مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

در میان روش های مهاجرتی به کشور فرانسه اکثر سرمایه گذاران به دنبال روش خرید ملک و اخذ اقامت از این طریق می باشند. از این رو مقاله اقامت فرانسه از طریق خرید ملک موجب گردیده است تا با شرایط و قواعد خرید ملک و شرایط اخذ اقامت آشنا شوید.

حال سوالاتی در این باب نظیر موارد زیر پیش می آید که عبارتند از:

 • چند روش برای اخذ اقامت در فرانسه وجود دارد؟
 • آیا اقامت فرانسه از طریق خرید ملک امکان دارد؟
 • در فرانسه، قیمت ملک روند صعودی دارد و یا قیمت ملک دارای روند ثابتی هست؟
 • پس از خرید ملک در فرانسه چند سال طول می کشد تا اخذ اقامت در فرانسه امکان پذیر است؟
 • آیا اصلا اقامت فرانسه از طریق خرید ملک امری امکان‌پذیر می باشد؟
 • خرید و فروش ملک در فرانسه چگونه است؟

در مقاله حاضر تلاش ما بر این است که پاسخگویی کامل سوالات حقوقی و مهاجرتی شما عزیزان درباره اقامت فرانسه از طریق خرید ملک باشیم. برای راهنمایی شما عزیزان و دسترسی به اطلاعات جزیی درباره این موضوع پیشنهاد می کنیم که شما با مشاوران تراز اول ما در موسسه حقوقی سفیران سعادت سروش مشورت بکنید.

مهاجرت به فرانسه

در طول تاریخ مهاجرت، فرانسه بدلیل جذابیت های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی همواره مورد توجه مهاجرین بی المللی بوده است. بسیاری از افراد با اهداف و مقاصد گوناگون، خواستار مهاجرت به فرانسه چه به صورت کوتاه مدت و چه به صورت بلند مدت می باشند. در رابطه با شیوه های مهاجرت به فرانسه، 3 روش مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت وجود دارد که عبارتند از:

اقامت فرانسه از طریق مهاجرت کاری

در صورتی که شما قصد مهاجرت به فرانسه بخاطر یافتن کار را در سر دارید، با سفارت یا کنسولگری فرانسه در همان کشور خود جهت درخواست ویزای کار فرانسه تماس بگیرید. در مهاجرت کاری، نکته قابل توجه برای مهاجرین پس از درخواست ویزا این است که شما قبل از ورود به فرانسه بایستی که کاری را در فرانسه پیدا بکنید. این امر هم از طریق ارسال رزومه و کاور به زبان فرانسوی به کارفرمایان احتمالی منطبق با استانداردهای محلی است.

جهت مهاجرت از طریق روش مهاجرتی کار به این کشور اروپایی ابتدا از طریق نمودار زیر با نرخ بیکاری در این کشور آشنا شوید:

نرخ بیکاری در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق مهاجرت تحصیلی

این نوع مهاجرت در واقع یکی از راحت ترین و ساده ترین راه ها برای بدست آوردن ویزای تحصیلی فرانسه بشمار می رود. مراحل مهاجرت تحصیلی عبارتند از:

 • یافتن یک برنامه تحصیلی
 • درخواست تحصیل در این کشور برای یک موسسه علمی به عنوان دانشجوی خارجی
 • درخواست ویزای تحصیل

اقامت فرانسه از طریق مهاجرت خانوادگی

همسران شهروندان اروپایی حق ویزای اقامت طولانی و کارت اقامت خانوادگی را دارند همسر می تواند حق اقامت دایمی را بگیرد. به شرط آنکه ازدواج حداقل 2 سال پیش از درخواست اقامت دائمی جشن گرفته شده باشد. بنابرین، کودکان (کمتر از 21 سال) از یک والدین فرانسوی نیز حق اقامت دائمی را دارند. جهت مهاجرت از طریق روش فوق و اطلاع از هزینه‌ های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در فرانسه را مطالعه بفرمائید.

انواع مجوز اقامت فرانسه

مجوز اقامت فرانسه سندی است که به متقاضی اجازه اقامت در فرانسه را می دهد. برای هر فرد خارجی که با هدف اقامت بیش از 3 ماه به فرانسه می آید. از این رو داشتن ویزای اقامت الزامی هست. بدون داشتن مجوز اقامت نه تنها فرد به عنوان یک مقیم غیرقانونی در فرانسه به حساب می آید. بلکه همچنین نمی تواند به کمک ها و خدمات دولتی هم دسترسی داشته باشد.

بسته به اینکه آیا اولین بار هست که درخواست مجوز اقامت می دهید یا قبلا چند بار مجوز اقامت را تمدید کرده اید. شما ممکن است که به یکی از 2 مجوز اقامت اصلی دست یابید:

 • Care de Sejour که مجوز اقامتی هست برای افرادی که تحت ویزای توقف طولانی به فرانسه می آیند.
 • Carte de resident که مخصوص همسران شهروندان فرانسوی، والدین یک بچه متولد فرانسه، یا برای افرادی است که Care de Sejour را به مدت بیش از 3 سال تمدید کرده اند.

فرآیند اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

فرآیند اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

خرید املاک برای همه آزاد است. اما در خرید ملک خریدار بایستی که چندین فاکتور مهم را بایست که مدنظر قرار دهد. مرحله اول در خرید ملک امضاء یک قرارداد اولیه بین طرفین معامله می باشد notair مسئول اطمینان از این امر می باشد. قرارداد به طور صحیحی منعقد شده است. اینکه قیمت خرید به فروشنده پرداخت شده است. یک تعداد انواع مختلف قرارداد اولیه وجود دارد که به این امر بستگی دارد. آیا شما خریدار ملک موجود (ساخته شده) هستید یا قصد خرید ملک جدید را دارید که ساخته شده یا تحت ساخت است. جهت اطلاع از شرایط اقامت در این کشور مقاله اقامت فرانسه را مطالعه بفرمائید.

در خرید ملک شما معمولا در معرض شاخص ها وام دهی به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا قرار می گیرید. مخصوصا در صورتی که شما از طریق یک دلال رهن دارای تجربه مشتری بین المللی همانند مشاورین رهن FrenchEntree درخواست دهید. در خرید ملک، مدارک مشابهی مثل مدارک رهن (مدرک درآمدی و پاسپورت و غیره) درخواست می شود. شما همچنین در معرض مالیات ها و اجرت های مشابهی قرار می گیرد. در ادامه به توضیح بیشتر آنها می پردازیم. به هنگام خرید ملک، نکته مهم درک فرآیند خرید هست که از کشوری به کشور دیگر متفاوت هست. برای مثال، در فرانسه شما بایستی که از notaire برای خرید ملک استفاده بکنید.

درباره اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

نکته مهم در معاملات املاک وجود بنگاه های املاک می باشد. در واقع فروشنده ملک آنها را برای خرید ملک به استخدام در می آورد. در این کشور سیستم notaire تمامی افرادی که قصد خرید ملک دارند را به این بنگاه های مشاورین املاک ارجاع می دهد. بعد از پیدا کردن آدرس مشاور املاک مورد نظر و انجام رایزنی های اولیه و نیز مشاهده اولیه از ملک، طرفین معامله به بنگاه مشاورین املاک در فرانسه می روند. بدین ترتیب قرارداد معامله را ثبت و تنظیم کنند.

نظر به اینکه زبان متن قراردادهای معامله ملک فرانسوی است. همچنین با توجه به اینکه آشنایی کامل خود خریدار با قوانین معامله املاک و قوانین و مقررات این کشور امری الزامی است. نیز سلب مسئولیت کامل از بنگاه مشاور املاک پس از انجام معامله، استفاده از مشاورین و وکلاء مسلط بر قوانین فرانسه می تواند برای خریداران املاک راهگشا باشد. جهت مهاجرت قانونی آشنایی با سایر روش ها مقاله مهاجرت به فرانسه را مطالعه بفرمائید.

متراژ استاندارد و قیمت املاک در فرانسه

سرانه استاندارد به ازای هر یک از اعضاء خانواده در فرانسه 15 متر است. قیمت املاک بسته به نواحی مختلفی که شما ساکن هستید در نوسان است. قیمت املاک تقریبا نرخ ثابتی ندارد. برای مثال، در پاریس قیمت املاک به ازای هر متر مربع بین 3 الی 15000€ (یورو) در نوسان است. در نواحی غیر شهری و حومه ای فرانسه مابین 1000€ الی 4000€ (یورو) می باشد. استعلام از بنگاه های مشاور املاک و مشاوره با کارشناسان امر در این خصوص امری حیاتی است. جهت شفاف سازی درخصوص معقوله سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در فرانسه را مطالعه بفرمائید.

املاک فرانسوی مشمول 2 نوع مالیات سالیانه می گردد: taxe fonciere و taxa d habitation . اولی یک نوع مالیات زمین در فرانسه است. همواره توسط مالک ملک پرداخت می شود. دومی نوعی مالیات اقامتی است که معمولا توسط مالک پرداخت می گردد. مگر اینکه ملک برای دراز مدت اجاره داده شود. این مالیات ها بر ملک به منطقه، نوع محل و مقدار متراژ زمین بستگی دارد.

بررسی اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

آیا خرید ملک در فرانسه به تنهایی می تواند روشی مطمئن و قانونی جهت اقامت دائم این کشور محسوب شود؟ در گذشته، گزینه خرید ملک برای اخذ اقامت دائم امری محتمل بود. اما در طی چند سال اخیر، قوانین سخت گیرانه تری در این خصوص توسط قانونگذار فرانسوی اعمال شده است. بنابر قوانین مصوب این کشور خرید ملک به اخذ مجوز اقامت خریدار منجر نخواهد شد. در قوانین مهاجرتی این کشور مربوط به روش ‌های اخذ اقامت از طریق خرید ملک منتفی است. در میان روش های مهاجرتی کار در این کشور روش مناسبی است، از این رو مقاله کار در فرانسه را مطالعه بفرمائید.

در امر خرید ملک، خرید صرفا انجام ساده خرید ملک با پرداخت قیمت ملک نمی باشد. بلکه علاوه بر قیمت ملک، فاکتورهای ارزش افزوده و مالیات املاک می باشد. به تبع همگی این هزینه ها متوجه خریدار ملک می باشد. از این رو بایستی خریداران ملک این نکات را مدنظر قرار بدهند. مهاجرین متقاضی اخذ اقامت فرانسه بایستی که قبل از هر اقدامی در این رابطه حتما با مشاورین و وکلاء پایه یک دادگستری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که بر قوانین مهاجرتی و اقامتی فرانسه تسلط کافی دارند مشاوره بفرمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *