مهاجرت به کشور کره جنوبی

اقامت از طریق تولد در کره جنوبی

اقامت از طریق تولد در کره جنوبی

اقامت از طریق تولد در کره جنوبی یکی از طرق اخذ اقامت این کشور توسعه یافته می باشد که افراد متقاضی می بایست از این رویه آگاهی کامل داشته باشند. کره جنوبی در یک دهه اخیر دارای رونق صنعتی بوده و باعث شده اقتصاد آنها گسترده تر، با ثبات تر و جذاب تر برای متقاضیان خارجی باشد. به دلیل وجود فرصت شغلی و قوانین جدیدتر برای مهاجرت به کره جنوبی، این کشور به کانون توجه مهاجران خارجی ها تبدیل شده است. این مقاله توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در باب اقامت از طریق تولد در کره جنوبی نگارش شده است.

شرایط اقامت از طریق تولد در کره جنوبی

تولد فرزند در کشور کره جنوبی باعث می شود تا خود فرزند اقامت از طریق تولد در کره جنوبی و تابعیت و پاسپورت این کشور را کسب کند. متقاضیان برای کسب اقامت از طریق تولد در کره جنوبی باید در نظر داشته باشند که این امر تنها با تولد فرزند در خاک این کشور امکان پذیر نیست و مواردی چون ملیت پدر و مادر و همچنین شناخته شدن والدین فرزند بستگی دارد. اصل خون و ازدواج با یک شهروند کره ای نیز بر شرایط تابعیت و اقامت از طریق تولد در کره جنوبی موثر می باشند. کسب تابعیت از طریق تولد در کشور کره جنوبی در صورتی امکان پذیر می باشد که پدر کودک متولد شده تابع کره جنوبی باشد و یا والدین فرزند ناشناخته باشند. درخواست کسب اقامت و تابعیت کره جنوبی بعد از تولد فرزند می بایست فورا انجام شود.

به طور کلی، تولد کودک باید در دفتر محلی محل تولد یا محل زندگی والدین گزارش شود. هنگام گزارش تولد باید شناسنامه ارائه شود. این امر توسط بیمارستان و پزشک امکان پذیر می باشد. ثبت تولد کودک به وضعیت والدین کودک که به بخش های زن خارجی و مرد کره ای، زن کره ای و مرد خارجی، زن و مرد خارجی و زن و مرد کره ای تقسیم می شود بستگی دارد.

اگر والدین هر دو خارجی باشند، تولد باید به سفارتخانه های مربوط به کشورهای والدین گزارش شود و شایان ذکر است که شناسنامه کره ای کودک باید توسط یک مترجم رسمی ترجمه و تأیید شود. بیمارستان های کره ای می توانند شناسنامه کودک را به زبان انگلیسی و کره ای صادر کنند و به محل زندگی خانواده ارسال کنند. به یاد داشته باشید که علاوه بر روش تولد، روش های دیگری برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور کره جنوبی وجود دارند.

شرایط تولد فرزند در کشور کره جنوبی

کره جنوبی در زمینه تولد فرهنگ های خاصی دارد. یک واقعیت جالب در مورد تولد در این کشور این است که کره جنوبی در سال 2019 به میزان زاد و ولد 0.95% رسید که کمترین میزان در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. یک مکان ویژه برای مرکز مراقبت های پس از زایمان در بیمارستان های کره جنوبی وجود دارد که با نام مرکز سانهجوری شناخته شده است. در سال 2018، زنانی که جهت زایمان و تولد فرزند در کره تحت معالجه پزشکی قرار گرفتند 24.725.205 نفر بوده اند. در کره جنوبی، پدران هنگام زایمان به طور سنتی حضور ندارند. زایمان در کره جنوبی توسط پزشکان دارای مجوز انجام می شود. در بعضی از بیمارستان های این کشور، پزشکان 24 ساعت اول نوزاد را در بخش های ویژه مراقبت از کودکان نگه میدارند.

42% زایمان ها در بیمارستان های کره جنوبی به صورت سزارین و 58% آن ها به صورت طبیعی هستند. مراقبت های پس از زایمان عملی برای تثبیت اجساد مادرانی است که برای بهبودی تحت بارداری و زایمان قرار گرفته اند. با این حال، این اصطلاحی است که به دوره استراحت پس از همه بیماری ها اشاره دارد و فرهنگ مراقبت از پس از زایمان کره به عنوان جداگانه ای به نام سن هو-جو-ری وجود دارد. مرکز مراقبت های پس از زایمان اولین بار در سال 1997 در کره تاسیس شد. از اصلی ترین دلایل تاسیس این مرکز می توان به وجود مشکلات بهداشتی، عدم وجود مراقبت های درست و مناسب از فرزند و همچنین زنان حامله اشاره کرد.

تابعیت و اقامت از طریق تولد در کره جنوبی

تابعیت و اقامت از طریق تولد در کره جنوبی

قانون تابعیت کره جنوبی مشخص می کند که چه کسی شهروند کره جنوبی است و همچنین روش هایی که ممکن است فرد در آن به تابع کره جنوبی تبدیل شود یا آن را کنار بگذارد. تابعیت کره جنوبی به طور خودکار از چند طریق بدست می آید:

  • با تولد در خانواده ای که پدر و یا مادر آن تابعیت کشور کره جنوبی را دارا هستند.
  • در صورتی که والدین نوزاد متولد شده در خاک کره جنوبی شناخته شده نباشند
  • با شناخته شدن والدین تابع کره جنوبی در حالی که هنوز نوزاد کمتر از 20 سال سن داشته باشد.
  • با داشتن شرایط مورد نیاز برای کسب تابعیت با ترک تابعیت کشور قبلی

اولین قانون ملی تابعیت کره جنوبی، قانون شماره 16، توسط اولین مجلس مؤسسان به تصویب رسید و در 20 دسامبر سال 1948 به اجرا درآمد. جدیدترین اصلاحیه قانون، قانون شماره 8435، توسط هفدهمین مجلس ملی کره جنوبی تصویب شد و در تاریخ 17 مه 2007 به اجرا درآمد. پیش از سال 2011 میلادی، دولت کره جنوبی تابعیت دوگانه را بعد از سن 21 سالگی اجازه نمی داد. شهروندان کره ای که تابعیت دوگانه دارند طبق قانون کره جنوبی که در کره جنوبی مشغول به کار یا تحصیل هستند، از طرف قانون کره موظف بودند که یکی از دو تابعیت خود را قبل از رسیدن به سن 21 سالگی انتخاب کنند. علاوه بر این، مردان بالای 18 سال کره جنوبی، از جمله مردانی که در خارج از کشور به واسطه والدینی با تابعیت کره جنوبی متولد شده اند، مشمول خدمت اجباری نظامی در نیروهای مسلح کره جنوبی هستند.

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط کسب تابعیت و اقامت از طریق تولد در کره جنوبی، کسب اطلاعات درباره کره جنوبی و همچنین روش های مهاجرت به کره جنوبی میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *