مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

دولت استرالیا از “سرمایه گذاری در استرالیا” استقبال می کند. در واقع سرمایه گذاری در استرالیا به ساخت اقتصاد استرالیا کمک کرده و باعث ارتقای رفاه شهروندان استرالیایی توسط پشتیبانی از رشد اقتصادی و خلاقیت در آینده می شود.

بی شک، بدون سرمایه گذاری خارجی، تولید، اشتغال، و درآمد پایین تر خواهد ماند.

 

 

محیط سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا کشوری مستقل در بین ملل مشترک المنافع قرار دارد. استرالیا شش ایالت و دو قلمرو دارد. رهبر کشور ملکه الیزابت دوم هست و ریس دولت استرالیا نخست وزیر می باشد.

سه سطح دولت در استرالیا وجود دارد: فدرال (مشترک المنافع)، ایالتی و محلی. استرالیا دارای یک مجلس فدرال و مجالس دولتی و قلمرویی جداگانه می باشد.

دولت فدرال مسئول امور خارجه، دفاع، مهاجرت، ارتباطات، خدمات اجتماعی، بانکداری، مقررات شرکت و اخذ مالیات بر درآمد می باشد. اما  دولتهای ایالتی و ملی و شهرداری ها مسئول مالیاتهای  خاص هستند.

به لحاظ تاریخی فعالیت اقتصادی بر روی بستر دریای شرقی استرالیا متمرکز بوده است، که عمده جمعیت هم همانجا زندگی می کنند. فعالیت معدن در مناطق مختلف مخصوصا استرالیای شرقی و کوینزلند دایر هست.

مثل اکثر کشورهای توسعه یافته، بخش خدمات عمده GDP استرالیا را به خود اختصاص می دهد.

 

 

فرصت ها برای سرمایه گذاری در استرالیا

  • اقتصاد استرالیا تحت تسلط بخش خدماتی قرار دارد. این بخش ۶۸٪ از تولید ناخالص داخلی یا GDP را تشکیل می دهد.
  • بخش معدن ۷٪ از GDP را تشکیل می دهد.
  • رشد اقتصادی استرالیا عمدتا وابسته به بخش معدن و بخش کشاورزی (۱۲٪ GDP) با تولیداتی است که به بازار آسیای شرقی صادر می شود.
  • علی رغم افت اخیر در ترقی بخش معدن، اقتصاد انعطاف پذیر و ثابت باقی مانده است.
  • در این کشور فعلا به بیش از ۲۶۰ زبان صحبت می شود.
  • در استرالیا ۱۲۰ سازمان ورزشی و ۵۰۰ پارک ملی و ۲۷۰۰ ناحیه ی تحت حفاظت وجود دارد.
  • ۱۷ سایت میراث جهانی یونسکو در استرالیا وجود دارد.
  • از سال ۲۰۰۲، استرالیا به رشد اقتصادی مترقی خودش ادامه داده است.

 

سرمایه گذاری در استرالیا

از آنجایی که استرالیا مرکز گردشگری در دنیا محسوب می شود، جای تعجب نیست که افراد از دیگر کشورها برای انجام یک شکلی از بیزینس به استرالیا هجوم آورند.

این امر بخاطر وجود منابع انسانی و سرمایه ای است که استرالیا در اختیار دارد.

فرصت های بی شماری برای سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد که به برخی از آنها در ان مقاله اشاره می شود: امنیت زندگی و دارایی در استرالیا تضمین شده است، در این کشور پتانسیل ها کشف نشده فراوانی وجود دارد، جنبه های گردشگری استرالیا همچنان جاذب سرمایه گذاران است و قطعا انجام بیزینس در استرالیا را نمی توان با هیچ جایی از دنیا مقایسه کرد.

 

 

چارچوب بررسی سرمایه گذاری در استرالیا

چارچوب بررسی سرمایه گذاری در استرالیا توسط چارچوب قانونی تنظیم شده و  توسط سیاست سرمایه گذاری خارجی استرالیا و نکات راهنما درباره کاربرد ویژه قوانین حمایت می شود.

* چارچوب  قانونی شامل لایحه ی تحصیلات و تعهدات خارجی مصوب ۱۹۷۵ و لایحه ی وضع اجرت های تملک ها و تعهدات خارجی مصوب ۲۰۱۵ (قانون وضع اجرت ها) و مقررات مربوطه اشان می باشد.

این لایحه به خزانه دار اجازه بررسی پیشنهادات سرمایه گذاری را برای وفق با معیارهای خاص را می دهد.

لایحه ی وضع اجرت ها و مقرراتش در واقع حق الزحمه ها برای درخواست ها و اعلام های سرمایه گذاری در استرالیا را تنظیم می کند.

* سیاست گذاری، رویکرد دولت را نسبت به اجرای چارچوب سرمایه گذاری خارجی را شامل ملاحظات منافع ملی مشخص می کند.

* نکات راهنما هم اطلاعات خاص تری درباره نحوه کاربرد چارچوب سرمایه گذاری خارجی برای مالکیت های مختلف و سرمایه گذاران تهییه می کند.

 

 

نیاز به تایید سرمایه گذاری خارجی در استرالیا

یک شخص سرمایه گذار خارجی یا یک سرمایه گذار دولت خارجی نیازمند تایید از طرف دولت استرالیا برای انجام سرمایه گذاری در استرالیا می باشند.

نیازمندی های ابلاغی مختلف هستند و بر پایه ی یک تعداد از فاکتورها می باشند شامل: اینکه آیا سرمایه گذار یک دولت خارجی است یا سرمایه گذار غیر دولتی است، نوع تملک چگونه است، آیا تملک مشروط به آستانه های پولی و تعهدات FTA می باشد یا خیر.

سرمایه گذاران خارجی بایست که با FIRB در تماس باشند یا بدنبال وسیله ی قانونی مستقلی باشند اگر چنانچه آنها هیچ تردیدی نداشته باشند بر اینکه  آیا یک سرمایه گذاری قابل ابلاغ هست یا خیر.

 

 

معافیت ها از تایید سرمایه گذاری خارجی در استرالیا

اشخاص خارجی در شرایط خاصی  از تایید سرمایه گذاری خارجی معاف هستند. برخی از این شرایط عبارتند از:

۱) وصیت نامه یا تفویض اختیارات- تملک بهره ای در دارایی ها، اموال، یک تراست یا زمین استرالیایی که توسط وصیت نامه یا واگذاری توسط عمل قانون تصاحب شده است.

۲) بیزینس استرالیایی تحت مدیریت یا زمین مورد تملک از جانب دولتهای مشترک المنافع و دولتهای قلمرویی یا محلی (مگر اینکه سرمایه گذار یک دولت خارجی دارایی را تصاحب شود).

۳) تملک ها و مناقصات اجباری.

۴) منافع خاص حاصله تحت یک صدور حقوق یا تحت برنامه ی سرمایه گذاری مشترک.

۵) تملک های زمین استرالیایی توسط شهروندان استرالیایی که معمولا در استرالیا نیستند.

 

 

چرا سرمایه گذاری ؟

سرمایه گذاری ممکن هست که با خود منافع و مزایایی هم بهمراه داشته باشد. در واقع سرمایه گذاری از مشاغل موجود در حمایت کرده و نیز مشاغل جدیدی را در آن کشورایجاد می کند.

آن باعث ترغیب ابتکار و القای فنآوری ها و مهارتهای جدید می شود.

و نیز سرمایه گذاری دسترسی به بازارها را فراهم کرده و رقابت را بین صنایع افزایش می دهد.

دولت استرالیا پیشنهادهای سرمایه گذاری  را با توجه به منافع ملی به صورت مبنای مورد به مورد بررسی می کند.

 

 

چرا سرمایه گذاری در استرالیا؟

استرالیا یک محیط آسان، با ریسک پایین برای سرمایه گذاری و انجام بیزینس فراهم می کند.

اما مزایا و امتیازات استرالیا برای سرمایه گذاری عبارتند از: یک اقتصاد انعطاف پذیر،صنایع موفق جهانی، مردمان کاری و هوشمند، در ارتباط با دنیا، و یک محل تجاری ایمن برای سرمایه گذاران.

گزارش معیار استرالیا داده های غنی تهیه می کند که نشان دهنده آنست که هیچ مکانی بهتر از استرالیا برای انجام بیزینس وجود ندارد.

گزارش فوق پنج دلیل کلیدی  برای سرمایه گذاری در استرالیا  را مورد بررسی قرار می دهد: اقتصاد قوی اش، صنایع پویا، ابتکار و مهارتها، پیوندهای جهانی و شالوده های اقتصادی قوی و اعتبار استرالیا را با سایر کشورها مقایسه می کند.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *