مهاجرت تحصیلی یونان

اقامت پس از تحصیل کشور یونان 

اقامت پس از تحصیل یونان 

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است که کشوری توسعه یافته می باشد. پایتخت این کشور شهر زبیای آتن می باشد. هر ساله تعداد زیادی گردشگران از این کشور بازدید می کنند و دیدنی های این کشور لذت می برند. مردم به زبان یونانی که زبان رسمی این کشور هست صحبت می کنند. دانشجویان زیادی به فکر ادامه تحصیل در این کشور هستند و هر ساله دانشجویان زیادی به این کشور وارد می شوند.کارشناسان ارشد و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. مشاورین حقوقی ما در مورد اقامت پس از تحصیل کشور یونان به شما سروران عالی قدر به صورت تخصصی مشاوره می دهند.

روش دریافت اقامت کشور یونان

 • اقامت یونان از طریق تحصیل
 • اقامت یونان از طریق کار
 • اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • اقامت یونان از طریق اثبات تمکن مالی
 • اقامت یونان از طریق ازدواج
 • اقامت یونان از طریق تولد

اقامت یونان از طریق تحصیل

وقتی که شما در یک آزموشگاه عالی در این کشور قبول شده باشید این امکان را دارید که برای ویزای تحصیلی در سفارت و یا کنسولگری این کشور اقدام کنید. مجوز اقامت برای مدت یک سال می باشد که این مدت قابل تمدید می باشد. شما با ویزای تحصیلی می توانید چند سال در این کشور باشید، شما باید مدارک خود را به آموزش و پرورش ارائه دهید و سپس ویزای خود را تمدید کنید. بابت تمدید ویزای تحصیلی باید هر سال 150 یورو در هر سال پرداخت کنید. شما با ویزای تحصیلی می توانید به صورت نیمه وقت مشغول کار شوید و هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنید.

شرایط اقامت پس از تحصیل کشور یونان

دانشجویان بابت تحصیل از کشور های غیر اروپایی به این کشور سفر می کنند و به دنبال روش های تمدید اقامت پس از تحصیل کشور یونان صورت می گیرد که با توجه به قوانین این کشور، اقامت پس از تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی (خارجی) امکان پذیر می باشد. سیستم آموزش عالی در این کشور به دو صورت انجام می شود: دانشگاه ها، موسسه آموزش عالی و مدت دوره کارشناسی ارشد در این کشور اغلب یک تا دو سال می باشد. دانشجویان خارج از کشور اتحادیه اروپا باید پاسپورت معتبر داشته باشند.

اقامت پس از تحصیل کشور یونان

افرادی که قصد دارند ویزای کشور یونان را دریافت کنند باید به سفارت این کشور درخواست بدهند که نوع ویزای شنگن ملی خود را ارائه بدهند. شخص باید تمایل خود را به مهاجرت کردن به این کشور نشان دهند و بعد از آن وقتی که به این کشور وارد شدند به شهرداری این کشور ارائه دهند سپس برای مجوز اقامت کردن در این کشور اقدام کنند. افراد خارجی باید ویزا و اجازه اقامت یونان را داشته باشند و شرایط زیر را در نظر بگیرند:

 • حدودا 2000 یورو در ماه در حساب بانکی داشته باشند.
 • حداقل پاسپورت شخص به مدت سه ماه معتبر باشد.
 • مدارک مورد نیاز بابت اقامت در این کشور را داشته باشند.
 • حداقل سه صفحه از پاسپورت شخص خالی باشد.
 • دارای دو قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم از شرکت، شرکت بیمه پزشکی که بیمه شخص را تایید کند.
 • بانک اصلی، امنیت اجتماعی، حقوق بازنشستگی و …. که در ماه 2000 یورو در بانک داشته باشید.
 • ارائه گواهی پزشکی
 • اگر به علاوه خود کودک زیر 14 سال دارید اقامت این کشور را بر طبق وضعیت والدین او انجام می شود و باید شناسنامه اصلی بابت هر کودک، سند ازدواج، سند طلاق
 • حداقل 60 روز از تاریخ انقضا مجدد و همجنین اسناد مربوط باید صورت بگیرد.
 • مجوز اقامت تا سه سال زمان تمدید دارد که شخص واجد شرایط باید هزینه 150 یورو در سال درآمد داشته باشید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد اقامت پس از تحصیل کشور یونان بهترین راه حل ها را پیشنهاد می کنند. مشاورین ما ابتدا شرایط شما را بررسی و ارزیابی می کنند سپس با توجه به شرایط بهترین روش را به شما سروران پیشنهاد می کنند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کشور یونان

دوره کارشناسی در کشور یونان

کشور یونان عضو کنواسیون می باشد که اگر تصمیم دارید در این کشور ادامه تحصیل دهید باید مدرک دوره سابق (متوسطه) خود را داشته باشید و واجد شرایط بودن در دانشگاه های کشور یونان و اگر شما واجد شرایط باشید و بخواهید درخواست تحصیل در کالج کشور یونان بدهید باید ثابت کنید.

دوره کارشناسی ارشد در کشور یونان

بابت شرکت در این دوره باید حتما مدرک تحصیلی کارشناسی را داشته باشید. شما می توانید به صورت نیمه وقت مشغول کار شوید و به هزینه های تحصیلی و زندگی خود کمک کنید.

دوره دکترا در کشور یونان

اگر تمایل دارید دراین کشور در یکی از دانشگاه های یونان تحصیل کنید باید مدرک مربوط به رشته های مورد نظر در دست داشته باشید یا این که مدرک کارشناسی ارشد مربوط با رشته مورد نظر خود دردست داشته باشید.

زبان یونانی در کشور یونان

آموزش زبان یونانی در موسسه های آموزش عالی در این کشور باید ثابت کنید که به زبان یونانی مسلط باشید. البته بعضی از مردم به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

شرایط کاری در کشور یونان

در قرن 20 شرایط کاری در این کشور خیلی تغییر کرده چون کشور یونان از نظر صنعتی شدن و شهرنشینی زیاد شده است و از سال 1960 تعداد کارگرانی که از روستا به این کشور یونان برای کار می آمدند کم شده اند. اشتغال در این کشور در قسمت خدمات ( 2.59 درصد) در قسمت صنعت (21 درصد) و در قسمت کشاورزی ( 8.19 درصد) می باشد.  در یک هفته در این کشور 8 ساعت در روز- 5 روز در هفته مشغول به کار هستند که حدودا 42 ساعت مشغول به کار هستند.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. وکلای حقوقی ما ابتدا شرایط شما را بررسی کرده و سپس بهترین راه مهاجرتی را به شما پیشنهاد می کنند. بابت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت پس از تحصیل کشور یونان می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *