مهاجرت کاری استرالیا

انواع ویزای کار استرالیا

استرالیا یک مکان بسیار پرطرفدار برای جذب متقاضیان شغل و حرفه های متفاوت است که مایل به ایجاد یک زندگی جدید در کشور دیگری هستند. اگر شما نیز در زمره این دسته از متقاضیان قرار دارید به بررسی انواع ویزای کار استرالیا می پردازیم، از آنجایی که اخذ این ویزا کمی پیچیدگی دارد پیشنهاد می دهیم از مشاورهای موسسه سفیران سروش سعادت مشاوره بگیرید. اقتصاد استرالیا در سال های اخیر بویژه از همان ابتدای سال ۲۰۱۹ بسیار رشد کرده است و منجر به تقاضای زیاد برای مهاجران ماهر و متخصص شده است.مهاجران متخصصی که مایل به کار در استرالیا هستند به صورت دائمی بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی می شوند؛ این امر توسط امتیازاتی که برای تجربه کاری، مدارک تحصیلی و مهارت زبان ارائه شده است سنجیده می شود.

ویزای کار بر اساس تخصص

یکی از انواع انواع ویزای کار استرالیا، ویزای کار تخصصی یا بر اساس مهارت است. استرالیا یک مقصد فوق العاده محبوب برای مهاجران متخصص و ماهر محسوب می شود که بیش از 128،500 فرصت در ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در برنامه مهاجرت عمومی مهارت Skillselect  موجود است. تحت برنامه Skillselect متقاضیان کارگر ماهر می توانند یک ویزای دائمی استرالیا کسب کنند. اخذ چنین ویزایی با استفاده از مدارک تحصیلی، تجربه کاری و توانایی زبان نیازهای مهاجرت استرالیا را برآورده خواهد کرد. برنامه مهاجرت عمومی مهارت Skillselect  دارای 5 زیرمجموعه ویزا است و بر اساس امتیازبندی کاندیدا تعیین می کند. متقاضیان باید حداقل 60 امتیاز از جداول نقاط مهاجرت عمومی (Skillselect) را بتوانند کسب نمایند.

موارد اساسی مورد نیاز

همانطور که بیان کردیم یکی از انواع ویزای کار استرالیا ویزای کار تخصصی یا مهارت است که برای اخذ چنین ویزایی تعدادی از الزامات اساسی وجود دارد که متقاضیان باید برای برنامه GSM در نظر بگیرند. در حالی که لیست زیر در بردارنده تمام معیارهای واجد شرایط نیست، اما می تواند ایده خوبی از حداقل استانداردهایی که متقاضیان باید داشته باشند باشد. برای اطلاع از لیست تکمیلی و همچنین نحوه تکمیل فرم آنلاین این نوع ویزا می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت کمک بگیرید. سعی کنید نمره آزمایشی مهاجرت کار تخصصی استرالیا خود را آنلاین پر کنید، تا ببینید که آیا قادر هستید نمره کافی برای ویزا کسب کنید یا خیر.

الزامات ویزای مهارت

سن شما زمانی که درخواست می کنید باید کمتر از 50 سال سن داشته باشید. همچنین در مورد زبان انگلیسی باید بگوییم شما به عنوان متقاضی باید دست کم نمره هفت در آزمون زبان آیلتس کسب کرده باشید. ضمنا باید مهارت ها و مدارک تحصیلی خود را با توجه به مقام ارزیابی مربوطه به عنوان مناسب برای شغل مورد نظر خود ارزیابی کنید. سپس زمانی که شما درخواست می کنید شغل ماهرانه ای را انتخاب می کنید که متناسب با مهارت ها و مدارک تحصیلی شما است. شغل نامزد شده شما باید در فهرست مشاغل تخصصی استرالیا وجود داشته باشد. قبل از درخواست باید مهارت های شما توسط مقام ارزیابی استرالیا سنجیده شود برای ارزیابی شغل مورد نظر خود حتما به چنین ارزیابی نیاز خواهید داشت. اگر شما قادر به برآورده ساختن این الزامات اساسی نیستید، نباید با برنامه مهاجرت عمومی تخصصی برای اخذ ویزای استرالیا ادامه دهید.

ویزای کار موقت استرالیا

یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا ویزای کار موقت استرالیا است. این نوع ویزا مانند ویزای کار 482 و ویزای کار در تعطیلات 417 ممکن است در بسیاری از موارد بهتر از مقوله مهاجرت تخصصی دائمی باشد. ویزای کار 482 برای کارگران ماهری که مایل به کار در استرالیا تا 4 سال هستند میباشد. برای کسب این ویزا، کارجویان باید توسط یک کارفرما حمایت شوند.

یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا ویزای کار تعطیلات ۴۱۷ است. این نوع ویزا نیز در زمره  یکی از بهترین گزینه ها و همچنین گزینه ای بسیار محبوب برای جوانان سراسر جهان قرار دارد. این ویزا اجازه می دهد تا کسانی که در سن 18-30 سالگی هستند بتوانند در استرالیا در کنار تحصیل، اشتغال نیز داشته باشند.

ویزای تجاری و سرمایه گذاری

ویزای تجاری و سرمایه گذاری (موقت) (بخش 188) یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا است که جایگزین ویزای نوآوری و کارآفرینی در سال 2012 شد. این ویزا به 4 جریان تقسیم شده است. این نوع ویزا که به بازرگانان و سرمایه گذاران تعلق می گیرد می تواند در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم در استرالیا گردد. در حقیقت این نوع ویزا از همان ابتدا بدون لزوم طی دوره زمانی خاصی متقاضی را از اخذ اقامت دائم استرالیا مطمئن می سازد. چنین متقاضی ای می تواند پس از طی گذشت زمان تابعیت و شهروندی استرالیا را نیز بدست آورد. متقاضیان معمولا می توانند برای اقامت دائم قانونی پس از 12 ماه در استرالیا درخواست دهند. متقاضیان نباید هرگز در فعالیت های غیرقابل پذیرش یا غیرقانونی کسب و کار یا سرمایه گذاری دخالت کرده باشند.

نکته ها

تقاضا کنندگان برای ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ باید حداقل 65 امتیاز را در آزمون امتیاز به دست آورند. برای اطلاعات کامل در مورد موارد مورد نیاز برای این نوع درخواست ویزا، باید به قسمت ویزای ۱۸۸ سایت امور مهاجرت استرالیا مراجعه نمایید.

رویکردها و جریانها

4 رویکرد برای کسب ویزای کسب و کار و سرمایه گذاری (موقت) (طبقه 188)، وجود دارد که هر کدام شرایط خود را دارند. جریان نوآوری کسب و کار: برای کسب و کارهای موفقیت آمیز که می خواهند در استرالیا ایجاد یا توسعه کسب و کار کنند جریان سرمایه گذاری:

برای سرمایه گذارانی که می خواهند حداقل 1.5 میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری کنند و فعالیت تجاری و یا سرمایه گذاری در استرالیا را حداقل 2 سال ادامه دهند. جریان قابل توجه سرمایه گذاری: برای سرمایه گذارانی که می خواهند حداقل 5 میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری کنند و پس از دوره ویزای موقت خود، فعالیت تجاری و / یا سرمایه گذاری را در استرالیا ادامه دهند.

جریان حق بیمه سرمایه گذار: برای سرمایه گذارانی که می خواهند حداقل 15 میلیون دلار را در موسسه حقوقی معتبر استرالیا سرمایه گذاری کنند و پس از دوره ویزای موقت خود، فعالیت تجاری و / یا سرمایه گذاری در استرالیا را ادامه دهند. امیدواریم این متن در خصوص انواع ویزای کار استرالیا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشد در هر صورت برای اطلاعات دقیق تر و تکمیلی حتما با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *