مهاجرت کاری هلند

ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند روشی است که توجه علاقه مندان به مهاجرت به کشور هلند را جلب نموده است. بسیاری از افراد که تمایل به اخذ اقامت کشور هلند دارند با توجه به میزان دانش و مدرک تحصیلی، سابقه کار، سطح زبان و سرمایه خود روش کار را مورد بررسی قرار داده و ترجیح می دهند که از طریق اخذ ویزای کاری هلند به این کشور ورود نمایند. اقتصاد بی نظیر کشور هلند، نرخ بیکاری پایین، رفاه بالا، امنیت اجتماعی مطلوب و …. کشور هلند را به کشوری مناسب برای ورود متقاضیان تبدیل کرده است. در رابطه با کشور هلند مطالب بسیار زیاد و جذابی وجود دارد که قطعا مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود. به همین خاطر به شما توصیه میکنیم که مقاله ذیل را تا انتها مطالعه نمایید.

شرایط کار و ویزای کاری هلند

کشور هلند با توجه به ملیت افراد در خصوص اعطای ویزای کاری تصمیم گیری می نماید. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا نظیر دانمارک، ایسلند، سوئیس و … برای کار در کشور هلند به اخذ ویزا نیاز نخواهند داشت اما اتباع خارج از اتحادیه اروپا که تمایل به کار در کشور هلند برای بیش از ۳ ماه داشته باشند باید مجوز اقامت و استخدام (GVVA) اخذ نمایند همچنین داشتن کارفرما برای دریافت کار در کشور هلند مورد نیاز است.

در صورتی که کارفرما تمایل به استخدام نیرو از خارج از اتحادیه اروپا داشته باشد باید شغل مورد نظر را در خود کشور هلند و کشورهای اتحادیه اروپا آگهی نماید. کارفرما شغل را به مدت حداقل ۵ هفته تا ۳ ماه در کشور هلند و به همین میزان در اتحادیه اروپا توسط رسانه های چاپی و اینترنت آگهی می نماید، در صورتی که هیچ فردی خواستار شغل مورد نظر نشد فرد می تواند برای آن اقدام نماید. متقاضی اخذ ویزای کاری هلند باید درخواست خود را در سفارت این کشور ثبت نماید. مهاجرین ماهر و متخصصی که از یک کمپانی هلندی پیشنهاد شغلی داشته باشند برای دریافت اجازه کار در کشور هلند نیازمند ویزای جداگانه نبوده و با ویزای اقامتی خود می توانند در کشور هلند به کار مشغول شوند.

شرایط استخدام در شرکت های هلندی

متقاضیانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند با رعایت شرایط ذکر شده در اغلب شرکت ها در کشور هلند به کار مشغول شوند و الزامی به داشتن مدرک زبان هلندی نخواهند داشت اما دقت نمایید که آشنایی و تسلط به زبان رسمی کشور هلند (DUTCH) فرصت های شغلی را افزایش می دهد و شرکت های بزرگ بین المللی در کشور هلند برای همکاری با متقاضی، دانش زبان هلندی را از پارامترهای اصلی خود محسوب می نمایند. شرایط سنی مطلوب، داشتن حداقل مدرک کارشناسی، سابقه کار مرتبط با رشته، اظهارات کارفرمای قبلی، سطح زبان مناسب و … در دریافت کار مناسب و مصاحبه شغلی کارفرما مورد نظر قرار خواهد گرفت.

دانشجویانی که از کشور هلند فارغ التحصیل شده اند، یکسال فرصت خواهند داشت تا در کشور هلند اقامت نموده و متناسب با رشته خود به کار بپردازند. در صورتی که فرد موفق به کاریابی در کشور هلند شد امکان تمدید ویزا و در نهایت اخذ اقامت دائم برای فرد وجود خواهد داشت. کل پروسه اخذ ویزای کاری کشور هلند از ۲ تا ۹ ماه زمان می برد اما با توجه به دشواری قوانین و شانس کمی که این نوع ویزا برای متقاضیان کار خارج از اتحادیه اروپا دارد، بیشتر افراد ترجیح می دهند از روش های ساده تری نظیر تحصیل برای ورود به کشور هلند اقدام کنند.

کاریابی جهت اخذ ویزای کاری هلند

متقاضیان ویزای کاری هلند می توانند از روش های بسیاری برای کاریابی در این کشور اقدام نمایند. وب سایت های کاریابی در کشور هلند به صورت آنلاین یکی از روش های جستجوی کار می باشد، آژانس های استخدام نیز حاوی اطلاعات استخدامی بسیاری از شرکت ها خواهد بود و متقاضیان می توانند از این طریق به این لیست دست پیدا کنند. بسیاری از افراد به سایت شرکت های مرتبط با رشته خود مراجعه نموده و درخواست خود را به همراه رزومه و تجربیات در سایت خود شرکت به ثبت می رسانند.

از این طریق ارتباطات لازم را برقرار می کنند. روزنامه های هلندی و رسانه های اجتماعی نیز گزینه مناسبی برای کاریابی در کشور هلند محسوب می شود. در کشور هلند به صورت سالیانه نمایشگاه بین المللی کار برگزار می شود که امکان برقراری ارتباط با کارفرمایان را به متقاضیان جویای کار اعطا می نماید. بسیاری از افراد نیز تمایل دارند که در کشور هلند، به صورت شخصی، خود به راه اندازی شغل و تجارت مشغول شوند که برای این امر کسب اطلاعات لازم در خصوص خویش فرمایی امری ضروری تلقی می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای کار هلند

برای اخذ ویزای کار کشور هلند بسته به ملیت فرد مدارک خاصی مورد نیاز می باشد. این مدارک باید به زبان انگلیسی، هلندی، فرانسه یا آلمانی ترجمه شده و به تایید سفارت هلند برسد. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور هلند عبارت است از:

 • گذرنامه معتبر (با حداقل ۶ ماه اعتبار) به همراه کپی از صفحات
 • شناسنامه و کپی آن
 • ۲ قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با پشت زمینه سفید
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • بلیط هواپیما و کپی از آن
 • بیمه مسافرتی به میزان حداقل ۳۰ هزار یورو
 • گواهی تمکن مالی و پرینت حساب بانکی
 • تعیین محل اقامت متقاضی
 • تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات شخصی و ویزای کار هلند
 • سند مالکیت در صورت وجود
 • ترجمه روزنامه رسمی در صورت وجود
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی در صورت وجود
 • اجازه کسب مربوط به اتحادیه مورد نظر در صورت وجود
 • گواهی اشتغال به تحصیل یا فارغ التحصیلی در صورت وجود

شرایط متقاضی پس از اخذ ویزای کاری هلند

پس از ورود به هلند اداره IND تا دو هفته مجوز اقامت فرد را آماده می نماید. سپس بایستی به محض ورود به هلند در پایگاه شهری سوابق شهری و یا شهرداری مشخصات خود را وارد نمایید. برای ثبت نام در شهرداری نیاز به شناسنامه قانونی و ترجمه شده نیاز خواهبد داشت. لذا هنگام سفر به هلند باید آن را با خود به همراه ببرید. از دیگر مواردی که باید انجام داد آزمایش تست سل است. برای این کار باید به مرکز بهداشت آن منطقه مراجعه نمود.

این آزمایش باید در مدت زمان 3 ماه پس از دریافت اجازه اقامت انجام شود. اخذ بیمه درمانی نیز یکی دیگر از موارد مورد نیاز است که باید رعایت شود. مدت زمان اخذ ویزای درمانی نیز 4 ماه پس از ورود به هلند خواهد بود. مدت اعتبار مجوز اقامت فرد برابر با مدت قرارداد کاری وی خواهد بود. اگر در این دوره بیکار شوید، برای یافتن شغل جدید به عنوان یک مهاجر متخصص واجد شرایط برای یک دوره جستجوی کار سه ماهه خواهید بود.

شرایط اخذ اقامت دائم هلند

در صورتی که متقاضی با داشتن کارفرما و سپری نمودن شرایط لازم برای کار در کشور هلند اقدام نموده و ویزای کاری کشور هلند را دریافت نماید می تواند به کار در این کشور بپردازد و با رعایت شرایط، ویزای خود را تمدید نماید. با تمدید ویزا به مدت ۵ سال فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم کشور هلند درخواست نماید. دقت نمایید که فردی که ویزای کاری کشور هلند را دریافت می نماید نمی تواند به صورت همزمان با همراه خود برای ورود به کشور هلند اقدام کند، در ابتدا باید متقاضی اصلی برای کار در این کشور ورود نموده و سپس برای همراه خود درخواست نماید.

با توجه به دشواری که ویزای کاری هلند برای متقاضیان مشتاق به کار در هلند دارد بسیاری از افراد ترجیح می دهند از روش های ساده تری برای ورود به کشور هلند اقدام کنند. اخذ ویزای تحصیلی از کشور هلند یکی از مناسب ترین و بهترین روش های ورود و اقامت در این کشور زیبا محسوب می شود. فارغ التحصیلان کشور هلند امکان کار پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم از این کشور را خواهند داشت. برای اطلاع از راه های ورود به کشور هلند و بررسی هر یک از این روش ها متناسب با شرایط خود و اخذ اقامت در هلند پیشنهاد می کنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و در این خصوص آگاهی های لازم را اخذ نمایید.

6 دیدگاه برای “ویزای کاری هلند

 1. رها گفت:

  بسیار استفاده کردم

 2. Ali گفت:

  من عاشق این کشورم، یکی از خواسته هامه که حتما برم به این کشور زیبااا

 3. عادل گفت:

  ممنون از مقالتون درباره ویرای کاری هلند. سایر مقاله هاتونم خوندم مرسی

 4. عادل گفت:

  تشکر و ممنون. حتما برای قرار داد و افدام میام خدمتون. خیلی خوب مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *