مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

خرید ملک در لوکزامبورگ

خرید ملک در لوکزامبورگ

مهاجرین به کشور لوکزامبورگ جهت خرید ملک در لوکزامبورگ محدودیتی ندارند. حتی می توانند با خرید ملک اقامت دائم را در شرایطی بدست آورند. البته هزینه خرید ملک و اجاره خانه بسیار بالا می باشد اما می توان با استفاده از وام های مسکن جهت خرید ملک در این کشور اقدام کرد. افرادی که در این کشور خانه بخرند، اقامت دائم بدست بیاورند می توانند برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ نیز اقدام کنند. لوکزامبورگ یکی از کشورهای پیشرفته و گران اروپا است. مهاجرین با خرید ملک در این کشور نیز می توانند نوعی سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. در ادامه این مقاله که به قلم همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده با ما همراه باشید تا بررسی بیشتری درباره خرید ملک در لوکزامبورگ داشته باشیم.

درباره خرید ملک در لوکزامبورگ

اکثر املاک موجود در بازار ملک توسط مامورین و مشاورین املاک و مستغلات تبلیغ می شوند. به خارجی ها توصیه می شود هنگام برخورد با نمایندگان املاک و شرکت ها با احتیاط عمل کنند. مشاورین املاک باید صلاحیت ها و مصوبات خاصی را از جمله کارت حرفه ای و گواهی و مجوز کار برای انجام قانونی کار خود داشته باشند. برخی از نمایندگان املاک و مستغلات عضو اتاق ارزیابی ملک لوکزامبورگ یک انجمن غیر انتفاعی هستند که کیفیت معاملات املاک و مستغلات را تضمین می کنند. متداول ترین روش های تبلیغات خرید و فروش ملک در لوکزامبورگ از طریق روزنامه های مهم یا وب سایت های تخصصی مختلف می باشد و با مراجعه به بنگاه های ملک در لوکزامبورگ می توانید ملک مورد نظر خود را بیابید. توجه داشته باشید برای خرید ملک و اخذ اقامت دائم این کشور بایستی 500000€ (یورو) در این کشور سرمایه گذاری کنید.

قبل از خربد ملک در این کشور، نیاز است که از جزئیات این کشور مطلع شوید که بدین شرح می باشد:

اطلاعات کلی درباره لوکزامبورگدر اینجا برخی از سایت ها جهت خرید خانه در این کشور را مشاهده می کنید:

 • wortimmo.lu
 • athome.lu
 • immotop.lu
 • imestar.lu
 • habiter.lu
 • remax.lu

شرایط اخذ اقامت دائم با خرید ملک در لوکزامبورگ

طبق قوانین لوکزامبورگ جهت خرید ملک در لوکزامبورگ و اخذ اقامت دائم این کشور متقاضیانی بایستی شرایط زیر را رعایت کنند:

آیتم شرح
حداقل سن 18 سال
زندگی مداوم 5 سال
تسلط به زبان های فرانسوی، لوکزامبورگی و آلمانی
حداقل ارزش ملک 500000€

متقاضی در دوره های شهروندی کشور لوکزامبورگ شرکت کند. کلیه مدارک می باید به سفارت این کشور ارائه داده شود.

هزینه معامله ملک در لوکزامبورگ

هنگام خرید ملک اقدامات اسناد رسمی مبلغ 7% از قیمت ملک را شامل می شود که از این تعداد 6% هزینه ثبت نام و 1% هزینه های رونویسی است. به منظور تشویق مالکیت شخصی این هزینه ها برای خرید اولین خانه در لوکزامبورگ برای یک فرد مجرد تا سقف 285417€ الی 571421€ (یورو) برای یک زوج کاهش می یابد. هدیه های مالیاتی حداکثر €20000 (یورو) برای هر نفر و یا €40000 (یورو) برای زوجین است. همچنین به شرط آنکه بیش از 2 سال در محل اقامت جدید خود زندگی کنند. هزینه های دفتر اسناد رسمی نیز نسبت به انتقال مالکیت نسبتا محدود است. در مقایسه با سایر کشورهای همسایه، مالیات بر املاک در لوکزامبورگ بسیار پایین است.

اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های خرید ملک در زیر آمده است:

هزینه های خرید ملک

مراحل خرید ملک در لوکزامبورگ

پس از یافتن یک ملک مناسب، خریدار قبل از اینکه مالک قانونی شود، باید چند مرحله را انجام دهید. این مراحل شامل موارد زیر است.

 • امضاء توافق نامه پیش فروش که بسته به نوع ملک خریداری شده می تواند شامل بندهای مختلفی باشد.
 • پرداخت پیش پرداخت ملک به منظور حصول اطمینان از معامله (در بیشتر موارد پیش پرداخت می تواند تا 25% از کل قیمت افزایش یابد.)
 • درخواست یکی از برنامه های کمکی دولت (وام مسکن دولتی، کمک های مالی دولت)، می باشد.
 • متقاضی صدور گواهینامه انرژی هنگام خرید ملک تجاری املاک و مستغلات
 • توافقنامه خرید و فروش و پرداخت هزینه های مربوط به خرید
 • ثبت ملک در اداره ثبت اراضی لوکزامبورگ و کسب عنوان مالکیت
 • توجه داشته باشید که قرارداد خرید و فروش باید ظرف 3 ماه پس از خریدار ملک در اداره ثبت، ثبت شود.

درباره خرید ملک در لوکزامبورگ

هنگامی که ملکی را در لاین کشور مطابق با معیارهای خود پیدا کردید جهت خرید ملک در این کشور می توانید اقدام کنید. در هنگام خرید یک ملک از قبل ساخته شده، پروسه بررسی جزئیات خرید املاک و مستغلات از اهمیت زیادی برخوردار است.  زیرا می تواند اطلاعات زیادی را در مورد آپارتمان، خانه یا حتی تأسیسات نشان دهد. وقتی صحبت از خرید و فروش املاک و مستغلات می شود با توجه به هزینه زندگی در لوکزامبورگ و هزینه بالای ملک در این کشور، این خریدها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

در بیشتر موارد، هنگامی که ملکی با کمک آژانس های تخصصی خریداری می شود. ممکن است بررسی های زیاد، غیر ضروری به نظر برسد، با این حال به خریدار توصیه می شود در ثبت نام اراضی این کشور یک جستجو انجام دهد و اطلاعات زیر را بخواهد:

 • اطلاعات در مورد صاحبان قبلی و فعلی ملکی که خریداری می شود.
 • اطلاعات در مورد هر گونه قرارداد اجاره نامه و حقوق شخص ثالث در مورد املاک
 • اطلاعات مربوط به بدهی های مربوط به ملک، مانند وام های پرداخت نشده.
 • اطلاعات مربوط به مجوزهای خاص که ممکن است در صورت ایجاد تغییر در خاصیت ملک مورد نیاز باشد.

گزینه های دیگر خرید ملک در لوکزامبورگ

گزینه های دیگر خرید ملک در لوکزامبورگ

علاوه بر خرید ملک شخصی در لوکزامبورگ گزینه های دیگری برای خرید ملک وجود دارد که در لیست زیر به آن پرداخته ایم:

 • ساخت خانه: امکان خرید خارج از برنامه یا صرفا خرید زمین برای ساخت خانه خود امکان پذیر می باشد. کار ساخت و ساز بایستی مطابق با قوانین لوکزامبورگ انجام شود. پس از رعایت معیارهای لوله کشی های آب، جاده و خیابان و تاسیسات می تواند جهت ساخت اقدام کند.
 • نوسازی خانه: یکی دیگر از روش های خرید خانه در این کشور، خرید خانه های قدیمی در این کشور و نوسازی آنها است. هزینه های نوسازی متفاوت است اما حدودا 100€ تا 150€ (یورو) در هر متر مربع می باشد. می توانید از نقاط مخالف لوکزامبورگ خرید کنید. افرادی را برای انجام کار استخدام کنید. دولت برخی از کمک های مالی و یارانه ها را برای نوسازی خانه ارائه می دهد.
 • مسکن اجتماعی: شرکت های مختلف در لوکزامبورگ خانه ها و آپارتمان هایی را برای اجاره طولانی یا فروش می سازند. هر کسی که ساکن لوکزامبورگ است حق دارد درخواست این نوع مسکن را بدهد. قیمت ها اغلب رقابتی و در مکان های مطلوب هستند. خریداران می توانند ویژگی های مختلف این نوع مسکن ها را ببیند و خرید کنند.

خرید املاک با وام در لوکزامبورگ

اکثر بانک های اصلی در لوکزامبورگ وام مسکن را برای ساکنین خارجی فراهم می کنند البته آنها باید بتوانند ثابت کنند که درآمد ثابت و خوبی دارند. همچنین می توانند قسط آنها را به موقع بدهند. اکثر بانک ها و کارگزاران وام های بهره ثابت و متغیر را در دوره های مختلف ارائه می دهند. در بعضی موارد تضمین زندگی اجباری در خانه خریداری شده اجباری است. توصیه می شود حداقل از 2 بانک مختلف سهمیه دریافت کنید. بیشتر بانک ها همچنین در مورد شروع پرداخت ماهانه وام مسکن انعطاف پذیر خواهند بود. اگر بین خرید خانه و جابجایی به دلیل عقد قرارداد اجاره یا نوسازی یک مدت زمان وقفه وجود داشته باشد، ممکن است آنها مایل باشند تا به شما اجازه دهند تا تاریخ پرداخت وام را از زمان جابجایی حساب کنند.

علاوه بر تضمین زندگی، از زمانی که خانه به نام شما تغییر می کند، مسئولیت بیمه ساختمان ها و محتویات حتی اگر در آن زندگی نکنید بر عهده خریدار خواهد بود. در روز تعیین شده قرارداد خانه خود ابتدا باید به بانک مراجعه کنید. آنها تایید می کنند که شما وجوه لازم برای واریز و پرداخت های اولیه خود، تضمین زندگی در صورت لزوم، بیمه خانه و همچنین مقیم این کشور را دارید. آنها مدارک لازم (یا ضمانت بانکی) را برای ثبت اسناد رسمی به شما ارائه می دهند. جهت دریافت اطلاعات دیگر و خرید ملک در دیگر کشورها و اخذ اقامت دائم مانند خرید ملک در اسپانیا می توانید از تجربیات مشاورین در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.