مهاجرت تحصیلی کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

با موفقیت در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا می توان شرایط مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت دائم این کشور زیبا و پیشرفته اقدام نمود. چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در مورد شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. میزان دانشجویان بین المللی که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند بیش از 30،000 نفر می باشد است که این تعداد مستلزم داشتن حق اقامت و یا حتی حق کار در این کشور می باشند. کانادا از چندین دهه گذشته یکی از محبوب ترین کشورها برای دریافت ویزای دائمی اقامت بوده است.

هزاران نفر از مهاجران خواستار حرکت به کانادا برای کار و زندگی با خانواده های خود هستند. دلیل اصلی این موضوع روند انعطاف پذیر مهاجرت به این کشور توسط مهاجران پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) می باشد که موجب می شود ویزای تحصیلی کانادا مورد تمجید قرار گیرد. کانادا که کشور زیبایی از لحاظ طبیعی می باشدکه دارای اقتصاد پیشرفته است. این کشور دارای چند ملیت چند فرهنگی شامل جوامع مهاجر بزرگ به مانند کشور هند می باشد و هم چنین ترکیب شده از فرهنگ های دیگر کشور ها از سراسر جهان می باشد. محیط دوستانه و روند مهاجرت، هزاران نفر از متقاضیان روابط عمومی را جذب می کند تا برای مهاجرت خود به این کشور اقدام نمایند.

شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

برای واجد شرایط شدن درخواست مجوز تحصیل در کانادا، یک دانشجو ملزم به ارائه یک نامه کتبی و استاندارد می باشد. این نامه می تواند از هر یک از ارائه دهندگان آموزش عالی در کانادا باشد که حتما نام ارائه دهنده آموزش عالی باید در فهرست موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) که توسط CIC تایید شده باشد ذکر شده باشد. متقاضیان خارجی باید نشان دهند که قصد تحصیل، ارائه مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه معتبر، اثبات منابع مالی کافی و روابط کافی برای بازگشت به کشور خود را پس از اتمام تحصیلات خود داشته باشند. پس از اعطای یک ویزای دانشجویی، به متقاضیان اجازه می دهند که سیستم تحصیلی با کیفیت بالا ، امکانات تحقیقاتی پیشرفته و فرصت های شغلی گسترده را از طریق فارغ التحصیلان تجربه کنند.

مزیت های اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

از مزیت های اخذ پذیرش تحصیلی در کشور کانادا عبارتست از:

 1. مزیت اول: با اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا دانشجویان زیادی اجازه دارند تا در یک بخش علمی یا حرفه ای در کشور دو زبانه کانادا رشد کنند.
 2. مزیت دوم: دانش آموزان می توانند که سطح دانش و تخصص خود را در کانادا گسترش دهند. این موضوع به دانش آموزان خارجی اجازه می دهد که فرهنگ غنی خود، دانش گسترده و مهارت های متنوع را در کلاس های آموزشی و مدارس مختلف کانادا به ارمغان آورند.
 3. مزیت سوم: لذت بردن از گزینه های آموزشی عالی و متنوع، هزینه های معقول برای تحصیل و هزینه های زندگی، یک جامعه صلح آمیز و چند فرهنگی و امکان درخواست اقامت دائم دارند.
 4. مزیت چهارم: کانادا میتواند یک کشور و مقصد برتر برای دانش آموزانی باشند که به دنبال تجربه بین المللی هستند.
 5. مزیت پنجم: دانش آموزان می توانند در کانادا در سطح ابتدایی، متوسطه و ثروت، در یک دوره حرفه ای تحصیل کنند.
 6. مزیت ششم: اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا به دانشجویان خارجی اجازه می دهد که در بیشتر مقاطع و بخش های تحصیلی یا حرفه ای مشارکت کنند، و با توجه فرهنگ غنی ، دانش فراگیر و مهارت های متنوع در کلاس های آموزشی و مدارس مختلف کانادا به تحصیل بپردازند.
 7. مزیت هفتم:کشور کانادا به عنوان یک ارائه دهنده آموزش عالی در سطح جهان می باشد که توانسته میزبان بیش از 104،000 دانشجو باشد که به زبان انگلیسی و فرانسوی به تحصیل بپردازند.

مزیت های اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

بررسی الزامات اخذ ویزای تحصیلی کانادا

الزامات خاص برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا وجود دارد که به میزان تحصیلات این اشخاص و هم چنین زمینه تحصیلات و کشور که درآن دارای حق شهروندی باشد بستگی دارد. برخی ار این الزامات عبارتند از:

 • ارائه مدارک پذیرش و ثبت نام در موسسه علمی معتبر کانادا
 • ارائه مدارک معتبر مانند گذرنامه مسافرتی و ارائه مدارک مالی
 • ارائه شواهدی که مبنی بر قصد این اشخاص برای ترک کانادا در پایان دوران تحصیلیشان باشد.
 • ارائه مدرک گواهی پزشکی مبنی بر این که متقاضی توانایی ماندن در این کشور را برای مدت زمان طولانی دارد.
 • متقاضیان باید اطمینان حاصل پیکنند که از نظر قانونی مجاز به ورود به کانادا می باشند و مایل به انجام معاینه پزشکی هستند.
 • متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ملزم به دریافت نمودن یک ویزای دانشجویی کانادایی می باشند که دارای حق  شهروندی این کشور باشند و به کانادا مهاجرت کرده باشند.

بررسی فرآیند اخذ ویزای تحصیلی در کانادا

بسیاری از موسسات آموزشی در کشور کانادا هستند که ، جوایز، و بورس تحصیلی را به دانشجویان بین المللی بر اساس رقابتی تنگاتنگ  ارائه می دهند. متقاضی که ویزای دانشجویی را دریافت می کند، واجد شرایط کار در طول سال تحصیلی می باشد، در این صورت به آنها اجازه می دهد که درآمد خود را نسبت به هزینه تحصیل، چشم انداز متنوع کانادا و تجربه کار کانادا را به دست آورند. علاوه بر این، ممکن است پس از 6 ماه، ویزای تحصیلی خارج از محل کار را درخواست کنند. در بیشتر موارد، دانشجویان خارجی حق دارند که برای یک ویزای کار تحصیلی بعد از تحصیل درخواست دهند تا در بعضی موارد به مدت سه سال در کانادا باقی بمانند. همچنین ممکن است که درخواست اقامت دائم خود را در کنار هم قرار داده ومجوز این را به دست آورند که برای همیشه و در کانادا کار و زندگی کنند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات تحصیلی کشور کانادا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشد نظیر مقالات تحصیل رایگان در کانادا و یا بهترین شهر های کانادا برای تحصیل و زندگی به اطلاعات جامعی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *