مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

آشنایی با کشور لوکزامبورگ در بررسی اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک امری ضروری است. کشور لوکزامبورگ یک کشور کوچکی است که در اروپای شمالی واقع گردیده است. پایتخت این کشور همنام با اسم این کشور یعنی لوکزامبورگ است. کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک از همسایگان این کشور هستند. این کشور جمعیتی در حدود 576 هزار نفر را در خود جای داده است. از این تعداد جمعیت، 40 درصد آنها جزو افراد غیربومی و خارجی به شمار می روند.

یکی از کشورهای ثروتمند در سطح جهانی است که در این زمینه رتبه دوم جهانی را از آن خود کرده است. وسعت و پهناوری این کشور حدود 2586 کیلومتر مربع می باشد. از لحاظ امنیت نیز از امن ترین کشورهای سطح اروپا تلقی می گردد. بنابراین با خیالی آسوده می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. در این مورد می توانید از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز راهنمایی بگیرید. مشاوره های تخصصی کارشناسان این موسسه بهترین راهنما برای شما هستند.

شرایط اخذ اقامت لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ از لحاظ گرانی و بالا بودن قیمت ها ، جزو گران ترین کشور محسوب می گردد. اما به جهت ثبات اقتصادی که در این کشور وجود دارد، می توان در این کشور اقامت نمود. از طرفی بین درآمد شغلی مردم و ثبات اقتصادی موجود در این کشور نوعی تناسب وجود دارد. در نتیجه می توان گفت افراد به راحتی می توانند به امرار معاش در کشور لوکزامبورگ بپردازند.

نرخ مالیات در سطح پایینی قرار دارد که بین 22 الی 29 درصد می باشد. شرط اعطای تابعیت به افراد فقط از طریق تولد فرزند و ازداواج بوده و جز این باشد، فقط اقامت دائم صادر می نماید. اقامت دائم نیز متناسب با شرایط فرد به صورت چند ساله صادر می گردد.

اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

اعطای تسهیلات مسکن از سوی شمار زیادی از بانک های این کشور امکان پذیر است. شرط برخی از این بانک ها افتتاح حساب جاری در سال های گذشته در بانک موردنظر است. به عبارت دیگر فرد می بایست حساب بانکی جاری از قبل در این بانک داشته باشد. مادامی که درخواست تسهیلات مسکن می نمایید، جهت ارزیابی ملک، نقشه بردار در این میان حضور می یابد.

هزینه ارزیابی توسط نقشه بردار می بایست توسط متقاضی پرداخت گردد. در غیر این صورت وام تعلق نمی گیرد. در صورت خرید ملک می بایست مبلغی را به عنوان سپرده پرداخت نمایید. این مبلغ به میزان وام مسکن شما بستگی دارد. اما از 25 درصد تجاوز نمی کند. در مرحله آخر می بایست ثبت اسناد در دفتر اسناد رسمی انجام گیرد. این مرحله نیز هزینه در حدود 5/1 درصد ارزش ملک است. بیشترین مبلغ به مالیات ثبت نام تعلق دارد که معادل 6 درصد ارزش ملک است.

شرایط اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

در بررسی اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک باید بگوییم این امکان در کشور لوکزامبورگ وجود دارد. همچنین می توان از این طریق علاوه بر اقامت لوکزامبورگ به شهروندی سایر کشورها نیز دست یافت. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ملک در این کشور، مبلغ 500 هزار یورو است که می توان ملک خریداری کرد. ناگفته نماند که کشور لوزامبورگ به سرمایه گذاران از طریق ملک صرفا اقامت دائم اعطا می نماید. به عبارت دیگر تابعیت لوکزامبورگ را برای سرمایه گذاران در زمینه ملکی صادر نمی کند.

مدارک اخذ اقامت لوکزامبورگ کدامند؟

جهت اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک می بایست مدارکی از سوی سرمایه گذار تهیه و ارائه گردد. مدارک ارائه شده از سوی متقاضیان خارجی به شرح ذیل است:

 • سن فرد متقاضی می بایست حداقل 18 سال باشد.
 • سرمایه گذار بایستی به مدت حداقل 5 سال به صورت مستمر در این کشور زندگی کرده باشد.
 • متقاضی اخذ اقامت باید ثابت نماید که به یکی از زبان آلمانی،‌ لوکزامبورگی و یا فرانسوی تسلط کامل دارد.
 • ارزش ملک خریداری شده در این کشور می بایست حداقل به مبلغ 500 یورو باشد.
 • دوره های شهروندی را بگذراند.
 • به میزان حداقل 500 هزار یورو را در یک شرکت لوکزامبورگی سرمایه گذاری نماید. زمینه فعالیت این شرکت می بایست در زمینه های تجاری، صنایع دستی و یا صنعتی باشد. ضمنا در آینده باید حداقل 5 مورد کاری و شغلی را ظرف 3 سال کارآفرینی نماید.

ممکن است مدارک تکمیلی دیگری نیز در این زمینه نیاز باشد. در این صورت با موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط  گرفته و اخذ راهنمایی نمایید. هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشید از سوی وکلا و کارشناسان این موسسه در اختیار قرار می گیرد.

قیمت املاک در لوکزامبورگ چقدر است؟

بسیاری از افراد به دلیل این که قیمت ملک در لوکزامبورگ بالا است،‌ از خرید ملک در این کشور منصرف می شوند. اما دولت لوکزامبورگ برای خریداران خانه و مسکن، کمک هزینه و سهمیه هایی را در نظر گرفته است. ارزش املاک در این کشور بین 20 تا 25 درصد نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. بنابراین مالیات های دارایی تعلق گرفته به املاک نیز افزایش می یابد.

هر مترمربع املاک در این کشور به طور متوسط به مبلغ 518/4 رویو است. به طور قطع پایتخت این کشور دارای قیمت های بالاتری در زمینه خرید خانه است. به طور مثال هر متر مربع در شهر لوکزامبورگ به قیمت 001/6 یورو معامله می گردد. این مبلغ در شهر Bertrange به میزان 773/5 یورو و در شهر Strassen نیز به مبلغ 633/5 یورو خریداری می گردد. طبق آمارهای دولتی به دست آمده، شرایط املاک در کشور لوکزامبورگ به شرح ذیل است:

 • سوئیت فاقد اتاق خواب به قیمت 250 هزار یورو
 • یک واحد آپارتمان دو خوابه به مبلغ 395 هزار یورو
 • خانه برای زندگی یک خانواده 4 نفره که 4 اتاق خواب داشته باشد به قیمت 665 هزار یورو می باشد.

زمانی که مالک ملک خود را به مدت 2 سال نگه داشته و سپس بفروشد، مالیات آن حدودا نصف می گردد. بنابراین سرمایه گذاران خارجی برای مدت کوتاه می بایست کلیه جوانب را در نظر گرفته و ارزیابی نمایند.

الزامات قانونی خریدملک در لوکزامبورگ چیست؟

خریدار زمانی که یک معامله ملکی را انجام می دهد می بایست قرارداد امضا کند. این قرارداد که نوعی توافق نامه نیز هست شامل موارد ذیل می گردد:

 • ذکر نام طرفین (خریدار و فروشنده) در متن قرارداد
 • ذکر آدرس محل اقامت طرفین
 • ذکر کلیه جزئیات مربوط به ملک و شرایط ملک. به طور مثال این قرارداد از زمانی که مالک خانه می شوید، دارای اعتبار است و…

این قرارداد پس از گذشت 3 ماه می بایست در اداره ثبت اسناد و املاک، ثبت گردد. این توافقنامه در واقع نوعی سند قانونی محسوب می شود. به همین دلیل در صورت بروش مشکل در معامله، هر یک از طریق مجاز به اقدام قانونی و شکایت هستند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌تواند بهترین مشاوره در خصوص اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید ملک را ارائه نماید.در این زمینه هیچ گونه نگرانی نداشته باشید و کلیه مراحل قانونی و حقوقی را به وکلای این موسسه بسپارید. برقرار ارتباط از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر است.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *