مهاجرت کاری اسلواکی

اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی

اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی

با اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی می توانید به یکی از ارزانترین کشورهای اروپا مهاجرت کنید. در اسلواکی، فرصت های شغلی مختلفی وجود دارد. پزشکان، مهندسان، کارمندان و متخصصان و به طور کلی افرادی که دارای مهارت و توانایی های خاص در یک زمینه مشخص هستند می توانند به راحتی در کشور اسلواکی کار کنند و با کسب درآمد مناسب، از زندگی خود در این کشور اروپایی لذت ببرند. البته شایان ذکر است که اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی کار آسانی نمی باشد و دارای شرایط و قوانین است. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند هموطنان عزیز را از سه موضوع اصلی مطلع سازند.

این سه موضوع عبارتند از:

  • شرایط درخواست و اخذ ویزای کار کشور اسلواکی
  • مراحل قانونی اخذ ویزای کار کشور اسلواکی
  • مدارک و اسناد مورد نیاز برای کسب ویزای کار کشور اسلواکی

شرایط مهاجرت کاری به اسلواکی

به طور کلی، مهاجرت از طریق کار و تخصص در 2 دهه اخیر به طور چشمگیری در بین شهروندان کشورهای مختلف افزایش یافته است. اکثر متخصصان، مهندسان، کارمندان و نیروی کار ماهر در کشورهای مختلف، برای رسیدن به اهداف خود و ساختن زندگی بهتر برای خود و عزیزان خود به کشورهای خارجی مهاجرت می کنند. کشورهای اروپایی که در راس این موضوع قرار دارند، هر ساله پذیرای مهاجران ماهر بی شماری از کشورهای ثالث هستند. اسلواکی نیز یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دو دهه اخیر، بخصوص از سال 2005 تا کنون، شرایط اقتصادی و زندگی بسیار مناسبی برای همه فراهم کرده است و این موضوع موجب افزایش محبوبیت این کشور در بین افرادی شده است که به فکر مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی هستند. با اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی، مهاجران و متقاضیان خارجی می توانند در بهترین و پردرآمدترین مشاغل این کشور مشغول به کار شوند. میانگین درآمد در این کشور نیز ذیلا بیان شده است:

میزان درآمد در اسلواکی

بهترین و پردرآمدترین مشاغل در اسلواکی عبارتند از:

مشاغل متوسط درآمد ماهیانه به یورو
مدیریت فروش 3780
وکالت 6820
مهندسی برق و الکترونیک 4550
پزشکی (بخصوص جراحی) 8110
تدریس (دانشگاه و کالج) 3890
CEO 4870
مدیریت بانک و امور مالی 5190

شرایط اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی

موارد ذکر شده در بخش قبلی تنها تعدادی از بهترین مشاغل در اسلواکی می باشند و متقاضیان می توانند با اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی، از فرصت های شغلی مختلف در این کشور بهره مند شوند. با داشتن مدرک تحصیلی مناسب و تجربه کار کافی، کشور اسلواکی یک مقصد عالی برای مهاجرت کاری به شمار می رود. برای اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی، متقاضیان حتما باید پیشنهاد شغلی داشته باشند. این پیشنهاد شغلی باید از طرف کارفرمای شناخته شده یک شرکت، سازمان یا کمپانی معتبر به متقاضی ارائه شود. شایان ذکر است که کارفرمای شرکتی که در اسلواکی قرار دارد، برای ارسال دعوت نامه کاری به متقاضی خارجی، باید در نخستین گام به دنبال جذب نیروی کار داخلی (از اسلواکی یا سایر کشورهای EU) باشد. در صورت عدم یافتن نیروی کار داخلی، کارفرما می تواند دعوت نامه کاری به برای مهاجرت به اسلواکی به متقاضی ارائه دهد.

مراحل اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی

مراحل اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی

شهروندان کشورهای ثالث در نخستین گام اخذ ویزای کار در کشور اسلواکی باید با جمع آوری و تهیه اسناد شخصی خود، اقدام به کاریابی در اسلواکی کنند. کاریابی در این کشور موجب کسب دعوت نامه کاری از کارفرمای یک کمپانی معتبر می شود. برای مطلع شدن از جزئیات این موضوع و آگاه شدن از مراحل مهاجرت کاری و کسب ویزای کاری کشور اسلواکی، بهتر است جدول زیر را بررسی کنید.

مراحل مهاجرت کاری و کسب ویزای کاری کشور اسلواکی عبارتند از:

مراحل امور
1 تهیه و جمع آوری مدارک شخصی (سوابق)
2 مراجعه به سایت ها و موسسات کاریابی برای یافتن شغل مناسب
3 ارائه مدارک شخصی و شرکت در مصاحبه برای کسب دعوت نامه کاری
4 دریافت دعوت نامه کاری از کارفرمای کمپانی معتبر در اسلواکی
5 جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری اسلواکی
6 مراجعه به سفارت اسلواکی برای درخواست ویزای کار این کشور
7 ارائه مدارک، تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه درخواست ویزای کاری اسلواکی
8 انتظار برای پردازش پرونده
9 اخذ ویزای کاری اسلواکی

بعد از دریافت ویزای کاری اسلواکی، متقاضیان می توانند به کشور اسلواکی مهاجرت کنند و اقدام به دریافت اقامت از طریق کار در اسلواکی کنند. به یاد داشته باشید که در تمامی امور ذکر شده از مرحله اول تا مرحله آخر، کارفرمای متقاضی باید متقاضی را همراهی کند و او را در دریافت مجوز اقامت و کار و همچنین ویزای کار اسلواکی یاری کند. مجوز اقامت از طریق کار در کشور اسلواکی معمولا برای مدت زمان 2 تا 5 سال صادر می شود و افرادی که قصد دارند به صورت فصلی در اسلواکی کار کنند، می توانند مجوز اقامت کاری اسلواکی را برای مدت زمان 90 روز دریافت کنند.

اخذ مجوز و اخذ ویزای کاری در کشور اسلواکی

همانطور که در جدول بخش قبلی ذکر شد، متقاضیان برای دریافت ویزای کار کشور اسلواکی نیاز به تهیه مدارک مورد نیاز دارند. علاوه بر این، اخذ مجوز اقامت از طریق کار و اقامت و زندگی در اسلواکی نیز در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان مدارک و اسناد مورد نیاز را به صورت کامل به دفتر کار اسلواکی در محل زندگی خود ارائه دهند. لازم به ذکر است که اجازه کار در اسلواکی غیرقابل انتقال است و برای یک کار مشخص با یک کارفرمای خاص صادر می شود و در مورد نوع کار و محل کار نیز الزام آور است. اگر افراد بخواهند کارفرمای خود را تغییر دهند، حتما باید اقدام به دریافت مجوز کار جدید کنند. مجوزهای کار با توجه به محل کار بعدی متقاضیان توسط دفتر کار صادر می شود.

مهمترین مدارک و اسناد برای درخواست مجوز کار و ویزای کار در کشور اسلواکی عبارتند از:

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اسلواکی مدارک لازم برای اخذ مجوز کار در اسلواکی
فرم درخواست تکمیل شده (به همراه رسید پرداخت) فرم درخواست تکمیل شده (به همراه رسید پرداخت)
پرونده سوابق کار و تحصیلی کپی مجوز اقامت (در صورت دریافت)
بیمه نامه معتبر قرارداد کاری با کارفرمای معتبر
دعوت نامه کاری از کارفرمای معتبر پرونده سوابق کار و تحصیلی
2 قطعه عکس با فرمت پاسپورت وکالت نامه کتبی (در صورت ارائه درخواست از طرف کارفرما)
پاسپورت به همراه یک نسخه کپی بیمه نامه معتبر
مدارکی برای اثبات توان مالی کافی و محل اقامت مناسب ویزا، پاسپورت و سایر اسناد مسافرتی

شایان ذکر است که تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی یا زبان اسلواک به طور رسمی ترجمه شده باشند. پردازش درخواست مجوز اقامت کاری در اسلواکی معمولا 20 روز به طول می انجامد. هموطنان گرامی که به فکر مهاجرت کاری به کشورهای خارجی هستند، می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از شرایط مهاجرت کاری به بهترین کشورهای دنیا مانند آلمان، کانادا، استرالیا، سوئد، سوئیس، نیوزلند، انگلستان، آمریکا و غیره مطلع شوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *