مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه های کانادا

با موفقیت در زمینه پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا می توان برای مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمود. چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه های کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمون به سایر مقالات تحصیلی موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. در ادامه این نوشتار به معرفی برترین دانشگاه های کانادا خواهیم پرداخت.

دانشگاه های برتر کشورکانادا در سال 2019

براساس شش شاخص، 26دانشگاه کانادا در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و در سال 2019 وجود دارند از جمله اصلی ترین این شاخص ها عبارتند از:

وجود کارفرمایان و اعتبارات علمی و استنادات در هر عضو هیئت علمی، اندازه گیری تاثیر تحقیقات که نام برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه کوئین
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه مک گیل
 • سابرینا کلملی
 • دانشگاه مكمستر
 • دانشگاه غربی
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه سیمون فریزر
 • دانشگاه دلشویی
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه لووال
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه گلف
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه یادبود نیوفاندلند

در ادامه این مقاله به معرفی برترین دانشگاه ها خواهیم پرداخت.

دانشگاه تورنتو

همواره دانشگاه تورنتو موفق بوده که در جایگاه اول در میان بهترین دانشگاههای کانادا قراربگیرد  و از سال 2009 تاکنون در رتبه هشتمین دانشگاه برتر در دنیا بوده است.

که این بهترین رتبه  برای اعتبار علمی در سطح جهان می باشد هم چنین این دانشگاه موفق  به کسب رتبه 50 در زمینه امور کارفرمایان و تحصیلات تکمیلی بوده است.
متقاضیان تحصیل در این دانشگاه علاوه بر انطباق داشتن با  شرایط پذیرش عمومی این دانشگاه، این امکان رادارند که با ارائه پیش شرط های خاصی موفق به ارائه یک نمایه شخصی یا بیانیه ای  خاص باشند لازم به ذکر می باشد که مهلت اعطای برنامه  در هر منطقه منطقه متفاوت است
هم چین اگر متقاضیان تحصیل در این دانشگاه قبلا  از نرم افزار OUAC 105  اقدام به ثبت نام کردند در این صورت نیازی به درخواست دانشگاه بین المللی در تورنتو نیستید. (یعنی اگر موفق به ارائه هر دو برنامه شوند در این صورت برنامه بین المللی دانشگاه تورنتو بدون امکان بازپرداخت لغو می شود.) البته متقاضین ملزم به در نظر گرفتن این موضوع می باشند که باید مبلغ 180 یورویی بدون هزینه قابل پرداخت را پرداخت کنند.
دانشگاه تورنتو با مرکز برنامه های دانشگاهی انتاریو (OUAC) قرارداد دارد تا خدمات پردازش درخواست را ارائه دهد. هنگامی که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه درخواست ود را  آغاز می کنند،  در این صورت اطلاعات آنه به وب سایت OUAC منتقل خواهد شد ومتقاضیان ملزم به ایجاد نمودن یک حساب کاربری OUAC می باشند (اگر قبلا آن را ندارند).

دانشگاه آلبرتاUniversity of Alberta

دانشگاه آلبرتا یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا و در میان دانشگاه های بزرگ تحقیقاتی در جهان است که شهرت فراوانی در زمینه علوم انسانی، علوم، هنرهای خلاقانه، تجارت، مهندسی و علوم بهداشتی دارد. سال تاسیس این دانشگاه به سال 1908میلادی یعنی 111 سال پیش بر می گیردد که در محله ادمونتون توسط الکساندر کامرون رادرفورد اولین نخست وزیر آلبرتا و هنری مارشال توری ساخته شده  و شعاراصلی این دانشگاه (همه چیز درست است) می باشد.هم چنین دانشگاه آلبرتا به نام های U A و UAlberta شناخته می شودکه  یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است.

که به عنوان یک “دانشگاه جامع علمی و پژوهشی” (CARU) در نظر گرفته می شود، که به این معنی است که آن را طیف وسیعی از برنامه های علمی و حرفه ای ارائه می دهد که به طور کلی به مدارک تحصیلی در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلی منجر می شود.
این دانشگاه که در بر گیرنده چهار محوطه دانشگاهی در شهر ادونتن این کشورمی باشد ، دانشگاه آگوستینا که در محوطه Camrose واقع شده و به نوعی  مرکز کارکنان در مرکز شهر کلگری به شمار می رود . جالب هست که بدانید محوطه اصلی این دانشگاه  در بر گیرنده 150 ساختمان می باشد که  عبارتند از 50 بلوک شهری در مرز جنوبی رودخانه ساسکاچوان شمالی است.هم چنین به میزان  39 هزار دانشجو کانادایی و دانشجویان  150 کشور دیگر در 400 برنامه  و 18 دانشکده این کشور مشغول به تحصیل می باشند.
دانشگاه آلبرتا موفق شده که بیش از 275،000 فارغ التحصیل روانه بازارکاری کشور کانادا و سیاری از کشور های دیگر نمایدکه  از جمله مهم ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه عبارتند از رولند میچنر، فرماندار؛ نخست وزیر جو کلارک؛ رئیس دیوان عالی کانادا بوردلی مک لخلین؛ نخست وزیر آلبرتا پیتر لاگوئید، دیو هنک، جیم پرنتیس و راشل ناتلی؛ دون اویسون، شهردار ادونتون و ریچارد ایل تیلور، که این افرادا موفق به برنده شده جایزه نوبل  شده اند.

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه آلبرتاUniversity of Alberta

فرآیند درخواست دانشگاه از پاییز هر سال شروع می شود تا قصد تحصیل خود را داشته باشید. البته بیان این نکته حائز اهمیت می باشد متقضیان تحصیل در این دانشگاه ملزم می باشند که که درخواست خود و هزینه درخواست  خود را را قبل از مهلت مقرر شده ارسال نمایند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در ایالت در بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور (غربی ترین استان کشور) واقع شده است. موفق شده که برنده هشت ب جایزه نوبل و 71 محقق با دانش شده است.

دانشگاه کوئین

دانشگاه کوئین، که واقع در ایالت انتاریو و شهر کینگستون می باشد در میان بهترین دانشگاه های کانادا قرار گرفته است ، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا می باشد ، که زمان تاسیس آن  به سال 1841 میلادی میرسد.

دانشگاه کلگری

دانشگاه کالگری که موفق بوده در سال 2019 در رتبه 229 در سطح جهان  قرار بگیرد ، و از پنج محوطه دانشگاهی تشکیل شده است، از جمله یک پردیس دانشگاهی در دوحه، قطر، که در سال 2007 افتتاح شد و بر آموزش پرستاری تمرکز دارد.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال در سال 1878  تاسیس شده و موفق بوده که در رتبه پنجم تا ششم از بهترین دانشگاه های کانادا قرار  بگیرد

چنان چه شما هم با مطالعه نمودن مقاله دانشگاه های کانادا علاقه مند به مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت دائم این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات تحصیلی کشور کااناد که موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد نظیر ویزای تحصیلی کانادا و یا اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *