مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

چشم انداز تحصیل در استرالیا در سال 2020 به دلیل ارائه طیف وسیعی از رشته ها به زبان انگلیسی و برعهده گرفتن رهبری اقتصاد در جهان، فوق العاده است. دانشگاه های استرالیا طیف گسترده ای از خدمات تحصیلی، آموزشی، پشتیبانی دانشجویی و غیره را ارائه می دهند تا به دانشجویان کمک کنند در زندگی خود موفق شوند. شهرهای استرالیا پایین ترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارند و خیابان ها و اماکن عمومی در این کشور همیشه باز و امن است. سایر دلایل تحصیل در استرالیا که توانسته ذهن های زیادی را به سمت خود سوق دهد، عبارتست از:

 • بالا بودن میزان امنیت
 • هزینه های تحصیل مناسب
 • وجود گزینه های کسب کمک هزینه های تحصیلی
 • سیستم آموزشی بی نظیر

این موارد موجب شده اند تا هر ساله دانشجویان زیادی به استرالیا مهاجرت کنند و کارشناسان ما نیز این مقاله را برای راهنمای هموطنان عزیز در این زمینه تهیه کرده اند.

درباره تحصیل در استرالیا

اگر به فکر کسب اطلاعات درباره تحصیل در کشور استرالیا هستید، این بخش می تواند شما را به طور کامل آگاه سازد. دانشگاه ها، دانشکده ها و مدارس استرالیا متعهد هستند که مهارت و دانش عملی دانشجویان را گسترش دهند تا فارغ التحصیلان بتوانند در صنعت منتخب خود موفق شوند. با افزایش تقاضای جهانی برای اندیشمندان کارآفرین و نوآور، ارائه دهندگان برنامه های تحصیلی استرالیا رویکردهای خود را در زمینه آموزش و یادگیری مجدداً به منظور الهام بخشیدن به خلاقیت پیشرو در بین دانش آموزان در هر رشته طراحی کرده اند. دانشگاه ها، دانشکده ها و مدارس استرالیا مهارت های عملی و دانش نظری را به دانشجویان یاد می دهند تا به آنها در موفقیت در دنیای در حال تغییر کمک کنند. با وجود سیستم آموزش بی نظیر در کشور استرالیا، تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور هر ساله افزایش می یابد.

با مشاهده نمودار زیر می توانید به از تعداد دانشجویان بین المللی در کشور استرالیا پی ببرید:

دلایل تحصیل در استرالیا

دلایل زیادی برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه های استرالیا وجود دارد. از برجسته ترین دلایل تحصیل در استرالیا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم آموزشی بین المللی: دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا و به عنوان سومین مقصد محبوب بین المللی دانشجویان در جهان شناخته میشود. استرالیا كشوری كوچك با 24.5 ميليون نفر باشد، اما در آموزش و پرورش رهبر جهاني محسوب میشود. طبق اعلام مرکز آموزش عالی جهانی کالج دانشگاهی لندن، پیش بینی میشود استرالیا به زودی در جایگاه انگلستان که به عنوان دومین مقصد محبوب تحصیل در جهان شناخته می شود (دقیقاً بعد از آمریکا) قرار بگیرد.
 • استرالیا، مقصدی شناخته شده برای تحصیل: در حال حاضر نزدیک به 700000 دانشجو بین المللی را در خود جای داده است. این افزایش 11% در تعداد دانشجویان بین المللی از سال 2017 تا کنون است.
 • حضور دانشگاه های برتر دنیا در استرالیا: 6 دنشگاه استرالیایی در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. موسسات آموزشی استرالیا ممكن است در مقايسه با دانشگاه هايي مانند آكسفورد انگلستان يا هاروارد آمريكا نسبتاً جوان باشند، اما این موسسات دارای بالاترین سطح آموزشی و بهترين کیفیت می باشند. دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه نیو ساوت ولز و دانشگاه موناش در سال 2020 بین 100 دانشگاه برتر رتبه بندی دانشگاه جهانی تایمز قرار گرفتند.
 • تأکید بر تجربه دانشجویی و نتایج تحصیلات تکمیلی استرالیا: 92% دانشجویان بین المللی مطابق نظرسنجی بین المللی دانشجویی وزارت آموزش و پرورش، از تجربه زندگی و تحصیل در استرالیا رضایت دارند.

شرایط تحصیل در استرالیا در سال 2020

استرالیا طیف متنوعی از گزینه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و لازم به ذکر است که بیش از 1.100 موسسه و بیش از 22.000 دوره برای دانشجویان در استرالیا وجود دارد. برنامه ریزی و پیروی از یک مسیر آموزشی می تواند برنامه مطالعاتی دانشجویان را ساده تر کند. با شرکت در یک دوره آمادگی پایه، متقاضیان می توانند به صورت سریع تر به اهداف خود برسند. اگر دانشجویان شرایط لازم را برای ورود به دوره تحصیلی مورد نظر خود در استرالیا را برآورده نکنند، مسیرهای زیادی وجود دارد که می توانند به آنها در رسیدن به هدف خود کمک کنند. این ممکن است شامل تحصیل در یک مدرسه استرالیا، گذراندن دوره های آمادگی زبان انگلیسی یا حضور در یک دوره آموزش فنی و حرفه ای باشد.

قبل از تحصیل در کشور استرالیا، دانشجویان و متقاضیان بین المللی باید برخی شرایط ورود به سیستم را باید در نظر بگیرند. برای استفاده بیشتر از زمان تحصیل در استرالیا، دانشجویان باید شرایط ورود به سیستم را برآورده کنند. شرایط تحصیلی و زبان انگلیسی به دانشجویان در موفقیت در دوره خود کمک می کند. سایر الزامات اطمینان می دهد که دانشجویان از بیمه درمانی مهم برخوردار هستند و می توانند از از مراقبت های بهداشتی و درمانی بهره مند شوند. در ادامه با شرایط و الزامات ورود و پذیرش برای تحصیل در کشور استرالیا بیشتر آشنا خواهید شد.

دوره آموزش آمادگی پایه در استرالیا

اگر یک دانشجویان خارجی شرایط دانشگاهی در استرالیا را برآورده نکند، چند گزینه وجود دارد که وی را برای مطالعه در دانشگاه های این کشور آماده می کند. با توجه به تحصیلات قبلی و دوره تحصیلی که دانشجو بخواهد در آن شرکت کند، وی می تواند در دوره متوسطه یا مطالعات پایه ثبت نام کند. مطالعات پایه شامل یک دوره مقدماتی فشرده است که مهارت های لازم برای ورود به دوره کارشناسی در یک دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی استرالیایی را به دانشجو می دهد. این مطالعات معمولاً به بخش هایی مانند مطالعات تجاری و مطالعات علمی تقسیم می شوند و موضوعات اجباری و انتخابی را نیز ارائه می دهند. علاوه بر این، با شرکت در این دوره، دانشجو می تواند مهارت های زبان انگلیسی خود را نیز ارتقا دهد.

بسیاری از مراکز تحصیلی، مؤسسات آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه های استرالیا دوره های مطالعات پایه را ارائه می دهند. ویژگی مشترک مطالعات پایه این است که دانشگاه ها به دانشجویانی که در این دوره شرکت می کنند کمک می کند تا برای حضور در برنامه تحصیلی مورد علاقه خود نمرات کافی کسب کنند.

مدارس تحصیلی استرالیا بر اساس فرق مذهبی

اگر بخواهیم مدارس استرالیا را بر اساس فرقه های مذهبی دسته بندی کنیم احتمالا چنین دسته بندی خواهیم داشت:

فرقه های مذهبی (مدارس وابسته به فرقه های مسیحی) نمونه ای از مدارس
آنجلیکا مدرسه گرامر کانبرا، مدرسه سلطنتی، کالج سنت پیترز
کاتولیک کالج سنت ادموند، کالج سنت جان، کالج سنت جوزف
ارتودکس یونانی کالج سنت اسپیردون، کالج سنت جورج
لوتری کالج سنت پاول، کالج سنت فیلیپ
باپتیست ها کالج اسکات، مدرسه پسران بریزبین، مدرسه دختران باپتیس
مدارس اسلامی کالج اسلامی استرالیای جنوبی، کالج اسلامی بریزبین، مدرسه اسلامی ویکتوریا، دانشکده اسلامی ملک فهد
مدارس یهودی مدرسه امنوئل، کلج دخترانه بث ریواکا، مدریسه کارمل

این مدارس صرفا نمونه هایی از مدارسی هستند که در کشور استرالیا بر اساس فرق مذهبی تقسیم بندی شده اند.

زبان تحصیل در استرالیا

دوره های آموزشی استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می شود. در بعضی موارد، ممکن است لازم باشد دانشجویان مدرک معتبر زبان انگلیسی ارائه دهند. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور استرالیا برای کسب اطمینان از مهارت ها و توانایی های زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی که زبان مادری آنها زبان انگلیسی نمی باشد نیاز به اثبات توانایی زبان انگلیسی دانشجویان از طریق مدارک زبان معتبر دارند. سطح مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز یک موسسه می تواند با سطح مهارت مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی دانشجویان متفاوت باشد. برای تحصیل در دانشگاه های کشور استرالیا دانشجویان و متقاضیان بین المللی نیاز به کسب مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 دارند.

الزامات دانشگاهی برای تحصیل در استرالیا در سال 2020

شرایط تحصیلی (از جمله مدارک اثبات مهارت های زبان انگلیسی) مورد نیاز دنشجویان با توجه به سطح برنامه تحصیلی که می خواهند در آن شرکت کنند متفاوت خواهد بود. موسسات آموزشی استرالیا میتوانند شرایط ورود متفاوتی داشته باشند، بنابراین توصیه می شود دانشجویان و متقاضیان قبل از تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز اطلاعات دوره مورد علاقه خود را را در وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را با دقت بخوانند و در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی با آنها تماس بگیرند.

در جدول زیر به چند مورد کلی در مورد الزامات دانشگاهی برای تحصیل در استرالیا اشاره شده است:

آیتم شرح
الزامات زبان با توجه به سطح مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز دوره شرایط ورود به دانشگاه بین موسسات متفاوت است.
شرایط پذیرش بسته به شهر، شرایط ورود به دانشگاه ها متفاوت است و عملکرد و توانایی تحصیلی در طی مراحل درخواست در نظر گرفته میشود.
شرایط آموزش فنی و حرفه ای در بیشتر موارد، هیچ امتحانی ورودی برای موسسات VET وجود ندارد. با این حال، برخی از دوره ها ممکن است دانشجویان را مجبور به مطالعه موضوعات خاص یا تجربه کار کامل کند.
شرایط پذیرش کارشناسی دانشجویان نیاز به گواهینامه آموزش متوسطه ارشد استرالیا (12 سال تحصیل) یا معادل آن از خارج از کشور دارند. برخی از دوره های کارشناسی نیز ممکن است دارای موضوعات مقدماتی خاص باشند.
شرایط پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشجویان باید حداقل یک مدرک لیسانس داشته باشند. همچنین موسسه مربوطه ممکن است توانایی تحقیقاتی دانشجو یا تجربه کاری مرتبط را در نظر بگیرد.

الزامات دانشگاهی برای تحصیل در استرالیا در سال 2020

ویزای تحصیلی استرالیا در سال 2020

ویزای دانشجویی مورد نیاز دانشجویان به دوره آنها بستگی دارد. در اینجا به برخی از الزامات کلی کسب ویزای تحصیلی کشور استرالیا اشاره شده است:

 • دریافت یک گواهی الکترونیکی تأیید ثبت نام (eCoE)
 • رعایت شرایط اصلی ورود موقت به خاک استرالیا
 • اثبات اینکه که دانشجو دارای توان مالی کافی برای خرید بلیط هواپیما، پرداخت هزینه دوره و برنامه تحصیلی و هزینه های زندگی را دارد.
 • اثبات مهارت های زبان انگلیسی با ارائه مدارک مورد نیاز
 • داشتن سلامت کامل و همچنین ویژگی های شخصیتی لازم
 • اثبات داشتن بیمه درمانی و بهداشتی با پوشش مورد نیاز

هزینه زندگی و هزینه اقامت در استرالیا

دانستن هزینه متوسط ​​زندگی و تحصیل در استرالیا بخش مهمی از مهاجرت تحصیلی به استرالیا و ادامه تحصیل در این کشور می باشد. دانشجویان باید بدانند که هزینه تحصیل در استرالیا به دانشگاه مورد نظر، سطح تحصیلی که دانشجویان انتخاب می کنند و محل تحصیل در کشور استرالیا بستگی دارد. دانستن میانگین هزینه های زندگی در استرالیا بخش مهمی از آمادگی مالی دانشجویان است. برای راهنمایی هموطنان عزیز، در در این بخش به برخی از هزینه های مرتبط با زندگی و تحصیل در کشور استرالیا اشاره شده است.

توجه داشته باشید که کلیه هزینه های ذکر شده در جدول های زیر به دلار استرالیا است:

محل اقامت هزینه اقامت به $.A (دلار استرالیا) در هفته
اقامت در خوابگاه 90 الی 150
اقامت در خانه های مشترک 95 الی 215
اقامت در پردیس دانشگاه 110 الی 280
اجاره خانه شخصی 185 الی 440
اقامت در خانه هایی با شرایط Homestay 235 الی 325
اقامت در مدارس شبانه روزی 11.000 الی 22.000

هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا

علاوه بر هزینه اقامت، دانشجویان باید سایر هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا را نیز در نظر بگیرند که در جدول زیر به آنها اشاره شده است:

سایر هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا میزان هزینه ها به $.A (دلار استرالیا) در هفته
مواد غذایی و خوراکی 140 الی 280
امکانات و خدمات (آب، گاز، برق و غیره) 10 الی 20
تلفن و اینترنت 15 الی 30
حمل و نقل عمومی 30 الی 60
اتومبیل (پس از خرید) 150 الی 260
تفریخ و سرگرمی 80 الی 150

دانشجویانی که در استرالیا با مشکلات مالی روبرو هستند می توانند برای دریافت کمک با سازمان بین المللی پشتیبانی دانشجویان و کارکنان خدمات اسکان دانشجویی خود صحبت کنند.

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل و شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاه های معتبر در استرالیا به ارائه دهنده برنامه تحصیلی (دانشگاه مورد نظر) و دوره تحصیلی دانشجویان و متقاضیان بستگی خواهد داشت. اگر قصد دارید از هزینه دقیق تحصیل در دوره و جزئیات شهریه برنامه تحصیلی مورد نظر اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به طور جداگانه به وب سایت اصلی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

جدول زیر طیف وسیعی از هزینه های دوره (سالانه) را برای انواع مختلف دوره های تحصیلی در استرالیا را نشان می دهد:

دوره های تحصیل هزینه های تحصیل به $.A (دلار استرالیا)
تحصیل در مدرسه 7.800 الی 30.000
دوره های زبان انگلیسی 300
آموزش فنی و حرفه ای 4.000 الی 22.000
کارشناسی 20.000 الی 45.000
کارشناسی ارشد 22.000 الی 50.000
دکترا 18.000 الی 42.000

توجه داشته باشید که هزینه های ذکر شده شامل دوره های خاص مانند دامپزشکی و پزشکی نمی شود. لطفاً برای دیدن هزینه های این دوره ها، مستقیماً به وب سایت های موسسه و یا دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

کسب تجربه کاری در زمان تحصیل در استرالیا

مؤسسات استرالیا آموزشی را ارائه می دهند که به دانشجویان کمک می کند در نیروی کار جهانی موفق شوند. داشتن مدرک تحصیلی کسب شده از دانشگاه های استرالیا و سابقه کار در استرالیا به دانشجویان کمک می کند تا شرایط بسیار خوبی برای اشتغال در خود استرالیا، کشورهای اروپایی، آمریکایی و سایر کشورهای دنیا داشته باشند. بسیاری از دوره های تحصیل در استرالیا شامل برنامه های کار و کارآموزی می باشند. بنابراین دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل، تجربه کار کسب کنند و شبکه اشتغال حرفه ای خود را رشد دهند. پس از اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان ممکن است واجد شرایط اقامت و کار در استرالیا باشند. مجوز کار حین تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف متغیر و به شرح زیر است:

مقطع تحصیلی مجوز کار میزان درآمد به $.A (دلار استرالیا)
کارشناسی 10 15 الی 17
کارشناسی ارشد 20 15 الی 19
دکترا 30 15 الی 19

دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات کار کنند. این می تواند یک روش عالی برای یافتن کار مرتبط با تحصیلات یا پرداخت هزینه زندگی در استرالیا باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل در کشور استرالیا، کسب ویزای تحصیلی این کشور و مهاجرت تحصیلی به استرالیا می توانید به سایر مقالات تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و یا با همکاران ما در دفتر موسسه تماس بگیرید.

11 دیدگاه برای “تحصیل در استرالیا

 1. سعید گفت:

  ممنون میشم در مورد بورسیه های تحصیلی تو این کشور هم توضیح بدید

 2. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم می خواستم بدونم که اگه هزینه زندگی در نیوزلند پاین تر هست در مورد این کشور هم مطلب بزارید

 3. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun babate etelaate mofideton

 4. لیدا بهرامی گفت:

  کشور خوبیه ولی هزینه تحصیل بالاست

 5. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی گرونه تحصیل در این کشور

 6. sohrab گفت:

  کشور فوق العادیه اما هزینه هاش واقعا بالاست

 7. میثاق شهابی گفت:

  هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد چقدر است؟

 8. قاسم آبادی گفت:

  استرالیا خوبه انگلیسی زبانه ولی اگر شرایط ویزا خوبی داشته باشه

 9. بیژن مرتضوی گفت:

  خیلی گرون شده 🙁

 10. ارسلان رکنی گفت:

  سلام خدمت شما من ۳۰ ساله هستم رشته موسقس خوندم چطورس میتونم وارد استرالیا بشم؟ تحصیلی یا کاری؟

 11. hiva گفت:

  ba tashakor az maqale khooobetoon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *