مهاجرت سرمایه گذاری در استرالیا

خرید ملک در استرالیا

خرید ملک در استرالیا

اخیرا شمار زیادی از مردم دنیا در پی خرید ملک در استرالیا هستند تا به نحوی بتوانند با اقامت دائم در این کشور آینده شغلی و زندگی خود را تضمین کنند. بنابراین این موضوع در بین متقاضیان از اهمیت خاصی برخوردار است. مقاله ای با همین عنوان توسط محققین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر در آمده است که توصیه می نماییم آن را بخوانید.

خرید ملک در استرالیا

بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی به دنبال سرمایه گذاری در استرالیا بوده تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک در استرالیا است که می تواند منجر به اقامت دائم در این کشو گردد. استرالیا از لحاظ فرهنگی و زندگی در شرایط مساعد و ایده آلی قرار دارد. اخیرا موضوع خرید ملک در این کشور پر رونق شده است. بنابراین بازار ملک در استرالیا بسیار جذاب بوده و موجب استقبال سرمایه گذاران گردیده است. اکثر این سرمایه گذاران و خریداران ملک از کشور چین هستند. کشور استرالیا دارای ثبات و پایداری اقتصادی است که تاثیر بسزایی در امر سرمایه گذاری دارد.

اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در استرالیا می بایست تاییدیه هیئت بازرسی سرمایه گذاران خارجی کشور استرالیا یا (FIRB) را دریافت کنید. این هیات مشورتی دولتی، موظف به بررسی پرونده های خرید ملک توسط فرد غیر استرالیایی است. در واقع این بررسی در زمینه منافع اقتصادی استرالیا است که آیا خرید ملک و سرمایه گذاری توسط فرد خارجی در استرالیا در پیشرفت بازار املاک و کنترل سهام این کشور مثمر ثمر خواهد بود یا خیر. اکثر افراد سرمایه گذار خارجی در زمینه املاک سرمایه گذاری می کنند.

استانداردهای سرمایه گذاری در استرالیا

فرد سرمایه گذار می بایست امنیت سرمایه گذاری در استرالیا و همچنین چگونگی سوددهی این سرمایه گذاری را بررسی و تجزیه و تحلیل نماید. بخش عمده و بزرگ سرمایه گذاران در استرالیا از کشورهای ایالات متحده و بریتانیا هستند. سپس کشورهای چین، بلژیک، ژاپن و هنگ کنگ در رتبه های بعدی تعداد سرمایه گذاران در استرالیا قرار گرفته اند. از آنجایی که شرایط اقتصادی استرالیا مساعد است، بنابراین ثبات سیاسی در این کشور نیز برقرار است. در نتیجه امنیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در این کشور حکمفرماست. سایر امور مربوط به سرمایه گذاری در استرالیا را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شده و پیگیری نمایید.

واجدین شرایط خرید ملک درکشور استرالیا

در قانون سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا آمده است که افرادی مجاز به خرید ملک در این کشور هستند که حتما اقامت موقت یا دائم این کشور را دارا باشند. در غیر این صورت مجاز به خرید ملک در استرالیا نخواهند بود. پس می توان نتیجه گرفت که افراد متقاضی اقامت در استرالیا نمی توانند از طریق خرید ملک به این امر دستیابی داشته باشند و صرفا می توانند به چشم سرمایه گذاری در استرالیا به آن نگاه کنند. افرادی که در استرالیا اقامت دارند می توانند نسبت به خریداری موارد ذیل اقدام کنند:

سرمایه گذاری

مادامی که فرد خارجی اقامت موقت استرالیا را دارد، می تواند با سرمایه گذاری و خرید ملک بخشی از سرمایه شخصی خود را به کشور استرالیا انتقال دهد.

ملک مسکونی

شرایط خرید ملک مسکونی بدین صورت است که خرید ملک می بایست با هدف زندگی و سکونت در آن باشد. به عبارت دیگر در صورتی که قصد سکونت در ملک مذکور را ندارید، مجاز به خرید آن نبوده و اگر قبلا خریداری نموده اید می بایست فورا آن را به فروش برسانید. ناگفته نماند که خرید ملک در این کشور محدود به ملک های مسکونی نبوده و فرد می تواند نسبت به خرید ملک های تجاری مانند کارخانه و… نیز اقدام کند.

زمین

خرید زمین برای سرمایه گذاری در راستای خرید ملک در استرالیا برای سرمایه گذاران آزاد و مجاز است.

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در استرالیا

در سال های اخیر قیمت خرید و اجاره ملک در استرالیا نامحسوس بوده است. قیمت املاک در کشور استرالیا مطابق با منطقه ای که ملک در آن قرار گرفته است، متغیر است. به طور مثال درون شهر یا بیرون شهر بودن ملک در قیمت آن تاثیر قابل توجهی دارد.

به طور متوسط هزینه خرید ملک در مرکز شهر در کشور استرالیا مبلغی معادل 7598 دلار و در بیرون شهر به مبلغ 5323 خواهد بود. بر اساس قوانین خرید ملک در کشور استرالیا، فرد خریدار می بایست به میزان 5 درصد از کل قیمت ملک را بابت هزینه هایی مانند تمبر، امور حقوقی، بازرسی و… بپردازد. همچنین اجاره بهای ملک به طور متوسط و به صورت سالیانه در مقایسه با کشور ایران 105 درصد بیشتر خواهد بود.

قیمت ملک در شهرهای استرالیا

در جدول اطلاعاتی در خصوص قیمت ملک در 3 شهر از شهرهای مهم استرالیا آورده شده است که می توانید مطالعه کنید:‌

نام شهر قیمت هر متر مربع در مرکز شهر قیمت هر مترمربع در خارج از شهر
سیدنی  14300  دلار 8881  دلار
ملبورن 8696  دلار 7152  دلار
کانبرا 6731  دلار 4756  دلار

اجاره بهای ملک دراسترالیا چقدر است؟

اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1682  دلار
اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 1275  دلار
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2687  دلار
اجاره ماهیانه آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 1860  دلار

مراحل قانونی خریدملک به چه‌صورت است؟

برای خرید ملک در استرالیا می بایست به مراحل قانونی و روند خرید آشنا باشید. قیمت ملک در بازار املاک استرالیا شامل آپارتمان، مستغلات، کارخانجات، دفاتر، مزارع و… ثابت است. فرآیند خرید ملک در استرالیا به صورت ذیل انجام می گیرد:

  • انتخاب ملک مورد نظر متناسب با بودجه در نظر گرفته شده
  • اخذ مجوز و تاییدیه هیات مدیره بازرسی سرمایه گذاری کشور استرالیا برای خرید ملک. (مگر این که نیوزیلندی یا استرالیایی باشید. در این صورت نیازی به اخذ مجوز نیست). مدت انجام این مرحله 2 هفته می باشد.
  • تکمیل فرم درخواست همراه با شماره تماس به همراه ارائه گذرنامه یا پاسپورت و همچنین اسناد ویزای سرمایه گذاری در استرالیا
  • ارائه مشخصات کامل ملک و منطقه ای که در آن قرار گرفته است.
  • مرحله صدور تاییدیه از FIRB نیز به مدت یک ماه به طول خواهد انجامید.

مزایای خرید ملک درکشور استرالیا چیست؟

خرید ملک در استرالیا دارای مزیت های ذیل است:

  • در کشور استرالیا هر 7 تا 10 سال، قیمت ملک تغییر یافته و دو برابر می شود.
  • با خرید ملک در این کشور به نوعی سرمایه گذاری ایده آل در تجارت دست می یابید.
  • با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا می توانید درآمد اجاره بسیار خوبی از ملک خود داشته باشید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این افتخار را دارد که حامی مسائل حقوقی شما در امر مهاجرت به استرالیا و یا سایر کشورهای اروپا و جهان باشد. این موسسه با ارائه مشاوره های تخصصی به صورت مراجعه حضوری و تماس تلفنی (رایگان) راهنمای شما در امر مهاجرت به استرالیا خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *