مهاجرت کاری هلند

کار در هلند

کار در هلند

یکی از روش های مهاجرت به کشور هلند و کسب اقامت این کشور در سال 2019 کار در هلند می باشد که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. راه های مهاجرت به کشور هلند بسیار زیاد و محبوب می باشد و متقاضی می تواند با توجه به شرایط و علایق خود بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب کند. شرایط کار در هلند بسیار عالی می باشد و موقعیت بسیار خوبی برای متقاضیان محسوب می شود. برای مطالعه بیشتر در رابطه با راه های مهاجرت به این کشور می توانید مقاله ( بررسی راه های مهاجرت به هلند در سال 2019 ) را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت تهیه شده است را مطالعه نمایید.

اطلاعات عمومی از کشور هلند

کشور هلند کشور کوچکی است که در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است، پایتخت این کشور شهر آمستردام می باشد. جمعیت این کشور حدودا 16 میلیون نفر می باشد که بیشتر این افراد پیرو مذهب پروتستان می باشند. تعداد 1 میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند. در شهر لاهه این کشور سفارت خانه ها و وزارت خانه ها برای متمرکز بودن این اداره ها تاسیس شده اند. مساحت کشور هلند بیش از چهل و یک هزار کیلومتر مربع می باشد. این کشور به دلیل دارا بودن بنادر زیاد و از نظر مساحت به عنوان بزرگترین بندر اروپا محسوب می شود. این کشور از شرق با کشور آلمان، از غرب و از طریق دریا با کشور بریتانیا و از جنوب با کشور بلژیک هم مرز می باشد.

چه افرادی اجازه کار در کشور هلند دارند؟

تمامی شهروندان از مناطق زیر به جزء کشور کرواسی اجازه کار در هلند بدون هیچ محدودیتی و در هر حوزه کاری را دارند.

 • تمامی شهروندان کشور های اتحادیه اروپا،
 • شهروندان منطقه اقتصادی اروپا،
 • کشور سوئیس.

اگر کارفرمایی گواهی اقامت در هلند را از متقاضی بخواهد این شهروندان می توانند با ارائه نامه IND بدون نیاز به اخذ اجازه اقامت بلند مدت می توانند مشغول به کار شوند. در حال حاضر برای شهروندان کشور کرواسی محدودیت وجود دارد، شهروندان این کشور در صورتی می توانند مشغول به کار شوند که بتوانند اجازه کار را به مدت 1 سال از کارفرما دریافت نمایند. پس از 1 سال کار کردن فرد می تواند بدون اجازه کار در این کشور مشغول به کار شود. شهروندان کشور ها ذکر شده در صورت دریافت می توانند مشغول به کار شوند که از کارفرما اجازه کار دریافت نمایند. IND به عنوان مجوزی برای اقامت و کار محسوب می شود و با عنوان GVVA نیز شناخته می شود، این مجوز تنها برای امتقاضیانی صادر می شود که قصد کار کردن بیشتر از 90 روز را در این کشور دارند. معمولا کارفرمایان برای صدور این مجوز به مدت 3 سال درخواست می دهند.

افرادی که نیازی به دریافت اجازه کار ندارند

در ادامه به بررسی افرادی که نیازی ندارند برای کار در هلند اجازه دریافت کنند می پردازیم.

 • فردی مهاجر با مهارت های شغلی بسیار بالا؛
 • فارغ التحصیلی که در مدت 1 سال به جست و جو کار پرداخته است؛
 • کار در موسسه علمی در سمت محقق علمی.

افرادی که ذکر شد می توانند بدون اینکه کارفرما برایشان درخواست کار در هلند را درخواست دهد در این کشور مشغول به کار شوند. ولی اگر متقاضی برای یک کارفرما دیگری نیز مشغول به کار است باید برای او اجازه کار دریافت شود. اگر بستگان یا شریک فرد در کشور هلند اجازه کار دارد، فرد می تواند در این کشور به کار مشغول شود.

اقامت کوتاه مدت در هلند

ویزا اقامت کوتاه مدت در کشور هلند اجازه اقامت تا 3 ماه را به فرد می دهد، این نوع ویزا به دو صورت برای فرد صادر می شود: ویزا نوع A: این ویزا به عنوان ویزا ترانزیت شناخته می شود، ویزا نوع A معمولا برای مسافرانی صادر می شود که لازم است برای رسیدن به مسیر خود که کشوری خارج از منطقه شنگن می باشد در کشور هلند اقامت داشته باشند. متقاضی با در دست داشتن این ویزا می تواند در منطقه بین المللی فرودگاه کشور هلند وارد شود. اگر متقاضی بخواهد حتی برای یک روز خارج ار فرودگاه اقامت داشته باشد باید ویزا کوتاه مدت نوع C را دریافت نماید. ویزا نوع C: ویزا نوع C  به ویزا توریستی نیز شناخته می شود. این ویزا به متقاضی این امکان را می دهد که به مدت سه ماه در کشورها که در محدوده منطقه شنگن هستند اقامت داشته باشد. افراد نمی توانند با این نوع از ویزا اقامت کشور هلند را به دست آورند. اگر در طول این مدت کارفرمایی برای فرد اجازه کار دریافت نماید، فرد اجازه کار در این کشور را نیز دارد.

انواع مجوز اقامت در کشور هلند

گواهی اجاز اقامت در این کشور در نوع های مختلفی و با توجه به هدف فرد از اقامت در این کشور صادر می شود.

 • اجازه اقامت برای کارکنان؛
 • ملاقات با بستگان و یا همسر که شهروندان اتحادیه اروپا، سوئیس و یا منطقه شنگن نمی باشند؛
 • ملاقات همسر یا خانواده که جزء شهروندان کشورها منطقه شنگن، اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس هستند؛
 • صدور گواهی اقامت برای کارآفرینی، خود اشتغالی یا داشتن شغل آزاد در کشور هلند؛
 • اجازه اقامت برای متخصصان و افراد ماهر؛
 • اجازه اقامت برای پژوهشگران علمی؛
 • صدور اجازه اقامت برای کارگران فصلی؛
 • اجازه اقامت به افرادی که برای اهداف مطالعاتی به این کشور مهاجرت کرده اند؛
 • اجازه اقامت جهت انجام خدمات تهاتری؛
 • صدور گواهی اجازه اقامت برای برنامه های تبادلی.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اجازه های اقامت در کشور هلند با مشاوران ما در سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره ها رایگانی که برای شما عزیزان در نظر گرفته شده استفاده نمایید.

صدور ویزا بازگشت

این ویزا بین سه تا دوازده ماه با توجه به شرایط فرد برای او صادر می شود. اگر فردی در حال حاضر در کشور هلند اقامت دارد و قصد دارد این کشور را به صورت موقت ترک نماید، ممکن است در مدت نبود فرد اعتبار اجازه اقامتش در این کشور به پایان برسد و یا فرد درخواست تغییر نوع ویزای خود را ارائه کرده است ولی درخواستش در حال بررسی می باشد، اگر فردی دارای این شرایط می باشد باید ویزا بازشگت دریافت نماید.

دریافت اقامت دائم

متقاضیان می توانند بعد از مدت 5 سال زندگی مستمر در این کشور اقامت دائم دریافت نماید. برای دریافت اقامت دائم باید فرد شرایطی را که در نظر گرفته شده رعایت نماید:

 • فرد باید اثبات کند که توانایی صحبت کردن و نوشتن به زبان هلندی را دارد؛
 • متقاضی باید ملیت قبلی خود را لغو نماید، ولی استثنائاتی در این مورد نیز وجود دارد؛
 • اگر نوشتن و یا تلفظ نام فرد به زبان هلندی دشوار باشد، متقاضی باید نام خود را تغییر دهد.

شرایط کار در هلند

متقاضیان می توانند در طول هفته 38 ساعت مشغول به کار در هلند به صورت تمام وقت باشند. در واقع افراد می توانند بین 36 ساعت تا 40 ساعت در هفته مشغول به کار باشند. طبق قوانین این کشور افراد در هفته 5 روز و در هر روز بین 7 تا 8 ساعت مشغول به کار می باشند، همچنین برای افراد حدود 30 دقیقه در روز برای صرف ناهار در نظر گرفته شده است. افراد می توانند در این کشور در کارهای نیمه وقت نیز مشغول به کار باشند، افراد می توانند بین 12 تا 36 ساعت در این نوع مشاغل مشغول به کار باشند. اگر افراد به مدت 5 سال در کشور هلند مشغول به کار باشند و مالیات پرداخت کنند می توانند اقامت دائم هلند را دریافت نمایند.

متقاضیان محترم می توانند برای مطالعه بیشتر در رابطه با دریافت ویزای کار کشور هلند به مقاله ( ویزای کاری هلند ) رجوع کنند، همچنین امکان دریافت مشاوره به صورت رایگان با وکلا و کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *