مهاجرت به کشور بلغارستان

انواع راه های مهاجرت به بلغارستان

انواع راه های مهاجرت به بلغارستان

انواع راه های مهاجرت به بلغارستان به چند بخش تقسیم می شوند. بلغارستان در قسمت جنوب شرقی شبه جزیره بالکان واقع شده است. بلغارستان قبلاً یک کشور کمونیست در سال 2007 وارد اتحادیه اروپا شد. دولت پی در پی در بلغارستان تعهدی نسبت به اصلاحات اقتصادی و برنامه ریزی مالی، آموزشی و برنامه ریزی در سایر زمینه ها نشان داده است. اقتصاد بلغارستان از سال 1996 تا 2008 به طور مداوم رشد 6% تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد. با رشد اقتصادی بلغارستان، سیستم آموزش این کشور نیز توسعه یافته است و هر ساله افراد زیادی برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و زندگی در بلغارستان وارد خاک این کشور می شوند. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند انواع راه های مهاجرت به بلغارستان را مورد بررسی قرار دهند.

اشتغال یکی از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان

همانطور که می دانید، مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی یا سایر نقاط دنیا مانند کانادا، آمریکا و استرالیا یکی از رایج ترین، امن ترین و محبوب ترین روش های مهاجرت به شمار می رود. به طور کلی یکی از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان مهاجرت از طریق کار می باشد که با توجه به ملیت متقاضیان دارای شرایط خاص است. شهروندان کشورهای EU و EEA برای ورود به خاک بلغارستان و کار در این کشور نیاز به اخذ مجوز کار و ویزای کار ندارند. این افراد می توانند بدون محدودیت در بلغارستان کار کنند و در صورت تمایل به راحتی به کشور خود بازگردند. شهروندان کشورهای EU و EEA می توانند تنها با نشان دادن مدارک شناسایی خود و ثبت هویت در بلغارستان مشغول به کار در زمینه های مختلف در این کشور شوند.

اما شهروندان اکثر کشورهای خارج از EU و EEA برای مهاجرت کاری به بلغارستان و کار در این کشور باید ویزای کاری و مجوز کار و اقامت قانونی بلغارستان را اخذ کنند. مراحل اخذ ویزای کاری بلغارستان عبارتند از:

 • مراجعه به موسسات کاریابی و یافتن شغل مناسب در بلغارستان
 • دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای معتبر در بلغارستان
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا
 • مراجعه به سفارت
 • ارائه دعوت نامه و اسناد لازم برای درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه درخواست
 • انتظار برای بررسی پرونده توسط مقامات
 • دریافت ویزا

بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک بلغارستان، مهاجران باید طی 2 هفته اقدام به اخذ مجوز اقامت خود در این کشور کنند. به یاد داشته باشید که کارفرمای یک کارمند خارجی باید کارمند خود را در تمامی مراحل اخذ مجوز کار در بلغارستان یاری و همراهی کند.

اشتغال یکی از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان

شرایط تحصیل در کشور بلغارستان

مهاجرت تحصیلی به بلغارستان نیز یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان می باشد. در این کشور دانشجویان و داوطلبان بین المللی می توانند بدون محدودیت در دانشگاه های خصوصی و دولتی و موسسه های آموزش عالی در بهترین شهرهای بلغارستان مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه های بلغارستان ارائه دهنده برنامه های تحصیلی با سطح بسیار بالا و همچنین هزینه های مناسب برای اکثر دانشجویان می باشند. علاوه بر این، یکی دیگر از عواملی که موجب جذب دانشجویان خارجی به دانشگاه های بلغارستان می شود، ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی می باشد. دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلغارستان باید مدارک لازم را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.

به یاد داشته باشید که مدارک و اسناد لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلغارستان با در نظر گرفتن مقطع، رشته تحصیلی، مدت زمان تحصیل، زبان آموزش و ملیت دانشجویان متفاوت است. به همین دلیل، توصیه می شود دانشجویان قبل از جمع آوری مدارک مورد نیاز، با دانشگاه مربوطه تماس بگیرند و از شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی مطلع شوند. دانشجویانی که می خواهند به زبان انگلیسی در دانشگاه های بلغارستان مشغول به تحصیل شوند حتما باید مدرک زبان معتبر (آیلتس با حداقل امتیاز 6.0 و تافل با حداقل امتیاز 550) ارائه دهند. در غیر این صورت، دانشجویان موظف به شرکت در دوره های آمادگی هستند که قبل از شروع برنامه تحصیلی در دانشگاه برگزار می شود.

بهترین دانشگاه های بلغارستان برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف عبارتند از:

 • Sofia University
 • Sofia Medical University
 • American University in Bulgaria
 • New Bulgarian University
 • Plovdiv Medical University
 • Technical University of Varna
 • Varna University of Management

سرمایه گذاری یکی از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان

یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به بلغارستان، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. بلغارستان در حال رشد اقتصادی است و دولت گام های بلندی برداشته است تا بلغارستان را به عنوان مقصدی عالی برای سرمایه گذاران معرفی کند. علاوه بر نرخ مالیات 10% نرخ مالیات، دولت همچنین مالیات 0% را برای سرمایه گذاری در مناطق عقب مانده (کمتر صنعتی) یا مناطقی که بیکاری بالایی دارند ارائه می دهد. علاوه بر این، کسب مال برای سرمایه گذاران جالب در سرمایه گذاری در بخش های مختلف بلغارستان نیز آسان است.

مهمترین بخش های سرمایه گذاری خارجی در بلغارستان عبارتند از:

 • انرژی
 • صنایع شیمیایی
 • ساخت و ساز
 • املاک و مستغلات

بلغارستان به سرعت در حال تبدیل شدن به 1 کشور مدرن است و تجارت در این کشور اروپایی در حال رونق است. طی 10 سال گذشته چهره اکثر شهرهای بزرگ کشور بلغارستان کاملاً تغییر کرده است. در این کشور 1 پتانسیل فوق العاده در ساخت جدید وجود دارد زیرا هزینه ها در مقایسه با استانداردهای اروپای غربی بسیار کم است و کیفیت آن در سطح جهانی است. علاوه بر این، بسیاری از پروژه های زیربنایی در حال انجام هستند. ساخت و سازهای مسکونی، تجاری و صنعتی فرصت های جالب توجهی را در سراسر کشور فراهم می کند. امروزه ، سرمایه گذاران بلغارستان را به عنوان محلی برای تولید با هزینه پایین رتبه بندی می کنند. علاوه بر این، اقتصاد صادرات محور و پتانسیل رشد بلغارستان از عوامل جالب توجهی هستند که باعث جذب سرمایه گذاران در سراسر جهان می شوند.

کشورهای اصلی که اقدام به سرمایه گذاری در بلغارستان می کنند عبارتند از:

کشورهای اصلی سرمایه گذاری در بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت و اخذ اقامت و حتی تابعیت کشور بلغارستان، ازدواج با اتباع این کشور می باشد. ازدواج با یک فرد بلغاری در کشور بلغارستان در صورتی امکان پذیر می باشد که هم فرد خارجی و هم شهروند بلغاری مجرد باشند. در صورتی که هر یک از افراد ذکر شده قبلا ازدواج کرده باشند، باید سند طلاق یا گواهی فوت همسر خود را ارائه دهند. در غیر این صورت، ازدواج در بلغارستان امکان پذیر نخواهد بود. به یاد داشته باشید که مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج پس از 18 سالگی امکان پذیر است و باید با رضایت والدین انجام شود.

با اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان، متقاضیان می توانند به راحتی در تمام نقاط اروپا مشغول به کار، تحصیل و زندگی شوند. زیرا کشور بلغارستان همانطور که در سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ذکر شده است عضو اتحادیه اروپا می باشد. شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان و متخصصان ما از هزینه ها و روش های مهاجرت به سایر کشورهای دنیا آگاه شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *