مهاجرت کاری بلغارستان

حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

بررسی حقوق ماهیانه کار در بلغارستان برای متقاضیان بین المللي قبل از مهاجرت کاری به این کشور امری بسیار ضروری محسوب می شود که بایستی بررسی گردد. در کشور بلغارستان فرصت های شغلی برای افرادی که دارای تحصیلات، تجربه، دانش و علم و همچنین مهارت های لازم هستند در بخش های مختلفی پیدا می شود. اما قبل از مهاجرت کاری به این کشور، متقاضیان باید با حقوق ماهیانه کار در بلغارستان آشنا شوند. حقوق ماهیانه کار در کشورهای مختلف براساس تحصیلات، زمینه کاری، میزان اشتغال، مسئولیت ها و سایر موارد مرتبط مشخص می شود. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل حقوق ماهیانه کار در بلغارستان و سایر موضوعات مرتبط را مورد بررسی قرار می دهند.

بررسی حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

داده های موسسه آمار ملی (NSI) نشان می دهند که متوسط دستمزد ماهانه ناخالص در بلغارستان با 12.2% افزایش سالانه به 1220BGN (لوا بلغارستان) در 3 ماهه اول سال 2019 رسیدند. داده های موسسه آمار ملی (NSI) در بیانیه ای اعلام کرد، بر اساس مقایسه فصلی، متوسط حقوق ناخالص ماهانه 3.2% در دوره ژانویه و مارس سال گذشته افزایش یافته است. بیشترین متوسط دستمزد، از 2930BGN (لوا بلغارستان)، در بخش اطلاعات و ارتباطات ثبت شده است. پس از آن بخش مالی و بیمه با 1.994BGN (لوا بلغارستان). کمترین حقوق ناخالص در بلغارستان در بخش اسکان و خدمات غذایی ثبت شده است که به 729BGN (لوا بلغارستان) می رسد.

در مقایسه با 1 سال قبل (2018)، متوسط حقوق ماهیانه کار در بلغارستان در بخش دولتی 10.7% در 3 ماهه اول رشد کرده است، در حالی که بخش خصوصی 12.6% افزایش داشته است.

در نمودار زیر به تغییرات حقوق ماهیانه کار اشاره شده است:

تغییرات حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

با مشاهده نمودار بالا می توانید دریابید که متوسط حقوق ماهیانه کار در کشور بلغارستان از 1.123BGN (لوا بلغارستان) در ماه ژانویه در سال 2018 به 1.349BGN (لوا بلغارستان) در ماه ژانویه سال 2020 افزایش یافت.

رابطه توسعه اقتصادی و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

تحلیل دقیق رابطه بین توسعه اقتصادی و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان ثابت می کند که این رابطه نسبتا ضعیف است. در این کشور، از سال 2000، تولید ناخالص داخلی با سرعت بیشتری نسبت به متوسط ​​حقوق واقعی افزایش یافته است. تولید ناخالص داخلی طی سال های 2000 تا 2015 با رشد 57% روبرو بوده است. در حالی که میانگین واقعی حقوق در بلغارستان تنها 38.1% افزایش یافته است. این رابطه ضعیف در طول سال های بحران اقتصادی (2009 و 2010) طولانی شد. شایان ذکر است که میزان رشد حقوق کار در دوران رکود اقتصادی کاهش چشمگیری یافت. این موضوع مربوط به همه بخش ها و قسمت ها اقتصادی می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم رابطه بین تولید ناخالص داخلی و میزان حقوق در بلغارستان، تفاوت زیاد بین نرخ رشد آنها است. میزان حقوق واقعی بسیار کمتر از تولید ناخالص داخلی افزایش یافته است. علاوه بر این، نوسان بیشتر رشد حقوق نشان می دهد که ارتباط بین دستمزدها و عملکرد اقتصادی بی ثبات بوده است.

چشم انداز اقتصادی و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

از اواخر دوران اتحاد جماهیر شوروی و پیمان ورشو، بلغارستان دچار تحولات اقتصادی شدیدی شد. اقتصاد کشور در صنایع سنگین متمرکز بود. اما در 2 دهه گذشته به بخش های متنوع تری تغییر یافته است. برای مهاجران خارجی که به بلغارستان مهاجرت می کنند. اکثر فرصت های کاری در صنعت خدمات، یعنی در IT و گردشگری وجود دارد. هزینه زندگی و مالیات در بلغارستان این کشور را به مکانی مناسب برای شرکت های ارائه دهنده خدمات به مشتریان بین المللی تبدیل می کند. بلغارستان همچنین دارای طبیعت و چشم اندازهای بسیار جذاب می باشد. گردشگری و کیفیت زندگی به طور کلی در بلغارستان عالی و ارزان است. همچنین این کشور در قسمت جنوب شرقی اروپا واقع شده است و مقصد محبوب برای مهاجرت است. افراد زیادی برای کسب اقامت از طریق کار در بلغارستان به این کشور مهاجرت می کنند.

چشم انداز اقتصادی و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

بررسی متوسط حقوق سالانه در بلغارستان

کشور بلغارستان به لطف اقتصاد مطلوب، فرصت های بی شمار حرفه ای و سطح بیکاری پایین تعداد زیادی خارجی را به خود جذب می کند. افراد زیادی برای کار اقدام به مهاجرت به بلغارستان می کنند. همچنین هزینه زندگی در این کشور نسبتا کم است. این موضوع نیاز باعث افزایش محبوبیت بلغارستان در بین مهاجران خارجی می شود. در این کشور، بسیاری از صنایع به تخصص خارجی نیاز دارند. بنابراین متخصصان واجد شرایط سایر کشورها اشتیاق دارند تا در یکی از شهرهای برجسته آن استخدام شوند. با این حال، برای هر مهاجری که قصد کار در بلغارستان را دارد. توصیه می شود در مورد شرایط بازار کار، شرایط استخدام و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان تحقیق کنند. از زمان پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در سال 2007، اتباع اروپایی نیازی به دریافت اجازه کار در بلغارستان نداشته اند.

در جدول زیر به طور دقیقتر به میزان حقوق در کشور بلغارستان اشاره شده است:

متوسط حقوق سالانه به دلار متوسط حقوق سالانه به لوا بلغارستان متوسط حقوق ماهیانه به دلار متوسط حقوق ماهیانه به  لوا بلغارستان متوسط حقوق ساعتی به دلار متوسط حقوق ساعتی به لوا بلغارستان 
$9803 BGN16188 $816 BGN1349 $2.42 BGN4

شایان ذکر است که که دستمزد در شهرهای صوفیه و Plovdiv بیشتر از سایر شهرهای کشور بلغارستان می باشد.

شرایط کار در کشور بلغارستان

همانطور که گفته شد، هزینه زندگی در بلغارستان بسیار مقرون به صرفه است. این تنها یکی از دلایل جذب مهاجران خارجی به این کشور می باشد. در بلغارستان، فرد می تواند از 16 سالگی شروع به کار کند. 1 شغل تمام وقت شامل 1 هفته کاری 40 ساعته است، یعنی 8 ساعت در روز در طول 5 روز کارگران واجد شرایط مرخصی استحقاقی 20 روزه هستند. شایان ذکر است که مشاغل نیمه وقت در بلغارستان کمتر رایج است.

وقتی صحبت از قراردادهای کار می شود. این کشور 2 نوع توافق نامه دارد:

  • قرارداد موقت
  • قرارداد دائم

صرف نظر از ماهیت قرارداد، باید تمام قراردادها در این کشور به صورت رسمی نوشته شود. دلیل این است که توافق نامه های شفاهی در صورت اختلاف ارزش ندارند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات درباره شرایط کار در کشورهای اروپایی هستید، می توانید با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.