مهاجرت کاری رومانی

اقامت رومانی از طریق کار

اقامت رومانی از طریق کار

اقامت رومانی از طریق کار یکی از دغدغه های بزرگ اکثر مهاجران است. رومانی توانسته رشد اقتصاد چشم گیری در شرکت های چند ملیتی داشته باشد. همچنین این کشور به افراد متخصص نیاز مبرم داشته بنابراین از افراد خارجی برای کار استقبال می کند. در این مقاله که به کوشش موسسه جقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده به بررسی اقامت رومانی از طریق کار در زمینه مهاجرت کاری به رومانی پرداخته ایم.

از نظر جغرافیایی رومانی در جنوب شرق اروپا و در حاشیه دریای سیاه واقع شده است و اکثر متقاضیان مهاجرت به رومانی علاقه مند به اخذ ویزای کار در رومانی هستند چرا که اخذ ویزای کار نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری هزینه کمتری دارد راه مطمئن تر و مقرون به صرفه تری است روش اخذ ویزای کار در هر کشوری متفاوت و دارای شرایط خاص آن کشور می باشد.

بررسی اقامت رومانی از طریق کار

داشتن پیشنهاد کار از یک کشور معتبر در رومانی یکی از راه های مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار در رومانی است. در کشور رومانی کار فرما باید کار خود را 3 ماه در رومانی آگهی کند و اگر فرد واجد شرایط در رومانی نبود، کارفرما به مدت 3 ماه کار را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی می کند در این صورت اگر بازهم فرد متقاضی دارای شرایط ذکر شده در آگهی یافت نشد کار فرما می تواند برای فرد دعوتنامه ارسال کند. همچنین کارفرما باید مبلغی را برای حقوق شما در نظر بگیرد. که این حقوق در نظر گرفته شده باید برای هزینه های شما و خانواده بعد از کم کردن هزینه مالیات کافی باشد.

به یاد داشته باشید که که شرایط کارفرما باید طوری باشد که اجازه اقامت در رومانی را برای شما بگیرد و برای شما تقاضای ویزای کار کند.

راه دیگری که برای اخذ ویزای کار در رومانی وجود دارد این است که فرد با ویزای تحصیل وارد رومانی شود. با این وجود دانشجو اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارد. این راه، طرقی مناسبی است چراکه بعد از اتمام تحصیل، شخص متقاضی می تواند برای اخذ ویزای کار اقدام کند و بعد از اینکه به مدت 3 سال در رومانی مالیات پرداخت نماید، میتواند برای گرفتن اقامت دائم در رومانی اقدام کند. توجه داشته باشد کارفرمایی که برای شما دعوتنامه ارسال کرده خود باید دارای مجوز کار باشد.

قوانین اقامت رومانی از طریق کار

قوانین مجوز کار برای رومانی مانند اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. طبق مقررات اتحادیه اروپا، اتباع خارجی که تابعیت کشورهای سوم را دارند تنها پس از گرفتن مجوز کار و ویزای طولانی مدت می توانند در رومانی کار کنند. برای شروع روند کار، متقاضی نیاز به پیشنهاد کاری دارد. درخواست مجوز کار در رومانی باید توسط یک شرکت معتبر در رومانی انجام شود. این مسئولیت کارفرما است که ثابت کند شغل توسط رومانیایی یا شخص دیگری از یک کشور اتحادیه اروپا پر نشده است.

برای این منظور، کارفرما باید پیشنهاد شغل را برای حدود 3 ماه متوالی در روزنامه های رومانی و اینترنت منتشر کند. این حرفه برای 3 ماه متوالی در سراسر اتحادیه اروپا معرفی و منتشر شود و اگر متقاضی واجد شرایطی پیدا نشود، کارفرما می تواند دعوت نامه ارسال کند. کارفرما باید ثابت کند که وی حامی مالی متقاضی است و باید هزینه ای را برای در نظر گرفتن حقوق خود پرداخت کند. کارفرما همچنین باید ثابت کند که داوطلب از صلاحیت، تجربه و تخصص کافی برای موقعیت برخوردار است و این مستلزم داشتن مدارک پشتیبان است.

شرایط مجوز کار در رومانی

دریافت مجوز کاردر رومانی شرایط خاصی می باشد که پرداختن به هر کدام از آنها بسیار حائز اهمیت می باشد و در عین حال بسیار مهم است. این شرایط درخواست مجوز کار عبارتند از:

  • شواهدی مبنی بر اینکه متقاضی سابقه کیفری ندارد.
  • ثابت کنید که متقاضی از نظر پزشکی سالم است و توانایی لازم برای کار در محل کار را دارد.
  • متقاضی باید مهارت های زبان رومانیایی داشته باشد.
  • ارائه اسناد و گواهینامه های معتبر ترجمه شده و تأیید شده اجباری است.
  • ثابت کنید که متقاضی در زمینه کاری خود تجربه ، تخصص و مهارت لازم را دارد.

روند اخذ مجوز کار رومانی ممکن است 45 روز طول بکشد. هنگامی که متقاضی اجازه کار خود را از کارفرما دریافت کرد ، باید برای ویزای طولانی مدت از سفارت رومانی در کشور خود درخواست کند. ویزا به تعدادی از مدارک از جمله اجازه کار، اسناد مالی کافی و بیمه درمانی نیاز دارد. پس از ورود به رومانی، یک مهاجر باید در وزارت دارایی رومانی ثبت نام کرده و گواهی ثبت مالیات را دریافت کند. اجازه اقامت مهاجر محدود به اجازه کار وی است و حداکثر برای 1 سال اعتبار دارد. با توجه به اینکه وی هنوز با همان کارفرما کار می کند، آنها باید 30 روز قبل از پایان دوره مجوز را تمدید کنند. متقاضی می تواند پس از حدود چندین سال اقامت در کشور درخواست اقامت دائم دهد.

اقامت رومانی از طریق کار با خانواده

اقامت رومانی از طریق کار با خانواده

مهاجرانی که با خانواده خود مهاجرت می کنند باید در نظر داشته باشند که هر یک از اعضای خانواده باید جداگانه برای ویزای کار رومانی درخواست کند. اعضای خانواده مجاز به کار در رومانی نیستند مگر اینکه ویزای کار نیز داشته باشند. رومانی دارای اجازه اقامت موقت است و همچنین اگر می خواهند در این کشور کار کنند به مجوز کار نیز نیاز دارد راه آسان دیگر برای مهاجرت به رومانی و اخذ ویزای کار در رومانی ورود به رومانی از طریق ویزای دانشجویی است.

با توجه به اینکه دانشجو مجاز به کار نیمه وقت (20 ساعت در هفته) است، این مهاجر همچنین اجازه اقامت دانشجویی را نیز دارد. او می تواند در آن کشور تحصیل و کار کند. کار دانشجویی نیمه وقت در رومانی بسیار رایج است و به همه دانشجویان داده می شود. پس از فارغ التحصیلی می توانید برای ویزای کار و پس از سه سال کار و پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم رومانی را بدهید..

مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی از راه های متنوعی امکان پذیر است برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید مقالات تخصصی موجود در این وب سایت را مطالعه نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به رومانی می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را به صورت مشاوره تلفنی رایگان کسب نمایید. امیدواریم مطالب مطرح شده در این نوشتار راهنمای مناسبی برای شما عزیزان بوده باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *