مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » هلند » زندگی در هلند

زندگی در هلنددر این مقاله می خواهیم  به یک سفر هیجان انگیز به کشور گل های لاله و سرزمینی بدون ترافیک، با اب و هوای چهارفصل و معتدل و حیوانات ولگرد داشته باشیم و از چگونگی زندگی در هلند لذت ببریم.بدیهی است وقتی قدم به سرزمین جدیدی می گذارید فانتزی هایی در ذهن خود متصور می شوید ولی به طور دقیق نمی دانید با چه جاذبه ها و اتفاقاتی رو به رو می گردید.

افرادی که به این کشور سفر می کنند، نمی دانند با چه فضایی رو به رو می شوند و یا چه مدتی در انجا سکنا می گزینند؟

اما اغلب طولانی تر از چیزی که انتظار دارند در این کشور می مانند و ماه ها به سال ها و یا حتی به دهه ها تبدیل می گردد.

کشور هلند با مساحتی در حدود 33/940 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 000/001/15 نفر در غربی ترین ناحیه شمال جلگه اروپا واقع شده است.پایتخت این کشور امستردام است اما بدلیل تمرکز بیشتر وزارت خانه ها و سفارت خانه ها در شهر لاهه یا حومه آن واقع شده اند.

 

شیوه زندگی در هلند پر جنب و جوش سرشار از جشن ها و فستیوال های گوناگون است گویی از هر بهانه ای برای جشن های گروهی و عمومی دریغ نمی کنند.

فرهنگ هلندی

کشور هلند از گروه ها و قوم های مختلفی تشکیل شده است این به دلیل همجواری با کشور هایی نظیر بلژیک، آلمان،فرانسه و انگلستان است و محل تبادل و اشتراک این کشور ها نیز می باشد.

جامعه هلندی مردمان ولخرج و اهل بریز و بپاش هایی که اغلب در کشور خودمان با آن ها مواحه هستیم، نیستند و زیاده روی در هزینه های زندگی را منفی تلقی می کنند.

هلندی ها مهارت فراوانی در سخن گفتن به زبان های دیگر دارند و به راحتی می توانند به زبان ها و گویش های مختلفی سخن بگویند.

هلند یکی از کشور های سکولار در اروپای غربی است و فقط حدود 39درصد از جامعه هلندی ادعا میکنند مذهبی هستند.ادیان اصلی در این کشور:

  • کاتالوگ رومی(25درصد)
  • پروتستان(15درصد)

تقسیم میگردند.

از دیگر ادیان در این کشور مذاهب کوچکی مانند مسلمانان(5درصد)، بودایی ها (1درصد) و هندو ها(0.9درصد) جمعیت را تشکیل می دهند.

زندگی بدون ترافیک

با جامعه ای بدون ترافیک مواجه می شوید که فاصله ها آسان و زیرساخت هایی برای دوچرخه سواران تعبیه گردیده است شاید برایتان ذکر این مطلب جالب باشد که این کشور کوه ندارد و بلندترین تپه در جنوب این کشور 322 متر است; با مشکلاتی نظیر ترافیک و کمبود جای پارکینگ دست و پنجه نرم نمی کنید و زندگی بدون ماشین را به فرزندان خود اموزش می دهید.

یکی دیگر از جاذبه ها و لذت های زندگی در هلند، استفاده از قایق و قایقرانی است.تقریبا 20 درصد از مساحت هلند را آب تشکیل می دهد و مردم کشور هلند می توانند در جاهایی از کشور که با اب احاطه شده است(نظیر(Amsterdam Prideدر یک ظهر افتابی با خانواده و یا دوستان خود از یک قایقرانی مطلوب نهایت لذت و هیجان را تجربه نمایند.

کشوری بدون ارتباط مبهم

هلند به گفت و گو های مستقیم و بی پرده شهرت دارد.شاید برای کسانی که اولین بار در این کشور قدم می نهند، ارتباطات شوکه کننده و حتی بی رحم باشد. به طور واضح تر می توان شکل بازی از ارتباطات را در این کشور تجربه و زندگی کرد.منظور از ارتباطات باز حمله به شخصیت و هویت فردی شما نیست بلکه منظور بیان حقیقت ، صداقت و صراحت در گفتار و رفتار است.

جامعه هلندی به شدت مستقل و مدرن است و احترامی که مردمان هلندی برای هم قائل هستند به واسطه ارتباطات و حتی سن نیست بلکه به مهارت و کار سخت هریک افراد برمی گردد.

یکی از خصوصیات بارز اخلاقیشان انتقادپذیر بودن است و می توان به چشمان ان ها نگاه کرده و حرف خود را بی پرده و با رعایت ادب عنوان نمود و نگران زودرنجی ان ها نباشید.

جامعه هلندی به برابری برای همه اعتقاد دارند و بیشتر روی فردیت تمرکز بیشتری دارند.

کشور فرصت ها

هلند ممکن است کشور کوچکی باشد اما میتوان کشوری پر از فرصت های تازه برای مهاجرانی که قصد زندگی در سطح اروپایی را دارند، نگاه کرد.

دولت هلند به طور مستمر و مداوم راه های جدیدی برای جذب مهاجران و کارآفرینان ماهر از طریق طرح هایی مانند حکم مالیاتی 30درصدی با ارائه تخفیف های مالیاتی برای کمک به رشد کسب و کار های کوچک اشاره کرد.

با توجه به پیشه این کشور می توان متذکر شد این کشور طی قرن ها فراز و فرود زندگی را از سبک زندگی کشاورزان، ملوانان و تجار به یک مرکز تبادل مالی و لوکس، با پایین ترین نرخ بیکاری تبدیل کرده است.

هلندی ها به تعادل بین کار و زندگی مشهور هستند و بسیاری از مردم به کار پاره وقت مشغول هستند.

امنیت در هلند

کشور هلند در مقایسه با کشور هایی نظیر انگلستان و ایالات متحده امریکا امار جرم پایینی دارد. جامعه هلندی به خانواده دوستی و جمعیت هایی متشکل از فوتبالدوستان شهرت دارد و به تعداد کمی از افسران پلیس نیاز دارد.با این وجود همانطور که در هرکجای دنیا برای امنیت شهر به پلیس و نیروی زبده نیاز است این کشور نیز از پلیسان زبده برای برقراری امنیت استفاده کرده است.

بچه های شاد

زندگی در کشور هلند منحصر به فرد و تحت تاثیر اقلیم آب و هوایی جذابی است چرا که با خانواده در فستیوال های متنوعی در فضای شهری، محیط اطراف خود را کشف می کنند. پدران و مادران هلندی سه اصل را برای تعلیم و تربیت فرزندان خود سرلوحه خود قرار می دهند:استراحت، پاکیزگی و نظم. براساس این سه اصل کودکان این کشور وحشت زدگی و سرخوردگی را تجربه نمی کنند.طبق یک نظرسنجی در یونسف که در سال 2013 انجام گردید، هلند به عنوان کشوری با بالاترین میزان رفاه در سطح جهانی اعلام گردیده است.

ورزش جزء جدا نشدنی در زندگی هلندی

بخش مهمی از زندگی جامعه هلندی را ورزش تشکیل می دهد. در حال حاضر بیش از 35000 باشگاه ورزشی متشکل از اعضا فعال را دارا است.ورزش هایی نظیر فوتبال، اسکیت و دوچرخه سواری از محبوبیت فراوانی برخوردار

هستند.یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در این کشور فوتبال است که طی سالیان اخیر چندین امتیاز را برای این کشور بدست اورده است.

آب و هوا در هلند

هلند کشوری با آب وهوایی معتدل با تابستان های خفیف و زمستان ها سرد است.هلند دارای مناظر وسیع با باد های وسیع است با باد های مداوم در طول فصل زمستان و تابستان است. باد ها در امتداد ساحل عمدتا بسیار قوی تر از سایر مناطق است.

زندگی در هلند به داشتن آب و هوایی غیر قابل پیش بینی شناخته شده است. این کشور حدودا 79سانتی متر بارش در هر سال دریافت می کند و هنگام سفر به این کشور باید لباس مناسب فصل را بپوشید و از آنجایی هلند کشوری نسبتاکوچک است در هنگام رفتن از منطقه ای به منطقه دیگر تفاوت کمی دارد.

غذا های هلندی

برخلاف کشور ما غذاهای سنتی کشور هلند بسیار متنوع نیستند و شامل غذاهایی بسیار ساده، ساندویچ هایی با پنیر های مختلف متشکل از سبزیجات مقدار کمی گوشت هستند و همچنین می توان اذعان داشت متاثر از فرهنگ کشورهایی نظیر ایتالیا، چین، مدیترانه و اندونزی است و تاثیرات کشور های ذکر شده را در رستوران های این کشور کاملا احساس می نمایید.

هزینه زندگی درهلند

هزینه زندگی در هلند 8.22درصد بالاتر از ایالات متحده است(بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن)

اجاره در هلند 9.69 درصد پایین تر از ایالت متحده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *