مهاجرت به کشور اوکراین

اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین

اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین

اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین دارای مزایایی بسیاری می­ باشد و همین امر موجب شده است تا افراد زیادی در صدد اخذ تابعیت و اقامت این کشور باشند. هزینه های بسیار پایین حمل و نقل و اجاره خانه ها از جمله مزایای زندگی در این کشور بشمار می­ رود. سالانه افراد زیادی به طرق مختلف از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و دیگر روش ها به اوکراین مهاجرت می­ نمایند. اعطاء تابعیت در کشور اوکراین بر اصل خون می ­باشد. بدین معنا که دولت اوکراین تابعیت این کشور را تنها به افرادی اعطاء می­ نماید که از یکی از والدین شخص مورد نظر تبعه­ی اوکراینی باشد.

نوزدانی که در خاک کشور اوکراین و یا در خارج از خاک این کشور به دنیا می­ آیند، در صورتی که تنها یکی از والدین تابعیت اوکراینی داشته می­ باشد. بصورت خودکار دارای تابعیت اوکراین خواهد شد. دریافت تابعیت و اقامت در اوکراین خود دارای مراحلی است که نیاز به مشاوره با افراد خبره و با تجربه را می­ طلبد. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در حال راهنمایی و یاری افرادی می­ باشند. قصد دریافت تابعیت این کشور را دارند. ناگفته نماند افراد زیادی با دریافت ویزای کشور اوکراین به این کشور سفر نموده است. با انجام کار و یا سرمایه گذاری و تحصیل می­ توانند در ابتدا اقامت دائم این کشور و پس از آن نسبت به تابعیت اوکراین اقدام نمایند.

طرق اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم سیستم اعطاء تابعیت کشور اوکراین براساس خون است. تنها تولد در خاک این کشور باعث اخذ تابعیت این کشور نخواهد گردید. از دیگر راه هایی که دولت اوکراین تابعیت این کشور را به افراد اعطاء می­ نمایند از طریق پناهندگی می­ باشد. همچنین کودکانی که به فرزندخواندگی اتباع اوکراینی درآمده اند، اجازه درخواست تابعیت اوکراین را خواهند داشت. دانشجویان و افرادی که با اخذ ویزای اوکراین به این کشور سفر می­ نمایند. حداقل به مدت 5 سال در این کشور حضور داشته اند. همچنین می­ توانند جهت دریافت اقامت دائم اوکراین و پس از آن تابعیت این کشور اقدام نمایند.

تمامی اتباع خارجی جهت اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین باید دارای شرایط ذکر شده در قوانین این کشور باشند. تابعیت و اقامت این کشور به افرادی که مرتکب جرم و جنایتی در خاک این کشور و یا دارای سوء سابقه کیفری در گذشته بوده اند. این افراد تا زمانی که سوء اثر جرم و جنایات از آنان رفع نگردیده است. اجازه درخواست تابعیت و اقامت در اوکراین را نخواهند داشت. اوکراین از جمله کشورهایی است که با اعطاء تابعیت مضاعف یا دوگانه مخالف می ­باشد.

به همین دلیل ترک تابعیت قبلی برای افرادی که قصد اخذ تابعیت اوکراین را دارند الزامی است. از دیگر قوانین تابعیت و اقامت در اوکراین اینست. افرادی که دارای تابعیت این کشور هستند. در صورتیکه تابعیت کشور دیگری را اخذ نمایند. در بدون دریافت رضایت دولت اوکراین به انجام کار در نیروهای مسلح و یا قوه قضائیه و اطلاعات کشورهای دیگر بپردازد. بطور خودکار تابعیت اوکراین از وی سلب خواهد گردید.

اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های اروپایی طرفداران زیادی دارد. دانشجویان خارجی سالانه با اخذ اقامت تحصیلی اوکراین به این کشور سفر نموده و به تحصیل در اوکراین می­ پردارند. ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور بگونه ای است که دانشجویان خارجی می ­باید درخواست را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال نمایند. پس از تایید مدارک آنان توسط دانشگاه های اوکراین، دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهد شد، پس از آن دانشجویان ملزمند تا با ارائه موافقتنامه تحصیلی خود به سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدم نمایند. مدارک لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی اوکراین عبارتند از:

  • موافقتنامه تحصیلی
  • تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم، پیش دانشگاهی و ریزنمرات آنها
  • گواهی تولد دانشجو
  • 12 قطعه عکس
  • آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
  • ارائه مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی دانشجو

رشد دانشجویان بین المللی در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد دانشجویان بین المللی در کشور اکراین

 

مدت زمان صدور این ویزا 30 روز می­ باشد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور می ­توانند شغل مورد نظر خود را در اوکراین جستجو و پس از یافتن آن جهت تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری این کشور اقدامات لازم را انجام نمایند. این افراد در صورتیکه به مدت 5 سال به صورت مستمر در این کشور به انجام کار بپردازند. از این رو می ­توانند تابعیت و اقامت را کسب نمایند.

دریافت اخذ تابعیت و اقامت از طریق کار در اوکراین

یکی دیگر از راه های دریافت تابعیت و اقامت در اوکراین از طریق کار می­ باشد. اتباع خارجی می­ توانند با اخذ روادید کاری به این کشور سفر نمایند و به انجام کار بپردازند. این افراد علاوه بر اینکه ملزم به اخذ ویزای کاری هستند. از این رو باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت نمایند. ویزای کار اوکراین تنها برای یک شغل خاص و یک محل کاری صادر می­ گردد. بدین معنا که افراد در صورتیکه تغییر شغل دهند و یا جهت انجام کار با کارفرمایی دیگر وارد قرارداد شوند. از این رو می­ باید برای اخذ مجوز کار برای شغل جدید خود اخذ بنمایند.

دریافت اخذ تابعیت و اقامت از طریق کار در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاری در این کشور می­ توانند به راحتی اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در اکراین برابر با $100000 (دلار) می ­باشد. خرید ملک نیز از دیگر روش های سرمایه گذاری است که منجر به دریافت اقامت دائم برای اشخاص می ­گردد. اما بطور کلی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور می ­باید 100000$ (دلار) سرمایه گذاری نموده است. فعالیت در این کشور باعث بهبود و رشد اقتصادی اوکراین گردد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاشند تا راه های اخذ اقامت و تابعیت اوکراین را در کمترین زمان به دوستان عزیز معرفی نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.