مهاجرت به کشور فرانسه

اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد

اکثر والدین به دنبال روش مهاجرت از طریق تولد و اخذ اقامت و تابعیت اروپایی برای کودک خود می باشند. در مقاله اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد، شرایط قانونی اخذ تابعیت از طریق روش مذکور برای والدین خارجی طبق شرایط مختلف با توجه به تولد کودک بررسی خواهد شد. در این راهنما متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار هموطنان عزیز در زمینه شرایط و قوانین اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد قرار داده اند.

شما عزیزان می توانید با همراهی ما تا بخش آخر این مقاله به صورت کامل با شرایط کسب تابعیت در کشور فرانسه از طریق تولد در خاک این کشور و خارج از فرانسه به صورت کامل مطلع شوید. زندگی در کشور فرانسه و کسب تابعیت و اقامت این کشور در صورتی امکان پذیر خواهد بود. افراد شرایط و الزامات را رعایت کنند و همچنین بتوانند درآمد کافی برای زندگی در فرانسه داشته باشند.

درباره اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد

کیفیت بالای زندگی در فرانسه موجب افزایش تعداد مهاجران خارجی در این کشور شده است. یکی از روش های کسب اقامت و تابعیت تولد در این کشور می باشد. هر ساله افراد زیادی از این طریق تبدیل به شهروند فرانسه می شوند. فرزند افرادی که دارای تابعیت خارجی هستند. در خاک این کشور به دنیا می آیند، می توانند از 13 تا 18 سالگی با داشتن شرایط مورد نیاز اقدام به کسب تابعیت کنند. سپس در 18 سالگی شهروندی کامل این کشور را کسب کنند. در این صورت، اخذ تابعیت از طریق تولد در صورتی امکان پذیر خواهد بود. فرزند از 11 سالگی به طور مداوم 5 سال در خاک این کشور زندگی کرده باشد.

به طور کلی، شرایط اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد به 3 بخش تقسیم می شود:

ردیف شرح
1 تابعیت در سن 13 تا 16 سالگی
2 تابعیت در سن 16 تا 18 سالگی
3 تابعیت به طور خودکار در 18 سالگی

شرایط اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد

والدین خارجی کودک 13 تا 16 ساله می توانند در صورت تحقق 3 شرط زیر، اقدام به اخذ تابعیت از طریق تولد کنند:

 • کودک در این کشور به دنیا آمده باشد.
 • کودک معمولا از 8 سالگی در این کشور ساکن بوده باشد.
 • کودک در روز اعلامیه در این کشور اقامت دارد.

لازم به ذکر است که رضایت کودک اجباری است. مگر اینکه کودک دارای مشکلات ذهنی یا جسمی داشته باشد.

رشد نرخ تولد در این کشور با توجه به نمودار زیر می باشد:

رشد نرخ تولد در کشور فرانسه

فرزندی که بین 16 تا 18 سال سن دارد و والدین وی خارجی هستند می تواند در صورت تحقق همه شرایط زیر تابعیت فرانسه را کسب کند:

 • فرد در فرانسه به دنیا آمده باشد.
 • فرد در روزی که تاریخ مربوطه برای کسب تابعیت، مقیم فرانسه باشد.
 • فرد در فرانسه برای مدت (اما نه لزوماً مداوم) حداقل 5 سال از سن 11 سالگی اقامت داشته باشد است.

فرد در سن 16 تا 18 سالگی جهت درخواست تابعیت فرانسه نیازی به رضایت والدین خود ندارد، مگر اینکه ناتوانی روحی یا جسمی داشته باشد.

همچنین شرایط کسب تابعیت فرانسه به طور خودکار در 18 سالگی به صورت زیر است:

 • فرد در فرانسه به دنیا آمده باشد.
 • فرد در 18 سالگی مقیم فرانسه باشد.
 • فرد در فرانسه برای مدت (اما نه لزوماً مداوم) حداقل 5 سال از سن 11 سالگی اقامت داشته باشد است.

شرایط اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد

مدارک لازم برای اخذ تابعیت فرانسه از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان علاوه بر شرایط ذکر شده، مدارک و اسناد مورد نیاز را نیز ارائه دهند. اسناد لازم برای اخذ تابعیت از طریق تولد عبارتند از:

 • 2 نسخه اظهارنامه به همراه تاریخ و امضاء شده توسط والدین فرزند
 • شناسنامه
 • عکس جدید
 • اجازه اقامت والدین یا سند رسمی هویت خارجی
 • کلیه اسناد و مدارک ثابت می کند که کودک در تاریخ مربوطه در فرانسه اقامت دارد.
 • کلیه اسناد و مدارک ثابت می کند که کودک برای مدت زمان مداوم حداقل 5 سال از سن 8 سالگی در فرانسه اقامت داشته است.
 • کلیه اسنادی که ثابت می کند. والدین کودک سرپرست های رسمی و والدین اصلی کودک هستند.
 • ارائه سند طلاق (در صورت طلاق والدین)
 • گواهی پزشکی که توسط یک متخصص پزشکی مجاز صادر شده است. (در صورت وجود مشکلات ذهنی یا جسمی)

اسنادی که به زبان خارجی نوشته شده باشند باید توسط یک مترجم رسمی ترجمه شوند. همچنین اسناد و مدارك خارجی باید به صورت قانونی تایید شوند. جهت اطلاع از شرایط قانونی اخذ اقامت این کشور مقاله اقامت فرانسه را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

سایر شرایط کسب تابعیت در فرانسه

در سال 2015 میلادی قانون فرانسه اصلاح شد. براساس اصلاحات انجام شده، افرادی که از 6 سالگی در کشور فرانسه زندگی کرده باشند. در مدارس این کشور مشغول به تحصیل بوده باشند. همچنین خواهر یا برادری داشته باشند که دارای تابعیت فرانسه باشد، می توانند در سن 18 سالگی اقدام به کسب شهروندی کشور فرانسه کنند. همچنین لازم به ذکر است که اگر افراد والدین فرزندی باشند که به همراه فرزند خود (از 8 سالگی فرزند) در کشور فرانسه زندگی کرده باشند. اقامت این کشور را کسب کرده اند. از این رو می توانند در صورت داشتن شرایط مورد نظر، اقدام به تبدیل اقامت به تابعیت در فرانسه کنند.

در صورتی که فرزند در خارج ازاین کشور به دنیا بیاید اما والدین فرانسوی باشند، می تواند از طریق رابطه اقدام به کسب تابعیت کند. شایان ذکر است که کودکان که دارای سرپرست فرانسوی هستند. فرزندخوانده یک فرد تابع فرانسه می باشند نیز می توانند تابعیت فرانسه را با داشتن شرایط مورد نیاز کسب کنند. شما عزیزان اگر قصد دارید از شرایط کسب تابعیت یا اقامت و همچنین روش های مهاجرت به فرانسه مدرن با تاریخ غنی اطلاعات کافی کسب کنید.

همچنین می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. همچنین از شرایط مهاجرت به سایر کشورهای دنیا مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا، نیوزلند و سایر نقاط دنیا مطلع شوید. همکاران ما آماده خدمت به تمامی هموطنان عزیز و گرامی در زمینه های مختلف حقوقی و مهاجرتی می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.