره تحصیلی بستگی به نوع دانشگاه دارد.

تعدادی از دانشگاه های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی این کشور به شرح زیر می باشد:

رشته تحصیلینام دانشگاه
مهندسی کامپیوترUniversity of pretoria
علوم کامپیوترUniversity of pretoria
علوم کامپیوترUniversity of western cape
علوم کامپیوترUniversity of Johannesburg

دوره های رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

در این رشته کارفرمایان به دنبال استخدام کارجویان ماهر و حرفه ای هستند. برنامه نویسی کامپیوتر، شبکه های اجتماعی و تکنولوژی در این حرفه سال به سال با تغییراتی رو به رو می شود، به همین دلیل متقاضیان این رشته می باید اطلاعاتی به روز در اختیار داشته باشند. به همین دلیل در این کشور دوره هایی کوتاه مدت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. در این دوره ها آموزش برنامه نویسی کامپیوتر، شبکه های اینترنتی و امنیت سازی کامپیوتر در دسترس دانشجویان قرار می گیرد. شرکت در این دوره ها به صورت انفرادی هم امکان پذیر می باشد.

دوره های کوتاه مدت آموزشی این رشته به صورت آنلاین هم برقرار می باشد و اکثر این دوره ها به صورت پاره وقت هستند. طول دوره های تحصیلی کوتاه مدت بین 4 تا 6 هفته است و برای دانشجویانی که ضمن تحصیل جویای کار می باشند شرکت در این دوره ها بسیار مناسب است. مورد دیگری که حائز اهمیت است، زبان ارائه شده در این دوره ها زبان انگلیسی می باشد. با شرکت در این دوره ها اطلاعات متقاضیان این رشته در مدت کوتاهی پیشرفت خواهد داشت.

میانگین درآمد در بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

افرادی که در رشته کامپیوتر و در این کشور بین 1 تا 4 سال مشغول فعالیت هستند، درآمد ماهیانه در 20 حقوق دریافتی این افراد با توجه به تجربه کاری حدود 203473R (رند آفریقا) می باشد. درآمد افرادی که بین 5 تا 9 سال سابقه کار در این حرفه را دارند، درآمد ماهیانه این افراد در 7 حقوق دریافتی حدود 425000ZAR (رند آفریقا) است. در این کشور مشاغلی مربوط به این رشته از درآمد بسیار بالایی برخوردار می باشند.

چند نمونه از این مشاغل در نمودار زیر شرح داده شده است:

مشاغل با درآمد بالا در آفریقای جنوبی

تقاضا در بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

رشته کامپیوتر و تکنولوژی بخشی از روزمرگی افراد می باشد. در این کشور تقاضای این شغل بسیار به خصوص در بخش مهندسی کامپیوتر و IT زبانزد است. این کشور به متقاضیان خارجی این امکان را می دهد تا ضمن تحصیل در این کشور، به اشتغال زایی و درآمد بپردازند. اشتغال زایی در این کشور توسط این بازار کار در سال 2023 میلادی بین 12% تا 37% رو به رشد بوده است.

در این بخش چند علت بارز انتخاب این رشته در بازار کاری این کشور بیان شده است:

 1. کیفیت رو به بهبود جامعه از لحاظ استخدام در این شغل
 2. شغلی با احتمال درصد پایین رکود
 3. ارائه فرصت هایی در جهت خلاقیت و نوآوری متقاضی
 4. ارائه تحصیلات عالی
 5. کسب فرصت های بی شمار در آینده کاری این شغل
 6. تغییر مثبت در جهان
 7. نقش فعال در کارهای گروهی و انفرادی

تقاضا در بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی

شرایط ورود به رشته کامپیوتر در این کشور از دوره تحصیلی CDD که سر واژگان دامنه های محافظت شده است، به سایر دوره ها در دانشگاه ها و مؤسسات متفاوت می باشد. شرایط ورود به دانشگاه های این کشور در دوره های تحصیلی رشته کامپیوتر مختلف می باشد. مدارک مورد نیاز این رشته در دانشگاه های این کشور به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارکی دال بر علاقه و انگیزه متقاضی برای این رشته
 • ارائه مدارک مستند دال بر تمایل متقاضی به تحصیلات عالی
 • توانایی شرکت در کار گروهی و انفرادی
 • ارائه تمکن مالی مناسب مبتنی بر توانایی فرد در هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور

در این مقاله اطلاعاتی در باب موضوع بازار کار رشته کامپیوتر در آفریقای جنوبی توسط کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. رشته کامپیوتر در بسیاری از کشورهای دنیا پیشرفت به سزایی داشته است. بازار این رشته کاری در کشورهایی مثل آذربایجان، صربستان، سنگاپور، فنلاند، هلند و فرانسه رو به رشد بوده است. ضمن اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بازار کار رشته کامپیوتر در هلند را از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما مطالعه فرمائید.

در صورت تمایل به مشاوره حضوری می توانید از تجربیات مشاورین و وکلای ما در این امر اطلاعات لازم را کسب کنید. امید است که اطلاعات کافی در این زمینه مورد عنایت شما قرار گرفته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که جهت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری سایر مقالات را در سایت مرجع ما مطالعه فرمائید و در قسمت دیدگاه مقاله نظرات خود را در ارائه دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *