مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی هر ساله به یکی از مطمئن ترین راه های مهاجرتی محسوب می شود که تقاضاء زیادی را همراه دارد. برای مهاجرت به اسلواکی روش های بسیار زیادی وجود دارد. اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی روشی آسان و کم هزینه می باشد. کشور اسلواکی در اروپا مرکزی واقع شده است. کشور اسلواکی با نام اصلی جمهوری اسلواکی شناخته می شود.

مساحت این کشور 49035 کیلیومتر مربع می باشد و بیشتر سطح آن را کوه ها فرا گرفته اند. این کشور از شمال با کشور لهستان، از جنوب با کشور مجارستان، از شرق با کشور اوکراین، از غربا با کشور با کشور اتریش و چک هم مرز است. پایتخت کشور اسلواکی شهر براتیسلاوا می باشد. جمعیت این کشور حدودا 5 میلیون نفر است. شهروندان این کشور به زبان اسلواک صحبت می کنند. این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست. واحد پول این کشور از آن سال به بعد € یورو می باشد.

بررسی اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

در حال حاضر این کشور روشی را برای اخذ اقامت مهاجران در نظر گرفته است. این روش اقامت اروپا از طریق کشور اسلواکی می باشد که روشی آسان و بدون ریسک های احتمالی است. شخص باید طرحی به دولت ارائه دهد که توجیه اقتصادی داشته باشد. طرح باید جزء طرح های تصویبی دولت باشد، اگر طرح این شرایط را نداشته باشد از طرف دولت رد می شود. ارائه طرح برای کسب اقامت بسیار مهم است.

فرد باید در این کشور شرکت ثبت کند و بعد از آن طرح خود را ارائه دهد. بعد از ثبت شرکت فرد اقامت موقت کشور اسلواکی را دریافت می کند. فرد برای دریافت اقامت دائم، باید به مدت پنج سال اقامت موقت خود را تمدید کند. مبلغ سرمایه گذاری برای ثبت شرکت در اسلواکی 25000€ (یورو) می باشد. وقتی شخص این مبلغ را می پردازد، مبلغ در حساب شرکت او ذخیره می شود. بعد از ثبت شرکت و فعال بودن شرکت، و پرداخت مالیات پس از گذشت زمان معین فرد اقامت دریافت می کند.

دلیل ثبت شرکت در اسلواکی

امکانات در دسترس برای ثبت شرکت در اسلواکی یکی از مهمترین دلایل ثبت شرکت می باشند. برخی از این دلایل عبارتند از:

امکانات در دسترس شرکت ها در اسلواکی

مهم ترین دلایل ثبت شرکت در اسلواکی عبارت اند از:

 • در کشور اسلواکی مردم مالیات بسیار کمی پرداخت می کنند.
 • کارفرما با هزینه های بسیار پایین می تواند شرکت خود را در کشور اسلواکی، اداره کند.
 • ولی در سایر کشورهای اروپایی هزینه های اداره شرکت بالا می باشد.
 • فرد بعد از ثبت شرکت و درخواست اقامت، می تواند خود را به شهرداری محل زندگی معرفی کند.
 • بعد از معرفی به شهرداری متقاضی می تواند از وام بانکی استفاده کند و خودرو و مسکن بخرد.

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به اسلواکی می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

اخذ اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

اسلواکی یک مقصد سرمایه گذاری جذاب نه تنها برای کارآفرینان در اروپا، بلکه برای بسیاری در خارج از قاره کهن است. راه اندازی کسب و کار در اسلواکی پیچیده نیست و با توجه به پیوند با اتحادیه اروپا، فرصت های توسعه بسیار بزرگ است. یکی از برنامه های مورد تقاضا برای مهاجرت در اسلواکی، برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری است، با این حال، این کشور طرحی شبیه به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ندارد. همچنین به عنوان ویزای سرمایه گذاری اسلواکی شناخته می شود، این نوع اجازه اقامت به شهروندان خارجی اجازه می دهد تا به طور دائم در اینجا زندگی کنند.

اسلواکی دارای اقامت یا تابعیت از طریق برنامه سرمایه گذاری نیست، با این حال، قانون مهاجرت این کشور از طریق قانون شماره 175/1999 برای به اصطلاح سرمایه گذاران خارجی قابل توجهی را فراهم می کند که می توانند با راه اندازی یک تجارت وارد اینجا شده و ساکن شوند. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اسلواکی، این نوع سرمایه گذاران باید مقدار زیادی پول را در یک شرکت اسلواکی سرمایه گذاری کنند، اما باید سایر شرایط را نیز رعایت کنند. در اینجا جنبه های اصلی وجود دارد که باید در مورد شهروندی اسلواکی از طریق طرح سرمایه گذاری قابل استفاده برای سرمایه گذاران خارجی قابل توجه باشد:

 • حداقل 100 میلیون € (یورو) که باید در توسعه یک شرکت سرمایه گذاری شود.
 • سرمایه گذاری همچنین باید ایجاد حداقل 300 شغل را هدف قرار دهد.
 • سرمایه گذاری باید تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد اسلواکی داشته باشد.

لازم به ذکر است که این نوع سرمایه گذاری می تواند از کمک های منطقه ای دولت کشور بهره مند شود. در زیر میزان رشد سالانه اقتصاد در این کشور را مشاهده می کنید:

میزان توسعه اقتصادی اسلواکی

مدارک لازم برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی، فرد می تواند با سرمایه خود شرکت ثبت کند. برای ثبت شرکت فرد باید مدارکی که در ادامه به آنها اشاره می شود را ارائه دهد:

 • نامه عدم سوء پیشینه
 • اصل شناسنامه
 • در صورت همراهی خانواده شناسنامه آنها نیز باید ارائه شود.
 • مدارک تمکن مالی
 • ارائه مدارک پزشکی و آزمایشات که لازم است فرد آنها را انجام دهد.

جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در اسلواکی مطالعه مقاله لینک شده خالی از لطف نخواهد بود.

مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی

مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی

مهم ترین مزایای ثبت شرکت در اسلواکی برای افراد خارجی به شرح زیر می باشد:

 • برای اخذ اقامت محدودیت سنی در نظر گرفته نشده.
 • نیازی به ارائه مدرک معتبر زبان نیست.
 • سرمایه گذاری در این کشور ریسک کمی دارد.
 • با ثبت شرکت فرد می تواند از بیمه های درمانی استفاده کند.
 • دریافت اقامت کشور اسلواکی و کشورهای اتحادی اروپا
 • پایین بودن مالیات و هزینه های زندگی در این کشور
 • امکان سفر به کشورهای اتحادیه اروپا
 • فرد امکان یادگیری زبان اسلواک را به صورت رایگان دارد.
 • اگر مردی، همسرش را به عنوان سرپرست خانواده معرفی کند، همسرش اجازه استخدام در مراکز دولتی را دریافت می کند.
 • وقتی فرد مبلغی را سرمایه گذاری می تواند، می تواند از آن مبلغ برداشت کند.
 • امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی
 • وقتی فرد در این کشور شرکت ثبت می کند، اجباری برای استخدام افراد وجود ندارد.
 • با ثبت شرکت فرد می تواند در این کشور حساب بانکی افتتاح کند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در اسلواکی

کشور اسلواکی هر ساله سرمایه گذاران خارجی بسیاری را برای مهاجرت به اسلواکی جذب می کند. به همین دلیل در هر سال تعداد زیادی شرکت در این کشور به ثبت می رسند. با آگاهی از قوانین موجود برای ثبت شرکت، به راحتی می توان در این کشور ثبت شرکت انجام داد. اگر متقاضی بخواهد طی مدت زمان کوتاهی شرکت خود را در اسلواکی به ثبت برساند. باید از یک شرکت حقوقی در اسلواکی، کمک های قانونی دریافت کند. برای ثبت شرکت باید مدیر و سهامدار برای شرکت مشخص شود. برای ثبت شرکت ها باید یک سرمایه ثابت برای شرکت در نظر گرفته شود. جهت اطلاع از شرایط اقامت در کشور اسلواکی می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

موارد قابل توجه برای ثبت شرکت اسلواکی

شخصی که میخواهد در این کشور شرکت ثبت کند، باید بداند برای خود و همراهان باید مبلغی بپردازد. این مبلغ برای هر یک از اعضا خانواده ( فرزند زیر 18 سال) مبلغی حدود 3500€ (یورو) می باشد. و متقاضی باید مبلغی برای سرمایه شرکت پرداخت کند. شرکت ها در کشور اسلواکی می توانند به 2 صورت ثبت شوند:

 • شرکت صوری
 • شرکت واقعی

افراد در شرکت های واقعی می توانند مشغول به کار شوند و از شرکت درآمد زدایی کنند. در شرکت های صوری، شرکت ثبت می شود و مالیات آن هم پرداخت می شود. افراد در سال های اخیر برای دریافت اقامت از روش ثبت شرکت سوری اقدام می کنند. افراد برای کسب تابعیت کشور اسلواکی باید در آزمون سنجش سطح زبان شرکت کنند و نمره قبولی را در این آزمون کسب کنند.

اگر شما متقاضی عزیز بعد از مطالعه این مقاله نیاز به مشاوره بیشتر در رابطه با اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی و هزینه زندگی در اسلواکی، چگونگی اخذ اقامت، قوانین ثبت شرکت، چگونگی اخذ اقامت برای اعضای خانواده و سایر دارید می توانید جهت کسب مشاوره با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.