مهاجرت تحصیلی ترکیه

اقامت پس از تحصیل ترکیه در سال 2019

اقامت پس از تحصیل ترکیه در سال 2019

اقامت پس از تحصیل ترکیه در سال 2019

یکی از  مهم ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی کسب اجازه اقامت پس از تحصیل است. زمانی که فرد برای تحصیل به یک کشور مهاجرت می کند، با شرایط زندگی در آن کشور آشنا می شود. از همین رو تمایل به مهاجرت دوباره در او کم رنگ می شود. در این مقاله در رابطه با اقامت پس از تحصیل ترکیه در سال 2019 توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

 

شرایط تحصیل در کشور ترکیه چگونه است؟

قدرت علمی دانشگاه های کشور ترکیه به صورت روز افزون در حال افزایش است. از همین رو بسیاری از افراد به منظور تحصیل در این کشور اقدامات قانونی را انجام می دهند.

در یک تقسیم بندی کلی دانشگاه های کشور ترکیه را می توان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم کرد. تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است با این وجود دانشجویان بین المللی باید شهریه خود را پرداخت کنند. پیش از ورود به دانشگاه های دولتی شما باید حتما در آزمون های ورودی شرکت کنید. رقابت برای پذیرش در این دانشگاه ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

دانشگاه های غیر دولتی در کشور ترکیه نیز از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. این دانشگاه ها، دانشجویان را بر اساس سوابق تحصیلی مورد پذیرش قرار می دهند. با این وجود هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بیش از دانشگاه های دولتی است.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ترکیه نیازی به در دست داشتن مدرک زبان معتبر نخواهید داشت. این امکان برای شما وجود دارد که در کشور ترکیه به آموختن زبان مشغول شوید. با این وجود هزینه آموزش زبان در ترکیه بیش از ایران است.

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه این مقاله را مطالعه کنید.

 

کار ضمن تحصیل در ترکیه امکان پذیر است؟

همه ی دانشجویانی که در کشور ترکیه تحصیل می کنند اجازه کار در این کشور را خواهند داشت. اجازه کار در کشور ترکیه برای دانشجویان از سال دوم تحصیلی آغاز می شود. این اجازه کار تنها برای کارهای موقتی و پاره وقت صادر می شود. این محدودیت ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار کم تر است.

توجه داشته باشید که دانشجویان دوره کارشناسی که از بورسیه استانی استفاده می کنند، اجازه کار نخواهند داشت. این اتفاق حتی بعد از فراغت آن ها از تحصیل نیز تغییر نخواهد کرد.

 

اقامت پس از تحصیل ترکیه

برای آن که بتوانید در کشور ترکیه بمانید باید یک دلیل روشن داشته باشید. یکی از ساده ترین راه های کسب اقامت پس از تحصیل ترکیه از طریق یافتن شغل مناسب امکان پذیر است. همچنین شما می توانید با سرمایه گذاری در کشور ترکیه اقامت این کشور را بدست آورید.

در صورتی که طول دوره اقامت شما 8 سال به طول بیانجامد نیز می توانید اقامت ترکیه را بدست آورد. در این صورت شما باید نشان دهید که می توانید هزینه های زندگی را پرداخت کنید. همچنین باید نشان دهید که در طول این مدت از قوانین کشور ترکیه سرپیچی نکرده اید.

امکان درخواست پناهندگی در کشور کشور ترکیه نیز برای شما وجود خواهد داشت.

 

کاریابی در ترکیه

همان طور که گفته شد، یکی از ساده ترین راه های به دست آوردن اجازه اقامت پس از تحصیل ترکیه، از طریق ویزای کار امکان پذیر است. در بسیاری از موارد افراد در حین تحصیل شغل مورد نظر خود را پیدا می کنند. آن ها می توانند پس از پایان تحصیل خود، شغل خود را از موقت به دائم تغییر دهند.

شما برای کاریابی در کشور ترکیه باید پیش از پایان دوره تحصیل خود اقدام کنید. کاریابی در ترکیه به دو صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر است.

برای آن که بتوانید شیوه کاریابی در ترکیه را بشناسید، مقاله ای با عنوان موسسات معتبر کاریابی در ترکیه را تدوین کرده ایم.

 

وضعیت کار در کشور ترکیه چگونه است؟

کشور های برجسته جهان برای آن که بتوانند نیاز های خود را برطرف کنند، به نیروی کار خارجی نیاز خواهند داشت. کشور ترکیه نیز چنین شرایطی دارد. پیشرفت این کشور در زمینه های مختلف اقتصادی و صنعتی سبب جذب نیروی کار به این کشور شده است.

اگر بتوانید در شهرهای بزرگ ترکیه کار مناسبی پیدا کنید، امکان دارد شغل شما نیاز به زبان انگلیسی، آلمانی یا حتی فرانسوی داشته باشد. با این وجود شما باید زبان ترکی را نیز بیاموزید. طبیعتا دوره ی تحصیل شما در این کشور می تواند یک فرصت مناسب برای فراگیری زبان ترکی است.

شما در این زمان به آن نیاز خواهید داشت که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری ترکیه تغییر دهید. برای آشنایی بیش تر با مدارک مورد نیاز ویزای کاری ترکیه، از این مقاله استفاده کنید.

شما همچنین می توانید در این مقاله، اطلاعات بیش تری در ارتباط با وضعیت کاری در کشور ترکیه بدست آورید.

 

میزان دستمزد در کشور ترکیه چقدر است؟

درآمد مشاغل مختلف در خاک ترکیه درآمد ها متفاوتی را برای شاغلان ایجاد می کند. به همین منظور ارائه ی یک عدد مشخص در رابطه با میزان دستمزد در کشور ترکیه نمی تواند ملاک عمل باشد.

در میان رشته های مهندسی، مهندسین ارشد نرم افزار در سال حدودا 67000 دلار درآمد دارند. میزان درآمد مهندسین عمران در کشور ترکیه اما، در حدود 24000 دلار است.

همان طور که قابل مشاهده است تفاوت زیادی میان این دو عدد وجود دارد. با این وجود می توان گفت که میزان درآمد مردم ترکیه به صورت میانگین 44000 دلار در سال است.

فراموش نباید کرد که برخی از ساکنان ترکیه در ماه تنها 400 دلار در ماه درآمد دارند.

 

همان طور که گفته شد، اقامت پس از تحصیل در ترکیه از راه های مختلفی نظیر ادامه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و ازدواج امکان پذیر است. با این وجود ساده ترین راه ممکن برای دریافت اقامت کشور ترکیه، یافتن شغل مناسب است. ترکیه به عنوان یک اقتصاد در حال پیشرفت، به نیرو های کار ماهر به شدت نیازمند است.

 

در این مقاله در رابطه با شرایط مختلف دریافت اقامت پس از تحصیل ترکیه در سال 2019 توضیحاتی ارائه کرده ایم. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیش تری در زمینه کسب اقامت ترکیه بدست آورید، می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *