مهاجرت به کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

استرالیا جزء مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. مهاجرت به استرالیا در ایران نیز متقاضیان بسیاری دارد. طبیعت زیبا، شهر هایی با کلاس جهانی، دستمزدهای بسیار خوب، بالا بودن نرخ استخدام و… بخشی از دلایل فراوانی است که مهاجرت به استرالیا را جزء اولویت های اهداف مهاجرتی قرار می­دهد. مهاجرت به استرالیا، فرصت حضور در کشوری با اقتصاد قدرتمند، سیاست دموکراتیک ایده آل و عضو در چندین سازمان بین المللی تجاری و مالی است. همچنین با مهاجرت به استرالیا، برای کودکان امکان استفاده از سیستم آموزشی با کلاس جهانی ایجاد می­شود.

این مقاله با محوریت مهاجرت به استرالیا در تلاش است تا به صورت کلی، مخاطب را با شیوه های مهاجرت و اقامت در استرالیا آشنا سازد. چنانچه مخاطبان محترم نیاز به اطلاعات تکمیلی در هریک از بحث های مطرح شده در ذیل داشته باشند می­توانند از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهره مند شده و با افزایش آگاهی های خود در این زمینه، درست ترین شیوه مهاجرتی را برای مهاجرت به استرالیا برگزینند.

شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا دارای یک سری شرایط عمومی است که باید قبل از انتخاب شیوه مهاجرت به آن، فرد حائز این شرایط باشد. برخی از این شرایط عباتند از:

 • فرد باید توانایی کافی در زبان انگلیسی داشته باشد.
 • داشتن مدرک تحصیلی (عموماً از مراکز تحصیلی معتبر). این مدرک توسط مراکز ارزیابی در استرالیا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
 • داشتن سابقه کار و گواهی آن از یک مرکز معتبر. طول مدت این سابقه بسته به شرایط مختلف تغییر خواهد کرد.
 • موفق بودن در ارزیابی های پزشکی و سلامت

سابقه قبلی دریافت ویزای استرالیا توسط فرد و همینطور سطح تحصیلات و دانش زبان انگلیسی همسر وی (در صورت متاهل بودن)، در دریافت ویزای استرالیا موثر است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانواده

این ویزا به افرادی تعلق می­گیرد که اولاً دارای حداقل 18 سال سن باشند و دوم آنکه فردی از اعضای خانواده آن ها یا بستگان نزدیکشان در استرالیا اقامت دایم داشته باشد. همچنین والدینی که فرزند مقیم در استرالیا دارند می­توانند از ویزای والدین برای مهاجرت استفاده کنند. ویزای مربوط به والدین، هزینه کمی دراد اما طول مدت اخذ اقامت گاهی تا بیست سال نیز طول می­کشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی

می­توان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف و همینطور دوره های آموزشی همانند دوره های آموزش زبان یا دوره های کارآموزی در استرالیا، درخواست ویزا کرد. مدت اعتبار و همینطور شرایط تمدید اینگونه ویزا کاملاً به شرایط و مدت آن دوره تحصیلی بستگی دارد. ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر (همچون آیلتس) برای دریافت امکان تحصیل در دانشگاه های استرالیا، بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان در استرالیا، به صورت محدود، اجازه کار را خواهند داشت.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

استرالیا برای اعطای ویزای کار دارای یک سیستم امتیازبندی است که سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی و سابقه کار از جمله پارامترهای موثر بر آن هستند. حداقل امتیاز مورد نیاز برای اینکه فرد بتواند درخواست کار در استرالیا داشته باشد، 60 امتیاز است. سه نوع ویزا برای کار در استرالیا اعطا می شود که عبارتند از ویزای 189، 190و 489. برای یافتن شغل مناسب می­توان از آگهی های شغلی در سایت های کاریابی استفاده کرد. توجه شود داشتن پیشنهاد شغلی از داخل استرالیا یا داشتن مهارت در راستای مشاغل مورد نیاز در استرالیا، شانس دریافت ویزای کار را افزایش می­دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویزای 188، است. این ویزا به سه شکل ویزای کارآفرینی، ویزای سرمایه گذاری معمولی و ویزای سرمایه گذاری ویژه قابل دریافت است. با دریافت این ویزا در تاریخی قبل 1 جولای 2015، امکان اقامت در استرالیا به مدت 4 سال و برای تاریخ های بعد از آن به مدت 4 سال و سه ماه برای فرد مهیا می­شود. با اخذ این ویزا همسر و فرزندان فرد نیز می­توانند در استرالیا زندگی، کار و فعالیت کنند.

شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا

برای ویزای کارآفرینی باید سن فرد کمتر از 55 سال (البته گاهی استثنا نیز وجود دارد)، میزان دارایی های قابل انتقال به استرالیای خود و همسرش حداقل 800 هزار دلار استرالیا و حداقل میزان سرمایه گذاریش 200 هزار دلار استرالیا باشد. میزان گردش سرمایه فرد در دو سال از 5 سال اخیرش باید 500 هزار دلار استرالیا باشد. برای اخذ این ویزا عموماً 65 امتیاز مورد نیاز است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری معمولی استرالیا

میزان دارایی های منقول و غیر منقول شخص و همسرش باید در دو سال از پنج سال اخیر 25/2 ملیون دلار استرالیا باشد. همچنین حداقل میزان سرمایه گذاری وی باید 5/1 میلیون دلار استرالیا باشد. برای دریافت این ویزا 65 امتیاز لازم است. همچنین داشتن سابقه مدیریت در یک بیزنس با ارزش بیش از یک و نیم میلیون دلار استرالیا، از شرایط دیگر اخذ این ویزا است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا

میزان دارایی های منقول و غیر منقول شخص و همسرش برای اخذ این ویزا باید 5 ملیون دلار استرالیا باشد. همچنین حداقل میزان سرمایه گذاری وی نیز باید 5 میلیون دلار استرالیا باشد. برای اخذ این ویزا اگرچه نیازی به داشتن 65 امتیاز نیست اما اگر فرد دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر نباشد، باید هزینه 520 ساعت آموزش زبان را به دولت استرالیا بپردازد تا به محض ورود، این دوره آموزشی را سپری نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج

ویزای نامزدی قبل از نامزدی و ویزای ازدواج بعد از آن، اعطا می­شود. شخص متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و فرد مورد نظر وی در استرالیا باید شهروند یا مقیم دایم استرالیا یا نیوزلند (البته واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد و بتواند تا دو سال فرد متقاضی را تحت حمایت مالی خود داشته باشد. برای ثبت ازدواج باید مدرکی که بیانگر 12 ماه سابقه ازدواج فرد باشد وجود داشته باشد. متقاضی ویزای ازدواج باید مدارک پزشکی، سلامت، عدم سوء پیشینهء و ترجمه مدارک ازدواج را داشته باشد و در امتحان زبان این ویزا شرکت کند.

ویزاهای 820، 309، 801 و 100 استرالیا در این مورد هستند. از این ویزاها دو مورد اول اجازه اقامت موقت و ویزاهای 801 و 100، اجازه اقامت دایم به فرد می­دهد. ویزای 801 مکمل 820 و ویزای 100 مکمل ویزای 309 است یعنی بعد از دو سال اقامت موقت، شخص می­تواند به کمک ویزاهای مکمل درخواست اقامت دایم نماید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی

این ویزا برای سه گروه گردشگران، تجار و یا افرادی که برای اموری همچون شرکت در یک کنفرانس قصد اقامت موقت در استرالیا دارند و در نهایت افرادی که قصد بازدید از اعضای خانواده خود رادارند، صادر می­شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای پناهندگی

پناهندگان به کشور استرالیا در صورت احراز شرایط، می­توانند ویزاهای 200 (مخصوص پناهندگی)، 201 (ویزای مخصوص افرادی که امکان خروج از کشور خود را ندارند)، 203 (نجات اضطراری)، 204 (ویزای زنان در خطر جدی)، را دریافت کنند. پناهندگی همواره راهی خطرناک برای مهاجرت است و شخصی که شرایط آن را ندارد و صرفاً به عنوان یک گزینه برای مهاجرت به آن نگاه می­کند، مسیر نادرستی را برگزیده است. تولد در استرالیا نیز روشی برای کسب اقامت در این کشور محسوب می­شود پس بهتر است در کنار روش هایی که برای مهاجرت به استرالیا مطرح شد، شرایط این نوع اقامت نیز بررسی شود:

اقامت در استرالیا از طریق تولد

افرادی که قبل از 19 آگوست 1986، در استرالیا متولد شوند، خودکار به دریافت اقامت استرالیا نایل می­شوند اما متولدین بعد از تاریخ مذکور برای اخذ اقامت در استرالیا نیاز به یک والد تبعه استرالیا دارند. همچنین شخص متولد در استرالیا بعد از ده سال به صورت خودکار می­تواند تبعه استرالیا شود.

فردی که پدر و مادرش مشخص نیست اگر متولد استرالیا باشد، می­توانند تحت شرایط خاصی اقامت استرالیا را دریافت کند. چنانچه فردی که دارای یک والد استرالیایی است، در خارج از استرالیا متولد شده باشد، بعد از 18 سالگی می­تواند برای اقامت استرالیا درخواست دهد. همچنین پدر و مادری که دارای تابعیت استرالیا از طریق خون هستند، اگر دو سال در استرالیا زندگی کنند، می­توانند برای فرزندشان که در استرالیا متولد نشده است، تقاضای تابعیت استرالیا کنند.

در این مقاله به اختصار، در مورد روش های مهاجرت به استرالیا صحبت شد. مطالب مورد بحث در این نوشتار صرفاً یک راهنمای کلی هستند. برای افزایش آگاهی در این زمینه، پیشنهاد می­شود مخاطبان محترم با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، تماس حاصل فرمایند و با اعلام شرایط خود، از راهنمایی های موثر متخصصین این موسسه استفاده کنند.

لازم به ذکر است موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جزء بهترین موسسات حقوقی کشور می­باشد، این موسسه آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و همراهی در تمامی مراحل اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل و مشاوره در هر یک از حوزه­های مرتبط که مورد نیاز شما باشد را دارد.

Related Posts

12 دیدگاه برای “مهاجرت به استرالیا

 1. diana گفت:

  besiar az mataalebe khoobetoon mamnoonam

 2. کیکاوس کاملی گفت:

  دوست ندارم این کشورو

 3. تبسم گفت:

  سلام من ۲۶ ساله هستم کارشناسی رشته میکروبیولوژی و آیلس ۶ دارم آیا میتونم در استرالیا ویزای تحصیلی بگیرم؟

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  دوست دارم این کشور رو

 5. محمد نادری گفت:

  بهترین ویزا برای کشور ویراهای کاریه
  چطور میتونم شرایطتم رو بررسی کنم؟

 6. مهشید تقوایی گفت:

  سلام و تشکر
  برای تحصیل در کالج های کشور استرالیا چقدر باید هزینه کنم؟

 7. sohrab گفت:

  واقعا از بهترین کشورهاست برای مهاجرت اما آیلتس 7 هم سخته

 8. لیدا بهرامی گفت:

  برای رشته پزشکی هم میشه ویزای کاری دریافت کرد؟

 9. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun babate etelaate be ruzeton

 10. amir abbas گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم اگه میشه راجع به ورزش شنا که از رشته هاب پایه ای کشور استرلیلا میباشد و آموزش در این رشته هم مطلب بزارید

 11. سعید گفت:

  ممنون از مطالب کاملتون

 12. mujtaba گفت:

  I love this country
  Can i emmigrant to this country?

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *