مهاجرت به کشور اسلواکی

اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد

اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد

اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد یکی از روش های تبدیل شدن به شهروند این کشور می باشد. تابعیت یک رابطه حقوقی پایدار بین یک فرد و ایالت جمهوری اسلواکی است. محتوای آن حقوق و تعهدات متقابل مطابق با هنجارهای قانونی جمهوری اسلواکی است. از لحظه ای که تابعیت جمهوری اسلواکی به دست می آید، قوانین حاکم بر ماندن مهاجران در اسلواکی نسبت به دارنده متوقف می شود. به عنوان مثال، فردی که موفق به کسب تابعیت اسلواکی می شود، از تمدید مجوز اقامت خود در این کشور معاف خواهد شد. علاوه بر این، افرادی که موفق به اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد می شوند می توانند از مزایای بی شماری بهره مند شوند. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی دقیق قوانین تابعیت و شهروندی در اسلواکی، اخذ تابعیت از طریق تولد در این کشور و سایر موضوعات مرتبط خواهند پرداخت.

مهاجرت و کسب تابعیت اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از بهترین کشورهای اروپای مرکزی برای ادامه تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و غیره می باشد و به یک مقصد محبوب مهاجرت تبدیل شده است (به خصوص در 2 دهه اخیر). هزینه های مناسب اقامت و زندگی در اسلواکی، ثبات اقتصادی و اجتماعی و امنیت بالا در این کشور موجب جذب مهاجران زیادی از کشورهای مختلف دنیا شده است. برای مهاجرت به کشور اسلواکی، متقاضیان می توانند از روش های مختلفی اقدام کنند.

این روش ها عبارتند از:

ردیفروش های مهاجرت و کسب تابعیت
1مهاجرت تحصیل به اسلواکی
2مهاجرت کاری به اسلواکی
3مهاجرت برای کارآفرینی در اسلواکی
4مهاجرت برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی
5مهاجرت برای ازدواج به یک شهروند اسلواکی

شایان ذکر است که هر یک از روش های ذکر شده دارای شرایط، قوانین و هزینه های خاص خود می باشند که می توانید با تماس با کارشناسان ما از آنها مطلع شوید. یکی دیگر از روش های دیگر برای تبدیل شدن به شهروند اسلواکی اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد می باشد که دارای شرایط و قوانین نه چندان آسان است. در ادامه با شرایط اخذ تابعیت کشور اسلواکی از طریق تولد بیشتر آشنا می شوید.

قانون تابعیت و شهروندی اسلواکی در سال 2023

قانون تابعیت اسلواکی قانونی است که حاکم بر کسب، انتقال و از دست دادن تابعیت اسلواکی است. قانون تابعیت، قانونی است که در پی انحلال چکسلواکی، توسط شورای ملی اسلواکی در رابطه با قانون ملیت تصویب شده است. در سال 2010، اصلاحات جنجالی صورت گرفت و موجب از دست رفتن تابعیت اسلواکی به دلیل اخذ تابعیت کشور دیگر شد. گفته می شود این انتخابات تا حدی تأثیر داشته است. پیش از سال 1993، جمهوری اسلواکی بخشی از چکسلواکی بود. در 19 ژانویه 1993، پس از تبدیل شدن جمهوری اسلواکی به یک کشور جداگانه، شورای ملی جمهوری اسلواکی یک قانون تابعیت را تصویب کرد که موجب تغییر شرایط کسب و از دست دادن تابعیت اسلواکی شد. این قانون یک روز پس از انتشار آن در 16 فوریه به اجرا درآمد. به یاد داشته باشید که قوانین اخذ تابعیت اسلواکی برای اتباع اتحادیه اروپا و کشورهای ثالث متفاوت نیست.

شرایط اساسی برای واجد شرایط بودن برای دریافت تابعیت اسلواکی عبارتند از:

 • متقاضی حداقل 8 سال اقامت دائم در اسلواکی داشته باشد.
 • متقاضی در 5 سال قبل از درخواست به طور قانونی محکوم به جرم عمدی نشده باشد.
 • متقاضی از اسلواکی اخراج نشده باشد.
 • متقاضی تحت پیگرد قانونی قرار نداشته باشد.
 • متقاضی تحت تعقیب بازداشت اروپا نباشد.
 • متقاضی موضوعی در رابطه با اخراج اداری از کشور نداشته باشد.
 • متقاضی وضعیت پناهندگی خود را به دلایل امنیتی از دست نداده باشد.
 • متقاضی باید بتواند دانش خود را در مورد اسلواکی به صورت گفتاری و کتبی و دانش عمومی در مورد جمهوری اسلواکی اثبات کند.
 • متقاضی باید وظایف یک فرد خارجی را که در اسلواکی زندگی می کند مانند رعایت قوانین، پرداخت بیمه های درمانی و اجتماعی، مالیات ها، مالیات حقوق و دستمزد، کارمزد و غیره را به عهده بگیرد.

قوانین اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد

قوانین اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد

به طور کلی، کسب تابعیت از طریق تولد در کشورهای دنیا بر اساس یکی از دو اصلی خون و خاک انجام می شود. اخذ تابعیت در یک کشور خارجی که پیرو اصل خون می باشد در صورتی امکان پذیر می باشد که حداقل یک یا هر دو والدین کودک شهروند آن کشور باشند. البته علاوه بر این قانون، قوانین دیگری نیز در این مورد وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد. همچنین کسب تابعیت از طریق تولد در یک کشوری که پیرو اصل خاک می باشد در صورتی امکان پذیر است که کودک در خاک آن کشور به دنیا بیاید. در این حالت، تابعیت و شهروندی والدین فرزند در نظر گرفته نمی شود و کودک می تواند تابعیت آن کشور را کسب کند. در اسلواکی، اخذ تابعیت از طریق تولد بر اساس اصل خون و تابعیت والدین کودک انجام می شود.

در مورد فرزندخواندگی در نظر داشته باشید که اگر یکی از والدین کودک شهروند اسلواکی باشند، کودک موفق به تابعیت و اقامت اسلواکی می شود. در ادامه با شرایط اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد به طور دقیق آشنا خواهید شد. شایان ذکر است که برخی موارد می توانند مانع از اخذ تابعیت شوند. برخی از آن ها عبارتند از:

موانع اخذ تابعیت اسلواکی

شرایط اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد

شرایط اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد عبارتند از:

 • اگر یک یا هر دو والدین کودک تبعه اسلواکی باشند، کودک تابعیت اسلواکی را بدست می آورد.
 • کودکی که در قلمرو اسلواکی به دنیا بیاید و والدین او شهروند اسلواکی و بدون تابعیت باشند، می تواند تابعیت اسلواکی را کسب کند.
 • اگر والدین کودک ناشناس باشند و هیچ مدرکی برای اثبات تابعیت خارجی آنها وجود نداشته باشد کودک شهروند اسلواکی محسوب می شود.
 • اگر کودک تصمیم به اتخاذ تابعیت والدین نگیرد می تواند تابعیت اسلواکی را کسب کند.

به یاد داشته باشید که هنگامی که یکی از والدین کودک شهروند اسلواکی باشد و دیگری شهروند این کشور نباشد، کودک شهروند اسلواکی محسوب می شود حتی اگر بعداً مشخص شود پدر یا مادر (شهروند اسلواکی) والدین واقعی کودک نیستند. با اخذ تابعیت اسلواکی از طریق تولد، کودک می تواند بدون محدودیت مشغول به زندگی در اسلواکی شود و پس از رسیدن به سن قانونی، مشغول به کار و تحصیل در دانشگاه شود. به یاد داشته باشید که کودک باید تا قبل از 18 سالگی در مهد کودک و مدارس ابتدایی و متوسطه مشغول به تحصیل شود زیرا تحصیلات پایه در این کشور اجباری می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه جدیدترین و کامل ترین اطلاعات آماده یاری شما عزیزان در تمامی مراحل مهاجرت به کشورهای خارجی می باشند. با متخصصان ما در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *