مهاجرت به کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

استرالیا جزو مهاجر پذیرترین کشورهای دنیاست. مهاجرت به استرالیا در ایران نیز متقاضیان بسیاری دارد. طبیعت زیبا، شهرهای با کلاس جهانی، دستمزدهای بسیار خوب، بالا بودن نرخ استخدام و… بخشی از دلایل فراوانی است که مهاجرت به استرالیا را جزو اولویت های اهداف مهاجرتی قرار می ­دهد. مهاجرت به استرالیا، فرصت حضور در کشوری با اقتصاد قدرتمند، سیاست دموکراتیک ایده آل و عضو در چندین سازمان بین المللی تجاری و مالی است. همچنین با مهاجرت به استرالیا، برای کودکان امکان استفاده از سیستم آموزشی با کلاس جهانی ایجاد می ­شود.

این مقاله با محوریت مهاجرت به استرالیا در تلاش است تا به صورت کلی، مخاطب را با شیوه های مهاجرت و اقامت در استرالیا آشنا سازد. چنان چه مخاطبان محترم نیاز به اطلاعات تکمیلی در هریک از بحث های مطرح شده در ذیل داشته باشند، می توانند از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهره مند شده و با افزایش آگاهی های خود در این زمینه، درست ترین شیوه مهاجرتی را برای مهاجرت به استرالیا برگزینند.

شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا دارای یک سری شرایط عمومی است. فرد متقاضی باید قبل از انتخاب شیوه مهاجرت به آن کشور، دارای این شرایط باشد.

برخی از این شرایط عباتند از:

 • توانایی کافی در زبان انگلیسی
 • داشتن مدرک تحصیلی (عموماً از مراکز تحصیلی معتبر)؛ این مدرک توسط مراکز ارزیابی در استرالیا بررسی خواهد شد.
 • داشتن سابقه کار و گواهی آن از یک مرکز معتبر
 • انجام ارزیابی پزشکی و سلامت

در مهاجرت به استرالیا سابقه قبلی دریافت ویزای استرالیا توسط فرد و همین طور سطح تحصیلات و دانش زبان انگلیسی همسر وی (در صورت متاهل بودن)، در دریافت ویزای استرالیا موثر است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانواده

یکی از راه های مهاجرت به کشور استرالیا از طریق دریافت ویزا به عنون الحاق به خانواده است. این ویزا به افرادی تعلق می ­گیرد که اولاً دارای حداقل 18 سال سن باشند. دوم آن که فردی از اعضای خانواده آن ها یا بستگان نزدیکشان در استرالیا اقامت دایم داشته باشد. همچنین والدینی که فرزند مقیم در استرالیا دارند، می ­توانند از ویزای والدین برای مهاجرت استفاده کنند. ویزای مربوط به والدین، هزینه کمی دارد، اما طول مدت اخذ اقامت گاهی تا 20 سال نیز طول می­کشد. این امر را باید درنظر داشت زمانی که شخص مقیم در این کشور برای الحاق خانواده اش به خود در کشور استرالیا اقدام می کند، باید اثبات کند که تمکن مالی لازم برای حمایت مالی آن افراد را پس از الحاق دارد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی

می ­توان برای تحصیل کارشناسی در استرالیا، تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری برای این کشور اقدام کرد. در مقاطع مختلف و همین طور دوره های آموزشی همانند دوره های آموزش زبان یا دوره های کارآموزی در استرالیا، درخواست ویزا کرد. مدت اعتبار و همین طور شرایط تمدید این گونه ویزا کاملاً به شرایط و مدت آن دوره تحصیلی بستگی دارد. ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر (همچون آیلتس) برای دریافت امکان تحصیل در دانشگاه های استرالیا، بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان در استرالیا، به صورت محدود، اجازه کار را خواهند داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

استرالیا برای اعطای ویزای کار دارای یک سیستم امتیازبندی است که پارامترهای مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد، از جمله:

پارامترها بازه موردنظر امتیازات
سن زیر 18 سال

18-24

25-32

33-44

25

30

25

20

مدرک تحصیلی دکتری

کارشناسی ارشد و کارشناسی

فوق دیپلم

20

15

10

مدرک زبان (انگلیسی) آیلتس7 (معادل PTE65)

آیلتس8 (معادل PTE79)

10

20

سابقه کار (مرتبط با بیمه) 3-4 سال

5-7 سال

8-10 سال

5

10

15

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نیروی کار ماهر

حداقل امتیاز مورد نیاز برای این که فرد بتواند درخواست کار در استرالیا داشته باشد، 65 امتیاز است. سه نوع ویزا برای کار نیروهی ماهر در استرالیا اعطا می شود که عبارتند از ویزای 189، 190و 489 که به ساب کلاس ها معروفند. در جدول زیر توضیحات کلی در مورد این ساب کلاس ها برای آشنایی بیشتر شرح داده می شود:

انواع ویزاهای ساب کلاس (subclass) کشو استرالیا توضیحات
ویزای ساب کلاس 189 کسب 65 امتیاز صرفا به عهده متقاضی است و به شهرهای اصلی استرالیا تعلق می گیرد.
ویزای ساب کلاس 190 به افرادی تعلق می گیرد که قصد اقدام برای شهرهای اصلی ندارد در این صورت کسب 60 امتیاز از طرف متقاضی کافی است و 5 امتیاز از طرف ایالت مورد نظر به فرد داده می شود.
ویزای ساب کلاس 489 برای اخذ این ویزا تنها کسب 55 امتیاز نیز کفایت میکند زیرا به ایالاتی تعلق دارد که دورافتاده هستند و 10 امتیاز باقی مانده را از آن ایالت دریافت میکنند. البته لازم به ذکر است که برای کسب این ویزا، داشتن اقوام در استرالیا شرط است.

برای یافتن شغل مناسب می­توان از آگهی های شغلی در سایت های کاریابی استفاده کرد. توجه شود داشتن پیشنهاد شغلی از داخل استرالیا یا داشتن مهارت در راستای مشاغل مورد نیاز در استرالیا، شانس دریافت ویزای کار را افزایش می­دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویزای 188 است. این ویزا به 3 شکل ویزای کارآفرینی، ویزای سرمایه گذاری معمولی و ویزای سرمایه گذاری ویژه قابل دریافت است. با دریافت این ویزا در تاریخی قبل 1جولای 2015، امکان اقامت در استرالیا به مدت 4 سال و برای تاریخ های بعد از آن به مدت 4 سال و 3 ماه برای فرد مهیا می ­شود. با اخذ این ویزا همسر و فرزندان فرد نیز می­توانند در استرالیا زندگی، کار و فعالیت کنند.

شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا

برای ویزای کارآفرینی باید سن فرد کمتر از 55 سال (البته گاهی استثنا نیز وجود دارد)، میزان دارایی های قابل انتقال به استرالیای خود و همسرش حداقل 800 هزار دلار استرالیا و حداقل میزان سرمایه گذاریش 200 هزار دلار استرالیا باشد. میزان گردش سرمایه فرد در دو سال از 5 سال اخیرش باید 500 هزار دلار استرالیا باشد. برای اخذ این ویزا عموماً 65 امتیاز مورد نیاز است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری معمولی استرالیا

میزان دارایی های منقول و غیر منقول شخص و همسرش باید در دو سال از پنج سال اخیر 25/2 ملیون دلار استرالیا باشد. همچنین حداقل میزان سرمایه گذاری وی باید 5/1 میلیون دلار استرالیا باشد. برای دریافت این ویزا 65 امتیاز لازم است. همچنین داشتن سابقه مدیریت در یک بیزنس با ارزش بیش از یک و نیم میلیون دلار استرالیا، از شرایط دیگر اخذ این ویزا است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا

میزان دارایی های منقول و غیر منقول شخص و همسرش برای اخذ این ویزا باید 5 ملیون دلار استرالیا باشد. همچنین حداقل میزان سرمایه گذاری وی نیز باید 5 میلیون دلار استرالیا باشد. برای اخذ این ویزا اگرچه نیازی به داشتن 65 امتیاز نیست اما اگر فرد دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر نباشد، باید هزینه 520 ساعت آموزش زبان را به دولت استرالیا بپردازد تا به محض ورود، این دوره آموزشی را سپری نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج

ویزای نامزدی قبل از نامزدی و ویزای ازدواج بعد از آن، اعطا می ­شود. برای دریافت این ویزا شرایط خاصی مدنظر قرار می گیرد:

داشتن حداقل 18 سال سن

فرد مورد نظر برای ازدواج باید شهروند یا مقیم دایم استرالیا یا نیوزلند (البته واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد.

 • اثبات توانایی حمایت مالی 2 ساله از فرد متقاضی
 • ارائه مدرک برای اثبات ازدواج که بیانگر حداقل 12 ماه سابقه زندگی با آن فرد باشد.
 • ارائه مدارک پزشکی و سلامت
 • ارائه مدرک عدم سوء پیشینه
 • ترجمه مدارک ازدواج

ویزاهای 820، 309، 801 و 100 استرالیا در این مورد هستند. از این ویزاها دو مورد اول اجازه اقامت موقت و ویزاهای 801 و 100، اجازه اقامت دایم به فرد می­دهد. ویزای 801 مکمل 820 و ویزای 100 مکمل ویزای 309 است یعنی بعد از 2سال اقامت موقت، شخص می­تواند به کمک ویزاهای مکمل درخواست اقامت دایم نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی و پناهندگی

این ویزا برای 3 گروه گردشگران، تجار و یا افرادی که برای اموری همچون شرکت در یک کنفرانس، قصد اقامت موقت در استرالیا دارندایجاد شده است. در نهایت برای افرادی که قصد بازدید از اعضای خانواده خود را دارند نیز صادر می ­شود. پناهندگان به کشور استرالیا در صورت احراز شرایط، می­ توانند ویزاهای 200 (مخصوص پناهندگی)، 201 (ویزای مخصوص افرادی که امکان خروج از کشور خود را ندارند)، 203 (نجات اضطراری)، 204 (ویزای زنان در خطر جدی)، را دریافت کنند. پناهندگی همواره راهی خطرناک برای مهاجرت است. شخصی که شرایط آن را ندارد و صرفاً به عنوان یک گزینه برای مهاجرت به آن نگاه می­کند، مسیر نادرستی را برگزیده است.

اقامت در استرالیا از طریق تولد

تولد در استرالیا نیز روشی برای کسب اقامت در این کشور محسوب می ­شود. پس بهتر است در کنار روش هایی که برای مهاجرت به استرالیا مطرح شد، شرایط این نوع اقامت نیز بررسی شود:

 • افرادی که قبل از 19 آگوست 1986، در استرالیا متولد شوند، خودکار به دریافت اقامت استرالیا نایل می ­شوند.
 • متولدین بعد از تاریخ مذکور برای اخذ اقامت در استرالیا نیاز به یک والد تبعه استرالیا دارند.
 • همچنین شخص متولد در استرالیا بعد از 10 سال به صورت خودکار می ­تواند تبعه استرالیا شود.

فرد متولد در استرالیا که پدر و مادرش مشخص نیست، تحت شرایط خاصی اقامت استرالیا را دریافت می کند. فردی که یک والد استرالیایی دارد و در خارج از استرالیا متولد شده، بعد از 18 سالگی می­ تواند برای اقامت استرالیا درخواست دهد. پدر و مادری که دارای تابعیت استرالیا از طریق خون هستند، پس از 2 سال زندگی در استرالیا می ­توانند برای فرزندشان که در استرالیا متولد نشده است، تقاضای تابعیت استرالیا کنند. در این مقاله به اختصار، در مورد روش های مهاجرت به استرالیا صحبت شد. برای افزایش آگاهی در این زمینه، پیشنهاد می­شود مخاطبان محترم با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، تماس حاصل فرمایند و با اعلام شرایط خود، از راهنمایی های موثر متخصصین این موسسه استفاده کنند.

Related Posts

14 دیدگاه برای “مهاجرت به استرالیا

 1. diana گفت:

  besiar az mataalebe khoobetoon mamnoonam

 2. کیکاوس کاملی گفت:

  دوست ندارم این کشورو

 3. تبسم گفت:

  سلام من ۲۶ ساله هستم کارشناسی رشته میکروبیولوژی و آیلس ۶ دارم آیا میتونم در استرالیا ویزای تحصیلی بگیرم؟

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  دوست دارم این کشور رو

 5. محمد نادری گفت:

  بهترین ویزا برای کشور ویراهای کاریه
  چطور میتونم شرایطتم رو بررسی کنم؟

 6. مهشید تقوایی گفت:

  سلام و تشکر
  برای تحصیل در کالج های کشور استرالیا چقدر باید هزینه کنم؟

 7. sohrab گفت:

  واقعا از بهترین کشورهاست برای مهاجرت اما آیلتس 7 هم سخته

 8. لیدا بهرامی گفت:

  برای رشته پزشکی هم میشه ویزای کاری دریافت کرد؟

 9. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun babate etelaate be ruzeton

 10. amir abbas گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم اگه میشه راجع به ورزش شنا که از رشته هاب پایه ای کشور استرلیلا میباشد و آموزش در این رشته هم مطلب بزارید

 11. سعید گفت:

  ممنون از مطالب کاملتون

 12. mujtaba گفت:

  I love this country
  Can i emmigrant to this country?

 13. محمد افضل فدایی گفت:

  با سلام بنده در رشته کار مبل سابقه ۱۵ ساله دارم همچنین درجه تحصیل ام دیپلم می باشد. آیا برای من کیس کاری هست؟ خیلی دوست دارم اونجا کار کنم

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب.
   سیستم کار در استرالیا برای شهروندان خارجی امتیازبندی است. با مدرک دیپلم نمی توان برای کار در این کشور اقدام نمود. برای بررسی شرایط در باب سایر کشورها با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *