مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

 

 

در این مقاله بررسی  می شود چند روش برای اخذ اقامت در فرانسه وجود دارد؟ آیا اقامت فرانسه از طریق خرید ملک امکان دارد؟ در فرانسه، قیمت ملک روند صعودی دارد و یا قیمت ملک دارای روند ثابتی هست؟ پس از خرید ملک در فرانسه چند سال طول می کشد تا اخذ اقامت در فرانسه امکان پذیر است؟ آیا اصلا  اقامت فرانسه از طریق خرید ملک  امری امکان‌پذیر می باشد؟ سازو کار خرید و فروش ملک د فرانسه چگونه است؟ در مقاله ی حاضر تلاش ما بر این است که پاسخگویی کامل سؤالات حقوقی و مهاجرتی شما عزیزان درباره اقامت فرانسه از طریق خرید ملک باشیم. برای راهنمایی شما عزیزان و دسترسی به اطلاعات جزیی تردرباره این موضوع پیشنهاد می کنیم که شما با وکلا و مشاوران تراز اول ما در موسسه سفیران سعادت سروش مشورت بکنید.

 

 

روشهای مهاجرت به فرانسه جهت اخذ اقامت

در طول تاریخ مهاجرت، فرانسه بدلیل جذابیت های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی همواره مورد توجه مهاجرین بی المللی بوده است. بسیاری از افراد با اهداف و مقاصد گوناگون، خواستار مهاجرت به فرانسه چه به صورت کوتاه مدت و چه به صورت بلند مدت می باشند. در رابطه با  شیوه های مهاجرت به فرانسه، ۳ روش مهاجرت قانونی به فرانسه  و اخذ اقامت وجود دارد که عبارتند از:

مهاجرت کاری به فرانسه

  • مهاجرت کاری : در صورتی که شما قصد مهاجرت به فرانسه بخاطر یافتن کار را در سر دارید، با سفارت یا کنسولگری فرانسه در همان کشور خودتان جهت درخواست ویزای کار فرانسه تماس بگیرید. در مهاجرت کاری، نکته ی قابل توجه برای مهاجرین پس از درخواست ویزا این است که شما قبل از ورود به فرانسه بایست که کاری را در فرانسه پیدا بکنید که این امر هم از طریق ارسال رزومه و  کاور لتر به زبان فرانسوی به کارفرمایان احتمالی منطبق با استانداردهای محلی است.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

 

  • مهاجرت تحصیلی: این نوع مهاجرت در واقع یکی از راحتترین و ساده ترین راهها برای بدست آوردن ویزای فرانسه بشمار می رود. مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه عبارتند از : یافتن یک برنامه تحصیلی، درخواست تحصیل در فرانسه برای یک موسسه علمی به عنوان دانشجوی خارجی ، درخواست ویزای تحصیل فرانسه.

۳-مهاجرت خانوادگی: همسران شهروندان اروپایی حق ویزای اقامت طولانی و کارت اقامت خانوادگی را دارند همسر می تواند حق اقامت دایمی را بگیرد، بشرط آنکه ازدواج حداقل دو سال پیش از درخواست اقامت دایمی جشن گرفته شده باشد. بنابرین، کودکان (کمتر از ۲۱ سال) از یک والدین فرانسوی نیز حق اقامت دایمی را دارند.

انواع مجوز اقامت فرانسه

مجوز اقامت فرانسه سندی است که به دارنده ش اجازه اقامت در فرانسه را می دهد، و برای هر فرد خارجی که با هدف اقامت بیش از سه ماه به فرانسه می آید، داشتن ویزای اقامت الزامی هست. بدون داشتن مجوز اقامت نه تنها فرد به عنوان یک مقیم غیرقانونی در فرانسه به حساب می آید، بلکه همچنین نمی تواند به کمکها و خدمات دولتی هم دسترسی داشته باشد.

بسته به اینکه آیا اولین بارتان هست که درخواست مجوز اقامت می دهید یا قبلا چند بار مجوز اقامتتان را تمدید کرده اید، شما ممکن است که به یکی از دو مجوز اقامت اصلی دست یابید:

Care de Sejour ـ که مجوز اقامتی هست برای افرادی که  تحت ویزای  توقف- طولانی به فرانسه می آیند، و

Carte de resident– که مخصوص همسران شهروندان فرانسوی، والدین یک بچه  متولد فرانسه، یا برای افرادی است که Care de Sejour شان را به مدت بیش از سه سال تمدید کرده اند.

 

فرآیند خرید ملک در فرانسه

خرید املاک در فرانسه برای همه آزاد است.  اما در خرید ملک خریدار بایستی که چندین فاکتور مهم را بایست که مدنظر قرار دهد. مرحله ی اول در خرید ملک در فرانسه امضای یک قرارداد اولیه بین طرفین معامله می باشد notair مسئول اطمینان از این امر می باشد که قرار داد به طوز صحیحی منعقد شده است و اینکه قیمت خرید به فروشنده پرداخت شده است. یک تعداد انواع مختلف قرارداد اولیه وجود دارد که  به این امر بستگی دارد که  آیا شما خریدار ملک موجود (ساخته شده) هستید یا قصد خرید ملک جدید را دارید که ساخته شده یا تحت ساخت است.

در خرید ملک شما معمولا در معرض شاخص ها ی وام دهی به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا قرار می گیرید، مخصوصا در صرتی که شما از طریق یک دلال  رهن دارای تجربه ی مشتری بین المللی همانند  مشاورین رهن FrenchEntree درخواست دهید. در خرید ملک در فرانسه هم، مدارک  مشابهی مثل مدارک رهن (مدرک درآمدی و پاسپورت و غیره) درخواست می شود. شما  همچنین در معرض مالیاتها و اجرت های مشابهی قرار می گیرد. که در ادامه به توضیح بیشتر آنها می پردازیم. به هنگام خرید ملک، نکته ی مهم درک فرایند خرید هست که از کشوری به کشور دیگر متفاوت هست. برای مثال، در فرانسه شما بایست که از notaire برای خرید ملک تان استفاده بکنید.

نکات مهم اقامت فرانسه از طریق فرانسه

نکته مهم در معاملات املاک در فرانسه  وجود بنگاههای املاک می باشد که در واقع فروشنده ملک آنها را برای خرید ملک ش به استخدام درمیاورد. در فرانسه  سیستم notaire تمامی افرادی که قصد خرید ملک دارند را به این بنگاههای مشاورین املاک ارجاع می دهد. بعد از پیدا کردن آدرس مشاور املاک مورد نظر و انجام رایزنی های اولیه و نیز مشاهده اولیه از ملک، طرفین معامله به بنگاه مشاورین املاک در فرانسه میروند تا قرارداد معامله را ثبت و تنظیم کنند.

نظر به اینکه  زبان متن قراردادهای معامله ملک فرانسوی است و نیز با توجه به اینکه آشنایی کامل خود خریدار با قوانین معامله املاک فرانسه و قوانین و مقررات کشور فرانسه امری الزامی است، و نیز سلب مسئولیت کامل از بنگاه مشاور املاک پس از انجام معامله، استفاده از مشاورین و وکلای مسلط بر قوانین فرانسه می تواند برای خریداران املاک راهگشا باشد.

 

 

مالیاتهای املاک در فرانسه

املاک فرانسوی مشمول دو نوع مالیات سالیانه می گردد: taxe fonciere و taxa d habitation . اولی یک  نوع مالیات زمین در فرانسه است و همواره توسط مالک ملک پرداخت می شود؛ اما دومی  نوعی مایات اقامت/سکونت هست که معمولا توسط مالک پرداخت می گردد مگر اینکه ملک برای دراز مدت اجاره داده شود. این مالیاتها بر ملک به منطقه، نوع محل، و مقدار متراژ زمین بستگی دارد.

 

 

سرانه متراژ استاندارد و قیمت املاک در فرانسه

سرانه استاندارد به ازای هر یک از اعضا خانواده در فرانسه ۱۵ متر است و قیمت املاک هم در فرانسه بسته به نواحی مختلفی که شما ساکن هستید در نوسان است و قیمت املاک تقریبا نرخ ثابتی ندارد.

برای مثال، در پاریس قیمت املاک به ازای هر متر مربع بین 3 الی 15000€ یورو در نوسان است و در نواحی غیر شهری و حومه ای فرانسه مابین 1000 تا 4000€ می باشد. که استعلام از بنگاههای مشاور املاک و مشاوره با کارشناسان امر در این خصوص امری حیاتی است.

 

 

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک،  ممکن یا غیرممکن؟

آیا خرید ملک در فرانسه  به تنهایی می تواند روشی مطمئن و قانونی جهت  اقامت دائم این کشور محسوب شود؟ در گذشته، گزینه ی خرید ملک در فرانسه برای اخذ اقامت دائم فرانسه امری محتمل بود. اما در طی چند سال اخیر، قوانین سخت گیرانه تری در این خصوص توسط قانونگذار فرانسوی اعمال شده است و بنابر قوانین مصوب این کشور خرید ملک در فرانسه به اخذ مجوز اقامت خریدار منجر نخواهد شد. پس همانطوریکه اشاره شد در قوانین مهاجرتی فرانسه مربوط به روشهای اخذ اقامت ، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک منتفی است.

اما این امر ابدا به معنای عدم امکان معامله ی ملک توسط مهاجرین نیست بلکه در فرانسه مطابق قانون، سرمایه گذاری در بخش مسکن و خرید و فروش ملک برای همه آزاد و  امری امکانپذیر هست. اما نکته ی حایز اهمیت در امر خرید ملک در فرانسه این است که خرید ملک یا خانه در فرانسه صرفا انجام ساده خرید ملک با پرداخت قیمت ملک نمی باشد بلکه علاوه بر قیمت ملک، فاکتورهای ارزش افزوده و مالیات املاک می باشد که به تبع همگی این هزینه ها متوجه خریدار ملک می باشد و  بایستی خریداران ملک این نکات را مدنظرشان قرار بدهند.

 

 

سخن پایانی

در حال حاضر، قانونا اقامت فرانسه از طریق خرید ملک امری غیرممکن است. اما بر طبق قانون فرانسه معامله و خرید و فروش ملک برای مهاجرین در فرانسه امکانپذیر هست اما در این مسیر  توجه به ریسک ها و امتیازات موجود در معاملات املاک بایستی مدنظر باشد و مهاجرین متقاضی اخذ اقامت فرانسه بایستی که قبل از هر اقدامی در این رابطه حتما با مشاورین و وکلای پایه یک دادگستری موسسه سفیران سروش سعادت که بر قوانین مهاجرتی و اقامتی فرانسه تسلط کافی دارند مشاوره بفرمایند.

 

0 دیدگاه برای “اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *