شرایط هلند

زندگی در هلند

زندگی در هلند

وجود رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی در کشور هلند، هر ساله افراد زیادی را در خصوص زندگی در هلند ترغیب می کند که بسیار مطلوب است. همچنین در این مقاله به مواردی مرتبط مانند بیمه، مراقبت های بهداشتی، کار، تحصیل نیز پرداخته می شود.شرایط قانونی برای مهاجرت و ورود به خاک هلند بستگی به انتخاب ویزای متقاضیان دارد.

این مورد ممکن است اثبات درآمد کافی یا تأیید رسمی دولت از کارفرمای احتمالی شما باشد. به طور کلی، تعداد مراحلی که متقاضیان برای مهاجرت و زندگی در این کشور متفاوت خواهد بود. افراد می توانند در خصوص تکمیل اطلاعات با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار همراه باشند.

شرایط زندگی در هلند

هنگام در نظر گرفتن شرایط زندگی در این کشور، مطمئناً به هزینه زندگی فکر می شود. زندگی در این کشور به خصوص وقتی بحث قیمت مسکن پیش می آید نسبتاً گران است. مواد غذایی، بیمه خدمات درمانی، هزینه های خدمات و ارتباطات نیز کمی موجب افزایش هزینه های زندگی در هلند می شوند. بنابراین متقاضیانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، می باید برای کنترل هزینه های زندگی خود توانایی مدیریت بالایی داشته باشند. پادشاهی این کشور، که معمولا با عنوان این کشور از آن یاد می شود، پادشاهی مشروطه در اروپای غربی می باشد که با آلمان و بلژیک هم مرز است. این پادشاهی همچنین دارای سرزمین هایی در کارائیب، جزایر آروبا، کورسائو، بونیر، سینت یوستاتیوس، سینت مارتن و صبا است.

هلند دارای 20 پارک ملی و صد ها جاذبه طبیعی دیگر است که شامل دریاچه ها، هیتلند، جنگل ها، تپه ها و سایر زیستگاه ها می شود. بیشتر این ها متعلق به دپارتمان ملی جنگلداری و حفاظت از طبیعت می باشند. این کشوراقتصاد توسعه یافته ای دارد. قرن هاست که در اقتصاد اروپا نقش ویژه ای را ایفا می کند.

از قرن شانزدهم میلادی، کشتیرانی، ماهیگیری، کشاورزی، تجارت و بانکداری بخش های اصلی اقتصاد این کشور بوده اند. این کشور از آزادی اقتصادی بالایی برخوردار است. این کشور یکی از بهترین کشورها در گزارش تجارت جهانی فعال کننده است. توسط انستیتوی بین المللی توسعه مدیریت سوئیس در سال 2017 در رتبه پنجمین اقتصاد رقابتی جهان قرار گرفت.

شرایط اشتغال و زندگی در هلند

افرادی که در این کشور کار می کنند از تعادل عالی کار و زندگی برخوردار هستند. دراین کشور، همه به برنامه های یکدیگر احترام می گذارند. انجام اضافه کاری چندان مرسوم نیست. فرهنگ کسب و کار صداقت بین تمام سطوح کارمندان و کارآیی پاداش را تشویق می کند. متوسط ​​حقوق در این کشور بسیار بالاست، در حالی که تأمین اجتماعی این کشور قابل اعتماد و پشتیبانی است. بازار خوداشتغالی در این کشور نیز رونق دارد. زیرا مهاجران مجاز به شروع مشاغل خود و آزادانه و بدون نیاز به غلبه بر موانع اساسی هستند.

از این رو شاخص هزینه زندگی در این کشور، در نمودار زیر بیان گردیده است:

مشغول به کار شدن در این کشور و کسب اقامت هلند از طریق کار کردن در کمپانی ها و سازمان های مختلف در این کشور جذاب به نظر می رسد. اما متقاضیان و مهاجران خارجی باید در نظر داشته باشند که به طور کلی اشتغال و یافتن شغل مناسب در این کشور بسیار رقابتی می باشد. برای اینکه متقاضیان بتوانند شغل مناسب در این کشور پیدا کنند، مهارت و توانایی های خود را اثبات کنند. همچنین مدرک تحصیلی معتبر و سابقه کاری بالا داشته باشند. برای مطلع شدن از شرایط سرمایه گذاری در بخش های مختلف در این کشورمی توانید به مقاله سرمایه گذاری در هلند مراجعه کنید.

شرایط تحصیل و زندگی در هلند

مدارس بین المللی دراین کشور به دلیل رویکرد فراگیر بین المللی این کشور در زمینه آموزش، خیلی محبوب نیستند. دراین کشورمدارس دولتی 2 زبانه به ویژه در سطح دوره متوسطه غیر معمول نیستند. لازم به ذکر است که بهترین مدارس کشور مدارس عمومی محسوب می شوند. با این حال، مهاجرانی که می خواهند فرزندان در یک مدرسه بین المللی شرکت کنند و می توانند طبق حکم مالیاتی 30% از کارفرمای خود کمک مالی دریافت کنند.

درک سیستم آموزشی این کشور می تواند یک چالش باشد. شایان ذکر است که می توان به راحتی در هنگام تلاش برای فهمیدن سطوح مختلف مطالعات و انواع مدارس موجود در این کشور به راحتی سردرگم شد. با این حال، برنامه درسی معمولی سیستم مدارس هلند برای دانش آموزان و متقاضیان بین المللی خیلی دشوار نمی باشد. کودکان، به ویژه در دبستان، زمان کافی برای فعالیت های بعد از مدرسه دارند. آموزش عمومی دراین کشور رایگان است. این امر نظر مهاجران را جلب می کند.

مدارس 2 زبانه (انگلیسی و هلندی، فرانسوی و هلندی یا آلمانی و هلندی) به خصوص در سطح دوره متوسطه بسیار نادر نیستند. با این حال، برای خانواده هایی که زیاد مهاجرت می کنند و دانستن زبان هلندی را ضروری نمی دانند. مدارس بین المللی کاملاً خصوصی یا جزئی از بودجه دولت همیشه گزینه خوبی هستند. مقاله هزینه زندگی در هلند راجهت تکمیل اطلاعات خود مطالعه بفرمائید.

شرایط تحصیل و زندگی در هلند

درباره بانک ها و مالیات ها برای زندگی در هلند

افتتاح حساب بانکی در این کشور کار آسانی به شمار نمی رود. فرد برای انجام این کار نیاز به داشتن مدرک آدرس و شماره شهروندی این کشور را دارد. این بدان معناست که این کشور گزینه های حساب بانکی برای افراد غیر مقیم هلند را ندارد. با این حال، هرچه بیشتر مهاجران هنگام مهاجرت به اینجا به عنوان ساکنان موقت کشور ثبت نام کنند، مشکلات زیادی نخواهند داشت. قادر به انتخاب از بین بهترین بانک های کشور هستند.

از طرف دیگر، در هنگام ورود به سیستم مالیاتی این کشور، یک متقاضی و یا مهاجر خارجی بودن یک مزیت به شمار می رود. میزان پرداخت مالیات شما در این کشور بستگی به مدت زمان زندگی شما در این کشور دارد. به طور کلی، بیشتر مردم 36% الی 50% از درآمد خود را برای مالیات پرداخت می کنند. با این حال، متقاضیان خارجی می توانند از یک تخفیف مالیاتی استفاده کنند که به آن ها امکان می دهد 30% درآمد غیر مشمول مالیات را برای 5 سال اول اقامت در کشور داشته باشند.

هزینه زندگی در هلند

هزینه یک اتاق متوسط ​​در هلند چیزی بین €300 تا €600 (یورو) در ماه است. هزینه ها به شهری که در آن تحصیل می کنید، آنچه در اجاره گنجانده شده و ترتیبات انجام شده توسط موسسه بستگی دارد. به عنوان مثال، مسکن در آمستردام گرانتر از شهرهای کوچکتر مانند Enschede است. اکثر مؤسسات آموزش عالی غذاهای گرم را با قیمت های مناسب ارائه می دهند. در شهرهای بزرگتر رستوران های خارجی زیادی پیدا خواهید کرد. اما ارزان ترین راه برای غذا خوردن این است که خودتان آشپزی کنید. این نه تنها به طور معمول هلندی است، بلکه یک وسیله حمل و نقل ارزان نیز است. هزینه بلیط اتوبوس برای یک کرایه در شهر حدود €2 (یورو) است. برای سفر در خارج از ساعت شلوغی می توانید کارت تخفیف %40 بلیط قطار خریداری کنید. بسیاری از بارها، رستوران ها، موزه ها و سینماها به دانشجویان تخفیف می دهند. بیشتر اینها مدرکی را به صورت کارت دانشجویی از موسسه شما می خواهند زندگی در هلند ارزش زیادی برای پول دارد و هیچ شهر هلندی را نمی توان در بین 10 شهر برتر جهان از گران ترین شهرهای جهان یافت. حتی بهتر از آن در 40 شهر برتر اروپا، تنها آمستردام ذکر شده است.

در نمودار زیر شاهد انواع هزینه های زندگی در هلند هستید:

انواع هزینه های زندگی در هلند

درباره سکونت و شرایط زندگی در هلند

هنگام مهاجرت به هلند، پیدا کردن محل اقامت ممکن است بزرگترین چالش برای شما باشد. بازار مسکن بسیار رقابتی است و نیاز به زمان، تلاش و تمایل به تصمیم گیری سریع دارد. بنابراین، قبل از اینکه وارد پروسه مربوطه شوید و به دنبال خانه ای مناسب دراین کشور باشید. بهتر است تا از گزینه های مختلف آگاه باشید و صبر داشته باشید. علاوه بر این، داشتن پس انداز نیز به شما کمک می کند احساس امنیت بیشتری کنید. قیمت متوسط ​​خانه و متوسط ​​اجاره دراین کشوربه طور متوسط ​​بسیار بالا است. از این رو، برای هزینه های مسکن خود آماده باشید تا بخش بزرگی از چک را بپردازید. به یاد داشته باشید که اگر قصد دارید در کشور هلند زندگی کنید، حتما باید محل اقامت، درآمد کافی و همچنین شغل مناسب داشته باشید.

مراقبت های بهداشتی برای زندگی در هلند

هلند یکی از معدود کشورها در اروپا است که سیستم مراقبت های بهداشتی به داشتن بیمه درمانی وابسته است. در حقیقت، اخذ بیمه درمانی خصوصی برای هر کسی که در این کشور زندگی و کار می کند، الزامی است. به طور کلی، سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور از کیفیت عالی برخوردار می باشد. متخصصان پزشکی بسیار حرفه ای هستند و افراد با شرایط بحرانی مراقبت های استثنایی می کنند. پیشنهاد می شود مقاله تحصیل پزشکی در هلند را مطالعه بفرمائید. افراد غیر مقیم که دارای بیمه درمانی بین المللی هستند می توانند خدمات درمانی لازم را دریافت کنند.

با این حال، اگر تصمیم به زندگی در این کشور گرفتید، باید بیمه خدمات درمانی خصوصی را از آنجا خارج کنید. زیرا این اساس سیستم مراقبت های بهداشتی هلند است. برای به دست آوردن بیمه درمانی دراین کشور ، باید اجازه اقامت را داشته باشید. زندگی دراین کشورهزینه های مختلفی را به همراه دارد. متقاضیانی که قصد دارند از راه های مختلف وارد خاک این کشور شوند و اقامت کشور هلند را کسب کنند، می توانند با تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از این شرایط به صورت کامل آگاه شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.