مهاجرت تحصیلی یونان

اقامت بعد از تحصیل در یونان

اقامت بعد از تحصیل در کشور یونان

هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی برای کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان به این کشور مهاجرت می کنند اما متقاضیان برای مهاجرت به کشور یونان جهت تحصیل باید از شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور یونان و هزینه های زندگی و سکونت و همچنین شهریه های دانشگاهی به صورت کامل مطلع باشند و اگر شما عزیزان می خواهید درباره موارد ذکر شده آگاه شوید، می توانید با تعیین تایم قبلی برای شرکت در جلسه های مشاوره با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه سفیران سروش سعادت به دفتر این موسسه مراجعه کنید.

برای بدست آوردن اقامت بعد از تحصیل در یونان متقاضیان، دانشجویان و فارغ التحصیلان می بایست شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند اقامت بعد از تحصیل در یونان را کسب کنند. کشور یونان یکی از کشور های اروپایی می باشد و افزادی که قصد دارند در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند باید توانایی صحبت کردن به زبان یونانی را داشته باشند و همچنین با زبان هایی مانند انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند وارد دانشگاه های یونانی شوند و سپس بعد از تحصیل اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان کنند.

مهاجرت به کشور اروپایی یونان از راه های مختلفی ممکن می باشد:

 • تحصیل
 • کار
 • سرمایه گذاری
 • تاسیس کمپانی
 • پناهندگی

اقامت بعد از تحصیل در یونان

تحصیل در یونان

تحصیل در کشور یونان در دانشگاه های این کشور و موسسه های آموش عالی یونان انجام می شود و دانشجویان و متقاضیان هر دو مرکز می توانند اقدام به کسب ویزای دانشجویی و تحصیلی و همچنین کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان کنند. تحصیل در دانشگاه های کشور یونان همانند تحصیل در اکثر دانشگاه های سایر کشور های جهان در سه دوره ی تحصیلی انجام میشود:

 • دوره ی تحصیلی لیسانس
 • دوره ی تحصیلی فوق لیسانس
 • دوره ی تحصیلی دکترا

در این بخش کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت قصد دارند تا شما را از شرایط تحصیل در سه دوره ی ذکر شده در دانشگاه های معتبر کشور یونان مطلع سازند.

دوره ی لیسانس

برای تحصیل در این دوره متقاضیان باید مدرک دوره ی متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند و لازم به ذکر است که دانشجویان این دوره باید با زبان های اسپانیایی، آلمانی و انگلیسی آشنا باشد و مدرک زبان یونانی نیز ارائه دهند. متقاضیان برای ورود به دانشگاه های یونان جهت تحصیل در دوره لیسانس باید ثابت کنند که از لحاظ علمی سطح بالایی دارند.

دوره ی فوق لیسانس

برای تحصیل در این رشته علاوه بر مدارک زبان ذکر شده و داشتن سطح علمی بالا، متقاضی باید مدرک لیسانس خود را ارائه دهد.

دوره ی دکترا

جهت ورود به دانشگاه های یونان و تحصیل در دوره ی دکترا متقاضیان باید علاوه بر ارائه مدرک فوق لیسانس، پروژه های تحقیقاتی نیز ارائه دهند. با خواندن مقاله “درباره یونان” میتوانید با این کشور بیشتر آشنا شوید.

شرایط تحصیل در یونان

برای ورود به دانشگاه های معتبر کشور یونان، متقاضیان باید مدرک زبان یونانی داشته باشند و به یاد داشته باشید که مراکزی که از متقاضیان امتحان زبا یونانی می گیرند دانشگاه آتن و دانشگاه رسطو می باشند و دانشجویان برای ورود به دانشگاه باید در این امتحان نمره قبولی کسب کنند.

همچنین افرادی که قصد دارند در دانشگاه های کشور یونان مشغول به تحصیل شوند، باید مدرک زبان اگلیسی نیز داشته باشند و لازم به ذکر است که مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های معتبر کشور یونان کسب نمره کتبی پانصد و هفتاد و نمره ی نود در امتحان اینترنتی در آزمون تافل و کسب نمره شش و نیم در آزمون آیلتس میباشد.

متقاضیان برای کسب روادید تحصیلی باید در دانشگاه مورد نظر اقدام به کسب قبولی کنند ولازم به ذکر است که برای کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان متقاضیان باید بعد از اتمام دوره های تحصیلی، نوع روادید خود را تغییر دهند تا بتوانند ساکن کشور یونان شوند. همانطور که می دانید، داشتن مدرک زبان یونانی و انگلیسی از مهم ترین فاکتور های اقامت و تحصیل در کشور یونان می باشند و حتی متقاضیانی مه می خواهند بعد از فارغ التحصیلی در کشور یونان ساکن شوند و مشغول به کار شوند تا اقامت این کشور را بدست بیاورند، حتما باید این دو مدرک زبان را دارا باشند. دانجشویان بعد از تحصیل اجازه دارند تا در دوازده هفته شغل مناسبی پیدا کنند و سپس اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان کنند.

شرایط و ساعات کاری در یونان

افرادی که مایل به کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان هستند، باید در نظر داشته باشند که ساعات کاری در کشور یونان به صورت هفته ای چهل و دو ساعت می باشد و روز های کاری در این کشور نیز از دوشنبه الی جمعه می باشند. در کشور یونان صنعت توریسم و صنعت کشاورزی از پر رونق ترین صنایع می باشند و متقاضیان می توانند برای یافتن کار به دنبال مشاغلی باشند که به این دو صنعت مرتبط می باشد.

افراد و متقاضیانی که در کشور یونان مشغول به کار هستند، باید به صورت کامل بیمه شوند؛ زیرا بیمه سلامت و درمانی در کشور یونان از اولویت های کاری و زندگی محسوب می شود و لازم به ذکر است که میزان هزینه بیمه شدن در کشور یونان بسیار پایین تر از سایر کشور های اروپایی می باشد. همچنین متقاضیانی که با روادید توریستی و یا گردشگری وارد خاک یونان می شوند، باید حتما بیمه مسافرتی داشته باشند.

متقاضیانی که بعد از تحصیل قصد دارند مقیم کشور یونان شوند، باید علاوه بر داشتن مدارک زبان ذکر شده، شغل مناسب با درآمد کافی پیدا کنند تا بتوانند هزینه های مختلف زندگی و سکونت در کشور یونان را پرداخت کنند. بعد از تبدیل روادید تحصیلی به روادید کاری و کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان، متقاضیان می توانند با سپری کردن دوره ی پنج ساله، اقامت دائمی این کشور اروپایی را بدست بیاورند. افرادی که مقیم و تابع کشور یونان می شوند می توانند به راحتی به کشور های اروپایی و کشور های حوزه شنگن سفر کنند.

مقیم شدن در یونان

دانشجویان برای کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان باید شرایط خاصی داشته باشند؛ برای مثال برخی از دانشجویان برای کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان، اقدام به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف و تاسیس کمپانی های رسمی و قانونی می کنند و سایر دانشجویان نیز علاوه بر داشتن مدرک زبان، شغل مناسبی را پیدا می کنند تا بتوانند از هزینه های مختلف زندگی بر بیایند.

در کشور یونان کمپانی های چن ملیتی زیادی وجود دارند که متقاضیان خارجی می توانند در این کمپانی های معتبر مشغول به کار شوند و شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط ورود به این کمپانی های و شرایط استخدام در شرکت های مختلف با کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. مدارکی که متقاضیان عزیز برای کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان باید ارائه دهند به صورت زیر می باشد:

 • داشتن پاسپورت معتبر.
 • ارائه دو الی پنج عدد عکس (پاسپورت).
 • داشتن توان مالی کافی و افتتاح حساب در یک بانک معتبر یونانی.
 • ارائه مدارک و اسناد پزشکی برای اثبات سلامت کامل.
 • داشتن قرارداد و نامه ای از کمپانی.

کلام پایانی

به طور کای برای مهاجرت به یونان راه های متعددی وجود دارد و مهاجرت تحصیلی به یونان از امن ترین راه های ورود به خاک این کشور می باشد که متقاضیان می توانند بعد از پایان تحصیل در این کشور اقدام به کسب اقامت بعد از تحصیل در یونان کنند و لازم به ذکر است که شما عزیزان برای انجام امور پرونده مهاجرتی خود می توانید با هماهندگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *