مهاجرت سرمایه گذاری در موناکو

استارت آپ موناکو

استارت آپ موناکو

راه اندازی استارت آپ موناکو یکی از بهترین تصمیماتی خواهد بود که شما برای تجارت خود در خصوص استارت آپ های قانونی و رو به رشد اتخاذ کرده اید. زیرا موناکو یکی از بهترین اقتصادها را دارد. موناکو به عنوان یک کشور متمایز و اصلی در سال 1419 تاسیس شد، کشوری واقع در قاره اروپا است. موناکو یک دولت کوچک شهری مستقل در خط ساحلی مدیترانه فرانسه است که همچنین 247 امین کشور بزرگ (از نظر مساحت زمین) است. موناکو که به دلیل کازینوهای مجلل، بندرگاه قایقرانی و مسابقه معتبر گرند پریکس مشهور است، محل زندگی 38993 نفر جمعیت است. در مرز فرانسه با سواحل مدیترانه، موناکو به عنوان بهشت ​​مالیاتی در اقتصاد جهان مشهور است.

اقتصاد مونگاسک به عنوان یک سرزمین کوچک و دارای برخی منابع طبیعی، به گردشگری، تولید مدرن، دارایی و تجارت بستگی دارد. دولت مونگاسك نقش بسیار فعالانه ای در تشویق رشد اقتصادی داشته است. اگرچه کشور کوچک موناکو یک عضو رسمی اتحادیه اروپا نیست، اما توافق نامه های دو جانبه و متقابل بین فرانسه و موناکو وجود دارد. در ازای تعهد فرانسه برای دفاع از استقلال و حاکمیت پادشاهی، موناکو از حقوق خود مطابق با منافع فرانسه استفاده خواهد کرد. بیشتر بخشنامه های اروپایی که در فرانسه اعمال می شود. همچنین به طور غیر مستقیم در شاهنشاهی اعمال می شوند. موناکو یک فضای تجاری قوی برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. روش های ساده ادغام شرکت و نرخ مالیات بسیار پایین نشان می دهد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص راه اندازی استارت آپ موناکو شما را راهنمایی می کند.

درباره اقتصاد موناکو

موناکو یک پناهگاه عاری از مالیات نیست که در آن تقریبا 20٪ مالیات بر ارزش افزوده دریافت کند. بدین ترتیب عوارض تمبر را دریافت کند. شرکت های موناکو با سود مالیاتی 33% روبرو خواهند شد. مگر اینکه بتوانند اثبات کنند که سه چهارم سود در موناکو حاصل می شود. در حالی که در سیستم مالی موناکو کاملا مالیات مستقیم بر اشخاص یا شرکت ها وجود ندارد. در موناکو، جهانگردی یکی از مهم ترین صنایع است. صنایع مهم دیگری که زیربنای رشد اقتصادی هستند. همچنین شامل حمل و نقل مهندسی، منسوجات، سرامیک، ساخت و سازهای الکتریکی و الکترونیکی و پوشاک است. به عنوان یک مرکز مهم تجارت بین الملل، خانه های بازرگانی واردات یا صادرات، نمایندگان و مشاوران زیادی در موناکو وجود دارد.

ارتباطات تجاری شرکتی موناکو انجام معاملات در سطح شرکت های بین المللی را آسان می کند. هدف از این سیاست برجسته کردن رهبران تجاری و شرکت های خود در سطح بین المللی می باشد. در سال های اخیر، دولت موناکو روش های ایجاد مشاغل را ساده کرده است. اگرچه گاهی اوقات طولانی هستند. اما تشریفات کاملا ساده است. موناکو در موقعیت ایده آل و در جنوب ساحل ایده آل ساحل آزور و ریویرای فرانسه در دریای مدیترانه واقع شده است. علاوه بر اینکه مکان بهینه برای ایجاد یک تجارت است. مناظر اطراف آن، آب و هوای مناسب، گردشگری لوکس در جهان مشهور است. موناکو به لطف بخش گردشگری و املاک و مستغلات خود که به توسعه اقتصادی باورنکردنی و مداوم آن کمک می کند، رشد پویایی را تجربه می کند.

تولید ناخالص داخلی در کشور موناکو نشان دهنده اقتصاد سالم و پویای این کشور است. در نمودار زیر شاهد تولید ناخالص داخلی موناکو می باشید:

نرخ تولید ناخالص داخلی موناکو به میلیارد دلار

راه اندازی استارت آپ موناکو

در موناکو برخی از فعالیت ها نیاز به مجوز اداری خاص و مقررات خاص دارند. اینها فعالیت های مالی، فعالیت های بانکی، بیمه، و فعالیت هایی است که توسط افسران بخش انجام می شود یا با دستورات حرفه ای کنترل می شود. فعالیت های مربوط به حوزه پزشکی، مشاغل مربوط به املاک و مستغلات، فعالیت های مربوط به فلزات گران بها و همچنین فعالیت های خصوصی برای محافظت از مردم و اموال نیز در این بخش جای می گیرند. مجوز فعالیت پس از آن منوط به تایید وزیر امور خارجه و یا یک مرجع اداری خاص است. افراد یا شرکت های دارای تابعیت خارجی برای درخواست مجوز فعالیت به عنوان بخشی از تجارت به نام خود باید به مقامات ذیصلاح مراجعه کنند. حقوق ماهیانه کار در موناکو نیز نرخ خوبی است.

MonacoTech در این کشور استارت آپ های متفاوتی وجود دارد اما برخی از این موارد را در لیست زیر مشاهده می کنید:

 • Air Ion یک تجارت متخصص در زمینه طراحی و تاکسی برقی است.
 • کارلویک برنامه تلفن همراه است که خرید محلی را ترویج می کنند.
 • Mea Plant توسط محققان ایتالیایی توسعه یافته است، یک راه حل ابتکاری است که کشت سطح زمین و کشاورزی عمودی را کارآمدتر و پایدارتر می کند.
 • PKSیک پروژه RegTech است، که در موناکو متولد شده است و قصد دارد راه حل های موقت ایجاد کند که به اشخاص مختلف اجازه می دهد قوانین مربوط به یک فعالیت خاص را رعایت کنند.
 • Vizua 3D Entertainmen یک پلتفرم ابر با عملکرد بالا استارتاپ تجسم، به اشتراک گذاری و همکاری محتوای 3 بعدی قدرتمند را برای برنامه های حرفه ای و مصرف کننده ارائه می دهد.

راه اندازی استارت آپ موناکو

مزایای راه اندازی کسب و کار در موناکو

موناکو میزبان بزرگترین مراکز تجاری است. عمده صادرات موناکو شامل داروها، عطرها و پوشاک است. از نظر واردات، مواد غذایی و منابع طبیعی عمده واردات آن را تشکیل می دهند. موناکو دارای اقتصادی متنوع است و به سرعت در حال رشد است. این کشور از یکی از بهترین سیستم های بانکی در جهان با ارائه خدمات مالی پیشرفته می باشد. موناکو دارای زیرساخت های عالی و ثبات سیاسی است. این یک مقصد سرمایه گذاری بسیار جذاب برای بازرگانان در سطح بین المللی است. دولت شاهنشاهی موناکو نیز یک استراتژی بلند مدت برای تعادل و تضمین کیفیت خوب زندگی دارد. بیش از 135 ملیت در موناکو زندگی می کنند. همچنین شامل زبان های فرانسوی و انگلیسی و ایتالیایی می شوند.

مزایای ایجاد و راه اندازی یک شرکت و کار در موناکو موجب جلب نظر کارآفرینان می شود. در لیست زیر شاهد مزایا راه اندازی استارت آپ در موناکو می باشید:

 • وجود اقتصاد سالم و مشاغل ایمن
 • وجود سرمایه گذاران و تسهیلات بانکی
 • معافیت مالیاتی 2 ساله
 • مالیات کم
 • رشد سریع
 • کار در فضای بین المللی

پس از مجوز پس از دریافت پروانه کسب، باید تشریفات خاصی را انجام دهید. اولین قدم ثبت شرکت در فهرست تجارت و صنعت و پس از آن شماره شناسایی مالی شرکت را به موسسه آماری و مطالعات اقتصادی مونگاسک (IMSEE) اطلاع دهید. همچنین باید به سازمان های اجتماعی و صندوق بیمه سلامت نیز بپیوندید. اگر خواهان اخذ ویزای کاری کشور موناکو می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *