ویزای مسافرتی ترکیه

اقامت توریستی ترکیه

اقامت ترکیه

امروزه بسیاری از افراد به فکر مهاجرت به کشور های دیگر هستند. یکی از کم هزینه ترین روش های اقامت در ترکیه خرید ملک می باشد. اقامت توریستی ترکیه به مدت 90 روز می باشد و از این کشور می توان دیدنی کرد. این کشور به دلیل های مختلف مورد استقبال بسیاری از توریستان و گردشگران قرار گرفته است. این کشور به دلیل نزدیک بودن به کشور ایران مورد استقبال بسیاری از ایرانی ها قرار گرفته است.

کارشناسان ارشد و حرفه ای ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت توریستی ترکیه، مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه، مهاجرت از طریق کار به ترکیه، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه، مهاجرت از طریق خرید ملک به ترکیه و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما سروران عالی قدر مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

مدارک مورد نیاز بابت اقامت توریستی ترکیه

 • تکمیل فرم درخواست راندوو (درخواست ملاقات).
 • ارائه نسخه اصلی و فتوکپی گذرنامه.
 • ارائه چهار قطعه عکس بابت احزار هویت.
 • ارائه بیمه درمانی معتبر ( اشخاص زیر 18 سال و بالای 65 سال از ارائه این مدرک معاف هستند).
 • ارائه مدارک درخواستی به موسسه تامین اجتماعی بابت دریافت بیمه درمانی عمومی.
 • ارائه پرداخت هزینه های اداری صدور کارت اقامت.
 • ارائه هزینه های واریزی اداره مهاجرت.
 • ارائه رضایت نامه برای افراد زیر 18 سال الزامی می باشد.

اقامت توریستی ترکیه

ابتدا شما باید به درخواست ملاقات دهید، اغلب این فرم درخواست از هنگامی که شما درخواست خود را ارائه می دهید بابت 3 روز تا چند ماه آینده مشخص خواهد شد. این نوع ویزا برای صنعت گردشگری مخصوصا برای شهرواندان ایرانی بسیار حرفه ای می باشد. صنعت توریست و گردشگری در این کشور از لحاظ امکانات و خدمات که این کشور ارائه می شود به این صورت می باشد که امکانات هتل های با کیفیت و فوق العاده جدید و مدرن و مجتمع های ورزشی و غیره در مورد گردشگران دنیا قرار می گیرد و تعداد زیادی زمین های بازی در این کشور وجود دارد.

این کشور امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است به دلیل زیبایی های این کشور مانند گنجیه های تاریخی، ارزش ها و فعالیت های فرهنگی و غیره که بیشتر افراد سالانه به این کشور سفر می کنند. در مورد ویزای توریستی این کشور باید بدانید که تعداد افراد بازدید کننده از این کشور در سال 2018 تقریبا 19 درصد از سال های قبل زیاد می شود.

اقامت توریستی ترکیه و شرایط عمومی

این کشور با مساحت 783.562 کیلو متر مربع و جمعیت آن تقریبا 80 میلیون نفر می باشد. شهر آنکارا پایتخت این کشور می باشد. این کشور از سه جهت به دریا متصل می باشد و از شهر های پر گردشگر و جذاب و و زیبا می باشد.

در مورد ویزای توریستی ترکیه، ایرانیان نیازی به دریافت ویزا ندارند و اشخاص بدون هیچ گونه موارد ضروری و اجباری می توانند بدون دریافت ویزای وارد این کشور شوند. مدت زمان این نوع ویزای توریستی به مدت 120 روز می باشد. اشخاصی که تمایل دارند که تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند نیازی به ویزای نمی باشد و بدون هیچ محدودیتی می توانند در این مدت در این کشور حضور داشته باشند ولی مجوز کار و تحصیل هم ندارند.

کارشناسان ارشد و حرفه ای ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت از طریق کار به ترکیه، مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه، مهاجرت از طریق خرید ملک به ترکیه، اقامت توریستی ترکیه، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما سروران عالی قدر مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

اقامت توریستی ترکیه با وثیقه یا بدون وثیقه

این نوع ویزا برای ایرانیان از قبل از توافقنامه بین دو کشور می باشد و به این صورت نمی باشد که اشخاص بابت مهاجرت توریستی به این کشور نگران دادن وثیقه به سفارت این کشور باشند. بنابراین مهاجرت توریستی در این کشور بدون وثیقه قابل قبول می باشد. ولی در مورد کشور های اروپایی و سایر کشور ها دیگر به که شرایط خاصی دارد بستگی دارد.

ویزای توریستی ترکیه و نکات مهم

در مورد ویزای توریستی ترکیه باید بدانید که هنگامی که افراد به این کشور به مدت نود روز مسافرت می کنند باید پاسپورت افراد بیشتر از 6 ماه باشد و در موردی که اعتبار آن کمتر از 6 ماه باشد باید ابتدا پاسپورت خود را تمدید کنند سپس ویزای توریستی دریافت کنند.

هزینه های دریافت اقامت ترکیه

 • هزینه اجاره خانه از 800 لیر تا 3000 لیر.
 • هزینه دفتر خانه رسمی.
 • هزینه دریافت بیمه به مدت یک سال.
 • هزینه تست پزشکی.
 • هزینه مترجم رسمی بابت ترجمه سند تاییدیه اجاره.
 • هزینه مالیات اتباع خارجی.
 • هزینه تاییدیه مدارم شخص درخواست کننده در سفارت تهران.

اصول اقامت توریستی ترکیه

دریافت ویزای توریستی این کشور برای ایرانی ها فرایند سخت و دشواری ندارد در مدت زمان کوتاه می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. کشور ایران و کشور های دیگر اروپایی نیازی به دریافت ویزا ندارند. تابعیت کشور های محدود که به دریافت ویزای نیاز دارند هم می توانند به صورت آنلاین و هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری می توانید به سفارت این کشور درخواست دهید.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت از طریق کار به ترکیه، اقامت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه، اقامت از طریق تحصیل به ترکیه، اقامت توریستی ترکیه، اقامت از طریق خرید ملک به ترکیه و شرایط زندگی دانشجویی در ترکیه و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما سروران عالی قدر مشاوره تخصصی ارائه می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *