مهاجرت کاری نروژ

استخدام برنامه نویس در نروژ

استخدام برنامه نویس در نروژ

شرایط خاصی برای استخدام برنامه نویس در نروژ وجود دارد. نروژ از کشورهای اسکاندیناوی دارای پتانسیل خوبی برای کار در رشته های دیجیتال است. با داشتن مهارت در رشته مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی و همچنین شناخت کافی از بازار کار نروژ می توانید برای استخدام برنامه نویس در نروژ اقدام کنید. البته اقدام برای این کار با توجه به حضور شما خارج از اتحادیه اروپا کاری سخت است. در هر صورت با ارائه رزومه خود به سایت های کاریابی و موسسات کاریابی می توانید شانس خود را برای استخدام چه به صورت حضوری و چه به صورت دورکاری در نروز فراهم کنید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به مقاله حاضر و تهیه شده در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توجه کنید.

شرایط استخدام برنامه نویس در نروژ

بازار کار برنامه نویسی بدون شک رقابتی است. می توانید یک دوره کارآموزی یا داوطلب شدن مهارت ‌های خود را در یک سازمان غیرانتفاعی در نظر بگیرید. یک کارآموزی فنی می تواند راهی عالی برای به کارگیری برخی از مهارت های کدنویسی که در بوت کمپ آموخته اید، در حالی که در جستجوی اولین شغل برنامه نویسی و واجد شرایط استخدام برنامه نویس در نروژ هستید، باشد. حتی اگر به صورت تمام وقت مشغول به کار هستید، یک دوره کارآموزی پاره وقت می تواند تجربه شغلی و مراجع عالی را در اختیار شما قرار دهد که در طول جستجوی شغل شما را ارتقا می بخشد.

داوطلب شدن در مهارت ‌های فنی که به آن اهمیت می‌ دهید، یکی دیگر از راه ‌های عالی برای گسترش پورتفولیوی شما، کسب تجربه شغلی است. در اینجا مهم است که توجه داشته باشید که بله، شما می توانید برنامه نویسی را در سنین بالاتر یاد بگیرید. شما می توانید در هر زمانی از زندگی خود تغییر شغلی در برنامه نویسی کامپیوتر ایجاد کنید و پروژه های داوطلبانه و دوره های کارآموزی برای افراد در هر سن و پیشینه ای در دسترس است. همچنین ممکن است بخواهید به دریافت گواهینامه در زبان های مورد تقاضای بازار کار در نروژ فکر کنید.

در شکل زیر می توانید روش های کاریابی در نروژ و استخدام را مشاهده کنید:

روش های کاریابی در نروژ و استخدام

مسیرهای اصلی استخدام برنامه نویس در نروژ

همه برنامه نویسان شرح وظایف یکسانی ندارند. همانطور که شروع به ترسیم مسیر شغلی خود می کنید، ممکن است بخواهید مسیر شغلی مورد علاقه خود را در نظر بگیرید. اگر این کار را انجام دهید، می توانید تحصیلات خود را برای حمایت از تخصص انتخابی خود بهتر تنظیم کنید. به طور کلی، مسیرهای اصلی استخدام برنامه نویس در نروژ به صورت زیر است:

  • توسعه دهنده فرانت اند
  • توسعه دهنده بک اند
  • توسعه دهنده فول استک

در اینجا این 3 مسیر بررسی شده اند:

مسیر شغلیشرح
توسعه دهنده فرانت اندبر جنبه ‌هایی از یک وب ‌سایت متمرکز است که کاربران می ‌توانند آن‌ ها را ببینند و با آن تعامل داشته باشند. این متخصصان تمام ویژگی‌ های یک وب‌ سایت رو به مشتری مانند منوها، طرح ‌های رنگی، محتوا و ویژگی‌ های تعاملی را طراحی، می‌سازند و مدیریت می‌ کنند.
توسعه دهنده بک اندبر روی بخشی از یک وب سایت تمرکز می کند که بازدید کننده آن را نمی بیند. که به آن سمت سرور نیز می گویند. آنها اطمینان حاصل می کنند که برنامه های کاربردی وب پیچیده کار می کنند، تعامل پایگاه داده را مدیریت می کنند و سرعت وب سایت را به حداکثر می رساند.
توسعه دهنده فول استکهمانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، توسعه کامل فرانت اند و بک اند را در بر می گیرد.

نربخ بیکاری در نروژ در نمودار زیر مشخص است:

نرخ بیکاری در نروژ

مهارت های مورد نیاز استخدام برنامه نویس در نروژ

مهارت های مورد نیاز استخدام برنامه نویس در نروژ شامل موارد زیر هستند:

زبان برنامه نویسیشرح
HTML و CSSاین زبان ها برای توسعه دهندگان جدید مهارت های ضروری و حتی اساسی هستند. این زبان ها ساختار و ظاهر بیشتر وب سایت ها را تعریف می کنند و اساس توسعه وب پیشانی هستند. HTML و CSS به عنوان “بلوک های سازنده” توسعه عمل می کنند و بنابراین در ساخت وب سایت های پایه و پیشرفته به طور یکسان یکپارچه هستند.
جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت که برای برنامه های موبایل و توسعه بازی در کنار توسعه وب نیز استفاده می شود، به شما امکان می دهد وب سایت های پویا ایجاد کنید که به تعامل کاربر پاسخ می دهند. وب ما امروزه بدون استفاده گسترده از جاوا اسکریپت تقریبا غیرقابل تصور خواهد بود. این زبان همچنین بسیار قابل استفاده است، با طیف گسترده ای از منابع و جوامع که می تواند به شما در تسلط بر نحو آن کمک کند. کارفرمایان جاوا اسکریپت را نیز ارزشمند می دانند.
پایتونپایتون یک مهارت حیاتی برای توسعه وب بک ‌اند است. این به شما امکان می دهد از چندین سبک در هنگام ایجاد برنامه ها استفاده کنید و برای توسعه برخی از وب سایت ها و ابزارهای نرم افزاری پرکاربرد از جمله جستجوی گوگل و یوتیوب استفاده شد.
PHPزبانی است که برای توانمندسازی توسعه دهندگان فرانت اند برای ایجاد آسان و سریع صفحات وب سایت طراحی شده است. به عنوان یک زبان برنامه نویسی، کد PHP را می توان به راحتی در HTML یک صفحه وب قرار داد.
SQL، NoSQL و دستکاری پایگاه دادهدرک نحوه مدیریت و دستکاری پایگاه های داده برای ساخت برنامه های وب سریع و پاسخگو ضروری است.

بازار کار رشته کامپیوتر در نروژ را در اینجا بررسی کنید.

مهارت های مورد نیاز استخدام برنامه نویس در نروژ

حقوق برنامه نویسان در نروژ

اگر می خواهید بدانید چگونه بدون مدرک برنامه نویس شوید، ممکن است به این دلیل باشد که به دنبال شغلی با پیشرفت چشمگیر، رشد شغلی و پتانسیل حقوق بالا هستید. توسعه وب یک حرفه در حال افزایش است و بدون شک تقاضای زیادی برای برنامه نویسی در سراسر کشور وجود دارد. در حال حاضر به طور متوسط حقوق برنامه نویسان در نروژ سالانه 583000NOK (کرون نروژ) می باشد. در حالی که انتظار می رود رشد شغل برنامه نویسی کامپیوتر در سطح ملی و همچنین در اسلو افزایش یابد. در هر صورت متخصصان باید به حوزه‌های تخصصی بیشتری در این زمینه نگاه کنند. به عنوان مثال، انتظار می رود مشاغل توسعه وب تا 5 سال آینده حداقل 8% رشد کند.

شایان ذکر است برای کار در نروژ گرفتن ویزای کار نروژ الزامیست. برای مشاوره بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *