مهاجرت تحصیلی ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا، بیشترین مهاجرت تحصیلی رایگان در اروپا را کشور ایتالیا در سه سال اخیر داشته است. به دلیل این که هزینه تحصیل در کشور ایتالیا پایین می باشد و بعد از تحصیل تمایل اقامت در این کشور را دارند. ما در این مقاله سعی بر این داریم که شرایط و اصول اقامت بعد از تحصیل را توضیح می دهیم که شما بتوانید با درک بهتر کشور مقصد خود را انتخاب کنید.

کشور ایتالیا سومین کشور دنیا و نخستین کشور از لحاظ آسانی برای وارد شدن دانشجویان می باشد. ایتالیا در جنوب قاره اروپا می باشد. و پرجمیعت ترین کشور اروپا که رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. زبان تحصیل در کشور ایتالیا انگلیسی و ایتالیایی می باشد. دانشگاه های ایتالیا در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دارد. زمانی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایتالیایی را دارید و تمایل به اخذ مدرک کارشناسی را دارید باید ابتدا ویزای تحصیلی دوره های زبان ایتالیایی را دریافت کنید.

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بین 1000 تا 3000 یورو در یک سال می باشد. کشور ایتالیا به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل دانشجویان زیادی را برای پذیرش در دانشگاه ها اخذ می کنند و به دلیل کیفیت آموزش در موسسات آموزشی عالی کشور ایتالیا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. برای تحصیل در کشور ایتالیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی، نمره آزمون 6 می باشد.

کسانی که برای تحصیل اقدام می کنند این امکان را دارند که از شرایط مناسبی بهره مند شوند که می توان گفت مهم ترین دلیل تحصیل در دانشگاه های قابل اعتبار در اتحادیه اروپا می باشد. یکی از مزیت های تحصیل در کشور ایتالیا دریافت بورس می باشد که باعث شده خیلی از افراد از این راه اقدام کنند به دلیل این که هزینه تحصیل پایین تر می شود.

اقامت در ایتالیا

اگر تمایل اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا را دارید باید مشخص کنید که بعد از فارغ التحصیل شدن باید بدانید که چه نوع ویزایی تمایل دارید تمدید کنید که به اقامت خود ادامه دهید. اگر تمایل دارید که به کار مشغول شوید باید ویزای کاری دریافت کنید و در شرکت و یا موسسه کارآفرینی به کار مشغول شوید. اگر تمایل دارید که از طریق ازدواج اقامت خود را تمدید کنید باید با یک شخصی که تابعیت کشور ایتالیا را دارد ازدواج کنید.

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا، همانطور که در این مقاله توضیح داده شد باید ویزای دیگری دریافت کنید و به اقامت خود ادامه دهید. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید و مشاوران ارشد و حرفه ای ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *