مهاجرت به کشور نیوزلند

اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج

اخذ ویزای کشور نیوزلند از طریق ازدواج

در مقاله پیش رو اطلاعات جامعی در مورد نحوه اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج ارائه می شود. افراد بسیاری متقاضی کسب اطلاعات در حوزه ازدواج و اخذ اقامت نیوزلند از این طریق هستند. جمعیت این کشور نسبت به وسعت آن بسیار کم است. در همین راستا زمینه های مهاجرپذیری در آن بسیار فراهم است. متقاضیان گرامی لازم است بدانند چنین اقامتی دارای قوانین و ضوابط خاصی است که فرد باید به طور دقیق از آن ها اگاهی داشته باشد. مقاله ذیل که توسط کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی می کند.

شرایط اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج

فردی که متقاضی ازدواج با یکی از اتباع نیوزلندی است باید بر اساس قوانین و مقررات مصوب و حاکم در این کشور عمل نماید. این روش نسبت به دیگر روش های مهاجرتی کم ریسک تر و مناسب تر است.  مهاجرت به نیوزلند اکثر کشورهای جهان برطبق نظام حقوق بین المللی خصوصی این قانون را پذیرفته اند که چنانچه فردی خارجی با یکی از شهروندان آن کشور ازدواج نماید، مجاز به کسب اقامت و تابعیت کشور مقصد است. اما نکته مهم اینجاست که زوجین می بایست قانونی بودن و واقعی بودن ازدواج خود را ثابت نمایند. در غیر این صورت فرد متقاضی حق گرفتن تابعیت کشور همسر خود را نخواهد داشت. ناگفته نماند که اقامت دائم کشور نیوزلند بعد از 3 الی 5 سال زندگی در این کشور به فرد غیرخارجی تعلق می گیرد.

اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدوج نیوزلند

فرد خارجی که تقاضای دریافت اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج و یا همان ویزای ازدواج نیوزلند را دارند، می‌بایست واجد شرایط به شرح ذیل باشد:

 • سن متقاضی بایستی 18 سال به بالا باشد.
 • هیچگونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه نداشته باشد.
 • تست سلامت پزشکی، جسمی و روحی مثبت و مورد تایید باشد.
 • فرد متقاضی پیش از ارائه درخواست ویزای ازدواج می بایست حداقل به مدت 18 ماه در کشور نیوزلند زندگی کرده و اقامت داشته باشد.
 • بایستی گواهی تمکن مالی ارائه نماید تا ثابت گردد که در پرداخت هزینه‌های زندگی مشترک و فرزندان مشکلی ندارد. (پرداخت هزینه‌ها حداقل به مدت 3 سال)
 • ارائه فیش حقوقی که درآمد ماهیانه فرد را ثابت نماید.
 • زوجین می‌بایستی واقعی بودن و حقیقی بودن ازدواج خود را ثابت نمایند. به عبارت دیگر برخی ازداج ها صرفا با هدف اخذ تابعیت کشور مقصد انجام می گیرد. بنابراین ارائه مدارکی که واقعی بودن ازدواج با هدف زندگی مشترک را به اثبات برساند، الزامی است. این اسناد و شواهد می‌تواند شامل عکس های دو نفره، فیلم های خانوادگی، مسافرت و رزرو هتل و اتاق های دو نفره و…
 • فرد متقاضی می بایست در مصاحبه سفارت یا کنسولگری کشور نیوزلند در کشور مبدا شرکت نموده و موفق گردد.

کارت اقامت موقت برای زوجین

در صورتی که مدارک فوق الذکر توسط زوجین ارائه گردد و نتیجه بررسی های به عمل آمده از سوی سفارت مثب و مورد قبول واقع شود، کارت اقامت موقت برای زوجین توسط اداره مهاجرت کشور نیوزلند صادر می گردد که به مدت 2 سال اعتبار دارد.

مدت اقامت در نیوزلند ازطریق ازدواج

برای تعیین مدت زمان اقامت شما در نیوزلند می بایست مشخص گردد که طول مدت ازدواج شما چقدر است. بدین معنا که برای چه بازه زمانی این امکان را دارید که در کشور نیوزلند اقامت داشته باشید، به طول مدت ازدواج شما ارتباط دارد. برای مثال اگر مدت ازدواج شما یک سال است و در واقع یک سال از ازدواج شما گذشته است، مجاز به اقامت در نیوزلند به مدت 2 سال هستید. اما چنامچه از زمان ازدواج شما، کمتر از یک سال گذشته باشد، حق اقامت در نیوزلند به مدت یک سال را دارید.

نکات مهم اخذ ویزای ازدواج چیست؟

در این بخش از مقاله لازم نکاتی را در مورد اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج دانسته و مورد توجه قرار دهید. در صورتی که این نکات در شرایط شما وجود نداشته باشد، اجازه دریافت ویزای ازدواج را نخواهید داشت:

 • برای اخذ ویزای بایستی ثابت گردد که شما و همسرتان حداقل به مدت 12 ماه (یکسال) زندگی مشترک داشته اید.
 • همسر نیوزلندی شما می بایست تقاضای ویزای شما را مورد حمایت قرار دهد.
 • ممکن است همسرتان اقامت استرالیایی داشته باشد. در این صورت بایستی در کشور نیوزلند اقامت و زندگی کند.

لازم است بدانید در صورت موفق به اخذ ویزای ازدواج، زندگی و اقامت دائمی بدون محدودیت زمانی برای شما در نیوزلند فراهم می گردد. پس از آن قادر خواهید بود پاسپورت نیوزلندی نیز اخذ کرده و تابعیت این کشور را بگیرید. اگر خود و همسرتان به مدت 5 سال در خارج از خاک کشور نیوزلند بوده باشید، می توانید به صورت مستقیم برای اقامت دائم نیوزلند دست به اقدام بزنید. ثبت تقاضای ویزا دارای محدودیت نبوده و در هر زمانی قابل اقدام است.

شرایط فرزند در ویزای ازدواج

چنانچه فرزند با سن کمتر از 24 سال داشته باشید، در صورتی می توانید از طریق اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج ، او را نیز به همراه ببرید که وابستگی مالی به شما داشته باشد و از لحاظ مالی استقلال نداشته باشد.

مدارک‌لازم برای کارت اقامت موقت چیست؟

پس از این که زوجین اقدام به ازدواج قانونی مطابق با شرایط حاکم بر کشور نیوزلند نمودند، با ارائه نمودن مدارک به شرح ذیل مجاز به اخذ کارت اقامت موقت نیوزلند می باشند:

 • ارائه سند ازدواج قانونی که به ثبت رسیده باشد.
 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار متعلق به زوجین
 • ارائه مدارک هویتی از جمله کارت شناسایی ملی یا شناسنامه زوجین (شناسنامه فرزندان در صورت دارا بودن فرزند)
 • عکس های مشترک زوجین و اثبات روابط دو نفره آنان
 • ارائه کارت اعتباری و پرینت حساب بانکی مشترک از سوی زوجین
 • فیش پرداختی قبوض مشترک از جمله آب، برق و…
 • اعلام آدرس محل سکونت زوجین که در کشور نیوزلند واقع گردیده تا زندگی مشترک آنان به اثبات برسد.
 • تکمیل و ارائه فرم تقاضای اخذ ویزا

مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در نظر گرفتن شرایط شما، گزینه های ایده آلی را برای دریافت شهروندی و تابعیت و همچنین اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج و یا سایر راه های مهاجرت به نیوزلند را به متقاضیان گرامی ارائه می دهند. برای به دست آوردن اطلاعات اضافی یا هر سوالی در این خصوص از طریق تماس تلفنی رایگان یا مشاوره های حضوری با این موسسه ارتباط بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *