مهاجرت کاری نیوزلند

اقامت از طریق کار در نیوزلند

در سال های اخیر از اقامت از طریق کار در نیوزلند استقبال فراوانی از سوی متقاضیان مهاجرت به عمل آمده است.  رفاه اجتماعی در نیوزلند سطح بسیار خوبی دارد و باعث گردیده افراد تمایل بیشتری به مهاجرت به نیوزلند داشته باشند. به طوری که هنگامی که برخی از کشورها دچار بحران اقتصادی بودند، کشور نیوزلند پایداری اقتصادی داشت. بنابراین نیوزلند می تواند مناسب ترین گزینه جهت مهاجرت کاری و اشتغال به کار برای افراد مختلف باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید مقاله را تا مطالعه و با انواع روش های مهاجرت کاری به نیوزلند آشنا شوید.

اقامت از طریق کار در نیوزلند

در باب اقامت از طریق کار در نیوزلند، ابتدا می بایست نسبت به اخذ ویزای کار متناسب با شرایط متقاضی اقدام نمود. بنابراین شناخت انواع ویزای کار و “شرایط اخذ ویزای کار در نیوزلند برای افراد ضرورت دارد. ویزاهای گوناگونی برای مهاجرت کاری به افراد اعطا می گردد به طور کلی شامل موارد ذیل است. تشریح آنها در بخش های بعدی مقاله مطالعه گردد.

ویزای کار کوتاه مدت

 • ویزای کاری در تعطیلات
 • ویزای کار مربوط به نیروی کاری ضروری
 • ویزای کار Silver Fern category

ویزای کار بلند مدت

 1. ویزای کار برای دریافت اقامت
 2. ویزای مهاجرت کاری (Skilled Migrant)

ویزای کاری در تعطیلات

ویزای کاری در تعطیلات مختص افراد در بازه سنی 18 الی 30 سال است که مجاز هستند به مدت یک سال در کشور نیوزلند اقامت داشته باشند. مشروط بر این که حتی اگر متاهل هستند اجازه به همراه بردن فرزندان را ندارند. ضمنا می بایست بلیت برگشت به کشور مبدا را داشته و یا دارای مبلغ کافی جهت خرید بلیت برگشت باشند. همچنین ضروری است فرد متقاضی می بایست مبلغی را به عنوان پشتوانه مالی در حدود 4200 دلار در حساب بانکی خود موجودی داشته باشد.

ویزای کار نیروی کاری ضروری

این ویزا برای افرادی صادر می گردد که دارای تخصص و حرفه خاصی هستند و بر همین اساس از سوی شرکت یا کارفرمای نیوزلندی برای مشاغل مورد نیاز این کشور پیشنهاد یا دعوت نامه کاری دریافت نموده اند. در خصوص این ویزا نیز همراه بردن فرزند مجاز نیست و در صورتی می تواند فقط یکی از فرزندان را به همراه داشته باشد که درآمد وی حداقل 44/850/36 دلار نیوزلندی باشد. مدت زمان اعتبار ویزا بین 3 الی 5 سال می باشد.

در دریافت این ویزا نیازی نیست کارفرما با ارائه شواهد و مدارک، کمبود نیروی ماهر در نیوزلند را به اثبات برساند. چراکه اداره مهاجرت (INZ) مدام در حال بررسی و به روز کردن لیست مشاغل در این کشور است و خود می داند که شغل مورد نظر دارای کمبود نیروی کار ماهر هست یا خیر. سایر جزئیات را از مشاوران ماهر حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

ویزای کار  Silver Fern category

این ویزا مختص افرادی است که در بازه سنی 20 الی 35 سال قرار داشته و تمایل به مهاجرت کاری به نیوزلند را دارند. در این صورت می توانند این ویزای دارای اعتبار 9 ماهه را دریافت کنند که البته به مدت 2 سال دیگر قابل تمدید است. میزان ظرفیت افراد برای صدور این ویزا محدود بوده و هر سال تعداد 300 متقاضی حق دریافت این ویزا را دارند.

ویزای کار برای دریافت اقامت

این ویزا به صورت 30 ماهه صادر می گردد و به افرادی اختصاص دارد که دارای حرفه و تخصص بوده و قصد اشتغال در شغل هایی را دارند که در فهرست کمبود مهارت های دائمی هستند. پس از گذشت پایان یافتن اعتبار ویزا، فرد می تواند در راستای اقامت دائم در نیوزلند اقدامات لازم را انجام دهد.

شرایط دریافت این ویزا به شرح ذیل است:

 • سن متقاضی بالاتر از 53 سال نباشد.
 • سلامت کامل جسمانی و روحی داشته باشد.
 • عدم سوء پیشینه یا به طور کلی پیشینه شهروندی خوبی را دارا باشد.
 • دارای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای نیوزلندی باشد و مهارت های لازم در بر عهده گرفتن شغل مورد نظر را نیز داشته باشد.

افرادی که شامل اخذ این ویزا می گردند شامل:

 • کسانی که شغل آنها در فهرست کمبود مهارت های شغلی نیوزلند نبوده اما از سوی کارفرمای نیوزلندی معتبر، پیشنهاد کاری دریافت کرده اند.
 • افراد دارای توانایی ها و قابلیت های هنری، فرهنگی و ورزشی که به عرصه های بین المللی ورود پیدا کرده اند.
 • سرمایه گذارانی که قصد ایجاد و راه اندازی کسب و کار مانند کارخانه و به طور کلی تجارت در نیوزلند را دارند.

ویزای مهاجرت کاری  (Skilled Migrant)چیست؟

این ویزا برای افراد متقاضی اقامت از طریق کار در نیوزلند صادر می گردد که تخصص و مهارت شغلی دارند اما تاکنون هیچ گونه اقدامی جهت اخذ دعوتنامه از سوی کارفرمای نیوزلندی به عمل نیاورده اند. از جمله شرایط اخذ این نوع ویزا می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • حداکثر سن متقاضی 55 سال باشد.
 • دارای سلامت کامل جسمانی و روحی باشد.
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد.

در این حالت رزومه فردی و شغلی او مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی دارای امتیاز حد نصاب برای دریافت این ویزا باشد، صدور ویزا برای وی انجام می گردد.

افراد واجدشرایط دریافت ویزای کار کدامند؟

متقاضیانی که درخواست اقامت از طریق کار در نیوزلند را دارند می بایست واجد شرایط به شرح ذیل باشند تا ویزای کار برای آنان صادر گردد:

 • دریافت پیشنهاد یا دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای معتبر نیوزلندی
 • دارای هدف مشخص جهت بر عهده گرفتن شغل مورد نظر یا حتی راه اندازی کسب و کار باشد.
 • در صورتی که قصد پیوستن به شریک کاری خود در نیوزلند را داشته باشد.
 • شخص متقاضی متعلق به کشوری با طرح کاری خاص است.
 • از یکی از دانشگاه یا مراکز آموزشی در نیوزلند فارغ التحصیل شده و قصد کار و اقامت دائم در این کشور را دارد.

ویزای کاری نیوزلند چه مزیت‌هایی دارد؟

فردی که موفق به دریافت ویزای کاری نیوزلند می گردد می تواند طی شرایطی اقامت از طریق کار در نیوزلند را نیز اخذ نماید. در این صورت از همان ابتدا مزیت هایی شامل حال وی می شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • مجاز به صورت دائم و برای همیشه در این کشور زندگی و اقامت داشته باشد.
 • اجازه تحصیل در مقاطع مختلف را بدون هیچ گونه محدودیتی دارد.
 • مجاز است در زمینه شغلی که مرتبط با تحصیلات و تخصص وی است به صورت آزادانه به کار بپردازد.

امید است این مقاله شما را در تصمیم گیری درخصوص اقامت از طریق کار در نیوزلند و به طور کلی موضوع “مهاجرت به نیوزلند یاری نموده باشد. همچنین می توانید از سایر مشاوره های تخصصی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید. بنابراین با وکلا و کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *