مهاجرت کاری کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

اخذ کار پس از تحصیل در کانادا به منظور برخورداری از شرایط ایده آل کاری از سایر موضوعاتی می باشد که افراد و متقاضیان می بایست مدنظر قرار دهند. یکی از روش های رایج برای مهاجرت به کشور کانادا تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می باشد، معمولا متقاضیانی که از این طریق به کشور کانادا وارد می شوند قصد دارند اقامت پس از تحصیل در کانادا را تجربه کنند و یکی از امور مهم برای این افراد می شود.

کشور پهناور و وسیع کانادا یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورها در دنیا محسوب می شود، شهر اوتاوا و شهر تورنتو پایتخت های این کشور می باشند. جمعیت این کشور 36 میلیون نفر تخمین زده شده است. مردم این کشور به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند و واحد پول در این کشور دلار کانادا (با علامت اختصاری CAD) می باشد.

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی شرایط تحصیل و اقامت پس از تحصیل در کانادا بپردازند، اگر شما نیز قصد اقامت در این کشور را دارید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید تا پاسخ برخی از سوالات خود را به دست آورید.

تحصیل و کار پس از تحصیل در کانادا

افرادی که قصد دارند تحصیل در کشور کانادا را تجربه کنند، باید بدانند که در کشور کانادا دانشگاه های معتبری وجود دارد مدارک تحصیلی دریافت شده از این دانشگاه ها در سراسر دنیا دارای اعتبار می باشد. متقاضیانی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند می توانند پس از فارغ التحصیلی به راحتی مشغول به کار شوند.

زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور زبان انگلیسی و زبان فرانسوی می باشد، دانشجویانی که به این زبان ها تسلط ندارند می توانند پیش از ورود به دانشگاه در دوره هایی آموزشی در نظر گرفته شده شرکت نمایند. متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. برای تحصیل در کانادا لازم است در اولین قدم پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورید، پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا انجام دهید.

برای دریافت ویزا تحصیلی باید مدارکی که در ادامه به آن اشاره می شود را به سفارتخانه کانادا ارائه نمایید. این مدارک عبارتنداز:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه های ویزا تحصیلی و ارائه رسید
 • اخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت

شرایط کار حین تحصیل در کشور کانادا

یکی از مزایا تحصیل در دانشگاه های کانادا امکان کار حین تحصیل می باشد، متقاضیانی که به صورت تمام وقت در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند می توانند بدون دریافت مجوز مشغول به کار شوند. دانشجوها می توانند در شغل هایی نظیر کار در محوطه دانشگاه، کار در فروشگاه ها، رستوران ها و کافی شاپ ها را تجربه کنند.

برای کار دانشجویی در این کشور شرایطی در نظر گرفته شده است، دانشجویان می توانند در طول هر ترم به مدت 20 ساعت مشغول به کار باشند و در ایام تعطیل می توانند به صورت تمام وقت و بدون وجود محدودیتی کار کنند. با حقوق دریافتی از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در طول دوران تحصیلی تامین کنید. برای اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور مقاله هزینه تحصیل و زندگی در کانادا را مطالعه کنید.

بررسی کار پس از تحصیل در کانادا

بررسی کار پس از تحصیل در کانادا

متقاضیانی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا در این کشور اقامت داشته باشند باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند. همچنین لازم است متقاضی دارای شرایطی مانند: ارائه مدارکی از دانشگاه جهت تایید و به تصویب رسیدن مدرک تحصیلی، دارای حداقل 18 سال سن و طول دوره تحصیلی بیشتر از 8 ماه باشد.

متقاضیان باید حداقل 3 ماه پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه اقدامات لازم را در جهت Post Graduate Permit انجام دهند. بهتر است متقاضیان پس از فارغ التحصیلی اقدامات لازم را جهت دریافت مجوز کار در کشور کانادا انجام دهند، اما معمولا دانشگاه ها نامه ای با مضمون ادامه کار در کشور کانادا به دانشجویان ارائه می دهند.

برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا لازم است متقاضیان مدارکی را ارائه نمایند، که عبارتند از:

 • ارائه گواهی معاینات پزشکی تایید شده
 • 1 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه
 • تکمیل فرم PGWPP
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ مجوز کار و ارائه رسید آن

نکاتی در باب مجوز کار پس از تحصیل در کانادا

متقاضیانی که قصد دارند کار پس از تحصیل در کانادا را تجربه کنند، باید بدانند که برای شرکت در برنامه PCWPP لازم است نکاتی را رعایت کنند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • متقاضی باید دانشجو تمام وقت باشد.
 • متقاضیان باید در مقطع تحصیلی با طول مدت بیشتر از 8 ماه (حداقل 900 ساعت) تحصیل کرده باشند
 • ویزای تحصیلی در زمان انجام اقدامات لازم برای دریافت مجوز کار باید اعتبار داشته باشد
 • متقاضیانی که مدرک تحصیلی دریافت نکرده اند باید با ارائه گواهی پایان تحصیلات اقدامات لازم را جهت اخذ مجوز کاری انجام دهند
 • متقاضی باید از موسسات آموزش تکمیلی مانند: دانشگاه، کالج، آکادمی های تجارت و غیره فارغ التحصیل شده باشد

در این مقاله به بررسی کار پس از تحصیل در کانادا پرداخته شد، متقاضیانی که قصد دارند کار در کشور کانادا را تجربه کنند می توانند مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت به کانادا از طریق کار را مطالعه کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

یک دیدگاه برای “کار پس از تحصیل در کانادا

 1. ماهان مهندس نیا گفت:

  آیا کار پس از تحصیل در کانادا شرط درآمد دارد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *