مهاجرت به کشور هلند

اقامت هلند

اقامت هلند

هلند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و از اعضای معاهده شینگن می­باشد. این کشور به سبب جاذبه های گردشگری فراوان توریستان زیادی را بخود جلب نموده است. افراد از راههای مختلفی می­توانند اقامت هلند را اخذ نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راههای اخذ اقامت هلند را به تمامی عزیزان ارائه می­نماید. هلند یکی از صادر کنندگان بزرگ گل لاله در جهان می­باشد و فعالیت های بسیاری در این زمینه انجام می­دهد. این کشور از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است و مردم این کشور جزء ده کشور مرفه جهان بحساب می­ آید.

سیستم آموزشی در کشور هلند به گونه ای است که دانش ­آموزان با توجه به علاقه و استعداد خود مشغول به یادگیری مهارت مورد نظر می­شوند. همچنین سیستم آموزشی این کشور تنها به مدرک دهی بسنده نمی­کند و با آموزش حرفه ای به دانش­آموزان آنها را برای انجام کارهای مفید و تخصصی در آینده آماده می ­نماید. علاقمندان به زندگی در کشور هلند از راههای گوناگونی سعی در اخذ اقامت این کشور می­کنند. یکی از رایج ترین راههای مهاجرت به کشور هلند دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. افراد از راههای دیگری همچون دریافت ویزای سرمایه گذاری- ویزای ازدواج- ویزای کاری هلند به این کشور سفر می ­نمایند.

اقامت و تابعیت در هلند با تولد در این کشور

اعطای اقامت و تابعیت از طریق تولد در کشور هلند کمی متفاوت تر از دیگر کشورهای اروپایی می­باشد. این کشور تنها به نوزادانی که اولاً در خاک این کشور متولد گردیده باشند، ثانیاً والدین وی هلندی باشد تابعیت این کشور را اعطا می­نماید.در برخی موارد که والدین نوازد هر دو هلندی نیستند تنها زمانی تابعیت به نوزاد تعلق می­گیرد که سرپرستی نوزاد با پدر بوده و همچنین پدر وی تابعیت هلند را داشته باشد.

اخذ اقامت و تابعیت هلند با انتخاب تابعیت

افرادی می­توانند اقامت و تابعیت کشور هلند را اخذ نمایند که دارای شرایط زیر باشند: نوزادی که در خاک هلند بدنیا می­آید باید در یکی از شهرهای آروبا کورکاوو ویا سنت مارتین متولد گردیده باشد و بایستی به مدت 3 سال بطور مستمر در این شهرها اقامت  داشته باشد. همچنین افرادی که به مدت 15 سال در شهرهای آروبا کورکاوو اقامت  داشته باشند در صورتیکه با یکی از اتباع هلندی ازدواج نمایند پس از گذشت 3 سال زندگی مشترک می­تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

اقامت هلند با اخذ ویزای کاری

شرایط اخذ ویزای کاری هلند همانند سایر کشورهای اروپایی است و فرد بایستی ابتدا نامه پیشنهاد کاری از کارفرمایان در هلند دریافت نماید تا بتواند برای اخذ ویزای کاری اقدام نماید. همچنین کارفرمای مورد نظر در صورتی که نتواند نیروی مورد نظر خود را در کشور هلند و سایر کشورهای اروپایی بیابد اجازه ارسال پیشنهاد کاری به کارکنان خارجی را خواهد داشت. افرادی که از دانشگاههای کشورهای اروپایی فارغ التحصیل شده اند شانس بیشتری برای یافتن کار در هلند دارند.

اخذ اقامت هلند با ویزای تحصیلی

کشور هلند از دانشگاههای معتبر بسیار زیادی برخوردار می­باشد. از طرفی هم دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور هستند. تدریس در دانشگاههای این کشور به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می­گردد و شرط پذیرش در دانشگاههای هلند ارائه مدرک زبان می­باشد. دانشجویان با در دست داشتن مدرک دیپلم و حداقل 21 سال سن میتوانند جهت پذیرش در دانشگاههای هلند اقدام نمایند. همچنین دانشجویانی که دارای شرایط فوق نباشند می­توانند با شرکت در آزمون های ورودی دانشگاههای هلند و کسب نمره قبولی وارد دانشگاه شوند. دانشجویان پس از پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاههای هلند می­بایست ویزای تحصیلی هلند را برای ورود به خاک این کشور اخذ نمایند.

اقامت هلند از طریق پناهندگی

دولت هلند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی تنها با درخواست پناهندگی افرادی موافقت می­نماید که به دلایلی همچون فقر، جنگ و ناامنی و آزار واذیت های اجتماعی- سیاسی و مذهبی به این کشور پناه آورده اند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان اخذ اقامت کشور هلند را از طریق پناهندگی توصیه نمی­نماید زیرا:

 • اخذ اقامت از طریق پناهندگی بسیار مبهم است.
 • پناهندگان از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار نمی­باشند.
 • پناهندگان امکان رفت و آمد به کشور خود را نخواهد داشت.
 • در بسیاری از موارد فرد مجبور به دروغ گفتن برای اخذ پناهندگی خواهد شد.
 • پناهندگان مجبور به تحمل شرایط سخت برای رسیدن به این کشور هستند.

اقامت هلند

افراد از راههای زیادی می­توانند اقامت کشور هلند را اخذ نمایند. اما اکثر افراد پس از اخذ اقامت موقت این کشور و ورود به خاک هلند علاقمند به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور را خواهند داشت. این کشور برای اخذ تابعیت هلند شرایط و قوانین جداگانه ای را برای هر نوع اقامت قرار داده است. اما بطور کلی سیستم اعطای تابعیت در کشور هلند از طریق خون می­باشد و افرادی که از والدین هلندی در هر نقطه ای از دنیا متولد می­شون تابعیت این کشور را خواهند داشت.

اخذ ویزای اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کشور هلند باید دارای سرمایه اولیه1250000 یورو باشند و پس از بررسی هایی که اداره مهاجرت بر روی طرحهای اقتصادی آنها می­نمایند مجوز سرمایه گذاری به آنها داده خواهد شد. دولت هلند در صورتی با انجام فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران موافقت می­نماید که فعالیت های آنان سودآور بوده و سرمایه اولیه ثابت باقی بماند. از همین رو تنها سرمایه گذارانی می­توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند که از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند.

اقامت در هلند از طریق ازدواج چگونه است؟

ویزای ازدواج هلند تنها برای افرادی صادر می­گردد که قصد ازدواج با اتباع هلندی را دارند. افراد برای اخذ این ویزا باید دارای شرایط زیر باشند:

 • طرفین ازدواج هیچکدام مشکل قانونی برای ازدواج نداشته باشند.
 • همسر فرد باید هلندی الاصل باشد و شخص خارجی تنها با هدف ازدواج وارد کشور هلند شود.
 • همچنان طرفین باید در مدت 2 سال نامزد بوده باشند و مدارک لزم برای اثبات این امر به اداره مربوطه ارائه گردد.

اقامت هلند از طریق ویزای توریستی چگونه است؟

افرادی که قصد بازدید و قامت کوتاه مدت در کشور هلند را دارند می­توانند ویزای توریستی هلند را اخذ نمایند. این ویزا به مدت 90 روز اعتبار دارد که فرد در این مدت می­تواند به تمامی کشورهای حوزه­ی شینگن مسافرت نماید. افراد برای اخذ این ویزا بایستی مدارکی که تمکن مالی وی را برای مدت زمانی که در هلند حضور دارد را اثبات می­نماید ارائه نمایند. هزینه اقامت فرد در هلند برای هر روز اقامت 34 یورو تخمین زده شده است. همچنین فرد بایستی در هنگام اخذ ویزای توریستی این کشور بیمه مسافرتی کشور هلند را نیز اخذ نماید. افراد با سوالات زیادی در زمینه اقامت کشور هلند روبرو می­شوند از جمله:

 1. آیا با اخذ اقامت تحصیلی هلند امکان ادامه تحصیل در این کشور بصورت رایگان است؟
 2. آیا میتوان اقامت تحصیلی هلند را پس از اتمام تحصیلات به اقامت کاری این کشور تبدیل نمود؟
 3. آیا دانشگاههای کشور هلند به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطا می­نماید؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگو و یاری کننده عزیزان در زمینه مهاجرت به دیگر کشورها می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *