مهاجرت به کشور هلند

اقامت هلند

اقامت هلند

هلند به سبب جاذبه های گردشگری فراوان توریستان زیادی را به خود جلب نموده است و افراد از راه های مختلفی می ­توانند اقامت هلند را اخذ نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راه های اخذ اقامت هلند را به تمامی عزیزان ارائه می  نماید. این کشور یکی از صادر کنندگان بزرگ گل لاله در جهان می ­باشد. فعالیت های بسیاری در این زمینه انجام می­ دهد. این کشور از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است. مردم این کشور جزء 10 کشور مرفه جهان به حساب می­ آید.

سیستم آموزشی در این کشور به گونه ای است که دانش ­آموزان با توجه به علاقه و استعداد خود مشغول به یادگیری مهارت مورد نظر می ­شوند. همچنین سیستم آموزشی این کشور تنها به مدرک دهی بسنده نمی ­کند. با آموزش حرفه ای به دانش آموزان آن ها را برای انجام کارهای مفید و تخصصی در آینده آماده می ­نماید. علاقمندان به زندگی در این کشور از راه های گوناگونی سعی در اخذ اقامت این کشور می ­کنند. یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به این کشور دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. افراد از راه های دیگری همچون دریافت ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج، ویزای کاری به این کشور سفر می ­نمایند.

اخذ اقامت و تابعیت هلند با انتخاب تابعیت

اعطاء اقامت و تابعیت از طریق تولد در این کشور کمی متفاوت تر از دیگر کشورهای اروپایی می ­باشد. این کشور تنها به نوزادانی که اولاً در خاک این کشور متولد گردیده باشند، ثانیاً والدین هلندی داشته باشند تابعیت این کشور را اعطاء می ­نماید. در برخی موارد که والدین نوازد هر 2 هلندی نیستند، تنها زمانی تابعیت به نوزاد تعلق می­ گیرد که سرپرستی نوزاد با پدر بوده و همچنین پدر وی تابعیت هلند را داشته باشد.

افرادی می ­توانند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند که دارای شرایط زیر باشند:

 • نوزادی که در خاک این کشور به دنیا می ­آید باید در یکی از شهرهای آروبا کورکاوو ویا سنت مارتین متولد گردیده باشد. بایستی به مدت 3 سال به طور مستمر در این شهرها اقامت داشته باشد.
 • افرادی که به مدت 15 سال در شهرهای آروبا کورکاوو اقامت داشته باشند. در صورتیکه با یکی از اتباع هلندی ازدواج نمایند پس از گذشت 3 سال زندگی مشترک می­ تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

اخذ اقامت هلند از طریق کار

شرایط اخذ ویزای کاری این کشور همانند سایر کشورهای اروپایی است. فرد بایستی ابتدا نامه پیشنهاد کاری از کارفرمایان مقیم این کشور را دریافت نماید تا بتواند برای اخذ ویزای کاری اقدام نماید. همچنین کارفرمای مورد نظر در صورتی که نتواند نیروی مورد نظر خود را در کشور هلند و سایر کشورهای اروپایی بیابد اجازه ارسال پیشنهاد کاری به کارکنان خارجی را خواهد داشت. افرادی که از دانشگاه های کشورهای اروپایی فارغ التحصیل شده اند شانس بیشتری برای یافتن کار در هلند دارند. همان طور که گفته شد ویزای کاری هلند عمدتا برای افرادی که بتوانند دعوتنامه کاری داشته باشند صادر می شود.

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

این کشور از دانشگاه های معتبر بسیار زیادی برخوردار می ­باشد. از طرفی هم دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور هستند. تدریس در دانشگاه های این کشور به 2 زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می­ گردد. شرط پذیرش در دانشگاه های این کشور ارائه مدرک زبان می ­باشد. دانشجویان با در دست داشتن مدرک دیپلم و حداقل 21 سال سن می توانند جهت پذیرش در دانشگاه های هلند اقدام نمایند. همچنین دانشجویانی که دارای شرایط فوق نباشند می ­توانند با شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های هلند و کسب نمره قبولی وارد دانشگاه شوند. دانشجویان پس از پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های هلند می­ باید ویزای تحصیلی هلند را برای ورود به خاک این کشور اخذ نمایند.

اقامت هلند از طریق پناهندگی

دولت این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی تنها با درخواست پناهندگی افرادی موافقت می­ نماید که به دلایلی همچون فقر، جنگ و ناامنی و آزار واذیت های اجتماعی، سیاسی و مذهبی به این کشور پناه آورده اند. موسسه حقوقی ما به هیچ عنوان اخذ اقامت کشور هلند را از طریق پناهندگی توصیه نمی ­نماید. زیرا:

 • اخذ اقامت از طریق پناهندگی بسیار مبهم است.
 • پناهندگان از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار نمی ­باشند.
 • پناهندگان امکان رفت و آمد به کشور خود را نخواهد داشت.
 • در بسیاری از موارد فرد مجبور به دروغ گفتن برای اخذ پناهندگی خواهد شد.
 • پناهندگان مجبور به تحمل شرایط سخت برای رسیدن به این کشور هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت به هلند را مطالعه بفرمائید.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور باید دارای سرمایه اولیه 1.250.000€ (یورو) باشند.  پس از بررسی هایی که اداره مهاجرت بر روی طرح های اقتصادی آنها می­ نمایند. مجوز سرمایه گذاری به آنها داده خواهد شد. دولت هلند در صورتی با انجام فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران موافقت می ­نماید که فعالیت های آنان سودآور بوده و سرمایه اولیه ثابت باقی بماند. از همین رو تنها سرمایه گذارانی می­ توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند که از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند. جهت تکمیل اطلاعات خود در خصوص فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در هلند را مطالعه بفرمائید.

اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج

ویزای ازدواج این کشور تنها برای افرادی صادر می­ گردد که قصد ازدواج با اتباع هلندی را دارند. افراد برای اخذ این ویزا باید دارای شرایط زیر باشند:

 • طرفین ازدواج هیچکدام مشکل قانونی برای ازدواج نداشته باشند.
 • همسر فرد باید هلندی الاصل باشد. شخص خارجی تنها با هدف ازدواج وارد کشور هلند شود.
 • همچنان طرفین باید در مدت 2 سال نامزد بوده باشند. مدارک لازم برای اثبات این امر به اداره مربوطه ارائه گردد.

ویزای توریستی کشورهلند

افرادی که قصد بازدید و قامت کوتاه مدت در این کشور را دارند می ­توانند ویزای توریستی هلند را اخذ نمایند. این ویزا به مدت 90 روز اعتبار دارد که فرد در این مدت می ­تواند به تمامی کشورهای حوزه­ شنگن مسافرت نماید. افراد برای اخذ این ویزا بایستی مدارکی که تمکن مالی وی را برای مدت زمانی که در هلند حضور دارد را اثبات می­ نماید ارائه نمایند. هزینه اقامت فرد در هلند برای هر روز اقامت 34€ (یورو) تخمین زده شده است. همچنین فرد بایستی در هنگام اخذ ویزای توریستی این کشور بیمه مسافرتی این کشور را نیز اخذ نماید. افراد با سوالات زیادی در زمینه  اقامت این کشور روبرو می­ شوند از جمله:

 • آیا با اخذ اقامت تحصیلی این کشور امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان است؟
 • آیا می توان اقامت تحصیلی هلند را پس از اتمام تحصیلات به اقامت کاری این کشور تبدیل نمود؟
 • آیا دانشگاه های این کشور به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطاء می­ نماید؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگو و یاری کننده عزیزان در زمینه مهاجرت به دیگر کشورها می­ باشد. در این زمینه می توانید با مشاوران ما در موسسه در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *