مهاجرت به کشور استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا یک از مواردی است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت، در پی کسب آن هستند. استرالیا همواره می‌تواند به عنوان یک مقصد فوق‌العاده برای جویندگان زندگی پیشرفته، آرام و مدرن باشد. دلیل آن نیز می‌تواند فرصت‌های کاری فراوان، ثبات اقتصادی، امکانات تحصیلی و رفاهی و سطح بالای زندگی در این کشور باشد. لذا این کشور می‌تواند بهترین انتخاب برای مهاجران خصوصاً مهاجران ایرانی باشد. در ابتدا قبل از هر گونه تلاشی برای کسب اقامت در این کشور بهتر است با طُرق مختلف اخذ اقامت موقت و اقامت دائم در این کشور آشنا گردید.

انواع اقامت استرالیا

انواع اقامت در این کشور به دو گروه طبقه‌بندی می‌شود: 1) اقامت دائم؛ 2) اقامت موقت. لازم به ذکر است که برخی ویزاهای موقت می‌توانند زمینه اخذ اقامت دائم را در طول اقامت موقت، برای مهاجران فراهم نمایند.

اقامت دائم استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا همه متقاضیان باید از ابتدا برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند با این توضیح که بعضی از روادیدهای موقت استرالیا نیز به شما امکان اقامت موقت در این کشور را می‌دهد و پس از آن می‌توانید برای اقامت دائم برنامه‌ریزی و اقدام نمایید. برای نمونه قبل از دریافت ویزای 888 که اقامت دائم از روش سرمایه‌گذاری می‌باشد، باید ویزای 188 که مربوط به اقامت موقت از روش سرمایه‌گذاری می‌باشد را دریافت نمایید. در ذیل طرق مختلف اخذ اقامت دائم در استرالیا به همراه شماره‌ ویزای آن را آورده‌ایم:

روش‌های اخذ اقامت دائم برای استرالیا شماره ویزا
اقامت از طریق سرمایه‌گذاری ویزای 132 استرالیا
ویزای 888 استرالیا
ویزای 890 استرالیا
ویزای 892 استرالیا
اقامت از طریق ازدواج ویزای 801 استرالیا
ویزای 100 استرالیا
اقامت از طریق کار ویزای 186 استرالیا
ویزای 187 استرالیا
ویزای 189 استرالیا
ویزای 190 استرالیا
اقامت از طریق والدین ویزای 101 استرالیا
ویزای 102 استرالیا
ویزای 117 استرالیا
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا ویزای 103 استرالیا
ویزای 101 استرالیا

اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

برای دریافت اقامت دائم استرالیا سریع ترین و آسان ترین روش سرمایه‌گذاری است، که از طریق دریافت یکی از 4 ویزای ساب‌کلاس به شماره‌های 132، 888، 890 و 892 انجام می‌شود. همان طور که قبلاً نیز اشاره شد ویزای 888 که مربوط به اقامت دائم در استرالیا می‌باشد در اصل مرحله ثانویه ویزای سرمایه گذاری 188 می‌باشد که مربوط به اقامت موقت است.

شما می‌توانید در صورت دریافت اقامت چهار ساله موقت، چنانچه قصد اقامت دائم در این کشور را دارید، پس از مهاجرت در صورتی که واجد شرایط لازم باشید اقدام برای دریافت ویزای 888 (ویزای اقامت دائم) بنمایید. خبر خوش برای افرادی که سرمایه بیشتری دارند این است که از همان ابتدا به صورت مستقیم می‌توانند از طریق اخذ ویزای 132 برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

لازم به ذکر است متقاضیانی که قبلاً از طریق ویزاهای 160، 161، 162، 163، 164 و 165 در کشور استرالیا به طور موقت اقامت داشته‌اند هم این امکان را دارند که از طریق دریافت ویزای 890 به صورت مستقل، و ویزای 892 همراه با اسپانسر دولتی جهت اقامت دائم اقدام نمایند. لازم به ذکر است که جهت دریافت هر «ویزای سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا» و یا «ثبت شرکت در کشور استرالیا» باید در موارد ویژه‌ای از قبیل سن، سرمایه، میزان گردش مالی، میزان فعالیت، نحوه‌ی امتیازبندی و درصد مالکیت شما از کسب و کار، واجد شرایط باشید.

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

در صورتی که همسرتان به تازگی موفق شده باشد اقامت دائم استرالیا را دریافت نماید و یا این که اصولاً مقیم استرالیا باشد، شما می‌توانید توسط ویزاهای 100 و 801 برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.با دریافت «ویزای ازدواج استرالیا» شما هم می‌توانید مانند همسر خود از تمامی امکانات مربوط به اقامت دائم در کشور استرالیا برخوردار گردید.در هر دو ویزای مذکور شما این امکان را دارید که از طریق دریافت ویزای اقامت موقت وارد خاک استرالیا شوید و تا وقتی که نتیجه ویزای اقامت دائم شما مشخص شود در کشور استرالیا زندگی نمایید.

اقامت استرالیا از طریق کار

هر سال شمار فراوانی از متقاضیان از روش مهاجرت کاری اقدام به دریافت اقامت در کشور استرالیا می‌نمایند. شما می‌توانید از طریق یکی از ویزاهای ذکر شده در جدول بالا یعنی 186، 187، 189 و 190، در صورتی که در یکی از موارد تعیین شده در لیست مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا تجربه و تخصص دارید، اقدام به اخذ اقامت نمایید. برای دریافت ویزای 186 کشور استرالیا اقدام اولیه این است که بتوانید حمایت یکی از کارفرمایان تأیید شده اداره مهاجرت این کشور را از آنِ خود نمایید.

برای این که در این مسیر نتیجه بهتری بگیرید بهتر است قبل از هر گونه اقدام، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا از طریق مشاوره رایگان به شما کمک نمایند تا این مهم را با حداقل خطا به انجام رسانید. ویزای 189 کشور استرالیا بهترین روش کاری استرالیا است که به اسپاسر نیاز ندارد.

امتیاز بندی استرالیا

لازم به توضیح است برای کسانی که نتوانسته‌‌اند امتیازهای لازم را کسب نمایند این امکان وجود دارد که با دریافت حمایت یکی از ایالت‌های کشور استرالیا پنج امتیاز اضافی به دست آورند و این بار از طریق ویزای 190 کشور استرالیا برای اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند. یادآوری می‌شود برای اخذ «ویزای کار در استرالیا» ضروری است از همه شرایط مورد نظر از قبیل سن، امتیاز مورد لزوم و روش امتیازبندی، هزینه و مراحل دریافت هر کدام از ویزاها، آگاهی داشته باشید تا بتوانید عالی‌ترین نوع ویزا را گزینش نموده و برای دریافت آن اقدام نمایید.

اقامت استرالیا از طریق والدین

شما می‌توانید در صورتی که موفق به کسب اقامت دائم در کشور استرالیا شده باشید از طریق ویزای فرزند کشور استرالیا فرزندان خود را  نیز به استرالیا ببرید. آنها نیز مانند شما می‌‌توانند در این کشور به تحصیل یا کار اشتغال یابند و از خدمات درمانی کشور استرالیا بهره‌مند گردند.

لازم به ذکر است که برای اخذ اقامت دائم برای فرزندان حقیقی شما ویزای 101 کشور استرالیا و برای فرزندخوانده‌ها ویزای 102 کشور استرالیا، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خبر بهتر این که شما می‌توانید از طریق ویزای 117 برای اقامت دائم کودکان خویشاوندتان که احتمالاً یتیم شده باشند یا والدین آنها مفقود شده باشند یا حتی قادر به مراقبت از آنان نباشند نیز اقدام نمایید تا بتوانند در کشور استرالیا در کنار شما طعم یک زندگی مدرن همراه با آسایش را تجربه نمایند.

اقامت استرالیا از طریق فرزندان

ویزاهای 103 و 143 برای اخذ اقامت دائم در استرالیا برای والدینِ فرزندانی که شهروند کشور استرالیا می‌باشند یا اقامت دائم آن کشور را دارند، در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید از طریق دریافت «ویزای والدین استرالیا» به فرزندان خود ملحق شوید و در کشور استرالیا زندگی نمایید. تفاوت دو ویزای یاد شده در میزان هزینة آنهاست.

روش‌های دریافت اقامت موقت در کشور استرالیا مدت اقامت شماره ویزا
اقامت از طریق سرمایه‌گذاری 4 سال ویزای 188 استرالیا
اقامت از طریق کار 3 ماه ویزای 400 استرالیا
18 ماه ویزای 476 استرالیا
18 ماه الی 4 سال ویزای 485 استرالیا
4 سال ویزای 489 استرالیا
اقامت از طریق دیدار، سیاحت و گردشکری حداکثر یک سال ویزای 600 استرالیا
اقامت از طریق ازدواج 2 سال ویزای 820 استرالیا
2 سال ویزای 309 استرالیا
اقامت از طریق نامزدی 9 ماه ویزای 300 استرالیا
اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا 2 سال ویزای 173 استرالیا
اقامت از طریق والدین تا پایان مهلت اعتبار ویزای والدین ویزای 445 استرالیا
اقامت از طریق تحصیل حداکثر 5 سال ویزای 500 استرالیا

اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

برای کسانی که قصد دریافت اقامت کشور استرالیا از روش سرمایه‌گذاری را دارند این امکان وجود دارد که با اخذ ویزای 188 برای دریافت اقامت موقت 4 ساله اقدام نمایند و همانطور که قبلاً ذکر شد در آینده با دریافت ویزای 888 برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.

دریافت ویزای مذکور از سه طریق ذیل انجام می‌پذیرد:

  •  ویزای ایجاد اشتغال (کارآفرینی)
  •  ویزای سرمایه‌گذاری عادی
  • ویزای سرمایه‌گذاری خاص (ویژه)

در «ویزای سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا» به تفصیل جزئیات و شرایط دریافت هر کدام از این روش‌ها از قبیل سن، سرمایه، میزان گردش مالی که نحوه امتیازبندی آنها در هریک از سه روش مذکور متفاوت می‌باشد، به طور کامل توضیح داده شده است.

اقامت استرالیا از طریق کار

برای افرادی که نتوانسته‌اند ویزای اقامت دائم کاری دریافت نمایند جای هیچ گونه نگرانی نیست. برای این منظور دو ویزای 476 و 489 در نظر گرفته شده است.

«ویزای 476 کشور استرالیا» برای کسانی است که فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌های مهندسی از شرکت‌های مورد تأیید کشور استرالیا هستند که این امکان را به آنها می‌دهد حداکثر تا 18 ماه در این کشور زندگی و در راستای تخصص خود به کار اشتغال یابند و بتواند در این مدت با کسب امتیازهای لازم زمینه اقامت دائم در استرالیا را فراهم نمایند.

در مورد «ویزای 489 کشور استرالیا» نیز لازم به ذکر است که به شما این امکان را می‌دهد که تا چهار سال در نواحی کم‌جمعیت استرالیا زندگی و کار نموده و بعد از دو سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.لازم به توضیح است که دو ویزای کاری 400 و 485 از قائده فوق مستثنی می‌باشند و صرفاً برای اقامت موقت به کار می‌روند.

«ویزای 400 کشور استرالیا» به هر فرد متخصصی این امکان را می‌دهد تا با پذیرش از سوی یکی از سازمان‌های کشور استرالیا به آن کشور مسافرت  نمایند و سه الی شش ماه در آنجا به کار اشتغال یابند.

از طریق «ویزای 485 استرالیا» نیز در صورتی که جدیداً از یک مؤسسه آموزشی کشور استرالیا فارغ‌التحصیل شده باشید می‌توانید هیجده ماه الی چهار سال به صورت موقت در کشور استرالیا زندگی کنید اشتغال به کار یابید و یا تحصیل نمایید.

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

«ویزای ازدواج کشور استرالیا» برای افرادی است که همسر یا نامزد ایشان به طور دائم در استرالیا اقامت دارند و یا به تازگی اقامت دائم خود را دریافت نموده باشند. از این روش شما می‌توانید از طریق ویزاهای 390 و 820 (ویزای ازدواج کشور استرالیا) به عنوان همسر و از طریق ویزای 300 به عنوان نامزد، به طور موقت با آنها زندگی نمایید و سپس قبل از این که مهلت ویزای شما به پایان برسد برای اقامت  دائم در کشور استرالیا از طریق ویزای 801 و 100 اقدام نمایید.

اقامت استرالیا از طریق والدین

در صورتی که برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا مجبور بوده‌اید در ابتدا یکی از ویزاهای موقت را دریافت نمایید شما می‌توانید از طریق «ویزای 445 کشور استرالیا» یا به عبارتی ویزای فرزند استرالیا، فرزندتان را نیز با خود راهی این کشور نمایید. با این ویزا فرزند شما می‌تواند تا وقتی که نتیجه اقامت دائم شما به عنوان والدین او در استرالیا مشخص شود، در کنار شما در این کشور زندگی نماید.

اقامت استرالیا از طریق فرزندان

شما می‌توانید در صورتی که فرزندتان در کشور استرالیا اقامت دائم داشته باشد با استفاده از ویزای 173 که یکی از انواع «ویزای والدین کشور استرالیا» می‌باشد.

در کنار فرزند خود حداکثر به مدت دو سال اقامت نمایید و در حین این مدت یا پس از آن برای دریافت ویزای اقامت دائمی والدین (ویزای 143 کشور استرالیا) اقدام نمایید.

لطفاً برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ما از طریق شماره‌های زیر در تماس باشید تا کارشناسان و مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و بهترین روش‌های اخذ اقامت در کشور استرالیا را متناسب با شرایط و امکانات شما ارائه نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *