مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

اقامت آلمان از طریق خرید ملک

کشور آلمان از جمله کشورهای بسیار پیشرفته و عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. این کشور از لحاظ اقتصادی و تجارت زبانزد سراسر دنیاست. اقامت آلمان از طریق خرید ملک یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. امروزه بسیاری از سرمایه‌گذاران جهت اخذ اقامت و فعالیت شغلی در این کشور به خرید ملک روی آورده‌اند.هزینه‌های خرید مسکن در آلمان متغیر است. در ادامه مقاله به بررسی اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک و  شرایط آن می‌پردازیم.

سرمایه گذاری و خرید ملک

بسیاری افراد هستند از لحاظ مالی و اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار دارند. آنها به‌عنوان یک سرمایه‌گذار این امکان را دارند که در آلمان تصمیم به خرید مسکن بگیرند. سرمایه‌گذاری و خرید ملک در آلمان به‌صورت 100 درصد منجر به اخذ اقامت این کشور می‌گردد. آلمان به کسانی که در این امر بالقوه هستند حمایت نموده و تحت پوشش خود قرار می‌دهد. مزیت دیگری که شامل این نوع سرمایه‌گذاران می‌گردد درآمد حاصله از این روش است. او می‌تواند راه ارتباطی خود را ازطریق سود سرمایه‌گذاری جهت ورود به این کشور هموار کند.

لازم به ذکر است قانون اخذ اقامت به‌طور مستقیم از طریق خرید ملک در برخی کشورها وجود دارد. از جمله می‌توان به اسپانیا، قبرس، فرانسه و… اشاره نمود. در کشور پرتغال شرایط اخذ اقامت به گونه دیگری است. به این صورت که متقاضی می‌بایست در پروسه مشارکت در ساخت، شرکت نماید. پس از آن می‌تواند نسبت به اخذ اقامت آن کشور اقدام نماید. در ابتدا، این نوع اقامت‌ها به صورت کوتاه‌مدت صادر می‌گردند. پس ازمدتی، تبدیل به اقامت طولانی مدت تبدیل می‌گردد. سپس می‌توان درخواست اقامت و اخذ تابعیت نمود. اما همواره کوتاه‌ترین راه برای شخص جهت اخذ اقامت قابل توجه است.

تجزیه و تحلیل بازار مسکن آلمان

همان‌طور که می‌دانید قیمت مسکن و هزینه‌های مربوط به خرید ملک در هر کشوری متفاوت است. بنابراین می‌بایست قبل از تصمیم به خرید، کلیه جوانب مانند محل ملک،‌ قیمت و امکانات رفاهی موجود در آن بررسی گردد. اشخاص خارجی در کشور آلمان جهت خرید ملک در آلمان هیچگونه محدودیتی ندارند. چنانچه شما جزو شهروندان آلمانی یا اتحادیه اروپا هم محسوب نگردید، باز هم می‌توانید در این کشور صاحب ملک شوید. قیمت مسکن در کشور آلمان همواره پایدار می‌باشد. اما در برخی شهرهای این کشور می‌تواند رشد مسکن را مشاهده نمود.

مشاوران املاک در آلمان

نحوه خرید و فروش ملک در آلمان متقاوت است. برخی خریداران، خود به طور مستقیم وارد عمل می‌شوند. برخی دیگر این امر را به نماینده املاک یا مشاوران املاک در این کشور می‌سپارند. اما به طور کلی یافتن ملک مورد علاقه در آلمان بر عهده شخص است. سپس می‌تواند جهت خرید با مالک و یا نماینده‌اش تماس برقرار کند.

هزینه‌ مربوط به مشاوران املاک از سوی فروشنده ملک پرداخت می‌گردد. این هزینه معمولا بین 3 تا 7 درصد از کل مبلغ خرید ملک است. سازمان ملی املاک در کشور آلمان، IVD است که شما می‌توانید نماینده خود را از این سازمان بیابید. آلمان می‌تواند تبلیغات خود را در روزنامه‌ها چاپ نموده یا به صورت آنلاین در سایت‌ها ارائه نماید. توجه داشته باشید که ملک‌های مورد خرید می‌بایست دارای حداقل شرایط قانونی درخصوص سیستم گرمایشی، پنجره و… باشند.

فرآیند خرید ملک در آلمان چیست؟

قدم اول در این فرآیند این است که شما می‌بایست مباحث مقدماتی را به‌عنوان قرارداد اولیه داشته باشید. این مباحث می‌تواند شامل ارزش ملک مدنظر، مبلغ پرداخت اولیه معامله، بیع معامله، شرایط پرداخت و نحوه آن باشد. مبلغ سپرده فرد جهت خرید ملک می‌بایست حداقل به میزان 10درصد از کل مبلغ قرارداد ملک باشد. این مبلغ به حساب سپرده‌گذاری بانکی محضردار انتقال یافته و واریز گردد.

قدم دوم، استعلامات لازم می‌باشد. انجام استعلامات لازم در مورد ملک توسط یکی از محضردارهای کشور انجام می‌گیرد. ازجمله: استعلام از اداره ثبت اسناد جهت دارایی‌های غیرمنقول، وضعیت بانکی، اخذ تاییدیه از اداره ثبت اراضی و اداره املاک. خرید ملک مستلزم پرداخت مالیات ملک و مستغلات است. بنابراین قبل از معامله می‌بایست توسط خریدار بطور کامل پرداخت گردد.

و آخرین قدم انعقاد قرارداد فیمابین خریدار و فروشنده است. در این مرحله کلیه مدارک و قرارداد و تعهدات توسط خریدار به امضا می‌رسد. مرحله ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری نیست. اما بهتر است جهت پایمال نشدن حق و حقوق و منافع‌تان انجام گردد. خریدار برای انجام مراحل فوق‌الذکر به مدت 41 روز فرصت دارد. شما نیز به مدت یکماه فرصت دارید نسبت به پرداخت مالیات املاک و مستغلات اقدام نمایید.

نکات خرید ملک در آلمان چیست؟

اقامت آلمان از طریق خرید ملک راه‌های معینی دارد. شخصی که بتواند منفعت مالی خود برای کشور آلمان را اثبات کند، می‌تواند اقامت آلمان را بگیرد. چنانچه در حرفه مشخصی، تخصص و مهارتی دارید که برای آلمان بسیار سودمند است، می‌توانید به سادگی اخذ اقامت کنید. در واقع شانس چنین افرادی جهت کسب اقامت آلمان بسیار بالاست.

همین‌طور اگر فردی هستید که توانایی سرمایه‌گذاری و تجارت را دارید، باز هم موفق خواهید بود. چراکه کارآفرینی و اشتغالزایی برای هر کشوری امری مهم محسوب می‌گردد. کشورها از چنین افراد خلاق حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورند که آلمان از جمله این کشورهاست. شخصی که دارای شرایط فوق‌الذکر است می‌تواند روی موضوع اقامت آلمان از طریق خرید ملک حساب کند.

پیشنهادات روش خرید ملک درآلمان چیست؟

استخدام نماینده حقوقی

برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در آلمان می‌بایست با علم و آگاهی عمل نمایید. بنابراین وجود یک وکیل یا نماینده حقوقی ضرورت دارد. او بصورت تخصصی می‌تواند در انجام این امر کمک نماید تا ازهرگونه تقلب و کلاهبرداری در امان باشید.

ترجمه مدارک مهم

در روند خرید ملک در آلمان، لازم است کلیه اسناد ومدارک مربوطه به زبان رسمی کشور یعنی آلمانی ترجمه گردد. برعکس این قضیه به شما کمک بسیاری می‌کند. این که کلیه اسناد آلمانی را به زبان کشور خود ترجمه نمایید تا از محتوای آنها اطلاع یابید.

صرفه‌جویی در پول در پرداخت وام مسکن

در کشور آلمان خریدار می‌تواند به میزان 60درصد از کل هزینه ملک را بصورت تسهیلات اخذ نماید. پرداخت وام نیز به شکل تبدیل واحد پول به یورو می‌باشد. بنابراین در change‌ کردن پول خود دقت نمایید دچار ضرر و زیان نشوید. از آنجایی که سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی نیاز به آگاهی دارد، بنابراین کمک حرفه‌ای لازمه کار است. جهت این کار می‌توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بصورت تلفنی یاحضوری مراجعه نموده و اطلاعات لازم کسب نمایید. همکاران وکیل و مشاور ما کلیه مراحل خرید ملک و اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک را به شما توضیح می‌دهند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *