مهاجرت کاری بلغارستان

اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان

اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان

آگاهی از پروسه اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان برای اکثر شهروندان بین المللی امری ضروری می باشد. در این کشور فرصت های کاری خوبی وجود دارد. در این کشور، متخصصان، مهندسان، کارشناسان و افرادی که دارای توانایی و مهارت در یک زمینه خاص هستند، می توانند از فرصت های شغلی مختلفی بهره مند شوند. قبل از مهاجرت کاری به بلغارستان، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می کنند تا متقاضیان از مشاغل مورد تقاضا و پر درآمد در این کشور اطلاعات کافی کسب کنند. در کشور بلغارستان موسسات کاریابی گوناگونی وجود دارد که می توانند قبل از درخواست ویزای کار این کشور، افراد را در روند یافتن شغل مناسب، کمک کنند. تا آخر این نوشتار با ما همراه باشید تا از شرایط و مراحل اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان مطلع شوید.

بررسی اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان

اقتصاد پایدار، هزینه های پایین زندگی و فرصت های شغلی متعدد، بلغارستان را به مقصد محبوب مهاجران تبدیل کرده است. به طور کلی، افرادی که قصد دارند در کشور بلغارستان کار کنند، حتما باید قبل از همه چیز با شرایط اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان و مجوز کار در این کشور آشنا شوند. بلغارستان ویزاهای متنوعی را برای اتباع خارجی متقاضی ورود به این کشور در اختیار دارد. بلغارستان به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا (EU) به شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه می دهد بدون ویزا یا اجازه کار در این کشور کار کنند.

برای سایر اتباع خارجی، ویزای بلغارستان شامل موارد زیر است:

 • ویزاهای نوع A برای ترانزیت فرودگاه
 • ویزاهای نوع C برای اقامت کوتاه مدت
 • ویزای نوع D برای اقامت طولانی

برای دریافت مجوز کار بلغارستان، کارگران خارجی به ویزای نوع D نیاز دارند. شایان ذکر است که اگر هر یک از کارمندان 1 شرکت معتبر برای سفر کاری یا کنفرانس برای مدت کوتاهی به بلغارستان سفر کنند، به احتمال زیاد برای این کار به ویزای نوع C احتیاج دارند.

شرایط اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان

به طور کلی، کارفرمای بلغاری مسئول ارائه درخواست اجازه کار از طرف کارمندان خارجی است. با این حال، کارمند نیاز به ارائه برخی از مدارک مورد نیاز به همراه برنامه دارد و این مدارک باید قبل از مهاجرت به بلغارستان جمع آوری شوند.

این مدارک و اسناد مورد نیاز عبارتند از:

 • 3 عکس متقاضی با فرمت گذرنامه
 • 1 کپی از گذرنامه کارمند
 • سندی با بیان دلیل درخواست اجازه کار
 • کپی گواهی اشتغال به کارفرما در بلغارستان
 • قرارداد کار معتبر (دعوت نامه کاری)
 • اسنادی که سطح تحصیلات کارمند را اثبات می کنند. (مانند مدارک تحصیلی، گواهینامه های مربوطه و شواهدی از سابقه کار قبلی)
 • هرگونه مدارک اضافی مربوط به موقعیت شغلی
 • فرم درخواست مجوز کار تکمیل شده

کارمند همچنین به ویزای طولانی مدت نیاز دارد که به عنوان ویزای کار بلغارستان شناخته می شود.

اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان عبارتند از:

 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • عکس پاسپورت رنگی
 • اثبات دلیل سفر (مانند اجازه کار)
 • اثبات بیمه درمانی
 • شواهد تمکن مالی کافی
 • اثبات محل اقامت در بلغارستان (مانند قرارداد اجاره)
 • پرونده سوابق کیفری (اثبات نداشتن)

شرایط اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان

مراحل اخذ ویزای کاری بلغارستان

دریافت ویزا و مجوز کار بلغارستان ممکن است دشوار باشد زیرا این کشور در مورد مهاجرت بسیار سختگیرانه عمل می کند. طبق قوانین بلغارستان، کارفرمایان باید از طرف کارگران خارجی درخواست مجوز کار کنند و آنها باید به آژانس ملی استخدام اثبات کنند که موقعیت توسط هیچ یک از اتباع بلغارستان متقاضی کار نمی تواند پر شود. پس از تهیه تمام اسناد لازم، کارفرما باید درخواست را به اداره خدمات استخدام در آژانس ملی استخدام ارائه دهد. ظرف 3 روز کاری، آژانس اسناد را تأیید کرده و به مدیر اجرایی آژانس ارسال می کند. مدیر 1 ماه فرصت دارد تا در مورد صدور اجازه کار تصمیم نهایی را بگیرد. پس از صدور مجوز، کارفرما باید کارمند خود را در اداره کار محلی بلغارستان ثبت کند.

اجازه کار بلغارستان حداکثر تا 1 سال معتبر است و پس از آن می توان آن را تمدید کرد به شرطی که شرایط کار تغییر نکرده باشد. پس از اخذ مجوز کار، کارمند نیاز به درخواست ویزای نوع D در سفارت یا کنسولگری بلغارستان در کشور خود دارد. متقاضیان علاوه بر مدارک مورد نیاز مندرج در بخش قبلی، هنگام درخواست ویزای نوع D باید در مصاحبه شخصی شرکت کنند. با صدور ویزای طولانی مدت و اجازه کار، کارمند می تواند به بلغارستان سفر کند و کار خود را آغاز کند. به یاد داشته باشید که دولت بلغارستان برای اتباع خارجی مجوز کار آزاد صادر نمی کند. قبل از اخذ مجوز کار، تأمین شغل در 1 شرکت مستقر در بلغارستان برای کارگران ضروری است.

اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان بعد از تحصیل

یکی از گزینه های اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان و مجوز کار در این کشور، اخذ ویزا پس از تحصیل در بلغارستان است. هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف ویزای تحصیلی بلغارستان را اخذ می کنند و وارد خاک این کشور می شوند. در کشور بلغارستان، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی برای اکثر دانشجویان مقرون به صرفه است و علاوه بر این، برخی از دانشجویان واجد شرایط می توانند با اخذ بورس یا کمک هزینه تحصیلی، اقدام به مهاجرت تحصیلی به بلغارستان کنند. تحصیل در بلغارستان در دو نوع موسسه خصوصی و دولتی امکان پذیر است و اکثر دانشجویان برای پرداخت هزینه های کمتر، وارد دانشگاه های دولتی می شوند.

در نمودار زیر به تعداد (%) دانشجویان خارجی در دانشگاه های بلغارستان اشاره شده است:

دانشجویان خارجی در دانشگاه های بلغارستان

در کشور بلغارستان دانشگاه های معتبری وجود دارند که هر ساله با ارائه برنامه های تحصیلی با کیفیت بالا، دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

نام دانشگاه سال تاسیس
Sofia University 1888
American University in Bulgaria 1991
Sofia Medical University 1917
Plovdiv Medical University 1945
New Bulgarian University 1991

دانشجویان خارجی پس از تحصیل در دانشگاه های کشور بلغارستان، از 6 تا 12 ماه فرصت دارند تا در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. بعد از یافتن شغل مناسب در کشور بلغارستان، فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور می توانند با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری، اقامت کاری کشور بلغارستان را بدست آورند. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده هستند تا شما عزیزان را از شرایط، قوانین و هزینه های مهاجرت کاری و تحصیلی به بهترین کشورهای دنیا آگاه سازند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *