مهاجرت به کشور اوکراین

اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین

اخذ تابعیت و اقامت در کشور اوکراین

اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین دارای مزایایی بسیاری می­باشد و همین امر موجب شده است تا افراد زیادی در صدد اخذ تابعیت و اقامت این کشور باشند. هزینه های بسیار پایین غذا- حمل و نقل و اجاره خانه ها از جمله مهمترین مزایای زندگی در این کشور بشمار می­رود. سالانه افراد زیادی به طرق مختلف از جمله تحصیل- کار- سرمایه گذاری و دیگر روشها به اوکراین مهاجرت می­نمایند. اعطای تابعیت در کشور اوکراین بر اصل خون می­باشد. بدین معنا که دولت اوکراین تابعیت این کشور را تنها به افرادی اعطا می­نماید که از یکی از والدین شخص مورد نظر تبعه­ی اوکراینی باشد.

نوزدانی که در خاک کشور اوکراین و یا در خارج از خاک این کشور بدنیا می­آیند، در صورتی که تنها یکی از والدین وی تابعیت اوکراینی داشته می­باشد، بصورت خودکار دارای تابعیت اوکراین خواهد شد. دریافت تابعیت و اقامت در اوکراین خود دارای مراحلی است که نیاز به مشاوره با افراد خبره و با تجربه را می­طلبد، مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در حال راهنمایی و یاری افرادی می­باشند که قصد دریافت تابعیت این کشور را دارند. ناگفته نماند افراد زیادی با دریافت ویزای کشور اوکراین به این کشور سفر نموده و با انجام کار و یا سرمایه گذاری و تحصیل می­توانند در ابتدا اقامت دائم این کشور و پس از آن نسبت به تابعیت اوکراین اقدام نمایند.

اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین

راههای اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم سیستم اعطای تابعیت کشور اوکراین براساس خون است و تنها تولد در خاک این کشور باعث اخذ تابعیت این کشور نخواهد گردید. از دیگر راههایی که دولت اوکراین تابعیت این کشور را به افراد اعطا می­نمایند از طریق تقاضا و یا پناهندگی می­باشد. همچنین کودکانی که به فرزندخواندگی اتباع اوکراینی درآمده اند، اجازه درخواست تابعیت اوکراین را خواهند داشت. دانشجویان و افرادی که با اخذ ویزای اوکراین به این کشور سفر می­نمایند و حداقل بمدت 5 سال در این کشور حضور داشته اند، نیز می­توانند جهت دریافت اقامت  دائم اوکراین و پس از آن تابعیت این کشور اقدام نمایند. بسیاری از افراد به دلیل شرایط بسیار مناسب کشور اوکراین با اخذ یکی از ویزاهای این کشور از جمله ویزای کاری- ویزای تحصیلی و یا ویزای سرمایه گذاری به این کشور سفر نموده و پس از مدتی اقامت دائم این کشور را اخذ خواهند نمود.

تمامی اتباع خارجی جهت اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین باید دارای شرایط ذکر شده در قوانین این کشور باشند. تابعیت و اقامت این کشور به افرادی که مرتکب جرم و جنایتی در خاک این کشور و یا دارای سوسابقه کیفری در گذشته بوده اند، تعلق نخواهد گرفت. این افراد تا زمانی که سوء اثر جرم و جنایات از آنان رفع نگردیده است، اجازه درخواست تابعیت و اقامت در اوکراین را نخواهند داشت. لازم به ذکر است اوکراین از جمله کشورهایی است که با اعطای تابعیت مضاعف یا دوگانه مخالف می­باشد. به همین دلیل ترک تابعیت قبلی برای افرادی که قصد اخذ تابعیت اوکراین را دارند الزامی است.  از دیگر قوانین تابعیت و اقامت در اوکراین اینست که افرادی که دارای تابعیت این کشور هستند، در صورتیکه تابعیت کشور دیگری را اخذ نمایند و یا در بدون دریافت رضایت دولت اوکراین به انجام کار در نیروهای مسلح و یا قوه قضائیه و اطلاعات کشورهای دیگر بپردازد، بطور خودکار تابعیت اوکراین از وی سلب خواهد گردید.

اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های اروپایی طرفداران زیادی دارد. دانشجویان خارجی سالانه با اخذ اقامت تحصیلی اوکراین به این کشور سفر نموده و به تحصیل در اوکراین می­پردارند. ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور بگونه ای است که دانشجویان خارجی می­بایست درخواست پذیرش شان را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال نمایند و پس از تأیید مدارک آنان توسط دانشگاه های اوکراین، دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهد شد، پس از آن دانشجویان ملزمند تا با ارائه موافقتنامه تحصیلی خود به سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدم نمایند. مدارک لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی اوکراین عبارتند از:

  • موافقتنامه تحصیلی
  • تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم- پیش دانشگاهی و ریزنمرات آنها
  • گواهی تولد دانشجو
  • 12 قطعه عکس
  • آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
  • ارائه مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی دانشجو

مدت زمان صدور این ویزا 30 روز می­باشد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور می­توانند شغل مورد نظر خود را در اوکراین جستجو و پس از یافتن آن جهت تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری این کشور اقدامات لازم را انجام نمایند. این افراد در صورتیکه بمدت 5 سال بصورت مستمر در این کشور به انجام کار بپردازند می­توانند تابعیت و اقامت در اوکراین را کسب نمایند.

دریافت اقامت کاری اوکراین

یکی دیگر از راههای دریافت تابعیت و اقامت در اوکراین از طریق کار می­باشد. اتباع خارجی می­توانند با اخذ روادید کاری اوکراین به این کشور سفر نمایند و به انجام کار بپردازند. این افراد علاوه بر اینکه ملزم به اخذ ویزای کاری هستند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت نمایند. مجوز کار اوکراین تنها برای یک شغل خاص و یک محل کاری صادر می­گردد. بدین معنا که افراد در صورتیکه تغییر شغل دهند و یا جهت انجام کار با کارفرمایی دیگر وارد قرارداد شوند، می­باید برای اخذ مجوز کار برای شغل جدید خود اخذ بنمایند.

سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاری در کشور اوکراین می­توانند براحتی اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور برابر با 100000 دلار می­باشد. خرید ملک نیز از دیگر روشهای سرمایه گذاری در اوکراین است که منجر به دریافت اقامت دائم برای اشخاص می­گردد. اما بطور کلی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور می­باید صد هزار دلار سرمایه گذاری نموده و فعالیت شان در این کشور باعث بهبود و رشد اقتصادی اوکراین گردد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاشند تا راههای اخذ اقامت و تابعیت اوکراین را در کمترین زمان به دوستان عزیز معرفی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *