مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

آشنایی با کشور لوکزامبورگ در سال 2021 در بررسی اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک امری ضروری است که نباید به سادگی از آن چشم پوشی کرد. کشور لوکزامبورگ یک کشور کوچکی است که در اروپا شمالی واقع گردیده است. پایتخت این کشور همنام با اسم این کشور یعنی لوکزامبورگ است. کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک از همسایگان این کشور هستند. این کشور جمعیتی در حدود 576000 نفر را در خود جای داده است. از این تعداد جمعیت، 40% آنها جزء افراد غیربومی و خارجی به شمار می روند.

یکی از کشورهای ثروتمند در سطح جهانی است که در این زمینه رتبه دوم جهانی را از آن خود کرده است. وسعت و پهناوری این کشور حدود 2586 کیلومتر مربع می باشد. از لحاظ امنیت نیز از امن ترین کشورهای سطح اروپا تلقی می گردد. بنابراین با خیالی آسوده می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. در این مورد می توانید از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز راهنمایی بگیرید. مشاوره های تخصصی کارشناسان این موسسه بهترین راهنما برای شما هستند.

شرایط خرید ملک در لوکزامبورگ

این کشور از لحاظ گرانی و بالا بودن قیمت ها، جزء گران ترین کشور محسوب می گردد. اما به جهت ثبات اقتصادی که در این کشور وجود دارد، می توان در این کشور اقامت نمود. از طرفی بین درآمد شغلی مردم و ثبات اقتصادی موجود در این کشور نوعی تناسب وجود دارد. در نتیجه می توان گفت افراد به راحتی می توانند به امرار معاش در این کشور بپردازند.

نرخ مالیات در سطح پایینی قرار دارد که بین 22% الی 29% می باشد. شرط اعطاء تابعیت به افراد فقط از طریق تولد فرزند و ازدواج بوده و جزء این باشد، فقط اقامت دائم صادر می نماید. اقامت دائم نیز متناسب با شرایط فرد به صورت چند ساله صادر می گردد.

بررسی اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

اعطاء تسهیلات مسکن از سوی شمار زیادی از بانک های این کشور امکان پذیر است. شرط برخی از این بانک ها افتتاح حساب جاری در سال های گذشته در بانک موردنظر است. به عبارت دیگر فرد می بایست حساب بانکی جاری از قبل در این بانک داشته باشد. مادامی که درخواست تسهیلات مسکن می نمایید، جهت ارزیابی ملک، نقشه بردار در این میان حضور می یابد. رشد خرید ملک در این کشور در نمودار زیر به تفسیر درآمده است:

رشد خرید ملک در لوکزامبورگ

هزینه ارزیابی توسط نقشه بردار می باید توسط متقاضی پرداخت گردد. در غیر این صورت وام تعلق نمی گیرد. در صورت خرید ملک می باید مبلغی را به عنوان سپرده پرداخت نمایید. این مبلغ به میزان وام مسکن شما بستگی دارد. اما از 25% تجاوز نمی کند. در مرحله آخر می باید ثبت اسناد در دفتر اسناد رسمی انجام گیرد. این مرحله نیز هزینه در حدود 5/1% ارزش ملک است. بیشترین مبلغ به مالیات ثبت نام تعلق دارد که معادل 6% ارزش ملک است.

هزینه اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

در بررسی اخذ اقامت این کشور از طریق روش مذکور باید بگوییم این امکان در کشور لوکزامبورگ وجود دارد. همچنین می توان از این طریق علاوه بر اقامت این کشور به شهروندی سایر کشورها نیز دست یافت. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ملک در این کشور، مبلغ 500000€ (یورو) است که می توان ملک خریداری کرد. ناگفته نماند که کشور لوکزامبورگ به سرمایه گذاران از طریق ملک صرفا اقامت دائم اعطاء می نماید. به عبارت دیگر تابعیت لوکزامبورگ را برای سرمایه گذاران در زمینه ملکی صادر نمی کند. همچنین جهت خرید ملک می توانید با کارشناسان خرید و فروش ملک در این کشور مشورت نمایید. به طور کلی خرید ملک در لوکزامبورگ در مقاله مذکور به طور مفصل شرح داده شده است.

مدارک لازم اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

جهت اخذ اقامت این کشور از طریق روش مذکور می باید مدارکی از سوی سرمایه گذار تهیه و ارائه گردد. مدارک ارائه شده از سوی متقاضیان خارجی به شرح ذیل است:

 • سن فرد متقاضی می باید حداقل 18 سال باشد.
 • سرمایه گذار بایستی به مدت حداقل 5 سال به صورت مستمر در این کشور زندگی کرده باشد.
 • متقاضی اخذ اقامت باید ثابت نماید که به یکی از زبان آلمانی،‌ لوکزامبورگی و یا فرانسوی تسلط کامل دارد.
 • ارزش ملک خریداری شده در این کشور می باید حداقل به مبلغ 500€ (یورو) باشد.
 • دوره های شهروندی را بگذراند.
 • به میزان حداقل 500000€ (یورو) را در یک شرکت لوکزامبورگی سرمایه گذاری نماید. زمینه فعالیت این شرکت می باید در زمینه های تجاری، صنایع دستی و یا صنعتی باشد. ضمنا در آینده باید حداقل 5 مورد کاری و شغلی را ظرف 3 سال کارآفرینی نماید.
 • رسید پرداخت هزینه های مربوط به سفارت و ویزا مربوطه
 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت

ممکن است مدارک تکمیلی دیگری نیز در این زمینه نیاز باشد. در این صورت با مشاورین ما ارتباط گرفته و اخذ راهنمایی نمایید. هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشید از سوی وکلا و کارشناسان این موسسه در اختیار شما قرار می گیرد.

مدارک لازم اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

قیمت املاک در لوکزامبورگ

بسیاری از افراد به دلیل این که قیمت ملک در این کشور بالا است،‌ از خرید ملک در این کشور منصرف می شوند. اما دولت این کشور برای خریداران خانه و مسکن، کمک هزینه و سهمیه هایی را در نظر گرفته است. ارزش املاک در این کشور بین 20% تا 25% نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. بنابراین مالیات های دارایی تعلق گرفته به املاک نیز افزایش می یابد.

هر مترمربع املاک در این کشور به طور متوسط به مبلغ 5184€ (یورو) است. به طور قطع پایتخت این کشور دارای قیمت های بالاتری در زمینه خرید خانه است. به طور مثال هر متر مربع در این شهر به قیمت 6001€ (یورو) معامله می گردد. این مبلغ در شهر Bertrange به میزان 7735€ (یورو) و در شهر Strassen نیز به مبلغ 6335€ (یورو) خریداری می گردد. طبق آمارهای دولتی به دست آمده، شرایط املاک در این کشور به شرح ذیل است:

 • سوئیت فاقد اتاق خواب به قیمت 250000€ (یورو)
 • یک واحد آپارتمان 2 خوابه به مبلغ 395000€ (یورو)
 • خانه برای زندگی یک خانواده 4 نفره که 4 اتاق خواب داشته باشد به قیمت 665000€ (یورو) می باشد.

زمانی که مالک ملک خود را به مدت 2 سال نگه داشته و سپس بفروشد، مالیات آن حدودا نصف می گردد. بنابراین سرمایه گذاران خارجی برای مدت کوتاه می باید کلیه جوانب را در نظر گرفته و ارزیابی نمایند. در مقاله هزینه زندگی در لوکزامبورگ به شرح جزئیات هزینه های مربوطه خواهیم پرداخت.

الزامات قانونی خرید ملک در لوکزامبورگ

خریدار زمانی که یک معامله ملکی را انجام می دهد می باید قرارداد امضاء کند. این قرارداد که نوعی توافق نامه نیز هست شامل موارد ذیل می گردد:

 • ذکر نام طرفین (خریدار و فروشنده) در متن قرارداد
 • ذکر آدرس محل اقامت طرفین
 • ذکر کلیه جزئیات مربوط به ملک و شرایط ملک. به طور مثال این قرارداد از زمانی که مالک خانه می شوید، دارای اعتبار است و غیره.

این قرارداد پس از گذشت 3 ماه می باید در اداره ثبت اسناد و املاک، ثبت گردد. این توافقنامه در واقع نوعی سند قانونی محسوب می شود. به همین دلیل در صورت بروز مشکل در معامله، هر یک از طریق مجاز به اقدام قانونی و شکایت هستند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌ تواند بهترین مشاوره در خصوص اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک را ارائه نماید. در این زمینه هیچ گونه نگرانی نداشته باشید و کلیه مراحل قانونی و حقوقی را به وکلای این موسسه بسپارید. برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *