مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اسپانیا » خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیادر چند سال اخیر با توجه به رشد عجیب نرخ ارز در ایران خرید ملک در اروپا و خرید ملک در اسپانیا جدا از اخذ اقامت برای خود و خانواده یک مدل سرمایه گذاری نیز محسوب میشود. کشور زیبای اسپانیا در غرب اروپا واقع شده است و آب و هوای مطبوع آن و همچنین موقعیت های ویژه توریستی موجود در این کشور، عوامل مهمی هستند که جمعیت زیادی را به سمت خود می کشاند. بسیاری پس از یک سفر کوتاه تفریحی جذب زیبایی های فراوان این کشور حاصلخیز می شوند و هوای زیستن در این کشور را در سر می پرورانند.  مردم اسپانیا نیز مردمانی خونگرم هستند که این خود نیز یک عامل دیگر در جاذب بودن جمعیت به سمت این کشور است. برای مهاجرت به کشور اسپانیا راه های زیادی از جمله مهاجرت از طریق تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری وجود دارد که هر یک دارای مراحل و مقدماتی است که خود نیاز به تفسیر و تکمیل دارد.

یکی از راه های مهاجرت به کشور اسپانیا که می تواند مهاجرت به این کشور را امکان پذیر کند، خرید ملک در این کشور است. در سال 2013 و در پی بحران های اقتصادی بوجود آمده در اتحادیه اروپا و همچنین کشور اسپانیا، مجلس قانون گذار این کشور، قوانینی را به اجرا گذاشته اند که سرمایه داران کشورهای مختلف، بتوانند با آرامش خاطر بیشتر در کشور اسپانیا سرمایه خود را وارد کنند.

بر اساس این قانون شما می توانید به چند روش برای دریافت ویزا اقدام کنید؛

 • خرید حداقل 2 میلیون یورو اوراق قرضه از دولت اسپانیا
 • دریافت سهام 1 میلیون یورویی از یک شرکت اسپانیایی
 • سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورویی در یک شرکت مالی و یا بانک اسپانیایی
 • خرید و به مالکیت در آوردن املاک با ارزش حداقل 500 هزار یورو در خاک اسپانیا (مجموع دارایی شما باید به 500 هزار یورو برسد به این معنا که شما می توانید چند ملک در اختیار داشته باشید. ملک می تواند شما خانه، مغازه یا قطع ای زمین باشد.)
 • سرمایه گذاری در خاک اسپانیا به گونه ای که این پول در راستای دستیابی به اهدافی باشد که منافع عمومی برای ساکنین کشور اسپانیا تامین شود و یکی از شرایط زیر را شامل شود

1- ایجاد یک شغل جدید

2- ایجاد تاثیر مثبت اقتصادی یا اجتماعی در منطقه ای که سرمایه گذاری انجام شده است

3- ایجاد یک نواوری اجتماعی، علمی و یا تکنولوژیکی

در صورتی که یکی از مراحلی که پیش تر از این در ارتباط با آن صحبت شد، اتفاق بیوفتد شما می توانید اجازه ی اقامت در خاک اسپانیا را خواهید داشت. این اجازه ی اقامت به این معنا خواهد بود که شما 1 سال می توانید در خاک اسپانیا بمانید البته مشروط بر آنکه به دولت اسپانیا ثابت شود شما توانایی آن را دارید که مخارج زندگی خود در خاک این کشور را به صورت حداقلی از راه های قانونی تامین کنید. این امکان برای شما وجود دارد که اجازه ی اقامت خود در خاک اسپانیا را به مدت 2 سال دیگر نیز تمدید کنید. در صورتی که بتوانید یک دوره ی دو ساله ی دیگر نیز اقامت خود را تمدید کنید، موفق شده اید یک دوره ی 5 ساله در کشور اسپانیا بمانید بنابراین شما می توانید برای اقامت دائم در خاک اسپانیا اقدام کنید چرا که بر اساس قانون اسپانیا کلیه کسانی که در یک دوره 5 ساله در خاک اسپانیا حضور داشته اند می توانند در این کشور درخواست شهروندی داشته باشند.

برای اخذ اجازه ی اقامت رعایت پیش شرط های زیر الزامی است:

 • عدم حضور در خاک اسپانیا به صورت غیرقانونی ( یک ویزای توریستی معتبر کافی است)
 • در اختیار داشتن سند مالکیت
 • نداشتن سوءسابقه کیفیری
 • حداقل 18 سال سن
 • در اختیار داشتن بیمه سلامت
 • تمکن مالی کافی به طوری که سرپرست باید درآمدی معادل 2128 یورو درماه داشته باشد و 500 یورو برای هر یک از اعضای خانواده.

به دلیل آنکه کشور اسپانیا قصد دارد در انجام فرایند سرمایه گذاری شما در کشورش را سهولت ببخشد ویزای شما نهایتا در یک بازه ی زمانی 10 روزه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

شاید این مسئله برای شما مشکل باشد که در کشور اسپانیا حضور داشته باشید در حالی که شغل شما در کشور دیگری است. کشور اسپانیا به منظور سهولت هر چه بیشتر این فرایند این امکان را ایجاد کرده است که تنها حضور شش ماهه در خاک اسپانیا برای تمدید ویزا کفایت می کند در حالی که پیش تر این قوانین متفاوت بود و در این رابطه سخت گیری های بیشتری صورت می پذیرفت. در صورتی قصد دارید همراه با خانواده خود در کشور اسپانیا ساکن شوید باید به این نکته اشاره کرد که در یک سال نخست خانواده شما این اجازه را نخواهد داشت تا همراه با شما در اسپانیا زندگی کند و پس از تمدید ویزای خود می توانید خانواده خود را همراه خود به کشور اسپانیا منتقل کنید.

توجه داشته باشید که اخذ اقامت از این طریق یک پروسه زمان بر و حداقل 5 ساله است و شما تنها پس از خرید یک ملک نمی توانید اجازه ی اقامت دائم در خاک اسپانیا را بدست آورید البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که پس از گذشت 5 سال نیز شما به صورت حتمی نمی توانید ویزای اقامت دائم در خاک اسپانیا را بدست آورید.. اما خرید ملک  و اخذ اجازه ی اقامت در این کشور مزایایی برای شما در پی خواهد داشت که به صورت تیتر وار به آن ها اشاره می کنیم:

 • اجازه سفر به همه ی کشور های عضو اتحادیه شینگن بدون محدودیت
 • اجازه فروش ملک
 • اجازه ی رهن و اجاره ی ملک
 • امکان تحصیل رایگان برای خود و فرزندان پس از اخذ ویزای اقامت دائم
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات سالیانه

اگرچه از این طریق بایست هزینه های سنگینی را متحمل شوید، اما باید این نکته را اشاره کرد که در صورتی که قصد اقامت در کشور اروپا را دارید، هزینه های  زندگی در کشور اروپا نسبت به سایر نقاط این قاره کمتر است.

باید به این نکته نیز اشاره داشت که کشور اسپانیا گاهی در صورت در اختیار گذاشتن ویزای  اقامت، اجازه ی خروج از کشورش تا یک سال را به شما نخواهد داد و شما ناچار خواهید بود که به صورت کامل در خاک اسپانیا بمانید. البته این یک اصل دائم و همیشگی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *